Dandy 2
09.01.12,18:29
Našla som tu nejaké príspevky ohľadom "firmy v konkurze", sú väčšinou staršieho dáta. Chcela by som vedieť či niekto momentálne nevedie účtovníctvo firmy v konkurze,lebo by som potrebovala prekonzultovať daňové a nedaňové náklady firmy v konkurze. Tretí rok je firma v konkurze a v blízkej dobe bude ukončený a ja budem robiť daň.priznanie. Správca mi dal nejaké materiály, v ktorých som sa dočítala o "príjmoch oslobodených od dane" /to by mi bolo jasné/ a zároveň "ak príjmy z predaja majetku zahrnutého do konk.podstaty sú oslobodené, ani výdavky k príjmom oslobodeným nebudú vstupovať do základu dane napr.zostatková hodnota dlhodobého majetku /aj to mi je jasné/, náklady spojené s predajom a pod." - toto mi už jasné nie je. Táto firma nevykonávala žiadnu činnosť /výrobnú, prenájmy a pod./, všetka činnosť spela k predaju majetku. Naúčtované sú náklady - odmena správcu /celkom slušné čiastky/, prenájom vozidla pre správcu, notárske, právne, znalecké, súdne poplatky, kolky, inzercia, vedenie účtovníctva, softvérové služby,drobný kanc.majetok, uloženie dokladov do registratúry, poštovné, bankové poplatky z účtu, ktorý zriadil správca, strážna služba, povrchový odtok, daň z nehnuteľností. Vedel by mi niekto odpovedať, či všetky tieto náklady sú daňovo neuznané alebo vlastne ako je to?/inak DPH si robil mesačne správca a zo všetkých týchto nákladov nedával dph na odpočet/
Trocha som sa rozpísala, ďakujem za pochopenie a odpovede