Danielka1982
09.01.12,18:48
Zdravím poraďáci.Znovu sa k vám obraciam s prosbou.Otec dcéry mi od decembra 2010 neplatí výživné.Podala som naňho trestné oznámenie.Za to obdobie od 12/2010 do 12/2011 mi poslal výživné 2x aj to nie v plnej výške.Doteraz som šeky o zaplatení dokladovala na polícii kde som podala trestné oznámenie a aj u exekútora.V novembri 2011 ma na polícii oboznámili s tým,že oni to už riešiť nebudú a spis už posielajú na okresnú prokuratúru.V decembri 2012 mi však poslal znova výživné aj to nie v celej výške no týždeň predtým mi už prišlo z okresnej prokuratúry upovedomenie,že na otca dieťaťa podali obžalobu na Okresný súd.Komu mám teraz dokladovať,že mi poslal výživné.Okresnej prokuratúre alebo to mám nechať tak a bude to dokladovať už on na súde?A budem na súde aj ja alebo len on?Neviem či so to rozpísala zrozumiteľne ale dúfam,že z toho niekto vyjde.
bubkoch
09.01.12,17:56
Kto najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní, čo aj z nedbanlivosti, zákonnú povinnosť vyživovať alebo zaopatrovať iného, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

nechaj to na súd, ak v okamihu vynesenia rozsudku bude mat dlzne vyzivne za lubovolne 3 mesiace za posledne 2 roky, bude odsudeny, je na nom aby zaplatenie dokladoval ...
Zita5
09.01.12,17:57
V decembri 2012 - to bude asi chyba .
Ja si však myslím, že dokladovať budete už len na súde , lebo pokiaľ sa začne súdne pojednávanie tak sa zostatok nezaplateného výživného sa môže neustále meniť, podľa prichádzajúcich platieb .
Ale ja by som napísala aj list na okresnú prokuratúru a priložila k tomu doklady o platbách .Poslala doporučene .Či to postúpia na OS , alebo nie, to je už ich záležitosť .
Danielka1982
09.01.12,18:05
Ospravedlňujem sa...samozrejme december 2011.
destiny1111
11.01.12,17:43
Ja by som to už dokladovala počas samotného súdneho pojednávania. To, že zaplatil časť výživného, na veci nič nemení, lebo dlžná čiastka výživného za predchádzajúce obdobie už predstavuje trestný čin. Ale to je len môj názor.
Danielka1982
11.01.12,20:22
Aj ja budem na tom súde?
mattto
11.01.12,20:31
Aj ja budem na tom súde?

žiaden súd nebude, v týchto prípadoch sa vydáva trestný rozkaz. Ak by podal odpor, ani tak nebudeš na pojednávaní... inak neviem, prečo si ženy myslia, že ak bude muž odsúdený (čo mu dosť skomplikuje život), bude si môcť nájsť lepšie zamestnanie a platiť bez problémov výživné, resp. zvýšené výživné, ale to by bolo na inú debatu :D
maska2
12.01.12,12:18
Pripojím sa k téme.Mám deti vo výchove , manželka bývalá neplatí už tri roky , mali sme aj súd , kde bolo určené , že má zaplatiť a doplatiť do určitej doby. Neplatí aj tak nič a to už prešlo 1/2 roka. Tak ako sa dopátrať spravdlivosti? Kde jeden áno a druhý nemusí nič.T.
misoft
12.01.12,16:37
Mila123
12.01.12,16:57
mňa včera otec mojich detí tak rozčúlil.....OS mi zaslal súdnu obsielku mne 2x a dospelej dcére 1x, a aký dôvod bol, predsa výživné...a jasne, že zníženie....
iba pre zaujímavosť staršej (už dospelej dcére) neplatí skoro 2 a pol roka ani cent a na mladšie prispieva sumou, sem-tam v rozmedzí od 10 - horná hranica je 30 € a pravidelne každý druhý mesiac....

do návrhu na súd uviedol, že platí podľa svojich možností, momentálne je nezamestnaný tak podal návrh na zníženie na sumu po 26 €, to stačí, nie????

staršie dieťa je medičkou na LF v KE a mladšia dcéra je na tunajšom gymnáziu a čo viac dodať......?????

mala som stále nutkanie ísť na políciu či za exekútorom, ale odolávam.....som hlúpa, že to neriešim razantnejšie......ale v pondelok idem za právničkou na taký malý pokec.....a potom uvidím, ako sa vyspím a ....nech sa teší........
bodliak
12.01.12,17:08
Dokazat, ze nezaplatil, je tak trochu problem. Vy to mozete akurat tak prehlasit.
Dokazat, ze nieco mam = ukazem. Dokazat, ze nieco nemam ? Neukazem ?

Nastastie, sud ho zaviazal k istej povinnosti - platit vyzivne.
Teda je na nom, aby dokazal, ze si svoje povinnosti plni.

Vy nemusite mat v ruke ziadny sek, to on ich musi mat 12.
Mila123
12.01.12,17:15
Dokazat, ze nezaplatil, je tak trochu problem. Vy to mozete akurat tak prehlasit.
Dokazat, ze nieco mam = ukazem. Dokazat, ze nieco nemam ? Neukazem ?

Nastastie, sud ho zaviazal k istej povinnosti - platit vyzivne.
Teda je na nom, aby dokazal, ze si svoje povinnosti plni.

Vy nemusite mat v ruke ziadny sek, to on ich musi mat 12.
jasne, ja to chápem veľmi dobre.....a či aj on? ukáže čas, či štátne orgány???
maska2
12.01.12,18:29
Nikto nič neukáže , nič sa nevyrieši , nikto sa nedopátra , ak neplatí ....a exekútor nemá čo vziať ako v mojom prípade žiadne výživné , nič , ani náhradné...len robiť , robiť , robiť , aby sa všetko dalo zaplatiť a...škoda slov