dobjan
09.01.12,19:02
Dobý večer, viac krát som tu našiel vďaka Vám dobrú radu a tak je to i teraz.*
"PV" so nevyužíval, až do teraz keď mojho 6r. syna objednali cez telefón na vyšetrenie do vzdialenejšieho mesta od mojho bydliska. Zamestnávateľ odomňa žiada predvolánku, inak mám smolu. Má na to právo? Veď opečiatkované PV mu donesiem. Ďakujem za radu.
veronikasad
09.01.12,18:07
§ 144
Spoločné ustanovenia o prekážkach v práci
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2011-a.html#hore)

(1) Ak je prekážka v práci zamestnancovi vopred známa, je povinný včas požiadať zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna. Inak je zamestnanec povinný upovedomiť zamestnávateľa o prekážke v práci a o jej predpokladanom trvaní bez zbytočného odkladu.

(2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní.

-------
Predvolánku nepotrebuješ, stačí keď to ústne oznámiš vopred zamestnávatelovi a prinesieš písomné potvrdenie.
Tweety
09.01.12,18:08
Dobý večer, viac krát som tu našiel vďaka Vám dobrú radu a tak je to i teraz.*
"PV" so nevyužíval, až do teraz keď mojho 6r. syna objednali cez telefón na vyšetrenie do vzdialenejšieho mesta od mojho bydliska. Zamestnávateľ odomňa žiada predvolánku, inak mám smolu. Má na to právo? Veď opečiatkované PV mu donesiem. Ďakujem za radu. Zamestnáv. k uznaniu §141 úplne postačí potvrdenie od lekára v deň vyšetrenia.
dobjan
09.01.12,18:51
Predvolánku nepotrebujem, to je dobre, ale čo mám robiť keď mi vedúci nedá PV /papier/.
day
09.01.12,18:57
prines mu to potvrdene na A4, bude to mat vo velkom
dobjan
09.01.12,19:04
Veď hej, ale ísť pre to do BA z RK nieje také popri mojej práci jednoduché. Iné riešenie predsa ako ho donútiť mi dať to PV predsa musí byť. Alebo: mám mu oznámiť ze do práce neprídem a potvrdenie mi dá lekár? Alebo?
Tweety
09.01.12,19:05
Predvolánku nepotrebujem, to je dobre, ale čo mám robiť keď mi vedúci nedá PV /papier/. Veď potvrdenie Ti vypíše lekár. Zamestnáv. to vopred oznámiš.
ewita888
09.01.12,19:07
potvrdenie ti dá lekár.. ak by ho náááhodou nemal, zájdi do najbližšieho papierka,kúp si bloček priepustiek za pár centov a budeš to mať aj nabudúce... :-)
dobjan
09.01.12,19:25
A keď ma nebude chcieť uvolniť ani s prace bez predvolánky?
Tweety
09.01.12,19:28
A keď ma nebude chcieť uvolniť ani s prace bez predvolánky? Zákonný nárok na ošetrenie, vyšetrenie máš aj bez predvolávky, úplne postačí doklad od lekára.
dobjan
09.01.12,19:56
Dakujem za radu presvedčili ste ma, len ma napadla ešte jedna vec. O 15hod. som so synom objednaný v BA a o 14hod. mi koncí v RK práca Čiže čas objednania sa mi neprekríva s prácov. S RK už musím ísť rano. Neporuším podmienky pracovného volna?