tinkas
09.01.12,20:56
sro kupila 01.12.2011 nový automobil, do TP bola zapísaná az 28.12.2011...medzitým ešte kúpila nejaké veci do automobilu....keby je povinný oznámit vznik danovej poviinosti k dani z motorových vozidiel aby si mohla do nákladov dan aj kupu lekárničky, koberčekov a pod, ktoré kupovala medzi dátumom kupit automobilu a zapísaním sro-čky do TP?? vznik danovej povinnosti je 01.12.2011 alebo az 28.12.2011?

Ďakujem
Tweety
09.01.12,19:59
sro kupila 01.12.2011 nový automobil, do TP bola zapísaná az 28.12.2011...medzitým ešte kúpila nejaké veci do automobilu....keby je povinný oznámit vznik danovej poviinosti k dani z motorových vozidiel aby si mohla do nákladov dan aj kupu lekárničky, koberčekov a pod, ktoré kupovala medzi dátumom kupit automobilu a zapísaním sro-čky do TP?? vznik danovej povinnosti je 01.12.2011 alebo az 28.12.2011?

Ďakujem
§ 89
Vznik a zánik daňovej povinnosti

(1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.
tinkas
09.01.12,20:08
ano tweety...ale podla man sa da polemizovat nad "dnom použitia vozidla na podnikanie" ...ak sro-čka kúpila auto, dalej kupila ešte nejaké potrebné veci don ako lekárnička a pod. a do TP bola zapísaná až 28.12.2011 az po tomto dátume mohla používať vozidla na podnikanie (predsa by nemala vyúžívat auto na podnikanie, ktoré má prenosné značky,nie? )
Tweety
09.01.12,20:11
ano tweety...ale podla man sa da polemizovat nad "dnom použitia vozidla na podnikanie" ...ak sro-čka kúpila auto, dalej kupila ešte nejaké potrebné veci don ako lekárnička a pod. a do TP bola zapísaná až 28.12.2011 az po tomto dátume mohla používať vozidla na podnikanie (predsa by nemala vyúžívat auto na podnikanie, ktoré má prenosné značky,nie? ) Veď už aj na prenosných číslach sa dá MV používať, či? Náklady môžeš uplatniť. Tie nesúvisia s daň. priznaním k dani z MV.
tictac7
09.01.12,20:16
ano tweety...ale podla man sa da polemizovat nad "dnom použitia vozidla na podnikanie" ...ak sro-čka kúpila auto, dalej kupila ešte nejaké potrebné veci don ako lekárnička a pod. a do TP bola zapísaná až 28.12.2011 az po tomto dátume mohla používať vozidla na podnikanie (predsa by nemala vyúžívat auto na podnikanie, ktoré má prenosné značky,nie? )

...a prečo by sa auto na prenosných značkách nemohlo využívať na podnikanie? Ja som mala auto na prenosných značkách takmer pol roka - nie mojim zavinením, bola som z toho na nervy, robila som krik až neviem kde, no nepomohla som si. Jediné, čo som si vydobila, že vždy, keď som išla von, dali mi rovnaké auto (vo výbave, aj vyššej a dokonca v rovnakej farbe) s plnou nádržou a mohla som ho vrátiť aj na výparoch a bolo to zadara....

...takže tak, použiť na podnikanie môžeš aj hneď v deň nákupu...
avalik
09.01.12,20:18
ano tweety...ale podla man sa da polemizovat nad "dnom použitia vozidla na podnikanie" ...ak sro-čka kúpila auto, dalej kupila ešte nejaké potrebné veci don ako lekárnička a pod. a do TP bola zapísaná až 28.12.2011 az po tomto dátume mohla používať vozidla na podnikanie (predsa by nemala vyúžívat auto na podnikanie, ktoré má prenosné značky,nie? )

je niekde v zakone zakazane jazdit s vozidlom, ktore ma prenosne znacky? (napr. pre tovar, na DU, stretnutie s klientom, ...) podstatne je to co je uvedene v knihe jazd ... z hladiska dane je to jedno, ci od 2.12.2011 alebo od 29.12.2011 - dan platis za cely mesiac

lehota na podanie oznamenia je 30 dni
holubička1
10.01.12,15:06
a ake spz uvedie do oznamenia na DU ked ma prenosne znacky??
avalik
10.01.12,15:21
a ake spz uvedie do oznamenia na DU ked ma prenosne znacky??

zákon 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§114
...
(2) Vlastník vozidla, ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, je povinný osobne toto vozidlo prihlásiť do 15 dní po jeho nadobudnutí; pritom uvedie, kto má byť zapísaný v osvedčení o evidencii časť I a časť II ako jeho držiteľ.


- na oznamenie na DU je 30 dnova lehota po dni prveho pouzitia na podnikanie

takze je realne na oznamenie napisat pridelene EČV v lehote 30 dni ak ked by pouzitie na podnikanie bolo hned v den kupy