kuzmin
10.01.12,08:38
Dobrý deň prajem, poraďáci- veľmi by som vás tu chcela poprosiť o radu čo robiť.... Som matka dvoch maloletých detí v rozvodovom konaní, momentálne som zostala bez príjmu, pretože som v dlhodobej PNke po dvoch infarktoch, vybavujem si invalidný dôchodok, ale čakacia doba je pre mňa neúnosná, od 26.11.2011 som zostala bez príjmu aj platenej PNky, pretože vypršal nárok na 52 týždňov platenej PN a teraz som síce na PN ďalej, ale bez nároku na financie. Môj manžel s ktorým sa rozvádzam žije v anglicku a pokiaľ mu súd nevytýčil ešte výšku výživného, tak neposiela peniaze pravidelne a iba toľko koľko uzná za vhodné, priemerne od 250 do 300 euro na mesiac. Bývame v podnájme za ktorý platíme 300 euro + energie. ... Preto sa chcem spýtať, neexistuje možnosť nejakej podpory v tomto vákuu??? Nikoho nezaujíma z čoho máme žiť!... V sociálnej poisťovni mi povedali, že invalidný dostanem zo spätnou platnosťou, ale ja predsa nemôžem dať deťom potreby do školy, cestovanie a stravu zo spätnou platnosťou. Ja som nechcela zostať na invalidnom dôchodku, ale lekár mi nedovolí ísť pracovať, pokiaľ budú moje zdravotné problémy také aké sú.
Poraďte mi prosím vás na koho by som sa mohla obrátiť. Ďakujem
Letko
10.01.12,07:44
Nezávideniahodná situácia.
U nás to niektorí riešia tak, že sa opýtajú cigánov a oni ich presne nasmerujú. Jedneho môjho známeho mama potrebovala niečo poriešiť a cigáni ju presne nasmerovali. Ak nejakých poznáš, opýtaj sa ich, určite ti budú vedieť poradiť do ktorých dverí zaklopať.
terezamaria
10.01.12,07:53
Môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi, ktorú po priznaní invalidného dôchodku a spätnom obdržaní celého obnosu peňazí budeš musieť vrátiť.
kuzmin
10.01.12,07:53
Keby som bývala na východe slovenska, tak by som možno poznala nejakých, ale bohužiaľ na západe slovenska nepoznám... ale takúto odpoveď som nečakala, ja som tento príspevok nenapísala zo srandy... ďakujem za porozumenie
kezeso
10.01.12,07:55
Zájdi na úrad práce a sociálnych vecí, požiadaj o pomoc, požiadaj o výpomoc mestské alebo obecné zastupiteľstvo.
veronikasad
10.01.12,07:58
kuzmin, rozvod sa môže ťahať dlho, rovnako ako vybavenie ID.
Daj návrh na súd na stanovenie výživného na deti, aj na seba. So spísaním žiadosti ti pomôžu na UPSVaR.

Bez súdom stanoveného výživného nedostaneš ani dávku v hmotnej núdzi
buchač
10.01.12,11:03
Nezávideniahodná situácia.
U nás to niektorí riešia tak, že sa opýtajú cigánov a oni ich presne nasmerujú. Jedneho môjho známeho mama potrebovala niečo poriešiť a cigáni ju presne nasmerovali. Ak nejakých poznáš, opýtaj sa ich, určite ti budú vedieť poradiť do ktorých dverí zaklopať.

Keby som bývala na východe slovenska, tak by som možno poznala nejakých, ale bohužiaľ na západe slovenska nepoznám... ale takúto odpoveď som nečakala, ja som tento príspevok nenapísala zo srandy... ďakujem za porozumenie
...ale to nebolo myslené vôbec zo srandy....

Je síce pravdou , že na východe je počernejších viac , no aj na krajnom západe sa ich dostatok nájde ...
Zájdi na poniektorú poštu v čase dávok a budeš :eek: , že aké lóve berú ...
V týchto záležitostiach sú oni majstri a na úradoch sa niekedy odpovede nedočkáš , pokiaľ nevieš , čo konkrétne sa máš vôbec pýtať .
Na otázky všeobecného charakteru sa všeobecne , respektíve iba negatívne odpovedá , dalo by sa priam povedať , že je tam embargo na podávanie infa ...
Ak už ale vieš , čo žiadaš - chceš ( zažil som svojho času ) ...tiež očiská vypliešťala dotyčná , sršala z nich otázka nevyslovená ..." že odkiaľ to vieš ,človeče , že na také niečo nárok máš ??? "...
duves
10.01.12,11:07
Mihál neporadí?
ucetni_fantozzi
10.01.12,11:24
Mihál neporadí?

tak toto bol vtip roka!
korela
10.01.12,11:45
Nezávideniahodná situácia.
U nás to niektorí riešia tak, že sa opýtajú cigánov a oni ich presne nasmerujú. Jedneho môjho známeho mama potrebovala niečo poriešiť a cigáni ju presne nasmerovali. Ak nejakých poznáš, opýtaj sa ich, určite ti budú vedieť poradiť do ktorých dverí zaklopať.
Vysvetlím, prečo som dala užitočné aj súhlas.
Dieťa maturovalo síce na jednotky s jednou dvojkou, ale v septembri zo závažných zdravotných dôvodov.
Preto sa posunul aj začiatok VŠ. Prepásli sa nejaké príspevky z ÚP, nebola to nízka hodnota na ktorú malo dieťa nárok, ale pretože rodina nebola informovaná, o celú čiastku sa prišlo. Finančne inak slabá.
Úradník neskôr na otázku či sa s tým niečo nedá ešte urobiť spätne, sa týmto ľuďom vysmial pre neznalosť zákona do očí s hodnotením doslova, že "cigáni poznajú lepšie zákony ako vy". Z UPSVARu tiež negatívna odpoveď. Tak to prepadlo štátu.
Takže prečo niekto dáva neužitočné? Lebo sa s tým ešte nestretol? Je to správna a reálna informácia. Letkova.
A vyjde lacnejšie ako u právnika.
nika.sum
10.01.12,11:52
Nezávideniahodná situácia.
U nás to niektorí riešia tak, že sa opýtajú cigánov a oni ich presne nasmerujú. Jedneho môjho známeho mama potrebovala niečo poriešiť a cigáni ju presne nasmerovali. Ak nejakých poznáš, opýtaj sa ich, určite ti budú vedieť poradiť do ktorých dverí zaklopať.

Viem ze si za to dostal neuzitocne, ale zial pravda je na tom, ze nasi romsky spoluobcania (samozrejme nie vsetci) poznaju omnoho lepsie na co kde a kedy maju narok. Ostatným sa o tom ani nesniva.
srska
10.01.12,11:58
Mihál neporadí?po voľbách;)
duves
10.01.12,14:37
asi tak
Letko
10.01.12,14:45
Vysvetlím, prečo som dala užitočné aj súhlas.
Dieťa maturovalo síce na jednotky s jednou dvojkou, ale v septembri zo závažných zdravotných dôvodov.
Preto sa posunul aj začiatok VŠ. Prepásli sa nejaké príspevky z ÚP, nebola to nízka hodnota na ktorú malo dieťa nárok, ale pretože rodina nebola informovaná, o celú čiastku sa prišlo. Finančne inak slabá.
Úradník neskôr na otázku či sa s tým niečo nedá ešte urobiť spätne, sa týmto ľuďom vysmial pre neznalosť zákona do očí s hodnotením doslova, že "cigáni poznajú lepšie zákony ako vy". Z UPSVARu tiež negatívna odpoveď. Tak to prepadlo štátu.
Takže prečo niekto dáva neužitočné? Lebo sa s tým ešte nestretol? Je to správna a reálna informácia. Letkova.
A vyjde lacnejšie ako u právnika.

Ďakujem.
Letko
09.02.12,04:30
Včera sa moja manželka rozprávala s chlapíkom, ktorý pracoval v zahraničí a teraz je doma na sociálke. Keď sa ho opýtala, či z toho vyžije (zvyklo byť 62€), povedal, že išiel za cigánmi, ktorí mu povedali, ako dostať od štátu viac a teraz má mesačný príspevok 200€ - no neoplatí sa?
Barbara
09.02.12,05:24
Nezávideniahodná situácia.
U nás to niektorí riešia tak, že sa opýtajú cigánov a oni ich presne nasmerujú. Jedneho môjho známeho mama potrebovala niečo poriešiť a cigáni ju presne nasmerovali. Ak nejakých poznáš, opýtaj sa ich, určite ti budú vedieť poradiť do ktorých dverí zaklopať.

Plný súhlas, veru že oni poradia, vedia v tom chodiť, aj mojej sestre jedna taká pani poradila, že kde má ísť a čo má vybaviť, a ešte k tomu jej aj tlačivo priniesla. takže toto vôbec nie je sranda, ale realita.