NOKIA
10.01.12,08:43
Chcem sa uistitť, či zamestnanec, ktorý je celý mesiac PN, nemá žiadny príjem, si neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku, vysporiada sa v ročnom zúčtovaní dani, dakujem
Timka1
10.01.12,07:48
Chcem sa uistitť, či zamestnanec, ktorý je celý mesiac PN, nemá žiadny príjem, si neuplatňuje nezdaniteľnú čiastku, vysporiada sa v ročnom zúčtovaní dani, dakujem

keďže nemá žiadny príjem, nemôže si uplatniť ani NČ, celoročné príjmy a celoročnú NČ vysporiadaš v ročnom zúčtovaní dane
dagmarka.novarova
10.01.12,08:04
Chcela by som poprosiť o radu, v prípade, ak má zamestnanec zmluvu na 1 rok a po polroku ostane dlhodobo na PN, skončí mu zmluva aj napriek tomu že je PN ? a v nadväznosti na tento príbeh, ako má potom zamestnanec postupovať z hľadiska odvodov?
veronikasad
10.01.12,08:05
Chcela by som poprosiť o radu, v prípade, ak má zamestnanec zmluvu na 1 rok a po polroku ostane dlhodobo na PN, skončí mu zmluva aj napriek tomu že je PN ? a v nadväznosti na tento príbeh, ako má potom zamestnanec postupovať z hľadiska odvodov?
Pracovný pomer končí dňom dohodnutým v prac.zmluve. Nem.dávky naďalej vypláca SP.

Po skončení prac.pomeru musí zamestnanec nahlásiť v prísl.zdr.poisťovni zmenu platitela poistného. Treba priniesť potvrdenie zo SP o výplate nemocenského.

Na UP ho zaevidujú až po skončení PN.
ivka70
10.01.12,08:07
Chcela by som poprosiť o radu, v prípade, ak má zamestnanec zmluvu na 1 rok a po polroku ostane dlhodobo na PN, skončí mu zmluva aj napriek tomu že je PN ? a v nadväznosti na tento príbeh, ako má potom zamestnanec postupovať z hľadiska odvodov?

Ano, ak sa so zamestnavatelom nedohodnu na pokracovani prac. zmluvy, ta konci dohodnutym dnom napriek tomu, ze je zamestnanec na PN.
Po ukonceni PP je zamestnanec povinny nahlasit do 8 dni skutocnost, ze je poistenocom statu na PN v ochrannej dobe svojej zdravotnej poistovni.
Odvody ako take neriesi, nema ake.