tinkas
10.01.12,09:09
ahojte...mám problém určit kam poslať danové priznanie k DzMV....

31.01.2011 som nemila trvalé bydlisko a teda aj miesto podnikanie z mesta A do mesta B v rámci jedného kraja...tz. k 31.12.2010 som evidovala vozidlo na DU v meste A....01.04.2011 som však kupila svoje vozidlo a používa uz toto nové, ktoré som prihlásila na DU v meste B....ako postupovať pri danovom priznaní...mám podať dve DP k DzMV jedno do mesta A a jedno do mesta B alebo len jedno??? dakujem za nazory...
srska
10.01.12,08:15
ahojte...mám problém určit kam poslať danové priznanie k DzMV....

31.01.2011 som nemila trvalé bydlisko a teda aj miesto podnikanie z mesta A do mesta B v rámci jedného kraja...tz. k 31.12.2010 som evidovala vozidlo na DU v meste A....01.04.2011 som však kupila svoje vozidlo a používa uz toto nové, ktoré som prihlásila na DU v meste B....ako postupovať pri danovom priznaní...mám podať dve DP k DzMV jedno do mesta A a jedno do mesta B alebo len jedno??? dakujem za nazory...Daňové priznanie k dani predkladá daňovník (§ 85 zákona) miestne príslušnému daňovému úradu, ktorý vykonáva správu dane. Správu dane vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie motorového vozidla alebo prípojného vozidla (ďalej len „vozidla“) k 31. decembru predchádzajúceho roka
tinkas
10.01.12,08:18
ano to viesm srska...ale jedná sa mi o to, ze k 31.12.2010 som evidovala motorové vozidlo na DU v meste A a k 31.03.2011 bol zánik a k 01.04.2011 bol nový vznik danovej povinnosti ale uz na DU v meste B (podla miesta evidenice vozidla?....znamená to teda ze mam poslať dve DP...jedno do mesta A a jedno do mesta B??
srska
10.01.12,09:34
v tvojom prípade počet DP za rok 2011 záleží na tom, či A a B bolo v roku 2011 v jednom kraji aj keby boli evidované na 2 rôznych DI vrámci kraja. ak áno podáš jedno DPzMV pre obidva vozidlá.
príklad: 1. vozidlo evidované v A=PN, 2. vozidlo evidované v B=DS to je vrámci TT kraja .jedno DPzMV za rok 2011 v tomto prípade podáš hocikde na pobočke DÚ TT lebo od 01.01.2012 je správcom dane v tomto prípade DÚ TT
mondes
10.01.12,09:46
Prosím Vás ak súkromná osoba prenajíma auto s.r.o. od 18.7.2011 a taktiež s takýmto dátumom sme ho ako s.r.o. prihlásili na DU, aby sme ho mohli využívať na podnikanie.
Teraz pri podávaní daňového priznania ma zaujíma, že či mám ako počet mesiacov využívania auta na podnikanie počítať aj júl, alebo až od augusta. Vďaka.
katka 23
10.01.12,10:43
skús pozrieť v prílohe
mondes
10.01.12,15:43
Ďakujem. Z toho linku som zistila toto:

Podľa § 89 zákona o miestnych daniach daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni
použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak a zaniká posledným dňom
mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie. Ak daňovník použije vozidlo
na podnikanie v posledný deň v mesiaci napr. 30.11.2010, v nadväznosti na vznik daňovej
povinnosti, ktorá vznikne 1.12.2010, mesiac november sa v uvedenom prípade nezapočítava
do výpočtu pomernej časti dane, nakoľko v uvedenom mesiaci vozidlu nevznikla daňová
povinnosť.

...to sa týka obdobia na prelome mesiacov. To mi je jasné. Ale ak sme auto zaregistrovali v polovici mesiaca, t. j. 18.7.2011, tak do r. 10 tlačiva dane z motorových vozidiel mám započítať aj júl, alebo až august? Ďakujem.
Tweety
10.01.12,15:49
Ďakujem. Z toho linku som zistila toto:

Podľa § 89 zákona o miestnych daniach daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni
použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak a zaniká posledným dňom
mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie. Ak daňovník použije vozidlo
na podnikanie v posledný deň v mesiaci napr. 30.11.2010, v nadväznosti na vznik daňovej
povinnosti, ktorá vznikne 1.12.2010, mesiac november sa v uvedenom prípade nezapočítava
do výpočtu pomernej časti dane, nakoľko v uvedenom mesiaci vozidlu nevznikla daňová
povinnosť.

...to sa týka obdobia na prelome mesiacov. To mi je jasné. Ale ak sme auto zaregistrovali v polovici mesiaca, t. j. 18.7.2011, tak do r. 10 tlačiva dane z motorových vozidiel mám započítať aj júl, alebo až august? Ďakujem. Už júl.
katka 23
10.01.12,17:43
Ďakujem. Z toho linku som zistila toto:



Podľa § 89 zákona o miestnych daniach daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni

použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak a zaniká posledným dňom

mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie. Ak daňovník použije vozidlo

na podnikanie v posledný deň v mesiaci napr. 30.11.2010, v nadväznosti na vznik daňovej

povinnosti, ktorá vznikne 1.12.2010, mesiac november sa v uvedenom prípade nezapočítava

do výpočtu pomernej časti dane, nakoľko v uvedenom mesiaci vozidlu nevznikla daňová

povinnosť.



...to sa týka obdobia na prelome mesiacov. To mi je jasné. Ale ak sme auto zaregistrovali v polovici mesiaca, t. j. 18.7.2011, tak do r. 10 tlačiva dane z motorových vozidiel mám započítať aj júl, alebo až august? Ďakujem.

myslela som odpoveď na otázku č.2 , konkrétne :
Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu aj
začatých kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.
Ivana Halajová
16.01.12,15:50
Ahojte, aj ja mám podobný problém. Teraz aktuálne od 1.1.2012 som čítala na stránke drsr, ohľadom DZMV. SZČO má 2 vozidlá jedno evidované na DI BB a 2 na DI Nová Baňa. Môžem teda podať len jedno daňové priznanie za rok 2011 a keďže obidve mestá patria do Banskobystrického obvodu, mám daňové priznanie poslať na DÚ BB? A ako to bude s úhradou, zaplatím na účet 500320.....?
Vopred ďakujem za radu
srska
16.01.12,15:53
Ahojte, aj ja mám podobný problém. Teraz aktuálne od 1.1.2012 som čítala na stránke drsr, ohľadom DZMV. SZČO má 2 vozidlá jedno evidované na DI BB a 2 na DI Nová Baňa. Môžem teda podať len jedno daňové priznanie za rok 2011 a keďže obidve mestá patria do Banskobystrického obvodu, mám daňové priznanie poslať na DÚ BB? A ako to bude s úhradou, zaplatím na účet 500320.....?
Vopred ďakujem za radujedno dp + predčíslie účtu patriace bb dú
Evanka
16.01.12,16:08
Ahojte, aj ja mám podobný problém. Teraz aktuálne od 1.1.2012 som čítala na stránke drsr, ohľadom DZMV. SZČO má 2 vozidlá jedno evidované na DI BB a 2 na DI Nová Baňa. Môžem teda podať len jedno daňové priznanie za rok 2011 a keďže obidve mestá patria do Banskobystrického obvodu, mám daňové priznanie poslať na DÚ BB? A ako to bude s úhradou, zaplatím na účet 500320.....?
Vopred ďakujem za radu
Prečo zadávaš rovnakú otázku v rôznych témach? Už som ti na ňu odpovedala a zadala si ju opakovane v tejto téme.
http://www.porada.sk/t183817-p3-dan-z-motorovych-vozidiel-sadzby-2011-vsetky-kraje-platena-v-r-2012-a.html
http://www.porada.sk/t183817-p3-dan-z-motorovych-vozidiel-sadzby-2011-vsetky-kraje-platena-v-r-2012-a.html
Dodenko
16.01.12,18:03
Vozidlo, ktoré vlastním mám prihlásené na DU Nitra, podľa miestnej príslušnosti. 21.12. 2011 som kúpil auto na leasing a držiteľom auta je leas.spoločnosť a EVČ vozidla je BL
To znamená, že by som mal podať 2 DP za r.2011 a to na DÚ Nitra a DÚ Bratislava?
Alebo len na DU Nitra obidve vozidlá? Ďakujem
Tweety
16.01.12,18:04
Vozidlo, ktoré vlastním mám prihlásené na DU Nitra, podľa miestnej príslušnosti. 21.12. 2011 som kúpil auto na leasing a držiteľom auta je leas.spoločnosť a EVČ vozidla je BL
To znamená, že by som mal podať 2 DP za r.2011 a to na DÚ Nitra a DÚ Bratislava?
Alebo len na DU Nitra obidve vozidlá? Ďakujem Každé na DÚ v mieste prihlásenia. Jedno DP do NItry, druhé do BA.
Ivana Halajová
17.01.12,07:16
Ospravedlňujem sa, že som to dala do 2 tém.
sjuzn
19.01.12,17:57
moji milí poraďáci, ja mám podobný problém, a to:
firma má jedno auto prihlásené na DU Trenčín s trenčianskou ŠPZ a zamestnanec používa vlastné auto s martinskou ŠPZ (§85 ods.2 a/....prosííím Vás pekne, ako mám podať DPzMV - jedno na DU Trenčín, alebo aj do Trenčína a do Martina???...a sadzby budú rovnaké pre trenč. kraj alebo použijem aj trenčiansky aj žilinský kraj.....ďakujem Vám za odpoveď-:///
sjuzn
20.01.12,07:46
prosííííímmm pomôžte-:(((((
sjuzn
20.01.12,19:11
......nikto????......