k4li2
10.01.12,09:34
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať a nechať si poradiť od odborníkov, ktorých názory vidím na porade.sk, a ktorých rady mi odporučili moji známi.

Od začiatku tohto roka mám dve dohody. Prvá je Dohoda o vykonaní práce a druhá je Dohoda o brigádnickej práci študenta. Budem ich čoskoro podpisovať, ale musím ešte k tomu podpísať aj tlačivo "Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti...". Viem, že toto vyhlásenie musím predložiť iba Jednému zo zamestnávateľov.

Pri obidvoch dohodách zarobím nad 296€, a pri Dohode o brigádnickej práci študenta viac. Oplatí sa mi teda, podľa mňa, podpísať vyhlásenie, že uplatňujem Nezdaniteľnú časť pri dohode, pri ktorej zarobím viac, však?

Ako bude prosím potom zdaňovaná druhá dohoda (Dohoda o vykonaní práce)? 19%-ami?

Ďakujem vopred za radu, a želám každému všetko dobré do nového roka!


S pozdravom

Kali
veronikasad
10.01.12,08:41
Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a uplatniť si mesačnú NČZD môžeš podpísať len u jedného zamestnávateľa. Zo základu dane bude odpočítaná NČZD a zamestnávatel ti zdaní 19 % len rozdiel.

U druhého zamestnávatela bude celý príjem zdanený 19 %. Celkový ročný príjem vysporiadaš v ročnom zúčtovaní dane, alebo podaním DP typu A.
k4li2
10.01.12,08:42
Ďakujem za rýchlu odpoveď a želám krásny deň!

Kali