ali8
10.01.12,09:53
Dobry den chcela by som sa spytat, ak najdem zapotresene blocky z mesiaca napr. marec, mozem ich hodit v mesiaci december kedze az teraz som knim prisla a uplatnit si z nich dph za posledny stvrtok? je tento postup spravny? alebo ak si ich chcem uplatnit musim podat opravne dph za marec?
ekopo
10.01.12,08:56
§51 zákona o DPH
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
ali8
10.01.12,09:36
presne tento zakon som si predtym precitala len som si nebola ista tak zdlhavo napisane takze mozem aj vcedembri a bude aj tak spravne. dakujem.