jadina
10.01.12,12:33
Ahojte, jedna moja znama - uctovnicka v malej RO ma problem ako zauctovat a vyriesit inventarizacny rozdiel na ucte socialneho fondu. V decembri odviedli omylom o par eur vyssiu refundaciu na stravne listky a teraz pri inventarizacii zistili, ze sa stav na ucte SF(stav na bankovom ucte je nizsi) nerovna stavu na ucte 472.
Co ma teraz spravit v uctovnictve 2011 a nasledne v roku 2012 alebo ako vyriesit dany problem?
Dakujem.
tictac7
10.01.12,11:46
Ahojte, jedna moja znama - uctovnicka v malej RO ma problem ako zauctovat a vyriesit inventarizacny rozdiel na ucte socialneho fondu. V decembri odviedli omylom o par eur vyssiu refundaciu na stravne listky a teraz pri inventarizacii zistili, ze sa stav na ucte SF(stav na bankovom ucte je nizsi) nerovna stavu na ucte 472.
Co ma teraz spravit v uctovnictve 2011 a nasledne v roku 2012 alebo ako vyriesit dany problem?
Dakujem.

...sorry, ale toto nie je inventarizačný rozdiel.... je to len nesúlad medzi bankovým účtom sociálneho fondu a účtu 472....
...v roku 2011 - nič - keby Ti tam pripísali úroky a odviedli poplatky, tiež by Ti v tom momente nesedel
v roku 2012 - poslať z bežného výdavkového účtu peniaze na účet sociálneho fondu

- inak stále nechápem, prečo sa v niektorých organizáciách stále držia toho, že k sociálnemu fondu musím mať aj fyzicky účet v banke....a živým banku...
jadina
10.01.12,11:54
No ved ten nesulad medzi uctom SF na 221 a uctom 472 vyusti do inventrarizacneho rozdielu. Ako potom robite inventarizaciu uctu SF na 221, ved musi sediet platby na tomto ucte s dokladmi suvisiacimi so SF a teda uctovane suvstazne (ci uz ihned alebo dodatocne) na ucte 472.
Vie sa k tomu este niekto vyjadrit: ci je to inventarizacny rozdiel alebo nie????
S tym riesenim v roku 2012 samozrejme suhlasim, ale je tu potom este otazka, ci tie peniaze poslane dodatocne v roku 2012 nie je treba riesit ako skodu..(ten vydavok vobec nemal byt, keby sa nic nestalo) a je otazne z akoj rozpoctovej polozky potom ma ist...
Vdaka za reakciu.
gzihlavnikova
10.01.12,15:43
prosíííím o radu - Sme ZŠ s MŠ s právnu subjektivitou zriadenou obcou a máme podpísanú zmluvu o vzájomnej spolupráci so súkromným školským strediskom (zriaďovateľ nie je naša obec), pričom dostávame od nich finančnú odmenu podľa počtu žiakov navštevujúcich ich aktivity. Zaujímalo by ma ako účtovať takéto peniaze - je to transfer od iných subjektov verejnej správy? Má niekto podobný problém?
jadina
10.01.12,18:47
prosíííím o radu - Sme ZŠ s MŠ s právnu subjektivitou zriadenou obcou a máme podpísanú zmluvu o vzájomnej spolupráci so súkromným školským strediskom (zriaďovateľ nie je naša obec), pričom dostávame od nich finančnú odmenu podľa počtu žiakov navštevujúcich ich aktivity. Zaujímalo by ma ako účtovať takéto peniaze - je to transfer od iných subjektov verejnej správy? Má niekto podobný problém?


neviem, preco do temy o inventarizacnom rozdiely niekto dava uplne inu temu!!!!

vie mi este niekto poradit ako je to s tym rozdielom medzi bankovym uctom socialneho fondu a uctom 472 k 31.12.2011???
jadina
12.01.12,06:40
po "doslednejsej pravnej analyze" sme dospeli k zaveru, ze tictac7 ma pravdu a nejedna sa o inventarizacny rozdiel a treba to vyriesit tak ako to bolo navrhnute v jeho prispevku...

k otvaraniu bankovych uctov pre socialny fond: statne RO maju ucty vedene v Statnej pokladnici a zadarmo, takze urcite nejde o krmenie komercnych bank cez poplatky...
judita1971
12.01.12,06:40
jadina, ja by som to nebrala určite ako inventarizačný rozdiel, zaúčtovala by som to ako čerpanie SF aj keď v nesprávnej sume, nakoľko čerpanie šlo z účtu SF, takže došlo k čerpaniu prostriedkov SF, oproti čomu ste potom zaúčtoval na strane MD čerpanie z účtu ?