BIZAL
10.01.12,13:44
Dobry den, chcela by som poprosit o radu:

Predala som vyrobky do obchodu s DPH. Zauctovala som postovne podla cennika SP /4,30 eur bez DPH/. Moja zakaznicka mi 2.x telefonovala, ze jej skusena uctovnicka mi chce vratit fakturu, pretoze jej program v PC automaticky pripisuje k postovnemu DPH a konecna suma jej teda nesedi. Ako by som to mala vyriesit ked uctovnicka, ktorej to nesedi je skusena a si je ista, ze ma pravdu a ja zasa na druhej strane takto obchodujem odjakziva a vsetci su spokojni....? DAKUJEM.
babi2
10.01.12,12:52
Dobry den, chcela by som poprosit o radu:

Predala som vyrobky do obchodu s DPH. Zauctovala som postovne podla cennika SP /4,30 eur bez DPH/. Moja zakaznicka mi 2.x telefonovala, ze jej skusena uctovnicka mi chce vratit fakturu, pretoze jej program v PC automaticky pripisuje k postovnemu DPH a konecna suma jej teda nesedi. Ako by som to mala vyriesit ked uctovnicka, ktorej to nesedi je skusena a si je ista, ze ma pravdu a ja zasa na druhej strane takto obchodujem odjakziva a vsetci su spokojni....? DAKUJEM.Refakturácia poštovného je s DPH, poštovné služby má od DPH oslobodené len Slovenská pošta
BIZAL
10.01.12,12:59
Refakturácia poštovného je s DPH, poštovné služby má od DPH oslobodené len Slovenská pošta

nerozumiem, prosim objasnite mi. mala som dat na fakturu 4,30 + 0,86 = 5,16 postovne?
babi2
10.01.12,13:00
nerozumiem, prosim objasnite mi. mala som dat na fakturu 4,30 + 0,86 = 5,16 postovne? áno refakturácia poštovného podlieha DPH, čiže tak ako píšeš
BIZAL
10.01.12,13:02
áno refakturácia poštovného podlieha DPH, čiže tak ako píšeš

DAKUJEM!!!
Johanka
10.01.12,13:03
Dobry den, chcela by som poprosit o radu:

Predala som vyrobky do obchodu s DPH. Zauctovala som postovne podla cennika SP /4,30 eur bez DPH/. Moja zakaznicka mi 2.x telefonovala, ze jej skusena uctovnicka mi chce vratit fakturu, pretoze jej program v PC automaticky pripisuje k postovnemu DPH a konecna suma jej teda nesedi. Ako by som to mala vyriesit ked uctovnicka, ktorej to nesedi je skusena a si je ista, ze ma pravdu a ja zasa na druhej strane takto obchodujem odjakziva a vsetci su spokojni....? DAKUJEM.
Oslobodené od DPH sú len "univerzálne poštové služby" poskytované podľa zákona o poštových službách. Tzn, že na tvojich faktúrach musíš na poštovné (príp.balné) uplatňovať 20 % DPH.
To, že sú všetci zákazníci spokojní je možné, keďže platia menej ... asi menej spokojný bude správca dane pri kontrole .
BIZAL
10.01.12,13:05
Oslobodené od DPH sú len "univerzálne poštové služby" poskytované podľa zákona o poštových službách. Tzn, že na tvojich faktúrach musíš na poštovné (príp.balné) uplatňovať 20 % DPH.
To, že sú všetci zákazníci spokojní je možné, keďže platia menej ... asi menej spokojný bude správca dane pri kontrole .

sak to...a co mam teraz robit?:(
babi2
10.01.12,13:07
§ 28
Poštové služby
Oslobodené od dane sú univerzálne poštové služby.7) Oslobodené od dane je aj dodanie tovaru, ktorý súvisí s poskytovanou univerzálnou poštovou službou.
7) § 3 zákona č. 507/2001 Z. z. o poštových službách.
http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=13471