lenka_bodorova
10.01.12,14:10
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, že keď sme robili na konci roka kapustnicu, či môžme čerpať zo SF. A celkovú sumu mám videliť počtom zamestnancov a potom to každému zdaniť a odviesť odvody. Jedná sa o to, že sme robili aj punč. Teda sa kupovali potraviny na kapustnicu, umelý riad, víno, rum, pečivo. Je toto všetko možné dať zo SF???
Tweety
10.01.12,16:39
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, že keď sme robili na konci roka kapustnicu, či môžme čerpať zo SF. A celkovú sumu mám videliť počtom zamestnancov a potom to každému zdaniť a odviesť odvody. Jedná sa o to, že sme robili aj punč. Teda sa kupovali potraviny na kapustnicu, umelý riad, víno, rum, pečivo. Je toto všetko možné dať zo SF??? Môžeš to urobiť tak, ako píšeš. Nákup potravín 472, potom zdaniť ako nepeň. príjem, urobiť odvody a finito.
Iwett
13.03.12,06:41
Dobrý deň, prosím o radu, spoločnosť zamestnávala jedného zamestnanca 2 roky, sociálny fond nečerpala, teraz sa spoločnosť ruší, na účte zostal nevyčerpaný SF. ČO mám s tým urobiť? Môžem jednoducho sumu dať ako odmenu zo SF zamestnancovi po skončení PP? Ďakujem.
Tweety
13.03.12,06:44
Dobrý deň, prosím o radu, spoločnosť zamestnávala jedného zamestnanca 2 roky, sociálny fond nečerpala, teraz sa spoločnosť ruší, na účte zostal nevyčerpaný SF. ČO mám s tým urobiť? Môžem jednoducho sumu dať ako odmenu zo SF zamestnancovi po skončení PP? Ďakujem.

Ani na stravu nečerpali? Ak nie, nech tak urobia dodatočne, zo SF nemôžeš dať odmenu za prácu.
Iwett
13.03.12,06:56
Ďakujem Tweety, a to sa dá dodatočne? Aj tak len časť, a čo s tým zostatkom? Mám by som dať jednou sumou za stravné...alebo ako ? Poraďte, čo by som mala s tým urobiť, keď zamestnanec od 2/2012 tam už nepracuje, idem mu urobiť poslednú výplatu aj to bude len preplatená dovolenka a náhrada príjmu. Ďakujem
Iwett
13.03.12,07:21
Prosím, pomôžte mi to nejako vyriešiť najrozumnejšie. ;)
Tweety
13.03.12,07:24
Prosím, pomôžte mi to nejako vyriešiť najrozumnejšie. ;)

A zamestnáv. súhlasí s preplatením zamestnancovi -čerpaním fondu takto,keď predtým neprispieval na SL? AK nesúhlasí, potom zostatok SF musí zdaniť v DP.
Iwett
13.03.12,07:31
Práve mu to chcem navrhnúť, len neviem, či to je vôbec možné. Totiž zamestnávateľ chce všetko presne podľa zákona, ale účtovníčka nič so sociálnym fondom nerobila. Takže to bola chyba účtovníčky /ktorej som ja radila, a nejako sme na to pozabudli/. Zamestnávateľ súhlasí so všetkým, čo je v súlade so zákonom. Len neviem, ako vykľučkovať, a či to je možné riešenie, že celá suma /je to cca 70€/ sa dá do výplaty ako príspevok na stravu, napríklad. Som z toho zúfalá, lebo je to vlastne v konečnom dôsledku moja chyba. A potrebujeme mu predložiť nejaké prijateľné riešenie. Ďakujem
Iwett
13.03.12,14:20
Prosím, prosím, dostala som odsúhlasenie, že to môžem dať do výplaty zamestnancovi v plnej výške. Môžem to vyplatiť ako príspevok na stravné za 2 roky spätne? Ďakujem
Tweety
13.03.12,15:46
Prosím, prosím, dostala som odsúhlasenie, že to môžem dať do výplaty zamestnancovi v plnej výške. Môžem to vyplatiť ako príspevok na stravné za 2 roky spätne? Ďakujem

Môžeš,veď bol tvorený z jeho mzdy.
Iwett
13.03.12,16:31
Ďakujem Twety...veľmi pekne....
Iwett
13.03.12,20:02
Ešte jedna otázka, aj keď je mimo témy /nechcem zakladať novú/. S odvodmi je to ako v takomto prípade keď sa suma zo sociálneho fondu vypláca keď zamestnanec ukončil pracovný pomer? Je to tak ako s nevyčerpanou dovolenkou, že sa platia odvody len na zdravotnú poisťovňu a na sociálnu len úrazové poistenie? A tiež daň? Ďakujem