tictac7
03.09.12,13:31
Pri vypisovaní dohody sa meno konateľa nikde neuvádza? Identifikátor je na moje meno a v dohode ako poverená osoba som tiež ja ?

...nie, meno konateľa sa až ručne dopisuje na dohodu.

...áno, poverená osoba si Ty.
IVEB
03.09.12,11:45
vďaka
brkova
18.09.12,09:24
ahojte... neviete mi niekto poradiť ako mám zrušiť identifikátor, nechce ma to pustiť. ďakujem
fue
19.09.12,11:37
Na "Protokole o generovaní identifikátora" je heslo pre zrušenie identifikátora.....
IVEB
24.09.12,07:42
Dnes sme boli zaniesť protokol+dohodu na DÚ . Mailom mi prišla e-mailová správa , identifikátor som aktivovala. Avšak po prihlásení na stránku tam nemám na výber žiadny daňový subjekt. Stretli ste sa s tým ? Treba ešte čakať kým to oni sprístupnia?
tictac7
24.09.12,07:54
...nikdy som neskúšala v ten deň, ale na druhý to už išlo, tak skús vydržať do zajtra :-)
IVEB
24.09.12,08:07
ok dík
klarissa
26.09.12,18:08
Zabudla som heslo, čo s tým?
KEJKA
26.09.12,18:50
heslo si si mala zapísať. Ale oni poslali aj heslo na zrušenie identifikátora, takže možno stojí za to ho použiť, Identifikátor zrušiť a začať od začiatku.
IVEB
07.10.12,15:16
Ja by som potrebovala technickú pomoc. Ten istý problém sme mali v práci a teraz to skúšam doma , a problém ten istý. Dostanem sa po vypísanie žiadosti o identifikátor a ak dám overiť údaje, vypíše mi , že nevie overiť údaje a mám sa spojiť s DÚ. Nemali ste taký problém? Viem , že to má niečo spoločné s cookies. Kolega niečo postláčal na klávesnici / obnov / a išlo to , ale teraz ho tu nemám. Pomôžete?
Sarlotka
07.10.12,15:52
Ja by som potrebovala technickú pomoc. Ten istý problém sme mali v práci a teraz to skúšam doma , a problém ten istý. Dostanem sa po vypísanie žiadosti o identifikátor a ak dám overiť údaje, vypíše mi , že nevie overiť údaje a mám sa spojiť s DÚ. Nemali ste taký problém? Viem , že to má niečo spoločné s cookies. Kolega niečo postláčal na klávesnici / obnov / a išlo to , ale teraz ho tu nemám. Pomôžete?

aky pouzivas "prehliadac" mozilla, explorer

vo všeobecnosti hladaj vymazat historiu a vramci nej zaskrnti cookies
IVEB
07.10.12,15:58
Explorer 9 a cookies som už vymazala x-krát
Sarlotka
07.10.12,16:29
tak potom neviem poradit... ja som vzdy len cookies vymazala... ale ked sa dozvies od kolegu co s tymi cookies este dokaze pridaj info, mozno sa aj nam niekedy zide...
basha_V
09.10.12,12:41
prosím Vás stalo sa niekomu nasledovné:
vyplnila som identifikator, poslali mi protokol, vyplnila som jednu dohodu pre firmu XY, vsetko v pohode som vytlačila, chcela som vyplnit pre dalsiu firmu a vyhlasilo mi ze pre zadane DIC nie je mozne spracovat dohodu...
resp. vytlacila som jednu dohodu a potrebujem ju este pre dalsie 4firmy.. čo fčul? :confused:
Gabca
09.10.12,12:52
Ak ti nevzgenerovalo dohodu, znamena to ze to je novy subjekt, ktory vznikol po 1.4.2012. Neda sa to, volala som aj na infolinku a povedali, ze mam postupovat podla oznamu na hlavnej stranke, je do asi 8 bod, skus pohladat. povedali mi ze sa moze podat suhrnny vykaz aj tlacovej forme, ale len ako je to novy subjekt vzniknuty po 1.4.2012
Skus tie dalsie subjeky, ak su skor zalozene, malo by ti to ist.
IVEB
09.10.12,14:52
Nikto mi nepomôže , ako to mám spraviť ?
IVEB
09.10.12,15:37
Po 350 pokusoch sa to nakoniec podarilo. Ale ako neviem .
basha_V
10.10.12,05:16
Ďakujem veľmi pekne za radu :)
Lusia Artuková
12.10.12,09:03
Dobry den, potrebujem podat sv do 20.10, ale stale mi pri vyplneni ziadost vypisovalo to co vacsine, nepodarilo sa najst zhodu mien alebo nieco podobne, dnes som chcela zajst na DU so screenom chyby, ale momentalne tam uz pise toto : Služba od 9.8.2012 dočasne nedostupna na odstránení problému sa pracuje.
Co mam robit? Potrebujem to stihnut do 20.10 a nic im nefunguje :(
tictac7
12.10.12,09:13
Dobry den, potrebujem podat sv do 20.10, ale stale mi pri vyplneni ziadost vypisovalo to co vacsine, nepodarilo sa najst zhodu mien alebo nieco podobne, dnes som chcela zajst na DU so screenom chyby, ale momentalne tam uz pise toto : Služba od 9.8.2012 dočasne nedostupna na odstránení problému sa pracuje.
Co mam robit? Potrebujem to stihnut do 20.10 a nic im nefunguje :(

ak subjekt vznikol po 1.4.2012 dohodu ani nespravíš....

Oznámenie k podávaniu súhrnných výkazov.

Platiteľom dane, ktorí sa registrovali po 1.4.2012, a ktorí majú povinnosť podať súhrnný výkaz a nemajú zaručený elektronický podpis a ani uzatvorenú písomnú dohodu o elektronickom doručovaní v zmysle § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní a v súčasnosti uvedenú písomnú dohodu uzavrieť nemôžu z dôvodu technických problémov na strane finančnej správy odporúčame využiť:
aplikáciu na internetovej stránke www.drsr.sk v časti Daňové tlačivá > Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete > Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty (platný od 1.1.2010) (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/pomocky/vyplnenie_tlaciv_na_internete/index.html)
aplikáciu eDANE
Obe aplikácie umožňujú vyplnenie interaktívneho formulára so zapracovanými kontrolami, import údajov z XML súboru a tlač dokumentu.

Variant 1:
Do vyriešenia technických problémov na strane finančnej správy s uzatvorením písomnej dohody o elektronickom doručovaní SV doručiť na DÚ v listinnej forme.

Variant 2:
Do vyriešenia technických problémov na strane finančnej správy s uzatvorením písomnej dohody o elektronickom doručovaní v zmysle § 13 ods. 6 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní je možné doručiť súhrnný výkaz DPH elektronickými prostriedkami na adresu svdph@financnasprava.sk, (do piatich pracovných dní od odoslania podania urobeného elektronickými prostriedkami je SV potrebné doručiť aj v listinnej forme)

Zároveň sa ospravedlňujeme daňovým subjektom , ktorým sme technickými problémami vzniknutými na našej strane spôsobili nekomfortnosť pri podávaní súhrnných výkazov.
Branoano
19.10.12,09:27
urobil som to presne krok za krokom, ale nefunguje mi to vrrrrrrrrr PLS co mam robit ? uz som zufaly. volal som aj technicku podporu, tam mi najaka baba odrapotala svoje a ani nepockala na moju otazku, zazelala mi pekny den a polozila.
Branoano
19.10.12,09:29
nemusí to tak byť - je možný aj tento postup:

1. nech vygenerujem žiadosť + dohodu na pc A = súbor 8xxxxxxxxx.ks je v zložke PKI-FS na pc A a kontaktný mail nech je na pc B
2. zložku PKI-FS so súborom 8xxxxxxxxx.ks z pc A prenesiem pomocou usb kľúča do adresára na pc B
3. keď príde z FS SR mail na pc B, kliknem na link a do PKI-FS na pc B pribudne v zložke druhý súbor 8xxxxxxxxx (PIE)
4. skopírujem celú zložku PKI-FS s dvomi súbormi z pc B na usb kľúč a nainštalujem celú zložku PKI-FS na pc A

výsledok: môžem podávať a podpisovať podania na pc A aj B

urobil som to presne krok za krokom, ale nefunguje mi to vrrrrrrrrr PLS co mam robit ? uz som zufaly. volal som aj technicku podporu, tam mi najaka baba odrapotala svoje a ani nepockala na moju otazku, zazelala mi pekny den a polozila.
Romanka09
21.10.12,20:02
Ahojte , ja som zažiadala o vydanie identifikátora a aj som podpísala na daňovom úrade dohodu 12.10.2012 ale dodnes mi neprišlo emailom z daňového úradu identifikátor a potrebujem najneskôr do zajtra podať suhrnný výkaz .
Už som zúfalá a neviem čo mám robiť. Prosím poraďte mi .
Mila123
21.10.12,20:27
Ahojte , ja som zažiadala o vydanie identifikátora a aj som podpísala na daňovom úrade dohodu 12.10.2012 ale dodnes mi neprišlo emailom z daňového úradu identifikátor a potrebujem najneskôr do zajtra podať suhrnný výkaz .
Už som zúfalá a neviem čo mám robiť. Prosím poraďte mi .
ja som bola v stredu poobede na DU, nakoľko som si dala zmeniť identifikátor, staré údaje som zabudla, neposielam SV často.....
e-mail mi došiel vo štvrtok......a SV aj vo štvrtok som zaslala......
odporúčam kontaktuj DU.....alebo ak ti tam neporadia, kontaktuj najlepšie telefonicky infolinku DR....
Romanka09
22.10.12,08:12
Ahoj , kontaktovala som DU a tam mi povedali že oni to len spracovávali , na telefonicku infolinku sa mi nedá dovolať . prosím ťa z akej adresy ti to prišlo to pridelenie identifikátora.
tuta
22.10.12,08:45
adresa: PKI DRSR SK
pki@drsr.sk
Mila123
22.10.12,08:51
Romanka, je to tak, odpoveď prišla z pki@drsr.sk

popr. drsr reaguje pomerne rýchlo aj ma -emaily...napíš im....
technickapodpora@financnasprava.sk

e-mailovú korešpondenciu si ulož pre prípad,
IVEB
22.10.12,09:11
No ja som mala podobný prípad. Ako zamestnanec mám na svoje identifikátor. Manžel je živnostník, tak som ho chcela vybaviť na jeho meno. Všetko prebehlo v poriadku až na to , že sme boli na DÚ 9.10.2012 kedy mali nejaký problém so softwérom a tým pádom mi nedošiel ich spätný mail. Čo sme robili aj za pomoci DÚ,sa to nepodarilo ani znefunkčniť ani nanovo vygenerovať , takže nakoniec som musela k manželovej dohode použiť svoj identifikátor. V mojom prípade veľmi kvitujem ochotu pracovníkov DÚ vyriešiť tento problém , aj keď sami nevedia prečo sa také veci stávajú.
Mirka.V
19.11.12,20:04
dobrý. a teraz keď rušia EZU ... to ako bude prakticky fungovať neviete? tie novovzniknuté firmy po 1.4.2012 nebudú podpisovať žiadnu dohodu?
čítala som, že sa údaje preklopia z Ezu do eDane .... aj tam bude možnosť výberu daňového subjetku? a bude sa to dať odtiaľ priamo poslať?
a teda čo s tými novými firmami?
Ďakujem pekne
tuta
19.11.12,20:40
Údajne od 1.12.2012 bude možné uzatvoriť s DÚ novú dohodu, na základe ktorej nebude treba posielať krycie listy, takže sa to bude týkať aj firiem založených po 01.04.2012.
KEJKA
19.11.12,20:55
tí, čo majú funkčné EZU, budú preklopení do eDane. Ako, netuším, čakám.
Automaticky - to si predstavujem tak, že pôjdem do eDane, načítam .xml súbor odošlem pod mne známym heslom.

tie, ktoré vznikli po 1.4.2012, nemajú uzavretú dohodu, lebo sa "nedalo" tak budú musieť podpísať novú.
áno, aj v eDane je voľba, resp. priamo tam načtaš .xml súbor tej firmy, ktorú chceš podať. A odošleš.
haraximova
22.11.12,08:35
Dobry den,
chcem sa opytat, pri ziadosti o identifikator sa zadavalo osemmiestne heslo, bohuzial toto heslo som zabudla a nejde m ani zrusit ten identifikator a nanovo sa nemozem registrovat, stale mi vyhadzuje ze mam neplatne heslo, co mam robit dalej, ako ziskat nanovo vsetko? dakujem
VieraPopluharova
22.11.12,08:41
Dobry den,
chcem sa opytat, pri ziadosti o identifikator sa zadavalo osemmiestne heslo, bohuzial toto heslo som zabudla a nejde m ani zrusit ten identifikator a nanovo sa nemozem registrovat, stale mi vyhadzuje ze mam neplatne heslo, co mam robit dalej, ako ziskat nanovo vsetko? dakujem

Nevytlačila si si žiadosť o identifikátor? ak nie tak len zadaj , že zabudla som heslo bude Ti vygenerované nové a to si potom ulož, mne sa to už stalo a potom som išla cez nové heslo...
msa
22.11.12,08:59
tí, čo majú funkčné EZU, budú preklopení do eDane. Ako, netuším, čakám.
Automaticky - to si predstavujem tak, že pôjdem do eDane, načítam .xml súbor odošlem pod mne známym heslom.

tie, ktoré vznikli po 1.4.2012, nemajú uzavretú dohodu, lebo sa "nedalo" tak budú musieť podpísať novú.
áno, aj v eDane je voľba, resp. priamo tam načtaš .xml súbor tej firmy, ktorú chceš podať. A odošleš.

presne takto si to predstavujem aj ja, to by bolo najlepšie, ale ešte stále pochybujem o tom , že to tak skutočne bude. A teda dúfam, že podľa dohody k EZU nebudem musieť zasielať krycie listy poštou. To by som už chcela asi veľa, že?
haraximova
26.11.12,13:52
to heslo z tej ziadosti mam, ale neviem to ktore som si mala zapamatat aby som stiahla identifikator, toto neviem, ci zrusit a nanovo alebo by ho vedia nejako resetnut, moznost zabudla som heslo mi to nedava.
Ľubka Abrahamovská
10.12.12,11:34
Dobrý deň, chcem sa spýtať, od 1.12.2012 je zrušené vydávanie identifikátorov...teraz nám stačí iba zaniesť dohodu na príslušný daňový úrad? či ako to vlastne teraz je? ďakujem za odpoveď
Jana103
12.12.12,06:06
Dobrý deň, chcem si zaregistrovať dalšie sročky na DÚ...na drsr píše, že potrebujem splnomocnenie pre využívanie autorizovaných elektronických služieb...nemáte nejaký vzor, lebo vôbec neviem ako to má vyzerať...ďakujeeem
a musí byť to splnomocnenie overene?
basha_V
13.12.12,13:26
na fin. riaditeľstve mi odporúčili aby som si nepridávala na 1 identifikátor všetky firmy, vraj sú s tým v E-daniach nejaké problémy že sa menia čísla DIČ a nemusíte si to všimnúť. najlepšie je spraviť na každú firmu novú Registráciu a dať si tam svoj mail, potom poslať s papierom o registrácii a dohodou konateľa na DÚ podpísať a ďalej všetko riešite vy za neho. ak by ste chceli splnomocnenie, treba overiť aj to aj dohodu.
KEJKA
13.12.12,21:45
na fin. riaditeľstve mi odporúčili aby som si nepridávala na 1 identifikátor všetky firmy, vraj sú s tým v E-daniach nejaké problémy že sa menia čísla DIČ a nemusíte si to všimnúť. najlepšie je spraviť na každú firmu novú Registráciu a dať si tam svoj mail, potom poslať s papierom o registrácii a dohodou konateľa na DÚ podpísať a ďalej všetko riešite vy za neho....................... To je pravda, ale už vo viacerých témach na to upozorňujeme, je to pohodlnejšie riešiť všetko s jedným identifikátorom, heslom. Treba trochu pozornosti - nerolovať myšou a pred odoslaním pozrieť, či sa DIČ nezmenilo, to je celé.
Inak by som apelovala na tvorcov eDane, aby tento nedostatok nejako opravili, zablokovali odoslanie.
Romanka09
19.12.12,11:15
Dobrý deň ,

ja už som taká nahnevaná na tieto zmeny, viem že mi to nepomôže, ale najprv mi ani po druhom raze neprišiel identifikátor a teraz zas na základe toho čo mi poslalo finančné riaditeľstvo ID a heslo sa nemôžem do systému prihlásiť, neustále mi vypisuje že bohužiaľ zlyhalo pripojenie.
Čo sa týka starých dohôd o doručovaní , tam sa nič nezmenilo ? Stále sa doručuje aj s krycím listom ?
otázka
28.12.12,12:41
Nadväzujem na tému....
Mám identifikátor ( svoj ) ešte cez EZU a dohody s klientmi po 1.1.2012, takže všetko zasielam cez jedny prihlasovacie údaje. Naskytol sa mi nový klient. Ako mám vyriešiť jeho dohodu o zasielaní údajov, aby to šlo cezo mňa? Na drsr som ju už nenašla.
Ďakujem...
mizu24
02.01.13,10:45
Keďže mi nebolo doručené mailom ID a heslo, poslala som ako písali na ich stránke potrebné údaje. V pondelok som dostala odpoveď, že Zadané OUD sa v zoznamoch nenašlo, pričom som zaslala správne číslo účtu daňovníka, ktoré pridelil DÚ. Neviete, čo mám robiť, na technickej podpore mi to nikto nedvíha?
kubkokubko
20.01.13,21:58
Prosim ked som este pred stvrtrokom podavala DPH s pomocou identifikátora a teraz mi to uz nejde, kedy DU posielal tie ID a heslá? Neviem to v mailoch nájst.
kubkokubko
20.01.13,22:26
Jej ja trubka uz som to nasla hladala som na zlom maile, lebo sme ho menili, uz mam vsetko prihlasene, len ked sa prihlásim a dam zoznam odoslanych dokumentov, tak mi vypíše záznam nebol nájdený a to tam uz musia byt nejake priznania k DPH, neviem prečo mi to nenatiahlo tie udaje
kubkokubko
20.01.13,22:34
Doplňujem dátum som si dala rok dozadu, tak to by nemal byt problem, prihlásená som bola, tak neviem kde je chyba, profil som upravila som uz z toho mimo, asi to chce vyspat sa na to, skusim teda dobru noc...
KEJKA
21.01.13,06:01
zoznam odoslaných aj prijatých dokumentov nájdeš v eDane, ale len tie, ktoré si poslal/a po 10.1.2013. Staré dokumenty by mali byť v eTaxe po starom.
Ja som sa s tým včera tiež trápila, po časovej prestávke som si v hesle zadala nesprávne písmenko, mám klientov, u ktorých používam ich prihlasovacie údaje, takže sem-tam musím meniť aj meno aj heslo...........ach jaj. Ale dopadlo to dobre. Verím, že aj u Teba ráno múdrejšie večera.
kubkokubko
21.01.13,06:40
zoznam odoslaných aj prijatých dokumentov nájdeš v eDane, ale len tie, ktoré si poslal/a po 10.1.2013. Staré dokumenty by mali byť v eTaxe po starom.
Ja som sa s tým včera tiež trápila, po časovej prestávke som si v hesle zadala nesprávne písmenko, mám klientov, u ktorých používam ich prihlasovacie údaje, takže sem-tam musím meniť aj meno aj heslo...........ach jaj. Ale dopadlo to dobre. Verím, že aj u Teba ráno múdrejšie večera.
Kejka mate vsetky moj obdiv keby som robila uctovnictvo viacerym, tak sa asi zblaznimAha tak to sa v uzivatelskej prirucke nepise, ze stare tam nenajdem, tak od daneho datumu som nic nepodavala, ale do etaxu mi vobec nejde dostat. To by az tak strasne nevadilo, skor ma trapi, ze mi stale nejde natiahnut nejako firemne udaje aby mi to nahadzovalo ked si dam nejake danove priznanie a nemusela som vsetko pracne vypisovat. V nastaveni pri starte mi nejde vpisovat nic ani dic ani ic dph a ani do zoznamu subjektov mi nejde nic napisat moja idealisticka predstava bola ze sa prihlasim a vsade mi bude hadzat firemne udaje, alebo raz to niekam zadam a uz to bude vsade vyplnat. Ono to asi tak aj funguje, len neviem preco nie u mna.
KEJKA
21.01.13,06:57
mne vytvorí program .xml verziu, takže ked otvorím v eDane dokument, tak iba načítam svoj a mám všetko. Potom iba dám kontrolu /tá prebehne aj tak automaticky/, podpíšem, odošlem.
Ty ak nemáš takú možnosť, vyplníš v eDane iba raz, potom daj dokument uložiť do vhodného priečinka /aby si ho našla :)/, a nabudúce načítaš ten uložený a iba prepíšeš číselné údaje. Pomôže napr. pri mesačnej DPHčke. Ja som si takto načítala aj minulý DP DMV, kedže sa DPtlačivo nemenilo, tak mi to ohlásilo korektné údaje, našťastie.
Pokiaľ máš väzbu a zadáš DIČ, tak by ti údaje za firmu malo natiahnuť, minulý rok mi to tak fungovalo, nič som nemusela vypisovať ručne.
Nastavenia pri štarte, pozri aj záložku zoznam firiem................?
kubkokubko
21.01.13,09:39
mne vytvorí program .xml verziu, takže ked otvorím v eDane dokument, tak iba načítam svoj a mám všetko. Potom iba dám kontrolu /tá prebehne aj tak automaticky/, podpíšem, odošlem.
Ty ak nemáš takú možnosť, vyplníš v eDane iba raz, potom daj dokument uložiť do vhodného priečinka /aby si ho našla :)/, a nabudúce načítaš ten uložený a iba prepíšeš číselné údaje. Pomôže napr. pri mesačnej DPHčke. Ja som si takto načítala aj minulý DP DMV, kedže sa DPtlačivo nemenilo, tak mi to ohlásilo korektné údaje, našťastie.
Pokiaľ máš väzbu a zadáš DIČ, tak by ti údaje za firmu malo natiahnuť, minulý rok mi to tak fungovalo, nič som nemusela vypisovať ručne.
Nastavenia pri štarte, pozri aj záložku zoznam firiem................?
Aj mne to minuly rok krasne islo ked som potvrdila identifikátor heslom krasne mi vsetko natiahlo aj ked som dala ciste DP, tak to skusim prvy raz vytvorit a potom kopirovat. Do zaloziek zoznam firiem mi vobec nejde nic pisat tak idem skusat nieco ine alebo zavolam na tech. podporu. A netreba nic dokladat v papierovej forme osobne na DU, ze?
KEJKA
21.01.13,10:29
no aj minulý rok som si musela natiahnut-dať prečítať vytvorený .xml.
alebo ty máš nejako prepojený SW a EZU? nechápem ako ti to mohlo samé natiahnuť.
no do zozanmu subjektov nemôžeš nič písať, to je prepojené na drsr, ak máš väzbu, tak to ti tam natiahnu oni.
A po preklopení EZU do eDane tam mám aj klientov z EZU a nič som nerobila.
Takže reklamuj na tech-podpore. Mne dnes odpovedali promptne - obratom 2x.
kubkokubko
21.01.13,12:12
No kejka a ta tech podpora sa kontaktuje telefonicky alebo mailom, ked maju promptne odpovedat? Lebo dovolat sa tam nemozem a na mail mi prisla automaticky vygenerovana odpoved ze tam mam volat.
Inak uz som to skoro zvladla. vsetko podane, len vytlacit sa mi neda 2 strana III oddielu, neviem preco, vsetky ostatne sa mi daju vytlacit, to uz skusim nejako doriesit s technickou podporou, nech ti nezaberiem cely pracovny den. Inak ked som prvy raz vypisala rucne DPkDMV (nase prve priznanie cez edane) tak mi to hodilo aj do subjektov mohli to polopatisticky napisat do navodu usetrila by som sebe aj tebe kopec casu. No co uz, kazdopadne velmi pekne dakujem za spolupracu a prajem prekrasny den
kubkokubko
21.01.13,12:32
Tramtadada, kejka uz mi odpovedali mailom su fakt rychly, ale z prveho mailu som nepochopila, ze mi este napisu, len ze mam telefonovat a tam stale obsadene. Dolu su na to tlacidla, ktore som si vobec nevsimla (predchadzajuca, nasledujuca, tlacit vsetko) ja som vsetko hladala hore. Aj tak si nemozem pomoct EZU mi pripadalo ovela jednoduchsie a rychlejsie, ale asi je to aj o zvyku. Dakujem este raz za pomoc