jess
10.01.12,15:05
Funguje Vám to ???
Minimálne požiadavky mám a stále mi vypisuje "Ľutujeme, ale nie je možné pokračovať..."
abel
10.01.12,14:07
Snáď len obrniť sa božskou trpezlivosťou a dať si budík napr. na tretiu hodinu ráno. Tiež skúšam od rána... Cez: Ľutujeme, ale nie je možné pokračovať. Skúste navštíviť stránku neskôr som sa dostala až po Chyba generovaní. Opakujte neskôr. Len či o tretej ráno bude neskôr alebo skoro.
jess
10.01.12,14:10
Ale aj tak moc nechápem.

1/ Ak už starú dohodu mám, tak čo treba vyplniť, ak chcem už "novú" dohodu ?
2/ Ak chcem posielať na "novú dohodu" za ďalšiu firmu, tak treba čo ?
Anja111
10.01.12,14:58
Ale aj tak moc nechápem.

1/ Ak už starú dohodu mám, tak čo treba vyplniť, ak chcem už "novú" dohodu ?
Žiadosť o vydanie identifikátora a Protokol o generovaní identifikátora.
2/ Ak chcem posielať na "novú dohodu" za ďalšiu firmu, tak treba čo ?
Dohodu o elektronickom doručovaní - za daňový subjekt.
... v texte.
Anja111
10.01.12,15:02
Funguje Vám to ???
Minimálne požiadavky mám a stále mi vypisuje "Ľutujeme, ale nie je možné pokračovať..."
Aj mne vypisuje to isté...
truch
10.01.12,16:07
Ako to vlastne je? Mám dohodu, posielala som SV DPH a jasné, že do 5 dní valím s krycím listom na DÚ. Keď by som si vybavila identifikátor, nebudem musieť nosiť tie krycie listy? Mám žiadať len o identifikátor, alebo aj znovu o dohodu?
BRK
11.01.12,12:43
Ja som volala do Banskej Bystrice ... tiež mám dohodu z r. 2011 s doložením krycích listov. Povedali mi, že ak nechcem dokladať krycie listy, mám si vyplniť žiadosť o identifikátor + novú dohodu a s tým ísť na daňový úrad. Potom sa už krycie listy nemusia dokladať.
Zuziana
11.01.12,12:48
Tiež mi vypisuje, že som zle opísala kód:D celý deň...takže božská trpezlivosť, snád do konca marca stihneme
jess
12.01.12,14:37
Funguje :)
truch
12.01.12,17:34
Dáši, napíš ako sa ti to podarilo, ja som len skúsila, vraj si mám stiahnuť doplnok Javy a nepustilo ma to ďalej:(
truch
12.01.12,17:41
Teraz som to skúsila a ide to, v najhoršom to vypíšem doma:(
jess
13.01.12,09:30
Dáška, musíš mať splnené tie minimálne požiadavky, ktoré sú uvedené na stránke, čiže aj tú JAVu musíš mať - príslušnú verziu.

Teraz som sa vrátila z Dú, mám už všetko hotové :) Starú dohodu som vypovedala. Ku každej "novej" dohode (vytlačiť 2x) treba mať aj 2x Žiadosti o identifikátor, 2x "Autorizáciu". Podpisujú sa tam osobne pred pracovníkom po overení totožnosti podľa OP. Samozrejme ak si konateľom v daňovom subjekte, tak stačí ak pôjdeš ty osobne. Ak si len chceš niekoho pridať, komu robíš účtovníctvo, tak musíš vytlačiť 2x žiadosť o identifikátor a 2x dohodu za ten, konkrétny daňový subjekt. POZOR !!! Musíte ísť na príslušný DÚ daňového subjektu osobne spolu s konateľom daňového subjektu alebo tvoja žiadosť o identifikátor MUSÍ byť overená (podpis) jedine u NOTÁRA !!! Potom s overenou žiadosťou o identifikátor , pôjde daňový subjekt (konateľ) na svoj DÚ. Podpísaná dohoda príde poštou a kedy sa spustí samotné elektr.zasielanie cez portál finančného riaditeľstva ani pán boh nevie :DDDD ... Už sa náramne "teším" na kolaps systému .
Zuziana
13.01.12,09:46
Dáška, musíš mať splnené tie minimálne požiadavky, ktoré sú uvedené na stránke, čiže aj tú JAVu musíš mať - príslušnú verziu.

Teraz som sa vrátila z Dú, mám už všetko hotové :) Starú dohodu som vypovedala. Ku každej "novej" dohode (vytlačiť 2x) treba mať aj 2x Žiadosti o identifikátor, 2x "Autorizáciu". Podpisujú sa tam osobne pred pracovníkom po overení totožnosti podľa OP. Samozrejme ak si konateľom v daňovom subjekte, tak stačí ak pôjdeš ty osobne. Ak si len chceš niekoho pridať, komu robíš účtovníctvo, tak musíš vytlačiť 2x žiadosť o identifikátor a 2x dohodu za ten, konkrétny daňový subjekt. POZOR !!! Musíte ísť na príslušný DÚ daňového subjektu osobne spolu s konateľom daňového subjektu alebo tvoja žiadosť o identifikátor MUSÍ byť overená (podpis) jedine u NOTÁRA !!! Potom s overenou žiadosťou o identifikátor , pôjde daňový subjekt (konateľ) na svoj DÚ. Podpísaná dohoda príde poštou a kedy sa spustí samotné elektr.zasielanie cez portál finančného riaditeľstva ani pán boh nevie :DDDD ... Už sa náramne "teším" na kolaps systému .
Daška, čiže ak tomu dobre rozumiem, budem podávať pre 10 firiem, tak sa mám s každým konateľom osobne dostaviť na DÚ?
A treba aj splnomocnenie, že ma poveruje k podávaniu, či to už nie?
Anja111
13.01.12,09:55
Dáška, musíš mať splnené tie minimálne požiadavky, ktoré sú uvedené na stránke, čiže aj tú JAVu musíš mať - príslušnú verziu.

Teraz som sa vrátila z Dú, mám už všetko hotové :) Starú dohodu som vypovedala. Ku každej "novej" dohode (vytlačiť 2x) treba mať aj 2x Žiadosti o identifikátor, 2x "Autorizáciu". Podpisujú sa tam osobne pred pracovníkom po overení totožnosti podľa OP. Samozrejme ak si konateľom v daňovom subjekte, tak stačí ak pôjdeš ty osobne. Ak si len chceš niekoho pridať, komu robíš účtovníctvo, tak musíš vytlačiť 2x žiadosť o identifikátor a 2x dohodu za ten, konkrétny daňový subjekt. POZOR !!! Musíte ísť na príslušný DÚ daňového subjektu osobne spolu s konateľom daňového subjektu alebo tvoja žiadosť o identifikátor MUSÍ byť overená (podpis) jedine u NOTÁRA !!! Potom s overenou žiadosťou o identifikátor , pôjde daňový subjekt (konateľ) na svoj DÚ. Podpísaná dohoda príde poštou a kedy sa spustí samotné elektr.zasielanie cez portál finančného riaditeľstva ani pán boh nevie :DDDD ... Už sa náramne "teším" na kolaps systému .


Daška, čiže ak tomu dobre rozumiem, budem podávať pre 10 firiem, tak sa mám s každým konateľom osobne dostaviť na DÚ?
A treba aj splnomocnenie, že ma poveruje k podávaniu, či to už nie?
Na našom DU nevyžadujú takýto postup. A ani v návode pri vypisovaní žiadosti nič také nie je. Dokonca je tam príklad, ako postupovať.
Ja som si vytlačila Žiadosť o vydanie identifikátora dvojmo a išla som na DU. Nahodili to do PC a vrátili mi podpísanú 1 žiadosť. Potom som vytlačila všetkým klientom dohody 2x a tie si chodia sami (konatelia alebo majitelia - živnostníci) podpisovať na DU...
AlaNR
13.01.12,10:22
Pri vyplňovaní dohody hneď po potvrdení mi zmrzla a padla stránka, tak som dohodu nahodila znovu a teraz ju mám 2x, samozrejme, každá má iné číslo. A teraz čo s tým? Mám jenu len ignorovať, alebo to mám niekde zrušiť? :(
truch
13.01.12,10:24
Ja som len zamestnanec. Aby som nemusela chodiť na DÚ, vypíšem identifikátor na konateľa a on na našom DÚ podpíše obidva dokumenty a ja už budem iba posielať priznania s jeho identifikátorom. Dobre tomu rozumiem, môžem to urobiť takto?
AlaNR
13.01.12,10:27
Truch, v pokeci k tomu identifikátoru je, že človek, ktorý bude doručovať dokumenty a žiada o idetifikátor, má podpísať žiadosť pred pracovníkom DU, takže s majiteľom alebo s overenou dohodou na úrad musíš ísť aj Ty.
kalibo
13.01.12,10:36
... v texte.

Po návšteve DÚ a dnešnej skúsenosti dopĺňam, že je potrebná aj žiadosť o zrušenie starej dohody a taktiež žiadosť o zrušenie splnomocnenia k starej dohode...
AlaNR
13.01.12,10:38
Pri vyplňovaní dohody hneď po potvrdení mi zmrzla a padla stránka, tak som dohodu nahodila znovu a teraz ju mám 2x, samozrejme, každá má iné číslo. A teraz čo s tým? Mám jenu len ignorovať, alebo to mám niekde zrušiť? :(

To je gól!
Volala som na technickú podporu a tetuška mi povedala, nech druhú dohodu nechám tak, že to možno samo zanikne po čase.
Bola milá, zlatá a nakoniec mi hovorí, že "viete, toľko je ešte nezodpovedaných otázok, zatiaľ iba rozmýšľame, čo s tým :D"
jess
13.01.12,10:40
Daška, čiže ak tomu dobre rozumiem, budem podávať pre 10 firiem, tak sa mám s každým konateľom osobne dostaviť na DÚ?
A treba aj splnomocnenie, že ma poveruje k podávaniu, či to už nie?

Zuzi, ak si chceš pridať k sebe 10 firiem...s každým konateľom musíš ísť osobne. Ak nechceš ísť osobne, treba tvoj podpis na "Žiadosti o identifikátor" overiť výlučne u notára a potom konateľ pôjde s tým na svoj DÚ. Tak mi bolo povedané.
Ale tiež sa mi to nezdá, lebo na čo je konateľovi moja "žiadosť o identifikátor" ... (sú tam inak "citlivé" údaje, ktoré by mohli byť vlastne týmto spôsobom zneužité)..... asi mi to zle povedala pani na DÚ , lebo logiku to nemá...konateľ ma vlastne poveruje tou "autorizáciou FO" . Overovať podpisy treba len na dokladoch , ak nechceš ísť vôbec osobne na DÚ a chceš to poslať poštou. To by logiku malo :)

Splnomocnenie ti netreba ... je to už v rámci dokumentu "Autorizácia FO daňovým subjektom" :)
AlaNR
13.01.12,10:45
Po návšteve DÚ a dnešnej skúsenosti dopĺňam, že je potrebná aj žiadosť o zrušenie starej
dohody a taktiež žiadosť o zrušenie splnomocnenia k starej dohode...

K tomu zrušeniu starej dohody existuje niekde nejaké tlačivo, alebo to stačí napísať vo worde?
Pátrala som na internete, ale nič som nenašla:(
jess
13.01.12,10:49
Mne dali len čistý papier, kde som napísala : Vec : Zrušenie väzby....a v texte som uviedla, že žiadam o zrušenie elektronickej väzby na daňový subjekt ... názov...ičo + dič
a samozrejem moje ID starej dohody :)
AlaNR
13.01.12,10:51
Vďaka!
Nella_2
13.01.12,14:49
Tiež sa chystám na DÚ. Vytlačené už mám Žiadosť o vydanie identifikátora aj novú Dohodu o elektronickom doručovaní.
Tú starú je potrebné zrušiť? Nezruší sa automaticky? A čo sa stane, ak si ju nezruším - bude to vadiť?
jess
13.01.12,16:24
nezruší sa automaticky...treba napísať žiadosť o zrušenie
ekopo
13.01.12,16:43
vie už niekto, čo sa bude diať keď odovzdali identifikátor a nejaké tie dohody???
Pretože zatiaľ sa nič nedeje. A už pred dvomi dňami som odovzdal žiadosť a dohody .... a 20 január sa blíži a mám novú firmu na súhrnný výkaz......Podľa starého zákona som už dohodu nemohol uzavrieť (s doložením krycích listov)....
abel
14.01.12,10:05
Ja som bola včera tiež zaniesť identifikátor aj dohodu, vraj to vedúca v pondelok začne podpisovať a potom mi zavolajú :confused:. Pochybujem, že budú volať každému daňovníkovi, ale predstavujem si to tak nejako, že ak mi to zaktivujú, dostanem o tom nejakú správu na mail aj s ďalším postupom. Či???
truch
14.01.12,12:52
vie už niekto, čo sa bude diať keď odovzdali identifikátor a nejaké tie dohody???
Pretože zatiaľ sa nič nedeje. A už pred dvomi dňami som odovzdal žiadosť a dohody .... a 20 január sa blíži a mám novú firmu na súhrnný výkaz......Podľa starého zákona som už dohodu nemohol uzavrieť (s doložením krycích listov)....
To je pekné, máme splniť termíny a DÚ sa všade reorganizujú a nepracujú:( U nás som sa pýtala ako to bude vyzerať po zlúčení oboch DÚ, povedali mi, že systém im nepracuje a vraj sa bude vedieť až vo februári. Mali tam obrovské kopce listín, ktoré ešte vôbec nenahodili. Za chviľu zabudnú, že chyba bola na ich strane a začnú vyrubovať pokuty. Keď ti to nepôjde, zanes im SV osobne a daj si potvrdiť, že chyba bola u nich.
Evinka73
15.01.12,15:30
No super, neviem ako ďalej... ja som sa v decembri na nete zaregistrovala a s vytlačeným reg.listom som bola na DÚ podpísať dohodu o podávaní elektronický. Tento týždeň mi prišliel poštou zápis o ústnom pojednávaní, kde je podpísaný len riad. DÚ a chýba tam náš podpis. Neviem čo s tým ďalej robiť.Je potrebné znovu navštíviť DU, alebo len podpisať zápis?Ale teraz čítam a novinke o vydaní identifikátora....
Termín na podávanie sa síce posunul na 1.4.2012 ale keď to tak zoberiem, neviem ako to bude fungovať....
UBIKA25
16.01.12,07:20
Práve som vypísala žiadosť o vydanie identifikátora, overené údaje OK.
Po dlhom zisťovaní, že musím mať "novú" JAVU.

Prešla som k dohode a prečo je tam správca dane Žilina, keď firma sídli v Martine.
Nemá tam byť aj MARTIN, zoberú mi to, prepíšem to?

Ďakujem
srska
16.01.12,07:24
UBIKA25
16.01.12,07:34
dakujem
ekopo
16.01.12,13:02
vie už niekto, čo sa bude diať keď odovzdali identifikátor a nejaké tie dohody???
Pretože zatiaľ sa nič nedeje. A už pred dvomi dňami som odovzdal žiadosť a dohody .... a 20 január sa blíži a mám novú firmu na súhrnný výkaz......Podľa starého zákona som už dohodu nemohol uzavrieť (s doložením krycích listov)....

má už niekto zriadený prístup?
12.1. som požiadal o identifikátor, takmer obratom mi prišiel mailom protokol o generovaní identifikátora aj dohoda. Všetko som odovzdal na DU 12.1. a odvtedy nič........................poverená správkyňa asi stále nevie čo má robiť......
tuta
16.01.12,13:21
Ja som bola na DÚ zaniesť žiadosť o vydanie identifikátora aj dohody a podľa vyjadrenia registrátora ešte nebola spustená aplikácia. Máme si to každý deň kontrolovať.
ekopo
16.01.12,13:29
Ja som bola na DÚ zaniesť žiadosť o vydanie identifikátora aj dohody a podľa vyjadrenia registrátora ešte nebola spustená aplikácia. Máme si to každý deň kontrolovať.
to všetko je super, ale 20-teho mám podať súhrnný výkaz pre novo registrovaného...........

a chcem podať dopyt na DRSR ale podávanie dopytov je nemožné už minimálne od 12-teho januára......
tuta
16.01.12,13:45
ostáva len veriť, že to do 20.tého spustia
ekopo
16.01.12,13:48
teraz som volal na DRSR s otázkou, či je aplikácia spustená,
odpoveď: nie, ešte nie je
otázka: kedy bude?
odpoveď: nevieme
otázka: mám podať 20-teho súhrnný výkaz, čo mám robiť v prípade keď to nepôjde?
odpoveď: podáte odvolanie.....:eek:
AlaNR
17.01.12,06:57
Takže ja hádžem flintu do žita a pôjdem až 1. februára, nech súhrnný, DPH a DzMV podám v poriadku. Potom mám na to 25 dní do ďalšej DPH, tak to hádam dovtedy stihnú...
srska
17.01.12,07:07
má už niekto zriadený prístup?
12.1. som požiadal o identifikátor, takmer obratom mi prišiel mailom protokol o generovaní identifikátora aj dohoda. Všetko som odovzdal na DU 12.1. a odvtedy nič........................poverená správkyňa asi stále nevie čo má robiť......podľa vyjadrenia hovorkyne fr (markíza) z minulého týždňa, spustia aplikáciu v priebehu 2 týždňov. takže fakt treba kukať maily či osobný identifikátor neposlali
Nella_2
17.01.12,09:06
Mne dali len čistý papier, kde som napísala : Vec : Zrušenie väzby....a v texte som uviedla, že žiadam o zrušenie elektronickej väzby na daňový subjekt ... názov...ičo + dič
a samozrejem moje ID starej dohody :)
Práve som bola na našom DÚ, mala som vytlačenú aj takúto žiadosť o "zrušenie väzby" a nebolo to dobre. Dali mi čistý papier a rukou som napísala Vec: "Vypovedanie dohody o spôsobe doručovania" (ostatné údaje tie isté, ako píše jess - teda názov daňového subjektu, sídlo, IČO, DIČ a ID starej dohody.
truch
17.01.12,09:33
to všetko je super, ale 20-teho mám podať súhrnný výkaz pre novo registrovaného...........

a chcem podať dopyt na DRSR ale podávanie dopytov je nemožné už minimálne od 12-teho januára......
Tiež som dala dopyt ohľadom identifikátora a neprišlo mi ani len oznámenie o prijatí dopytu:(
ekopo
17.01.12,11:27
....no dopyt nie je možné podať, a nová aplikácia stále nefunguje...
Helena1803
17.01.12,14:30
Presne tak - nefunguje. Dnes som to skúšala - nejde to.
ekopo
18.01.12,12:18
každý deň oživím tému, preto, aby bolo aj po čase jasné kedy systém nabehne, možno to aj niekomu pomôže pri problémoch)
všetko je závislé výhradne zo strany DRSR......

Dnes systém zatial nefunguje, a nie je možné nič podať......

prosím o názory
Brana
18.01.12,12:40
Prosím, môžete mi poradiť: zákon určuje povinnosť elektronického podávania platiteľom DPH. Daňový subjekt uvažuje o tom, že zruší registráciu pre DPH počas prvého štvrťroka 2012. Asi musí žiadať o identifikátor a podpísať dohodu, lebo bude to posledné daňové priznanie robiť do 25.4.2012, že? Alebo je možnosť, ktorou by sa to dalo obísť (ušetriť si papierovačky a komunikáciu s DÚ)? Ďakujem vopred za odpoveď.
Mila123
18.01.12,12:53
Prosím, môžete mi poradiť: zákon určuje povinnosť elektronického podávania platiteľom DPH. Daňový subjekt uvažuje o tom, že zruší registráciu pre DPH počas prvého štvrťroka 2012. Asi musí žiadať o identifikátor a podpísať dohodu, lebo bude to posledné daňové priznanie robiť do 25.4.2012, že? Alebo je možnosť, ktorou by sa to dalo obísť (ušetriť si papierovačky a komunikáciu s DÚ)? Ďakujem vopred za odpoveď.

ja som požiadala našich klientov, kt. nie sú plátcovia DPH , aby si vybavili komunikáciu s DÚ, podľa mňa je to veľmi, veľmi pohodlné.......teraz keď sa musia mesačne predkladať prehľady je to dosť pracné....vytlačiť, dať podpísať a zaniesť či poslať na DÚ.......
irena249
18.01.12,13:30
Dobrý deň, mám pridelený osobný identifikátor, podávala som minulý rok SV DPH za niektoré spoločnosti a s tými som mala uzatorenú dohodu o elektronickom doručovaní (nemáme ZEP). Teraz mi stačilo podať dohody na ostatné spoločnosti, ktoré sú plátcami DPH? Ďakujem
srska
18.01.12,13:39
Dobrý deň, mám pridelený osobný identifikátor, podávala som minulý rok SV DPH za niektoré spoločnosti a s tými som mala uzatorenú dohodu o elektronickom doručovaní (nemáme ZEP). Teraz mi stačilo podať dohody na ostatné spoločnosti, ktoré sú plátcami DPH? Ďakujemmala si urobiť toto: http://www.porada.sk/t168568-p162-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1943112 + autorizáciu + čakať kým to spustia
ekopo
18.01.12,13:39
Dobrý deň, mám pridelený osobný identifikátor, podávala som minulý rok SV DPH za niektoré spoločnosti a s tými som mala uzatorenú dohodu o elektronickom doručovaní (nemáme ZEP). Teraz mi stačilo podať dohody na ostatné spoločnosti, ktoré sú plátcami DPH? Ďakujem
nezamienať si starý spôsob doručovania so zatiaľ nefunkčným novým. Staré pridelené ID číslo nemá nič spoločné s novým identifikátorom a s novými dohodami..... Teraz je možné uzatvárať už len nové dohody
irena249
18.01.12,13:53
Asi zle chápem upozornenie na drsr, že daňový subjekt, ktorý elektronicky komunikoval s dú v roku 2011 pokračuje rovnako pod starým identifikátorom a pôvodnou dohodou? Pre nové dohody potrebujem nový identifikátor, čiže na moje meno budú vydané dva? ďakujem
irena249
18.01.12,13:58
nepresne som to napísala, ja komunikujem s dú pod starým identifikátorom za daňový subjekt na základe pôvodnej dohody. a pre subjekty od 1.1.2012 potrebujem aj nový identifikátor na svoje meno aj nové dohody?
srska
18.01.12,14:01
Asi zle chápem upozornenie na drsr, že daňový subjekt, ktorý elektronicky komunikoval s dú v roku 2011 pokračuje rovnako pod starým identifikátorom a pôvodnou dohodou? Pre nové dohody potrebujem nový identifikátor, čiže na moje meno budú vydané dva? ďakujemza tie, za ktoré si v 2011 podávala na základe dohody - pokračuješ rovnako aj v 2012.
ak chceš podávať ďalším platiteľom dph - treba zvoliť postup uvedený v príspevku 48 a povinnosť podávať elektronicky pre takéto subjekty platí od 01.04.2012 pozri § 14 + 165a zákona 563/2009 - daňový poriadok platný od 01.01.2012
ekopo
18.01.12,18:48
práve som mailom dostal môj identifikátor - stiahol som si ho do PC

ale ten, kto zoslohoval automatický mail asi nevie poriadne o čo ide, pretože cit." V prílohe Vám zasielame Váš elektronický identifikátor, ktorý budete potrebovať pre plnohodnotné využívanie Automatizovaných elektronických služieb FR SR.
Váš elektronický identifikátor bude - po kliknutí na nižšie uvedenú linku - automaticky uložený do Vášho počítača. Toto je potrebné vykonať.

potom nasleduje link...

mail neobsahoval žiadnu prílohu............
po kliknutí na link sa mi identifikátor nainštaloval

uvidíme čo bude ďalej, lebo nič iné sa nedeje zatial na stránke DRSR....
srska
18.01.12,18:51
kukol som maily - mám tiež:D
Anja111
18.01.12,18:55
Tiež mi prišiel identifikátor, stačilo naň kliknúť a zadať heslo a napísalo mi, že je nainštalovaný v mojom PC. Akurát, že neviem kde a čo s tým ďalej. Väzby ešte nevidím žiadne, hoci klienti už boli na DU aj s dohodami...
ekopo
18.01.12,19:01
asi bude na stránke drsr (o mesiac) zriadené nejaké okienko cez ktoré budeme pristupovať k službe po zadaní OUD a hesla.......
srska
18.01.12,19:01
Tiež mi prišiel identifikátor, stačilo naň kliknúť a zadať heslo a napísalo mi, že je nainštalovaný v mojom PC. Akurát, že neviem kde a čo s tým ďalej. Väzby ešte nevidím žiadne, hoci klienti už boli na DU aj s dohodami...na céčku pohľadaj zložku PKI-FS a ikona s kľúčikom je identifkátor
branuska
18.01.12,19:11
Ahojte, pisem za priatelku, ale chceme Vam pomoct, kedze sa nam to konecne podarilo (po mensej maturite).
Takze po 2 dnoch po registracii na DU prisiel odkaz na stiahnutie certifikatu, ktory treba za pomoci hesla stiahnut (heslo zadane pri registracii). Potom si treba otvorit svoj prehliadac, napr. Chrome, Firefox, kde si v nastaveniach je nutne naimportovat certifikat, ktory Vam predchadzajuci odkaz stiahol do PC, konkretne C:/Pouzivatelia/..uzivatel../PKI-FS/ (subor rozoznate podla ikonky s klucikom). Ak ho v zozname nemate, zadajte zobrazenie vsetkych suborov. Nasledne treba ist NIE NA DRSR.sk, ale na http://www.financnasprava.sk/ , kde hned na vrchu stranky kliknut na odkaz VSTUPTE, pripadne kliknite hned na tento link https://esluzby.drsr.sk/
. Dalej treba uz len potvrdit certifikat, ktory sa spusti a zadat znova heslo... Hotovo :)
Dufam, ze sme pomohli :)
ekopo
18.01.12,19:16
ok funguje prístup
jess
18.01.12,19:55
A čo keď zadám zlé heslo ?
ormika
19.01.12,05:37
Dobré ránko, prosím vás, a keď sa teraz ako účtovníčka registrujem na seba - identifikátor a potom dohody pre klientov musím robiť ešte registráciu ako sa to robilo po starom? Lebo jeden takýto klient si to urobil teraz v januári, takže aj identifikátor, aj dohodu a ešte aj registračný formulár používateľa a toto si všetko robil v roku 2012. Ďakujem za odpoveď.
Nella_2
19.01.12,07:42
Včera som dostala e-mailom elektronický identifikátor, po kliknutí na daný odkaz som zadala heslo, ktoré som uviedla pri vyplňovaní žiadosti o vydanie identifikátora a klik na Importovať. Zobrali sa správa o úspešnom importovaní certifikátu. Otvorila som si stránku https://esluzby.drsr.sk/ a na nej som si vybrala aplikáciu EZU. Otvoril sa Portál sekcie daňovej Finančného riaditeľstva SR. Vybrala som si pre Identifikátor v okne Vybrať ten svoj - už tam bol načítaný. Stačí už len zadať znovu to heslo ako pri vyplňovaní žiadosti a je to.
ekopo
19.01.12,07:46
už sa dá pristúpiť k elektronickým službám aj priamo na stránke www.drsr.sk
Nella_2
19.01.12,07:51
Bingo, ešte pred chvíľou to tam nebolo - je to teda ešte jednoduchšie.
irena249
19.01.12,07:59
ešte stále sa mi nikde nepodarilo nájsť, či je možné, aby boli na moje meno vydané dva identifikátory? alebo ten starý používaný v 2011 zanikne vydaním nového? a tým pádom potrebujem aj na tie spoločnosti, ktorým som podávala v starom roku elektronicky teraz vytvoriť nové dohody? nikto nepodával v starom roku a teraz mu len pribudli ďalšie subjekty? ďakujem
katka s.
19.01.12,08:01
Na jedno rod.číslo sa nedajú vytvoriť dva identifikátory. Ja som si urobila novú dohodu na spoločnosť za ktorú som podávala aj minulý rok a zaniesla na DU. Zaregistrovali, ani som nič nemusela rušiť - starú dohodu.
irena249
19.01.12,08:15
ďakujem za odpoveď
jess
19.01.12,08:49
Ďalší postup :
1/ Ak vám už príde identifikátor na mail, treba to nainštalovať do pc. Stačí len kliknúť na ten link v maile (nehľadajte žiadnu prílohu :D) . Po zadaní platného hesla sa identifikátor nainštaluje do pc.
2/ na stránke financnasprava.sk kliknete na "Aplikácia EZU - Vstúpte". Automaticky vám tam nahodí link, ale to nie je ono :D .....treba vstúpiť do zložky, ktorú vám tam nahodí a vybrať ten svoj identifikátor s príponou p.12 .... potom len zadať platné heslo a HURáááá podávať DP.
PS: píšem toto preto, lebo verím, že je nás viac "lám" :D
srska
19.01.12,08:51
:)
mirosl
19.01.12,09:05
Áno ale prihlásil som sa až na 3 pokus. Dvakrát mi vyhlásilo na to isté heslo chybu, zobralo to až na 3 pokus.
jess
19.01.12,13:48
A ešte by ma zaujímalo. Keď máte ako účtovníčky svoj identifikátor už vo vrecku a chcete si pridať nový daň.subjekt....tak ten DS, donesie na svoj DÚ len žiadosť o dohodu 2x a 2x autorizáciu ??? Že tam netreba ten môj identifikátor ? Chcem to vedieť na 100%, lebo nechcem prehnať 40km na DÚ klienta zbytočne.
Paula
19.01.12,16:09
Pri vypisovaní Žiadosti o....chce po mne prepísať kontrolný kód. Kdeže sa on predo mnou schoval, keď ho nevidím? Keď to nechám prázdne, vyskočí hláška, že mám naklusať na DÚ, lebo ma nemôžu overiť.
Vďaka za inštrukciu.
Anja111
19.01.12,16:32
Pri vypisovaní Žiadosti o....chce po mne prepísať kontrolný kód. Kdeže sa on predo mnou schoval, keď ho nevidím? Keď to nechám prázdne, vyskočí hláška, že mám naklusať na DÚ, lebo ma nemôžu overiť.
Vďaka za inštrukciu.
Aj mne trvalo dlho, kým som žiadosť vypísala, lebo mi PC servíroval všelijaké hlášky, ale nakoniec sa podarilo. Chce to dosť veľkú dávku trpezlivosti...
Ak sa Ti kód schoval, skús to zrušiť a začni odznova, možno to už pôjde...
Paula
19.01.12,16:53
Poslušne hlásim, že už viem naspamäť ako sa volám aj svoje tel. číslo :D...a idem si utrieť monitorček, aby som skúšala znova a znova a znova, vedved nemám inú robotu :D.
Tweety
19.01.12,16:55
Poslušne hlásim, že už viem naspamäť ako sa volám aj svoje tel. číslo :D...a idem si utrieť monitorček, aby som skúšala znova a znova a znova, vedved nemám inú robotu :D. Pauli a vari máš?:---
Paula
19.01.12,16:56
:cool:
Brana
20.01.12,06:38
vyplnala som online ziadost aj dohodu v stredu poobede a fungovalo mi to bez problemov...
Brana
20.01.12,06:42
.... uz som aj ziadost a dohodu urobila. dakujem.
truch
20.01.12,07:31
Podarilo sa niekomu poslať SV už s novým identifikátorom? Funguje? Ja len či si ho už mám začať vybavovať:)
srska
20.01.12,07:37
ja skúsim, keď bude menší nátresk (23:50):)
srska
20.01.12,07:41
je troch problém podávania sv cez ezu ale to záleží z akého softu je xml súbor sv načítavaný do formuláru v ezu - môžu sa vyskytnúť chyby pri načítaní http://www.porada.sk/t168568-p174-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1950380
Ludula
20.01.12,10:56
Dobrý deň, ja mám taký problém. Robím daňové v troch firmach.V dvoch sú to FO a tu som bez problemov vypísala žiadosť o identifikátor aj dohodu a už to mam vybavené aj na DÚ.
No a tretia firma je sro-čka, kde konateľ je jedna osoba ktorá je zároveň aj FO - SZČO, ktorá nie je platiteľom DPH. SRO je na inej adrese a ako SZČO je iná adresa.
Ako FO nemá povinnosť podavania daňových dokladov elektronický, nakoľko nie je platcom DPH.
Ja chcem požiadať o vydanie identifikátora za jeho sro-čku a tu mám problém s vyplnením žiadosti.
Na žiadosť je potrebné vypísať r.č., a ako náhle vyplnim prvú časť žiadosti hodí mi číslo OUD nie sro-čky ale
jeho ako FO-SZČO aj s adresou jeho bydliska.
Prosím poraďte mi ako to mám správne vyplniť, aby som mohla elektronický posielať doklady len za sro-čku.
Ďakujem.
ekopo
20.01.12,11:07
rč vypĺňaš svoje ako vlastník identifikátora (t.j. toho kto bude posielať výkazy predsa)
ku každej firme netreba žiadosť o identifikátor.............len dohodu
identifikátor si mala mať len sama a ostatné firmy FO aj s.r.o. len dohody s prílohou - autorizácia osoby ktorá bude podávať výkazy
Paula
20.01.12,11:14
Ďakujem na 100x (dúfam nie mimo témy) všetkým radcom za pomoc :) . Tým "hore" ani náhodou, zadarilo sa na 54. pokus , kým som dobehla do cieľa.
Cila
20.01.12,11:48
Čo robiť v prípade, ak vypisuje pri stiahnutí identifikátora , že heslo je neprístupné?? Heslo píšem správne, už som to skúšala xxx-krát, furt to isté!
Nella_2
20.01.12,11:52
Čo robiť v prípade, ak vypisuje pri stiahnutí identifikátora , že heslo je neprístupné?? Heslo píšem správne, už som to skúšala xxx-krát, furt to isté!
Má to byť to heslo, ktoré si zadala pri vyplňovaní tej žiadosti o identifikátor
srska
20.01.12,11:56
Čo robiť v prípade, ak vypisuje pri stiahnutí identifikátora , že heslo je neprístupné?? Heslo píšem správne, už som to skúšala xxx-krát, furt to isté!ak sa jedná o toto http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=107971&d=1326916814 tak nella má pravdu
Cila
20.01.12,12:09
ak sa jedná o toto http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=107971&d=1326916814 tak nella má pravdu

Áno jedná sa presne o toto, a ďalej sa neviem pohnúť, Heslo je OK, zadávam to, čo som použila pri žiadosti.
srska
20.01.12,12:15
Áno jedná sa presne o toto, a ďalej sa neviem pohnúť, Heslo je OK, zadávam to, čo som použila pri žiadosti.nemáš náhodou zapnutý caps lock?
Cila
20.01.12,12:15
ak sa jedná o toto http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=107971&d=1326916814 tak nella má pravdu

Áno jedná sa presne o toto, a ďalej sa neviem pohnúť, Heslo je OK, zadávam to, čo som použila pri žiadosti.
Cila
20.01.12,12:19
nemáš náhodou zapnutý caps lock?

Nemám, v hesle sú aj čísla a malé písmená, môže to vadiť?
srska
20.01.12,12:21
aké presne hlásenie to vyhodí po zadaní hesla a odkliknutí?
Nella_2
20.01.12,12:21
Nemám, v hesle sú aj čísla a malé písmená, môže to vadiť?
to nevadí, len to musí byť presne to isté heslo, aké si zadala pri tej žiadosti
srska
20.01.12,12:21
Nemám, v hesle sú aj čísla a malé písmená, môže to vadiť?to nevadí
Cila
20.01.12,13:07
aké presne hlásenie to vyhodí po zadaní hesla a odkliknutí?
Napíše: Chyba, nesprávne zadané heslo
Heslo som si zapísala, a odložila podľa mňa je zadané správne. Tu sa nedá vypýtať heslo, aby poslali na mail, ako inde ak človek zabudne heslo? máte nejaký kontakt , kde by som mohla napísať , na ten mail sa nedá odpovedať , čím poslali indentifikátor.
Nella_2
20.01.12,13:12
Napíše: Chyba, nesprávne zadané heslo
Heslo som si zapísala, a odložila podľa mňa je zadané správne. Tu sa nedá vypýtať heslo, aby poslali na mail, ako inde ak človek zabudne heslo? máte nejaký kontakt , kde by som mohla napísať , na ten mail sa nedá odpovedať , čím poslali indentifikátor.
Skús tu:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgw2dgFJgjiO-pEIMV-P_NxU_QCf_PTMPP0gfW_9gtyIckdHRUUAgknmcA!!/delta/base64xml/L0lKayEvUUd3Ry80SUVFL0ZvcmdvdFBhc3N3b3Jk
kubkokubko
20.01.12,13:15
Ahojte ja som na materskej a prave mam pocit, ze som vyliezla z jaskyne, bez toho identifikatora a hesla uz tento mesiac DPH za posledny stvrtrok 2011 nepodam? Dakujem za radu
Cila
20.01.12,13:25
Cila
20.01.12,13:29
Ahojte ja som na materskej a prave mam pocit, ze som vyliezla z jaskyne, bez toho identifikatora a hesla uz tento mesiac DPH za posledny stvrtrok 2011 nepodam? Dakujem za radu
Dá sa podať , je termín predľžený do 31.03.2012.
Nella_2
20.01.12,13:29
Skúšala som, nemám ID - bude asi to čo mi nedovolí stiahnúť bez hesla, ak tam dám OUD osobný účet daňovníka, neberie, aké ID tam mám dať?
Aha, to bude ID pre staré dohody...:rolleyes:
Skús zapnúť CapsLock a tak zadať heslo (možno si ho vtedy mala zapnutý a nevšimla si si...)
Cila
20.01.12,13:51
Aha, to bude ID pre staré dohody...:rolleyes:
Skús zapnúť CapsLock a tak zadať heslo (možno si ho vtedy mala zapnutý a nevšimla si si...)

Odskúšané, neide ani tak. Si zlatá toto by ma asi nenapadlo.
Nella_2
20.01.12,13:53
Odskúšané, neide ani tak. Si zlatá toto by ma asi nenapadlo.
Tak už len volať technickú podporu
IVETA N
20.01.12,17:44
Prosím Vás, keď požiadam o vydanie ,,IDENTIFIKÁTORA a spíše sa DOHODA o elektronickom doručovaní tak nemusím mať ZEP a utekať na DU s krycím listom do 5 dní?

Ďakujem za skorú odpoveď

IVETA N

PS:
,,berte to tak , že aj sprostosť je boží dar a opakovanie matka múdrosti, len mi nedávajte link, kde si to mám pozrieť
jasne stručne mi napíšte ano nemusíš alebo ak nechceš behať kúp si ZEP............
:D
srska
20.01.12,18:01
Prosím Vás, keď požiadam o vydanie ,,IDENTIFIKÁTORA a spíše sa DOHODA o elektronickom doručovaní tak nemusím mať ZEP - nie a utekať na DU s krycím listom do 5 dní? - nie

Ďakujem za skorú odpoveď

IVETA N

PS:
,,berte to tak , že aj sprostosť je boží dar a opakovanie matka múdrosti, len mi nedávajte link, kde si to mám pozrieť
jasne stručne mi napíšte ano nemusíš alebo ak nechceš behať kúp si ZEP............
:Dv texte
Nella_2
20.01.12,18:01
Prosím Vás, keď požiadam o vydanie ,,IDENTIFIKÁTORA a spíše sa DOHODA o elektronickom doručovaní tak nemusím mať ZEP a utekať na DU s krycím listom do 5 dní?

Ďakujem za skorú odpoveď

IVETA N

PS:
,,berte to tak , že aj sprostosť je boží dar a opakovanie matka múdrosti, len mi nedávajte link, kde si to mám pozrieť
jasne stručne mi napíšte ano nemusíš alebo ak nechceš behať kúp si ZEP............
:D
Keď si vybavíš novú dohodu (teda podáš žiadosť o vydanie idenfitikátora a podpíšeš novú dohodu), tak už nebudeš musieť doručovať krycie listy v papierovej podobe.
IVETA N
20.01.12,19:13
ďakujem Vám veľmi pekne,,babenky ,, za rýchlu a skorú odpoveď. Konečne po všetkých tých čítaniach a skúmaniach
mám v tom jasno, lebo už sa mi aj o ZEP-e snívalo .:cool:..:---

IVETA N

a ešte poraďte ohľadom ZEP-u je dobré ho mať a aké výhody mi poskytne, že ho budem mať?
V tomto chválim ,,DÚ,, - ušetril malé firmy od zbytočného nákladu, veď aj SP a ZP to majú bez ,,ZEP-u,, a bez toho ,,znášania,, výkazov .:eek:
srska
20.01.12,19:16
nie je isté, či ten identifikátor je z hľadiska niektorých inštitúcií ok
IVETA N
20.01.12,19:49
nie som ,,PC zdatná,, a hlavne nerozumiem niektorým PC ,,terminológiám,,tak,sa blbo opýtam, že prečo?
( SRSKA)
IVETA N
kubkokubko
21.01.12,09:09
Dakujem za radu dracik
DanielaSL
22.01.12,12:01
Vyplnila som všetky náležitosti ,aby som si na seba vybavila identifikátor a klientom dohody. Evidentne som na našom DÚ s tým bola prvá..lebo tetušky moc nevedeli čo s tým robiť a tvrdili mi, že na každú dohodu musím mať aj identifikátor..cca 3 dohody - 6 identifikátorov. Aj keď som argumentovala príkladom ,ktorý majú na ich stránke... neverili, že to má byť tak ako im tvrdím. Nakoniec zavolali šéfku a tá súhlasila so mnou. Hold ale jeden klient patrí do iného mesta. Bol s dohodou na ich DÚ. A pán daniar ho pýta môj identifikátor. Darmo klient tvrdil, že ten som si už ja odovzdala na svojom DÚ. Čo teraz, mám vytlačiť žiadosť ešte raz, podpísať ju pred notárom, alebo cestovať do iného mesta, aby som to podpísala pred nimi? Alebo im má klient tvrdiť, že ten identifikátor nemajú od neho žiadať?
Anja111
22.01.12,12:52
Vyplnila som všetky náležitosti ,aby som si na seba vybavila identifikátor a klientom dohody. Evidentne som na našom DÚ s tým bola prvá..lebo tetušky moc nevedeli čo s tým robiť a tvrdili mi, že na každú dohodu musím mať aj identifikátor..cca 3 dohody - 6 identifikátorov. Aj keď som argumentovala príkladom ,ktorý majú na ich stránke... neverili, že to má byť tak ako im tvrdím. Nakoniec zavolali šéfku a tá súhlasila so mnou. Hold ale jeden klient patrí do iného mesta. Bol s dohodou na ich DÚ. A pán daniar ho pýta môj identifikátor. Darmo klient tvrdil, že ten som si už ja odovzdala na svojom DÚ. Čo teraz, mám vytlačiť žiadosť ešte raz, podpísať ju pred notárom, alebo cestovať do iného mesta, aby som to podpísala pred nimi? Alebo im má klient tvrdiť, že ten identifikátor nemajú od neho žiadať?
S jedným klientom som pochodila tiež tak, (dva DU nemali problém, ale tento tretí DU áno). Keď nepomohlo presviedčanie na DU, nakoniec som im vytlačila znovu moju Žiadosť a teraz čakám čo bude ďalej, (má ísť s Dohodou na DU v pondelok).
u.erika
22.01.12,13:56
Môžem si na seba vybaviť identifikátor, aby som mohla za kamošku elektronicky doručovať prehľady, DP?. Nie som u nej zamestnaná, ani nemám živnosť. Ona nemá ani PC. Do zdravotnej a do Sociálnej poisť. som prihlásená ja.
Anja111
22.01.12,14:00
Môžem si na seba vybaviť identifikátor, aby som mohla za kamošku elektronicky doručovať prehľady, DP?. Nie som u nej zamestnaná, ani nemám živnosť. Ona nemá ani PC. Do zdravotnej a do Sociálnej poisť. som prihlásená ja.
Podľa mňa áno... Nikto nekontroluje vzťah podávajúceho k subjektu, za ktorý je Prehľad podávaný.
pavol54
22.01.12,14:00
Môžem si na seba vybaviť identifikátor, aby som mohla za kamošku elektronicky doručovať prehľady, DP?. Nie som u nej zamestnaná, ani nemám živnosť. Ona nemá ani PC. Do zdravotnej a do Sociálnej poisť. som prihlásená ja.
to si robí účtovníctvo bez PC? ak má účtovníka/čku mala by to robiť ona.
pavol54
22.01.12,14:03
Môžem si na seba vybaviť identifikátor, aby som mohla za kamošku elektronicky doručovať prehľady, DP?. Nie som u nej zamestnaná, ani nemám živnosť. Ona nemá ani PC. Do zdravotnej a do Sociálnej poisť. som prihlásená ja.
to si robí účtovníctvo bez PC? ak má účtovníka/čku mala by to robiť ona. Vobec ja v tom nevidím vedu. jedná sa o to že identifikátor je naviazaný na počítač a nikde nie je napísané že by sa ona nemohla prihlasovať z tvojho počítača pod svojim menom.
u.erika
22.01.12,14:07
Aj účtovníctvo jej robím ja.
kubkokubko
23.01.12,01:04
Ahojte poradaci, uz som pisala, ze mam pocit, akoby som prave vyliezla z jaskyne. Som na materskej a pri detoch nejako zabudam sledovat, co sa vo svete uctovnictva deje. Mohli by ste mi poradit co mam vlastne robit? Pisete tu o starych a novych dohodach. Som z toho uplny pako. Ak som zatial dobre pochopila vsetko sa robi cez stranky drsr. A mam najprv vypisat ziadost o identifikátor a potom, ked ho budem mat vypisem dohodu o elektronickom dorucovani. Vygenerujem a vytlacim dohodu a potom uz mozem zasielat respektive musim zasielat vsetko v elektronickej forme tak, ze budem vyplnat tlaciva priznani (DPH, DzP, DzMV a ine) na strankach drsr? Alebo som na nieco zabudla? A v papierovej forme sa uz nic nebude dorucovat na DU? Dakujem za vasu pomoc a rady.
srska
23.01.12,05:23
Ahojte poradaci, uz som pisala, ze mam pocit, akoby som prave vyliezla z jaskyne. Som na materskej a pri detoch nejako zabudam sledovat, co sa vo svete uctovnictva deje. Mohli by ste mi poradit co mam vlastne robit? Pisete tu o starych a novych dohodach. Som z toho uplny pako. Ak som zatial dobre pochopila vsetko sa robi cez stranky drsr. A mam najprv vypisat ziadost o identifikátor a potom, ked ho budem mat vypisem dohodu o elektronickom dorucovani. Vygenerujem a vytlacim dohodu a potom uz mozem zasielat respektive musim zasielat vsetko v elektronickej forme tak, ze budem vyplnat tlaciva priznani (DPH, DzP, DzMV a ine) na strankach drsr? Alebo som na nieco zabudla? A v papierovej forme sa uz nic nebude dorucovat na DU? Dakujem za vasu pomoc a rady.zabudla si na odovzdanie formuláru žiadosti o vydanie identifikátora + proces autorizácie u správcu dane. a potom ešte proces stiahnutia identifikátora do pc.
ivako
23.01.12,05:33
Keď si stiahnem identifikátor do určitého počítača, tak už z iného počítača nebudem môcť odosielať písomností?
srska
23.01.12,05:38
Keď si stiahnem identifikátor do určitého počítača, tak už z iného počítača nebudem môcť odosielať písomností?môžeš - copy+paste *.p12 a *.ks do nejakej zložky
irena249
23.01.12,08:36
dobrý deň, posielali ste žiadosti aj poštou? pobalila som to takto: pre mňa - 1x žiadosť o identifikátor overený notárom (neoverený mi zostáva). pre každú firmu - 1x plná moc na moje meno pre elektronickú komunikáciu s DÚ, 1x dohoda o elektronickom doručovaní, 1x autorizácia fyzickej osoby daňovým subjektom. každý dokument overený notárom. (druhý exemplár - neoverený - zostáva vo firme). je to všetko? ďakujem
kubkokubko
23.01.12,08:40
zabudla si na odovzdanie formuláru žiadosti o vydanie identifikátora + proces autorizácie u správcu dane. a potom ešte proces stiahnutia identifikátora do pc.
ziadost o vydanie identifikatora treba vyplnit na strankach drsr a aj odovzdat na prislusný danovy urad v papierovej forme? A proces autorizacie znamená co? To, ze pockam, kym mi posle DU identifikator mailom?
srska
23.01.12,08:45
ziadost o vydanie identifikatora treba vyplnit na strankach drsr a aj odovzdat na prislusný danovy urad v papierovej forme? A proces autorizacie znamená co? To, ze pockam, kym mi posle DU identifikator mailom?prečítaj si, je to len 13 strán http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/pouzivatelska_prirucka.pdf
irena249
23.01.12,08:55
takže poslať aj neoverený, ďakujem
marekpm
23.01.12,11:46
Ja mam taky problem, skusam registrovat a stale vypisuje Vami zadane osobne udaje sa nepodarilo overit - prosim navstivte za ucelom dokoncenia procesu vydania identifikatora DU, ohladom toho volal na technicku podporu, tam ze mam navstivit danovy urad, volal na danovy, ze oni nevedia, ze mam mat spravne nastavenia. uz z toho zufaly, pritom skusal sj IE, mozille aj chrome
Beata
23.01.12,23:47
Prosím Vás, ja som si vytlačila žiadosť aj dohody o elektronickom doručovaní, všetko som si pekne pripravila do obalu a pozerám, vpravo hore, miesto čiarového kódu, mám len tmavé okienko... bude to OK, čo myslíte? Otvorila som si tieto dokumenty aj z disku, zo zložky PKI-FS a tam tiež nie je čiarový kód, ale červené okienko.
srska
24.01.12,01:56
Ja mam taky problem, skusam registrovat a stale vypisuje Vami zadane osobne udaje sa nepodarilo overit - prosim navstivte za ucelom dokoncenia procesu vydania identifikatora DU, ohladom toho volal na technicku podporu, tam ze mam navstivit danovy urad, volal na danovy, ze oni nevedia, ze mam mat spravne nastavenia. uz z toho zufaly, pritom skusal sj IE, mozille aj chrome
no, môžeš si dať na celý displej a hocikedy zastaviť. pomaly krok za krokom: http://www.porada.sk/t168568-p162-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html#post1943112
srska
24.01.12,02:00
Prosím Vás, ja som si vytlačila žiadosť aj dohody o elektronickom doručovaní, všetko som si pekne pripravila do obalu a pozerám, vpravo hore, miesto čiarového kódu, mám len tmavé okienko... bude to OK, čo myslíte? Otvorila som si tieto dokumenty aj z disku, zo zložky PKI-FS a tam tiež nie je čiarový kód, ale červené okienko.čiarový kód by tam mal byť, dokonca na každej strane dohody vpravo hore + na 1. strane dohody vľavo hore "qr" kód a dole vľavo na prílohe "autorizácia ..." tiež "qr" kód
Beata
24.01.12,06:51
Volala som technickú podporu a opýtala som sa na tento problém. Nevedeli mi povedať nič. Mám to vyskúšať ísť zaniesť na DÚ. Pravdepodobne mi tam vraj dajú čiarový kód (ako keď odovzdávame DP)... tak vyskúšam, uvidím, o skúsenosti sa potom podelím.
truch
24.01.12,08:03
Tak som sa konečne rozhýbala a už mám v rukách novú dohodu:) Dnes s tým idem na DÚ, tak uvidím čo a ako. Prešlo mi to bez problémov, len neviem či aj dobre:)
ada159
24.01.12,15:10
Dnes na dú som podala žiadosť o vydanie identifikátora + dohodu a na mail mi bol zaslaný link. Ten som zaktivovala a úspešne sa prihlásila. Ale po otvorení nemám na výber žiaden subjekt. čo dalej?
Anja111
24.01.12,16:14
Dnes na dú som podala žiadosť o vydanie identifikátora + dohodu a na mail mi bol zaslaný link. Ten som zaktivovala a úspešne sa prihlásila. Ale po otvorení nemám na výber žiaden subjekt. čo dalej?
Asi ho ešte nestihli zaregistrovať...
Mila123
24.01.12,16:16
Dnes na dú som podala žiadosť o vydanie identifikátora + dohodu a na mail mi bol zaslaný link. Ten som zaktivovala a úspešne sa prihlásila. Ale po otvorení nemám na výber žiaden subjekt. čo dalej?
ja som bola na du pred týždňom a nič...zajtra tam aspoň cinknem čo sa deje....
ada159
25.01.12,14:29
No som na to zvedavá, pretože už ked mi poslali mailom identifikátor, myslela som, že tam bude zaktivovaný aj subjekt
Anja111
25.01.12,14:53
No som na to zvedavá, pretože už ked mi poslali mailom identifikátor, myslela som, že tam bude zaktivovaný aj subjekt
Na dvoch DU to tak prebehlo aj u mňa, že mi klientov hneď priradili, ale na tretí DU čakám už dva dni.
ada159
25.01.12,15:10
zmiatlo ma, pretože mám registráciu na dvoch dú pre dva OUD a dva klúče a oba mi prišli v jeden deň a ani jeden nemá pridelený subjekt.
Tamila
25.01.12,16:34
Dnes som bola na DÚ tiež vybaviť identifikátor + dohodu. Pani mi povedala, že to už mám určite hneď v maili, ale nič mi neprišlo.
truch
25.01.12,20:28
Dnes som bola na DÚ tiež vybaviť identifikátor + dohodu. Pani mi povedala, že to už mám určite hneď v maili, ale nič mi neprišlo.
Ja som zase nevytlačila žiadosť o identifikátor, len dohodu:( Veru som sa bála, či sa do toho tlačiva dostanem. Po zadaní údajov a hesla sa mi žiadosť podarilo vytlačiť. Nevšimla som si , že mi obratom prišiel mail, v ktorom bola aj žiadosť o identifikátor aj dohoda.
Rozalka
25.01.12,20:33
Neviem, ako na vašich DU, ale u nás je totálny chaos ... neviem si predstaviť, čo by robili, ak by nebol prezident podpísal príslušný zákon o odklade elektronického podávania ?!
A to som nedávno počula na školení z úst školiteľa:
"Vy podnikatelia máte na všetko čas, keby sme na ERP dali 8 rokov, aj tak by ste ich dali prerábať až v posledný mesiac ..."
Ivenka
26.01.12,09:33
Dobrý deň, tak som si to prečítala a urobila následné:
Mám Protokol o generovaní identiikátora
Mám 2 x Žiadosť o vydanie identifikátora
Mám 2x Dohodu o elektronickom doručovaní za daňový subjekt
Čo ďalej?
Žiadosť mám odniesť ja a podpíšem to na DU? A Dohodu podpiseje už na predposlednej a poslednej strane daňový subjekt ? Čiže musí ísť osobne každý subjekt a ja tam nemusím ísť alebo potom môže dať overiť u notára a pôjdem na DU osobne ja ?
Prosím o Vaše rady. Ďakujem.
Anja111
26.01.12,10:19
Dobrý deň, tak som si to prečítala a urobila následné:
Mám Protokol o generovaní identiikátora
Mám 2 x Žiadosť o vydanie identifikátora
Mám 2x Dohodu o elektronickom doručovaní za daňový subjekt
Čo ďalej?
Žiadosť mám odniesť ja a podpíšem to na DU? A Dohodu podpiseje už na predposlednej a poslednej strane daňový subjekt ? Čiže musí ísť osobne každý subjekt a ja tam nemusím ísť alebo potom môže dať overiť u notára a pôjdem na DU osobne ja ?
Prosím o Vaše rady. Ďakujem.
Žiaľ, na každom DU postupujú inak.
Ja som bola so žiadosťou na DU, podpísala som ju, nahodili do PC a vrátili mi podpísanú kopiu Žiadosti. Potom už len chodili klienti s Dohodami a DU mi ich priraďoval.
Na druhom DU bol klient tiež len s Dohodou, našli ma v PC a priradili mi ho.
Na treťom DU musel klient, okrem Dohody, priniesť aj moju Žiadosť 2x a napriek tomu ho nemám už tri dni priradeného.
a_je_to
26.01.12,10:38
Dobrý deň, tak som si to prečítala a urobila následné:
Mám Protokol o generovaní identiikátora
Mám 2 x Žiadosť o vydanie identifikátora
Mám 2x Dohodu o elektronickom doručovaní za daňový subjekt
Čo ďalej?
Žiadosť mám odniesť ja a podpíšem to na DU? A Dohodu podpiseje už na predposlednej a poslednej strane daňový subjekt ? Čiže musí ísť osobne každý subjekt a ja tam nemusím ísť alebo potom môže dať overiť u notára a pôjdem na DU osobne ja ?
Prosím o Vaše rady. Ďakujem.

Áno, pravidlá sú presne také, tak som urobil aj ja. Horšie je, keď s dohodou trafí na nejakú neinformovanú zastupujúcu pracovníčku, ale nech sa nedajú odbiť. Je tam číslo OUD, s ktorým môžu dohodu spárovať. Ak nie, nech sa opýtajú ... kde má kanceláriu jej vedúca, že sa ide sťažovať .... uvidíš ten nával ochoty okamžite to doriešiť.
Ivenka
26.01.12,10:49
Alebo overí Daňový subjekt dohodu u notára a potom ju môžem odniesť ja ?
a_je_to
26.01.12,10:54
Alebo overí Daňový subjekt dohodu u notára a potom ju môžem odniesť ja ?

Áno, plníš funkciu osobného doručovateľa návrhu dohody.
skuku
31.01.12,08:46
viete mi pomoct s dvomi otazkami:
1. ked ma firma sidlo v PB, ale na dohodu mi vytlacilo DU trencin, kam to mam poslat? do pb ci tn?
2. je mozne vybavit do jednej firmy dve osoby opravnene podavat vykazy elektronicky?
dakujem
Ivenka
31.01.12,18:23
Nový poznatok z dneška. Mala som Žiadosť o identifikátor, pripravené Dohody a ďalej...od včera platí, že je potrebné aj Splnomocnenie, ktoré môžem mať aj na príjímanie doručovanej pošty a vtedy môžem zastupovať x daňových subjektov alebo nebudem prijímať elektronický poštu z DÚ pre daňové subjekty ale potom môžem podávať dokumenty iba za jeden subjekt. DU Košice
srska
31.01.12,18:46
Nový poznatok z dneška. Mala som Žiadosť o identifikátor, pripravené Dohody a ďalej...od včera platí, že je potrebné aj Splnomocnenie, ktoré môžem mať aj na príjímanie doručovanej pošty a vtedy môžem zastupovať x daňových subjektov alebo nebudem prijímať elektronický poštu z DÚ pre daňové subjekty ale potom môžem podávať dokumenty iba za jeden subjekt. DU Košiceim to trvalo, kým si prečítali nový 563/2009 §§ 9 a10
jaanna
31.01.12,19:13
Dobrý deň, poprosím o info, akosi som nepostrehla informácie o identifikátore. My teda máme zaručený elektronický podpis, ale za ten treba každý rok platiť, môžeme i v takomto prípade prejsť na identifikátor. Na daňovom úrade ani nemám chuť sa pýtať, tam z nás boli vedľa už vtedy, keď sme mali ZEP, lebo sme boli prví...
Ivenka
31.01.12,19:49
Srska veď to. Veď som už mladosť nechala pri tých ho.adinách s identifikáciami, identifakórmi a pod. A keď to zrušili tak to zaviedli.....už z toho na prášky a to som bola happy, že som to konečne zvládla.
srska
31.01.12,19:55
Srska veď to. Veď som už mladosť nechala pri tých ho.adinách s identifikáciami, identifakórmi a pod. A keď to zrušili tak to zaviedli.....už z toho na prášky a to som bola happy, že som to konečne zvládla.tiež som zvedavý dokedy im to vydrží. ale mne zavedenie identifikátora pri účto práci pomohlo
domenico.office
31.01.12,20:08
Dobrý deň, poprosím o info, akosi som nepostrehla informácie o identifikátore. My teda máme zaručený elektronický podpis, ale za ten treba každý rok platiť, môžeme i v takomto prípade prejsť na identifikátor. Na daňovom úrade ani nemám chuť sa pýtať, tam z nás boli vedľa už vtedy, keď sme mali ZEP, lebo sme boli prví...

Áno, aj v prípade, ak máte ZEP, môžete podávať prostredníctvom EZU....

mimotemyVždy sa usmejem, ak sa tu píše, že to bude zadarmo..... a vývoj, prevádzka systému s identifikátorom niekto urobil a bude prevádzkovať zadarmo? Zaplatili sme si to všetci. O to menej penazí v zdravotníctve, v sociálnej oblasti, trebárs menej na dialnice..... mimotemy
domenico.office
31.01.12,20:14
tiež som zvedavý dokedy im to vydrží. ale mne zavedenie identifikátora pri účto práci pomohlo

x-tisíc ZEP-om, x desat tisíc starou dohodou a kolabuje eTAX.... x-stotisíc identifikátorom..... DRŽÍME MU PALCE......
Ivenka
31.01.12,20:15
Ja to beriem, že mi to pri práci pomôže alebo dúfam, že sa to naučím, len po dnešnej skúsenosti už mám strach poslať klienta na DU, že to čo bolo dnes už zajtra platiť nebude .............:(
VegiC
01.02.12,08:10
Potrebujem poradiť:
20.1.2012 sme vypísali žiadosť o vydanie identifikátora a dohodu o elektronickom doručovaní, ktoré boli následne odovzdané na DÚ a táto dohoda bola oficiálne uzatvorená. Na mail nám prišlo len pdf o dohode a pdf žiadosti o vydanie identifikátora. Nič iné, žiadny link na stiahnutie identifikátora som nenašla... čo ďalej? Posiela to DÚ priebežne alebo sa mohlo stať, že na to zabudli? Akým spôsobom sa dostanem do elektronickej podateľne?
Ďakujem.
Ivenka
01.02.12,12:14
Tiež by ma to zaujímalo. Vojdem do EZU a mám zadať heslo a vypíše mi, že sa nepodarilo nájsť identifikátor. Ako ďalej ? Ďakujem
halmir
07.02.12,19:16
prosím o radu na otázku,ktorá bola už uvedená v príspevku č.145 a to či je možné vybaviť dva identifikátory pre jednu firmu, ďakujem
cloverdale
14.02.12,13:37
Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom problému, ktorý mi vznikol pri tlači dohody o elektronickom doručovaní. Pri vyplňaní žiadosti o vydanie identifikátora som zmenil trvalé bydlisko, ale do dohody mi natiahlo ešte starý trvalý pobyt. Neviete čo s tým? Dá sa to nejak zmeniť, alebo až na DÚ sa spýtať, čo s tým. Ď.
Anja111
14.02.12,13:48
Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom problému, ktorý mi vznikol pri tlači dohody o elektronickom doručovaní. Pri vyplňaní žiadosti o vydanie identifikátora som zmenil trvalé bydlisko, ale do dohody mi natiahlo ešte starý trvalý pobyt. Neviete čo s tým? Dá sa to nejak zmeniť, alebo až na DÚ sa spýtať, čo s tým. Ď.

A na DU máš zmenu trvalého pobytu nahlásenú?
cloverdale
14.02.12,14:02
Ano, pri potvrdeni žiadosti o identifikator som este zaklikol moznost kde to umoznuje prepisat tu adresu, ziadost o identifikator vytlacilo dobru adresu, no pri dohode uz nebola moznost skontrolovat adresu, automaticky to berie staru. Ď.
kaba
15.02.12,11:11
Ano, pri potvrdeni žiadosti o identifikator som este zaklikol moznost kde to umoznuje prepisat tu adresu, ziadost o identifikator vytlacilo dobru adresu, no pri dohode uz nebola moznost skontrolovat adresu, automaticky to berie staru. Ď.

Dobrý deň, prečítala som si všetky dostupné príspevky pre elektronické doručovanie podaní, ale stále mi nie je jasné ako postupovať.
Nemám živnosť, robím účtovníctvo na dohodu pre viac firiem. Skoro každá má iný Daňový úrad, v rámci mesta ale aj v inom meste.
Do žiadosti o vydanie identifikátora vpisujem len svoje údaje ? Potom na každú firmu vyplním registračný formulár k dohode ?
Vytlačím si " Žiadosť o vydanie identifikátora ", podpíšem a na ktorý Daňový úrad ho zanesiem na potvrdenie ? Dohodu o elektronickom doručovaní
vytlačím 2 x, dám ju podpísať konateľom firiem a oni si ju dopravia na Daňový úrad buď osobne alebo poštou. Akú prílohu k tomu prikladajú ?
Ďakujem za radu. Chcela som sa opýtať na D.U., pani mi poradila vyhladať daňového poradcu.
Orsz
17.02.12,21:00
Dobrý deň, prečítala som si všetky dostupné príspevky pre elektronické doručovanie podaní, ale stále mi nie je jasné ako postupovať.
Nemám živnosť, robím účtovníctvo na dohodu pre viac firiem. Skoro každá má iný Daňový úrad, v rámci mesta ale aj v inom meste.
Do žiadosti o vydanie identifikátora vpisujem len svoje údaje ? Potom na každú firmu vyplním registračný formulár k dohode ?
Vytlačím si " Žiadosť o vydanie identifikátora ", podpíšem a na ktorý Daňový úrad ho zanesiem na potvrdenie ? Dohodu o elektronickom doručovaní
vytlačím 2 x, dám ju podpísať konateľom firiem a oni si ju dopravia na Daňový úrad buď osobne alebo poštou. Akú prílohu k tomu prikladajú ?
Ďakujem za radu. Chcela som sa opýtať na D.U., pani mi poradila vyhladať daňového poradcu.

Žiadosť o identifikátor nesieš ty na svoj príslušný daňový úrad. A dohody si zanesú klienti na svoje daňové úrady, lebo tam musia ísť aj tak osobne a podpísať to tam pred nimi - a daňová správa, resp. finančná správa ich pripojí k tvojmu identifikátoru. Je jedno z akého sú mesta.
Sarlotka
17.02.12,21:28
Žiadosť o identifikátor nesieš ty na svoj príslušný daňový úrad. A dohody si zanesú klienti na svoje daňové úrady, lebo tam musia ísť aj tak osobne a podpísať to tam pred nimi - a daňová správa, resp. finančná správa ich pripojí k tvojmu identifikátoru. Je jedno z akého sú mesta.

suhlasim len v mojom pripade nechceli prijat ziadost o identifikátor bez dohody... ze ziadost musí byť spolu s dohodou... cize s jednym klientom by ste mali zajst spolu a nasledne mozu klienti ist sami s dohodami...samostatnu ziadost o identifikator mi nechceli vziat.. dokonca mi jedneho DU ked tam bol klient volali (resp. klient nerozumel co sa pytaju tak mi zatelefonoval a dal pracovnicku, ktora sa pytala ci som uz nejaku ziadost s dohodou podala)... alebo si skuste na prislusny danvy urad pre istotu zavolat ci vezmu aj samostatnu ziadost o identifikator bez dohody aby ste sa zbytocne neprehnali...
kaba
18.02.12,07:03
Dobrý deň, ďakujem za ˇužitočné odpovede, ale ešte by som potrebovala poradiť ako postupovať, keď niektorý klient chce poslať " Dohodu ..." poštou. Ďakujem
Zorenka
21.02.12,14:55
prosím Vás, už niekomu funguje nový identifikátor? Na DÚ žiadosť o vydanie 08.02, podpísanie dohôd 13 02. teta dala štempl a koniec . keď otvorím stránku drsr, klik na prihlásenie, žiada heslo /pri generovaní žiadosti/, po napísaní hesla a odkliknutí mi ohlási identifikátor sa nepodarilo načítať. Tak neviem čo mám robiť, nemáte skúsenosti? FUNGUJE UŽ VOBEC NIEKOMU?
Ivenka
21.02.12,14:57
Mal Ti prísť meilom kľúč, ktorý treba nainštalovať, mne to funguje a dnes aj prvý doklad odoslaný. Bacha ak máš emeilovú adresu POST - nedočkáš sa!!!!!
Zorenka
21.02.12,15:18
Kľúč mi neprišiel, e-mail mám na zoznam.sk. Keď mi ani tu nepríde čo mám robiť? Takto mi prestali chodiť na e-mail faktúry od T.comu.
Ivenka
21.02.12,15:20
Mne povedali na Call centre, že ak je prowaider na čiernej listine tak DR tam meily neposiela, resp. to neprejde. Musela som urobiť zmenu - resp. stornovať starý identifikátor so starou adresou a požiadať onový s novou adresou. Dala som si gmail a funguje.
Zorenka
21.02.12,15:26
No to už mám hlavu v smútku, ale žiadosť o vydanie identifikátora aj protokol o generovaní mi v pohode prišiel okamžite.Ale ako sa máme dozvedieť že je na čiernej listine? Ako si prosím postupovala pri storne? Mám tam totiž dve dohody. ďakujem
Ivenka
21.02.12,15:31
Normálne dáš storno identifikátora a zadáš heslo - máš ho na registrácii - heslo pre zrušenie. Vytvoríš si novú meilovú adresu. A následne si dáš vygenerovať nový identifikátor. S dohodami to nemá nič spoločné, tie sú viazané na OUD - osobné číslo - podľa neho sa párujú a pridávajú dohody. V pohode mi to funguje. Mala som starú dohodu klienta pod starou adresou a medzitým som zmenila adresu a dnes som v pohode poslala dokument. Tiež som sa bála.
Tamila
21.02.12,15:36
Kľúč mi neprišiel, e-mail mám na zoznam.sk. Keď mi ani tu nepríde čo mám robiť? Takto mi prestali chodiť na e-mail faktúry od T.comu.

Ja mám tiež zoznam.sk. Všetky maily z DRSR mi prešli, len ten najdôležitejší nie. Ale po pátraní a zisťovaní som ho našla v SPAMe. Daj si v mailovej schránke to zelené okno Vyskúšať nové prostredie. Tam som ho našla a odvtedy mi chodia maily celkom dobre.
Zorenka
21.02.12,15:37
Ivenka, veľmi pekne Ti ďakujem za Tvoju ochotu poradiť tápajúcemu. Vyriešim to zrejme tak, že zavolam na call centrum a dúfam že tam dostanem odpoveď. Už som si predstavila čo mi povedia moji páni, keby som ich zasa hnala na DÚ. Ale ja tam musím ísť aj tak s tou novou žiadosťou o identifikátor. Našťastie sa nás týka až podľa zákona zasielanie od 01 04 2012, takže za január - daň závislej činnosti zašlem v papierovej forme. Dúfam , že som Ťa správne pochopila a ďakujem Ti.
Tamila
21.02.12,15:38
Ivenka, veľmi pekne Ti ďakujem za Tvoju ochotu poradiť tápajúcemu. Vyriešim to zrejme tak, že zavolam na call centrum a dúfam že tam dostanem odpoveď. Už som si predstavila čo mi povedia moji páni, keby som ich zasa hnala na DÚ. Ale ja tam musím ísť aj tak s tou novou žiadosťou o identifikátor. Našťastie sa nás týka až podľa zákona zasielanie od 01 04 2012, takže za január - daň závislej činnosti zašlem v papierovej forme. Dúfam , že som Ťa správne pochopila a ďakujem Ti.
Skús ešte pozrieť to "Neprišla vám pošta" v maili ako som ti písala vyššie. Možno ti to pomôže ako mne.
Ivenka
21.02.12,15:51
Tamila ja som to nakoniec poriešila tak ako som písala-vďaka za Tvoje rady. Zorenka do Call centra nevolaj-zbytočne. Najprv tam napíš a obávam sa, že hneď Ti povedia, že máš kontaktovať provaidera či nie je na čiernej listine. Strata času. Ak je nikto Ti neodpovei, dodnes som od nich nedostala odpoveď.
Alebo mne ešte poradila Tamila či to nemáš v Spame.
Zorenka
21.02.12,16:34
Kočeny, mne pošta chodí na outlok 2010, ale mám zoznam. Teraz som si otvorila zoznam podľa Tamily a... nestačila som sa čudovať koľko mám nedoručenej pošty, samozrejme medzi nimi i vytúžený identifikátor. Tak hneď som klik na odkaz a identifikátor sa načítal. Lenže samozrejme ďaľší problém, vypisuje mi, keď chcem zaslať daň závislej činnosti za január v XML, že mám chyby na riadku 4. Neviete čo to je?
Ivenka
21.02.12,16:39
V akom programe robíš mzdy ?
Zorenka
21.02.12,16:40
Ivenka, mám Olymp
Ivenka
21.02.12,16:42
Olymp ešte nemá xml.formát na odosielnie Prehľad musíš počkať, alebo si to natipuješ v EZU, uložíš ako pdf.subor a odošleš.
Zorenka
21.02.12,16:50
Olymp má, pozri exporty- daňový úrad - zrazené preddavky vo formáte xml, aj textové v V. oddiele
Ivenka
21.02.12,16:57
Vo vyššie uvedenej verzii bude zároveň zapracovaný aj nový export Prehľadu a Hlásenia na daňový úrad, ktorý bude doplnený aj pre elektronické odosielanie týchto dokumentov cez portál EZU. V prípade zasielana exportu cez e-dane a e-tax máte v programe zapracovaný už od v.12.10.


Tot mi prišlo od Krosu 17.2.2012
Zorenka
21.02.12,17:09
Ivenka, možno aj toto mám v tej nedoručenej pošte, ja som tomu porozumela po svojom, že všetko je OK a môžem už zasielať. Ale teda ešte počkám na novšiu verziu Olympu. Veľmi Ti za pomoc ďakujem. Ale takto som si prázdniny určite nepredstavovala. Teda mám dobrú dovolenku - za počítačom.

Ale teraz pozerám, počítač si natiahol verziu 18.11 a v tej to už je, ale aj tak mi hlási chybu....
Zorenka
21.02.12,17:10
Prepáč, verzia 12.11
Ivenka
21.02.12,17:28
Áno 12,11 ale v tej to ešte nie je, snáď zajtra, pozajtra ...pekné prázdniny :(
Zorenka
21.02.12,17:30
Ivenka ďakujem, teda už zatvorím počítač, kanceláriu a idem domov. Hádam na to, že mám dovolenku, stačilo. Pekne Ti ďakujem a prajem dobrú noc
ANNAP
27.02.12,04:41
prosím o radu, máme štyri firmy a na "starej dohode" účinnej od 26.1.2010 je žiadateľom
konateľka firmy a ja robím pod jej identifikáciou s tým ,že nosím krycie listy do 5 dní
teraz sa chcem registrovať na novú dohodu bez nosenia krycích listov. Otázka : môžem znova celú registráciu na všetky 4 firmy spraviť na tú istú konateľku s tým že to budem robiť ja pod jej údajmi ? ak áno treba zrušiť tú predchádzajúcu dohodu ? ďakujem všetkým čo mi odpovedia
Marikaby
27.02.12,05:24
Na daňovom úrade mi poradili, aby mi klient pôvodnú (starú dohodu) vypovedal a zároveň
so mnou uzavrel novú dohodu. Výhoda - nemusím do 5 dní posielať krycí list na DU.

Tlačivo na výpoveď zmluvy majú na daň. úrade, ale môžete si ho napísať aj sami.
truch
27.02.12,06:19
prosím o radu, máme štyri firmy a na "starej dohode" účinnej od 26.1.2010 je žiadateľom
konateľka firmy a ja robím pod jej identifikáciou s tým ,že nosím krycie listy do 5 dní
teraz sa chcem registrovať na novú dohodu bez nosenia krycích listov. Otázka : môžem znova celú registráciu na všetky 4 firmy spraviť na tú istú konateľku s tým že to budem robiť ja pod jej údajmi ? ak áno treba zrušiť tú predchádzajúcu dohodu ? ďakujem všetkým čo mi odpovedia
Myslím si, že môžeš urobiť tak, ako si napísala. Tiež mám aj starú dohodu aj identifikátor.
kovamo
27.02.12,18:28
ja mam ten istý problém, píše mi že nepodarilo sa najsť identifikátor...no ako sa mam k nemu dostať?
hari
28.02.12,07:12
Môže požiadať o vydanie identifikátora(aj podpis dohody) zahraničná osoba?? myslím konateľ spoločnosti,kt.je občan napr.Maďarska,kt.u nás nema trvalý ani prechodný pobyt? ak s takýmto máte skúsenosti,prosim napíšte.dakujem
Lienka19
28.02.12,16:00
Cilka, mám presne tento istý problém. Stále mi vypisuje !nesprávne zadané heslo! Ako ste to vyriešila? Na tech. podporu sa neviem dovolať.
Ďakujem
december85
01.03.12,06:17
Ahojte. Takže aby som si to ujasnila: za sročku sme uzatvorili dohodu v nomembri 2011 a podania som robila elektronicky. Teraz si mame vytvoriť novú dohodu a s ňou dostaneme pridelený aj identifikátor? už som z toho všetkého jeleň...
Stanka 2
01.03.12,20:56
Ahojte, je nový update Javy tak môžete inštalovať do PC :)

Opýtam sa ešte raz, mám identifikátor ten nový na eDane, musím poslať na DU krycí list?? Lebo na DU BA1 mi čávo čo bol pod stresom z toho že sa ho dačo pýtam, povedal že treba, ešte jedna tetula mi to potvrdila, a tu som sa dočítala že nemusím, tak som z toho mimo, prosím dajte mi aj link, rada si info ešte overím ďakujéééééééééémmmmmm

Inak mne všetko fungovalo, aj inštalácia, kľúč mi prišiel do 1 dňa, nové firmy som mala v konte po 3 hodinách, a ja sa prihlasujem cez drsr.sk tam mi hneď načíta identifikátor a len heslo dopĺňam
Majka
05.03.12,07:19
mam tiez podobny problem s dvomi Identifik.

1/ mam jeden na dan. subjekt od r. 2009 ten zatial menit nemam dovod.

2/ pre tri firmy som si vygenerovala na pracovny meil na novy Identifik. to budem posielat z prace

3/ a potrebujem este jednu firmu zaregistrovat na moj sukr.meil, mam znovu ziadat o vytvorenie identifikatora? je mozne mat pre kazdu firmu svoj iny identifikator?
ked si vypisem svoje osob.udaje a svoj sukr.meil tak mi odmietne vytovorit a overit udaje mam sa kontaktovat na DU .... volal som na DU ci je to koli tomu, ze uz mam ID a dohodu kt. platila do 31.12.2011, na registracii mi povedali ze urcite nie je to problem. Ale problem som mala len ked som zadavala meil.adresu sukromnu na kt. mam registrovany subjekt. uvedeny v 1/
Majka
05.03.12,08:05
mozem mat viac ID pristupov? napr. na sukromne /zasielanie subjekt.kt.robim sukromne / a dalsi na pracovne subjekty ? na toto mi na registr. DU nevedeli odpovedat, ze asi aj ano....
srska
05.03.12,08:24
mam tiez podobny problem s dvomi Identifik.

1/ mam jeden na dan. subjekt od r. 2009 ten zatial menit nemam dovod.

2/ pre tri firmy som si vygenerovala na pracovny meil na novy Identifik. to budem posielat z prace

3/ a potrebujem este jednu firmu zaregistrovat na moj sukr.meil, mam znovu ziadat o vytvorenie identifikatora?- áno, ak identifikátor bude na szčo alebo na konateľa tej firmy je mozne mat pre kazdu firmu svoj iny identifikator? - nie, identifikátor napr. tvoj, je len jeden - je vydávaný na RČ
ked si vypisem svoje osob.udaje a svoj sukr.meil tak mi odmietne vytovorit a overit udaje mam sa kontaktovat na DU .... volal som na DU ci je to koli tomu, ze uz mam ID a dohodu kt. platila do 31.12.2011, na registracii mi povedali ze urcite nie je to problem. Ale problem som mala len ked som zadavala meil.adresu sukromnu na kt. mam registrovany subjekt. uvedeny v 1/v texte
jaanna
05.03.12,12:59
Dobrý deň, už mám za sebou žiadosti aj nainštalovaný identifikátor, prosím o info ako sa vlastne pracuje výkazmi, ktoré chcem posielať? Vie mi niekto poradiť?
srska
05.03.12,13:01
Dobrý deň, už mám za sebou žiadosti aj nainštalovaný identifikátor, prosím o info ako sa vlastne pracuje výkazmi, ktoré chcem posielať? Vie mi niekto poradiť?a čo tak kuknúť príručku - tuším je prístupná aj po prihlásení na ezú;)
srska
05.03.12,13:07
je prístupná - 15 strán pdf :-))
dasa.hlasna
06.03.12,08:22
Ak ste už zneplatnili pôvodný identifikátor, musíte znovu požiadať o nový, týmto postupom: 1. Na lokalnom PC premenujte adresar C:\Users\\PKI-FS, napriklad na C:\Users\\PKI-FS_old 2. V prehliadaci vymazte docasne internetove subory a subory cookies. 3. Nanovo vypiste ziadost o vydanie identifikatora. Mailova adresa sa pouzije taka, ktora taktiez bude dorucena na to iste PC, z ktoreho sa vypisuje Ziadost o vydanie identifikatora 4. Ziadost treba dorucit na DU aby ju autorizovali. (OUD sa nezmeni, takze ak uz mate autorizovane dohody, tieto ostavaju v platnosti nadalej, tie netreba nanovo vypisovat) 5. Na mail vam pride certifikat. Mail obsahuje link, na ktory treba kliknut, identifikator sa dotiahne do PC. Podmienkou je, ze sa toto musi zrealizovat na tom PC, kde bola vykonana ziadost o vydanie identifikatora. Heslo zadavate to, co pri registracii. Po tomto ukone budete mat identifikator v poriadku 6. Prihlaste sa do aplikacie EZU heslom, ktore ste si zadavali pri ziadosti, teda tym istym ako sa pouzilo pri linku na import certifikatu.
Možno to niekomu pomôže:)
UBIKA25
12.03.12,20:33
Pekny večer
Môže požiadať o vydanie identifikátora/dohody aj osoba, ktorá nie je platca DPH?
Ja si myslím, že áno...
Potvrdíte ma?
Dakujem
srska
12.03.12,20:37
Pekny večer
Môže požiadať o vydanie identifikátora/dohody aj osoba, ktorá nie je platca DPH?
Ja si myslím, že áno...
Potvrdíte ma?
Dakujempotvrdím ťa:D
UBIKA25
12.03.12,20:40
napísala som to divne ja viem ...teraz sa smejem aj ja...:rolleyes:
ewita888
12.03.12,20:42
ale povinné to je až od 1.1.2013.. ak by si náhodou nevedela..:-)
UBIKA25
12.03.12,20:48
aj neplatiteľ DPH?...
ewita888
12.03.12,20:52
aj neplatiteľ DPH?...
http://www.drsr.sk/wps/portal
srska
12.03.12,20:54
aj neplatiteľ DPH?...563/2009 §165a
(1) Podľa § 13 ods. 5 druhej a tretej vety postupuje správca dane, ktorým je colný úrad pri správe daní podľa osobitného predpisu33) od 01.01.2013, a podľa § 14, § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2013.

(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.
UBIKA25
12.03.12,20:57
Ja sa chcem prihlásiť len kôli tomu aby som nemusela chodiť s mesačnými prehľadmi, za dohodárov...
no slepá!!!! alebo sa dobrovoľne rozhodnú...ďakujem, riešila som rýchlo iba platiteľa DPH...
srska
12.03.12,21:00
Ja sa chcem prihlásiť len kôli tomu aby som nemusela chodiť s mesačnými prehľadmi, za dohodárov...
no slepá!!!! alebo sa dobrovoľne rozhodnú...ďakujem, riešila som rýchlo iba platiteľa DPH...dobré rozhodnutie
UBIKA25
12.03.12,21:01
Daňové subjekty, ktoré sú povinné alebo sa dobrovoľne rozhodnú elektronicky doručovať podania správcovi dane, musia ako NOVÍ používatelia systému Autorizovaných elektronických služieb finančnej správy získať buď:


NOVINKA - Elektronický identifikátor - BEZPLATNE
Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky poskytuje elektronický identifikátor (osobný elektronický prístupový kód používateľa) užívateľom bezplatne.
VieraPopluharova
30.03.12,09:31
Mám problém, prišiel mi meil na nainštalovanie PKI ak kliknem na odkaz tak mi vyhadzuje chybové hlásenie v tomto počítači sa nenachádza Váš privátny kľúč, mám tam tabuľku so svojim OUD, heslo, import no do hesla ma to vôbec nevpustí - kto poradí?
VieraPopluharova
30.03.12,11:45
posúvam
domenico.office
30.03.12,12:57
Mám problém, prišiel mi meil na nainštalovanie PKI ak kliknem na odkaz tak mi vyhadzuje chybové hlásenie v tomto počítači sa nenachádza Váš privátny kľúč, mám tam tabuľku so svojim OUD, heslo, import no do hesla ma to vôbec nevpustí - kto poradí?

Zrejme v tomto PC, v ktorom píše, že sa nenachádza privátny kľúč, nebola robená žiadosť o vydanie identifikátora. Treba to urobiť v tom PC, v ktorom bola žiadosť robená.
VieraPopluharova
30.03.12,13:16
Hej len, bohužial prišlo mi to na tento nový a potrebujem ho v tomto, teraz urobiť všetko od začiatku, alebo sa dá nejakým spôsobom nainštalovať i do tohoto.
Vďaka.
Helena1803
30.03.12,13:18
Presne tak, na počítači, kde sa vygeneruje žiadosť je potrebné robiť všetky záležitosti. Pri gnerovaní sa vlastne nainštaluje cesta k privátnemu kľúču. Zaujímalo by ma, keď odíde PC, ako sa to potom bude riešiť???
VieraPopluharova
30.03.12,13:21
Do frasa,presne to sa stalo mne odišiel mi starý a mám teraz nový .....veď ma klienti zabijú robiť nové dohody.....
srska
30.03.12,14:14
Presne tak, na počítači, kde sa vygeneruje žiadosť je potrebné robiť všetky záležitosti. Pri gnerovaní sa vlastne nainštaluje cesta k privátnemu kľúču. Zaujímalo by ma, keď odíde PC, ako sa to potom bude riešiť???nemusí to tak byť - je možný aj tento postup:

1. nech vygenerujem žiadosť + dohodu na pc A = súbor 8xxxxxxxxx.ks je v zložke PKI-FS na pc A a kontaktný mail nech je na pc B
2. zložku PKI-FS so súborom 8xxxxxxxxx.ks z pc A prenesiem pomocou usb kľúča do adresára na pc B
3. keď príde z FS SR mail na pc B, kliknem na link a do PKI-FS na pc B pribudne v zložke druhý súbor 8xxxxxxxxx (PIE)
4. skopírujem celú zložku PKI-FS s dvomi súbormi z pc B na usb kľúč a nainštalujem celú zložku PKI-FS na pc A

výsledok: môžem podávať a podpisovať podania na pc A aj B
srska
30.03.12,14:29
Presne tak, na počítači, kde sa vygeneruje žiadosť je potrebné robiť všetky záležitosti. Pri gnerovaní sa vlastne nainštaluje cesta k privátnemu kľúču. Zaujímalo by ma, keď odíde PC, ako sa to potom bude riešiť???treba mať zálohu na usb alebo na druhom stroji
VieraPopluharova
30.03.12,16:23
Hej lenže kontaktný meil som udala jeden, ale ako som si všimla je možnosť zmeniť meilovu adresu, takže teoreticky by som mohla skopírovať súbor 8xxxxx na kľuč, nainštalovať do pc B, podarilo sa mi tú starú šunku ešte otvoriť a dostať sa k inštalácii, uvidíme či to pôjde ,ak nie tak je to riadna blbosť, pretože v rámci starej dohody sa dalo robiť aj na dvoch pc, stačilo ID a heslo....nuž novým systémom k uľahčeniu práce účtovníkom....
srska
30.03.12,16:55
Hej lenže kontaktný meil som udala jeden, ale ako som si všimla je možnosť zmeniť meilovu adresu, takže teoreticky by som mohla skopírovať súbor 8xxxxx na kľuč, nainštalovať do pc B, podarilo sa mi tú starú šunku ešte otvoriť a dostať sa k inštalácii, uvidíme či to pôjde ,ak nie tak je to riadna blbosť, pretože v rámci starej dohody sa dalo robiť aj na dvoch pc, stačilo ID a heslo....nuž novým systémom k uľahčeniu práce účtovníkom....s PKI-FS + EZÚ sa dá na hocikoľkých pracovať
Rozalka
30.03.12,18:23
Ja mam PKI na kľúči a som vždy v pohotovosti ...
VieraPopluharova
31.03.12,08:05
Rozalka, srska,

keďže ja som technický antitalent, skopírovať na kľúč - ako ? A čo potom? nainštalovať z kľuča do pc B, alebo ako, viem blbé otázky, ale čo už .....
Rozalka
31.03.12,09:50
hľadaj v PC - ja to mám v adresari USERS
Skús dať do vyhľadávača PKI a ten ti ukáže, kde to máš schované, potom tak ako je adresár PKI-FS si nakopíruj na kľúč. Ak budeš chcieť použiť EZU z iného PC, pri vyhľadávaní si daj prehľadávať kľúč a potom už budeš potrebovať len heslo.

PS: aj ja som antitalent (občas využijem priateľov na telefóne :)), tak sa ti to určite podarí.
srska
31.03.12,18:35
Rozalka, srska,

keďže ja som technický antitalent, skopírovať na kľúč - ako ? A čo potom? nainštalovať z kľuča do pc B, alebo ako, viem blebé otázky, ale čo už .....dá sa aj keď PKI-FS bude len na USB kľúči pozri obr. usb01 - usb07
striebro1
01.04.12,17:16
dobry vecer,

velmi rada by som poziadala o radu. idem tento tyzden na danovy so ziadostou o vydanie identifikatora.
daju sa pripnut vsetky firmy ktore mam cez zep pripnutych automaticky pridat aj na identifikator?
pride mi zbytocne znova posielat vsetkych konatelov s podpisanymi dohodami...
prosim o radu tych ktori maju zep aj identifikator.
vopred dakujem,
s
janasim
03.04.12,06:03
Keďže sa daniari vrátili k starému systému, znamená to, že moja námaha vybaviť si elektronický identifikátor pre všetkých svojich klientov bola zbytočná ? :(
xMen
03.04.12,17:52
Keďže sa daniari vrátili k starému systému, znamená to, že moja námaha vybaviť si elektronický identifikátor pre všetkých svojich klientov bola zbytočná ? :(

predpokladam, ze EZU pojde dalej, nakolko uz ma desat-tisice pouzivatelov, bez ohladu co bude s KONS-om
Azalee
19.04.12,22:11
callcentrum@drsr.sk uz neexistuje? vratil sa mi odtial neuspesny mail. dovolat sa tam neda. na stranke maju iba:
Upozornenie


Vzhľadom na zmenu nastavení interných systémov je služba PODÁVANIE DOPYTOV dočasne neprístupná.


Azalee
19.04.12,22:22
teraz skusam technickapodpora@drsr.sk

zatial sa mail nevratil, ale neviem, ci pride odpoved.
striebro1
20.04.12,04:36
odpoved ti urcite pride...len ci bude za nieco stat...))) ja som sa minule pytala kedy daju vykazy pre neziskovky (suvaha NUJ, vysledovka NUJ) do formularov na elektronicke podanie....odpoved dosla este v ten den nasledovna: O zverejneni novo zapracovanych tlaciv vas budeme informovat prostrednictvom portalu FR SR kde bude zverejnena informacia v aktualitach. Presny datum zverejnenia zatial nie je znamy........takze to som sa ani pytat nemusela...)))))
kubkokubko
21.04.12,22:26
Ahojte poradaci asi som dementná, ale ja neviem, kde mam najst to heslo, vraj sme ho uviedli v ziadosti o vydanie identifikátora je to ten superdhy HASH kod? Dakujem za Váš drahocenny cas a odpoved
srska
21.04.12,23:37
Ahojte poradaci asi som dementná, ale ja neviem, kde mam najst to heslo, vraj sme ho uviedli v ziadosti o vydanie identifikátora je to ten superdhy HASH kod? Dakujem za Váš drahocenny cas a odpovedno, pomôže len zaloviť v pamäti
kubkokubko
22.04.12,09:03
srsuska a pri akej prilezitosti som to heslo uvadzala, lebo manzel to bol odniest a ziadne heslo tam nedaval, no fakt neviem... som z toho mimo
msa
22.04.12,09:31
keď si vypisovala tú žiadosť, popri iných údajoch pýtalo aj heslo, nikde nie je evidované, takže musíš skúšať, čo to asi v tvojom prípade mohlo byť, kamoške sa stalo to isté, ale nakoniec na to po týždni a 100 pokusoch prišla.
kubkokubko
22.04.12,10:53
mska a srska dakujem za vase odpovede, medzitym som na to prisla tak ze som si to pozrela ako vyzeralo zadavanie ziadosti a tam som videla ze som musela zadat aj potvrdit heslo, no zena na materskej. Ale chvala bohu zvladla som to na 5 pokusov, tak velmi dakujem za pomoc. Keby bola pod menom znacka dement, tak by som uz mala par hlasov chi chi. Este raz vdaka. Milujem tuto stranku, lebo je plna uzasnych ludi ako vy. Dakujem
srska
22.04.12,10:57
mska a srska dakujem za vase odpovede, medzitym som na to prisla tak ze som si to pozrela ako vyzeralo zadavanie ziadosti a tam som videla ze som musela zadat aj potvrdit heslo, no zena na materskej. Ale chvala bohu zvladla som to na 5 pokusov, tak velmi dakujem za pomoc. Keby bola pod menom znacka dement, tak by som uz mala par hlasov chi chi. Este raz vdaka. Milujem tuto stranku, lebo je plna uzasnych ludi ako vy. Dakujemja používam všade univerzálne heslo, ktoré nemôžem zabudnúť: "aketoboloheslo":D
KEJKA
22.04.12,19:05
IDENTIFIKATOR, spätný mail a....... drsr či FS sa zasa vyfarbil

náhodou som naďabila na tento oznam na portáli - dávam na vedomie:
Vzhľadom na technické problémy s vydávaním certifikátu v čase od 18.4.2012 od 10:45 hod. do 20.4.2012 do 10:45 hod. neboli po potvrdení Žiadosti o vydanie identifikátora zasielané spätné maily s linkom na import certifikátu. Vzhľadom k tejto skutočnosti je potrebné aby všetci, ktorí o vydanie identifikátora zažiadali v uvedenom termíne a po schválení žiadosti na Daňovom úrade spätný mail neobdržali, opätovne vyplnili Žiadosť o vydanie identifikátora a doručili ju na Daňový úrad.

Za spôsobené ťažkosti sa ospravedlňujeme.
VieraPopluharova
25.04.12,16:06
Rozalka, srska,

vďaka Vám ;):);)už fungujem na druhom PC a podávam DP elektronicky .....robila som presne podľa návodu a ide to hurá:D:D:D
sjsoul99
25.04.12,17:38
Ja som bola podpisovať dohodu 23.04. a tiež mi nedošiel spätný link. Volala som na call centrum povedali že mi posielaju sporávu s postupom ako ďalej ale doteraz nič neprišlo. :) Len dúfam že nebudem mesieť zas chodiť na DU
KEJKA
25.04.12,18:00
podľa príspevku 233 ti to hrozí, ale zasa si mimo uvedených dátumov, tak ťažko povedať, Dúfaj.
Larson
03.05.12,07:45
Kto by mal problém ako ja s nainštalovaním nového certifikátu zdôvodu že už tam jeden privátny kľuč je (vo Vašom PC je už nainštalovaný...), tak nech skúsi toto:

1. V adresári PKI - by mal byť súbor s koncovkou *.ks s tým OUD ku ktorej firme budete aktivovať nový certifikát ináč ho neimportuje. (pozn. ja som tam súbor s koncovkou *.ks mal ale OUD bolo inej firmy tak som ho skopiroval na plochu a v adresári PKI som ho premenoval na 80XXXXXXX.ks firmy ktorej chcem importovať nový certifikát)

2. Kliknuť na aktivačný link, zadať heslo a importovať.

3. V adresári PKI si certifakat (kľuč) môžete premenovať že za čislo si doplnite meno. (ak sa budete prihlasovať budete sa ľahšie orientovať pod ktorou firmou sa prihlasujete.
srska
03.05.12,10:25
Kto by mal problém ako ja s nainštalovaním nového certifikátu zdôvodu že už tam jeden privátny kľuč je (vo Vašom PC je už nainštalovaný...), tak nech skúsi toto:

1. V adresári PKI - by mal byť súbor s koncovkou *.ks s tým OUD ku ktorej firme budete aktivovať nový certifikát ináč ho neimportuje. (pozn. ja som tam súbor s koncovkou *.ks mal ale OUD bolo inej firmy tak som ho skopiroval na plochu a v adresári PKI som ho premenoval na 80XXXXXXX.ks firmy ktorej chcem importovať nový certifikát)

2. Kliknuť na aktivačný link, zadať heslo a importovať.

3. V adresári PKI si certifakat (kľuč) môžete premenovať že za čislo si doplnite meno. (ak sa budete prihlasovať budete sa ľahšie orientovať pod ktorou firmou sa prihlasujete.
nemusí byť - môže byť: identifikátory/firma-1 ...firma-n/8xxxxxxxxx.ks + 8xxxxxxxxx.p12
IVEB
22.07.12,08:05
Poprosím Vás , mám s DRSR ešte starú dohodu na odosielanie DP , kde musím do 5 pracovných dní doručiť DÚ Vyhlásenie o podaní písomností elektronickou formou. Chcela by som si vybaviť elektronický identifikátor , aby som tie prvé strany nemusela doručovať. Vypíšem žiadosť a všetko podľa pokynov , ale čo so starou dohodou? Ďakujem .
IVEB
26.07.12,16:37
Nikto z Vás nerušil starú dohodu ?
kukučka
26.07.12,16:44
Predpokladám, že podpisom a registráciou novej dohody stará stráca platnosť.
pavol54
26.07.12,17:07
Nikto z Vás nerušil starú dohodu ?ja by som zatelefonoval na dú ak chceš novú dohodu aj tak to bez nich nespravíš
Sarlotka
26.07.12,17:18
ja by som zatelefonoval na dú ak chceš novú dohodu aj tak to bez nich nespravíš

Vybaviť "novu" dohodu je mozne aj bez zrusenia "starej", tzn. ze za danú firmu sa da posielať aj buď pomocou EZU alebo cez edane so zaslaním kryxcich listov.

Rusene dohod upravuje v podpiasnej dohode clanok 8 bod 8.2 dohoda zanika pisomnou dohodou zucastnenych stran. Kazda zo zucastnenych stran moze dohoduu pisomn vypovedat..... výpoved nadobuda ucinnost dnom jej dorucenia miestne prislusnemu spravcovi dane.
Sarlotka
26.07.12,17:20
este mam pocit, ze dohody boli tusim dvojake .. takze pre istotu pozriet konkretnu dohodu s klientom...
lubka0907
30.07.12,06:14
Dobré ránko..v prípade, že som zamestnaná, ak konateľ požiada o vydanie identifikátora, ja ako účtovníčka sa nemusím registrovať a netreba podpisovať dohodu? Ďakujem
IVEB
28.08.12,06:31
Ak dobre rozumiem , tak v súčasnosti si nemôžem vybaviť na DÚ bezplatný identifikátor a vypísať novú dohodu , pretože služba je od 9.8.2012 dočasne nedostupná?
KEJKA
28.08.12,14:03
IVEB
03.09.12,11:10
Pri vypisovaní dohody sa meno konateľa nikde neuvádza? Identifikátor je na moje meno a v dohode ako poverená osoba som tiež ja ?