marleau
10.01.12,16:04
Kedysi konšpiračné teórie a dnes holá pravda.

http://www.topky.sk/cl/11/1295492/Sokujuca-spoved-Gotta--Svet-vraj-ovlada-uzka-skupina-ludi-

To musí povedať práve Gott,aby sa to dostalo k ľuďom aj oficiálne.
buchač
10.01.12,15:42
Kedysi konšpiračné teórie a dnes holá pravda.

http://www.topky.sk/cl/11/1295492/Sokujuca-spoved-Gotta--Svet-vraj-ovlada-uzka-skupina-ludi-

To musí povedať práve Gott,aby sa to dostalo k ľuďom aj oficiálne.

...zviditeľnil ...????

Lebo inak ???

"Som presvedčený, že zvlášť v posledných storočiach nejde o žiadne omyly, naopak politika sa odvíja podľa presných scenárov, nič sa nedeje náhodou, aj to najhoršie ako vojny."
...ako sa vraví občas ....že teplú vodu vynašiel ....
marleau
10.01.12,16:17
No v správach alebo tlači sa to nedozvieš.Takisto pravdu o II.svetovej vojne,koncentračných táboroch,Štefánikovej smrti,Tisovi ap.
Marianna01
10.01.12,17:26
ani sa nečudujem, že zrovna Kája bude pozitívne a s láskou spomínať na minulé totality... zaráža ma len fakt, že pozná slovíčka ako ilumináti (aj keď vďaka Da vinciho kódu je asi význam tohto slova viac známy). Čo ma však prekvapuje najviac, je orwellovská vízia. Ak Kája prečítal od Orwella 1984, budem musieť porozmýšľať nad prehodnotením svojho názoru naňho... síce rešerše existujú, takže ... :) asi z toho nič nebude ;)
misoft
10.01.12,17:28
Kua - Kája je bádateľ - objavil objavené - kde v r**i bol doteraz?
duves
10.01.12,17:53
Kedysi konšpiračné teórie a dnes holá pravda.

http://www.topky.sk/cl/11/1295492/Sokujuca-spoved-Gotta--Svet-vraj-ovlada-uzka-skupina-ludi-

To musí povedať práve Gott,aby sa to dostalo k ľuďom aj oficiálne.
Chces ine kafe?
http://www.vedy.sk/
http://leva-net.webnode.cz/
Antea
11.01.12,06:21
Možno neobjavil Ameriku, ale kvitujem jeho odvahu o tom verejne hovoriť. Mne globalizácia pripadá ako stavba Babylonskej veže,tiež oriantovanie sa na jeden jazyk - angličtinu, Ale vežu nevytiahli do neba, tak dúfam že sa to isté stane aj s globalizáciu.
buchač
11.01.12,06:56
Možno neobjavil Ameriku, ale kvitujem jeho odvahu o tom verejne hovoriť. Mne globalizácia pripadá ako stavba Babylonskej veže,tiež oriantovanie sa na jeden jazyk - angličtinu, Ale vežu nevytiahli do neba, tak dúfam že sa to isté stane aj s globalizáciu.

...to je odvaha ?????

Odvážny by bol v oných dobách .......síce aj svojím spôsobom BOL , opak netvrdím .........oproti Havlovi určite ....

Odvaha je o ale niečom inom a v iných súvislostiach ( nemyslím tým , povedzme , vojnu )...
Letko
11.01.12,07:14
Objavil teplú vodu z teplého kohútika. Stačí otvoriť oči a trochu porozmýšľať.
Svet ovláda hŕstka ľudí a určite sa nezviditeľňujú v rádoch.
Najbližšia vojna? Kľudne by to mohol byť Irán.

Raz sa možno dozvieme, ako to bolo s rokom 1989 naozaj.
duves
11.01.12,12:25
Raz sa možno dozvieme, ako to bolo s rokom 1989 naozaj.
Prečo v buducnosti?
Dolejší na to odpovedal dávno. Je to geopolitická hra USA a Ruska/Sovietskeho zväzu.
Letko
11.01.12,15:16
Prečo v buducnosti?
Dolejší na to odpovedal dávno. Je to geopolitická hra USA a Ruska/Sovietskeho zväzu.

Ale kto to u nás zosnoval. To, čo si napísal, je všeobecné.
Marianna01
11.01.12,15:33
Možno neobjavil Ameriku, ale kvitujem jeho odvahu o tom verejne hovoriť. Mne globalizácia pripadá ako stavba Babylonskej veže,tiež oriantovanie sa na jeden jazyk - angličtinu, Ale vežu nevytiahli do neba, tak dúfam že sa to isté stane aj s globalizáciu.

babylonská veža nebola orientácia na jeden jazyk :) babylonskú vežu nemohli dostavať, a to z jediného dôvodu, každý národ začal hovoriť iným jazykom. tým pádom sa nezhodli a vežu nedostavali, takže prirovnanie k orientácii na angličtinu je trochu scestné... :)

neviem, či hovoriť o niečom, čo sa objavilo na internete, je nejaké odvážne. hlavne, keď to nie je téma, kvôli ktorej by mu čokoľvek hrozilo, či už reálne, alebo len -dajme tomu - odsúdenie určitej skupiny ľudí. prečo nerozpráva verejne o takých témach, ako je homosexualita, interrupcia, či iné témy o morálke, etike a spoločensky neprijateľnom chovaní? pretože by proti sebe pobúril istú časť verejnosti. či už stojacu na jednej, alebo druhej strane rieky. a toto si milý pán kája nedovolí, lebo predá o 100 cédéčiek menej :) bude hovoriť o nedokázateľných veciach, konšpiráciách, za čo ho nikto neodsúdi. určitá skupina sa nad tým pousmeje, niektorí nad tým mávnu rukou a niektorí ho za to budú obdivovať. nuž a toto milý pán sedemdesiatnik najviac potrebuje :) má predsa malé dieťa a to treba zabezpečiť do budúcna... :)))
marleau
11.01.12,15:40
Marianna01,
akože nič z toho,čo Gott povedal nehrozí?A ak aj,bude to dobré?
BIZAL
11.01.12,15:47
Prečo v buducnosti?
Dolejší na to odpovedal dávno. Je to geopolitická hra USA a Ruska/Sovietskeho zväzu.

A Nemecko? Zatial v tichosti...? Mne sa zda uz dost "hlucne".
marleau
11.01.12,15:49
A Nemecko? Zatial v tichosti...? Mne sa zda uz dost "hlucne".
Nemecko je riadené z vyšších miest,tak,ako počas II.svetovej vojny,ale historici to nevedia,nechcú vedieť,nesmú vedieť...
duves
11.01.12,15:50
Ale kto to u nás zosnoval. To, čo si napísal, je všeobecné.
Koho pod tym kto si predstavuješ? Koho hladaš?
gen.Lorenza? Havla? Gorbačova?
marleau
11.01.12,15:53
Ale kto to u nás zosnoval. To, čo si napísal, je všeobecné.
U nás sa nesnovalo,tu sa poslúchalo na príkaz.
Gapo
11.01.12,15:53
Keby to povedal nejaký bezdomovec pod Karlovým mostom, nikto by si to nevšímal a myslel by si, že mu hrabe. Ale keď to povedal božský Kája , tak je to priam videnie.
To predsa vie každý čo má trochu realistické videnie sveta a diania.:cool:
marleau
11.01.12,15:55
Keby to povedal nejaký bezdomovec pod Karlovým mostom, nikto by si to nevšímal a myslel by si, že mu hrabe. Ale keď to povedal božský Kája , tak je to priam videnie.
To predsa vie každý čo má trochu realistické videnie sveta a diania.:cool:
Tak prečo to nikto nespomenie?Prečo sa to neobjaví v správach?Prečo to vláda tají?
BIZAL
11.01.12,15:55
[QUOTE=marleau;1940540]Nemecko je riadené z vyšších miest,tak,ako počas II.svetovej vojny,ale historici to nevedia,nechcú vedieť,nesmú vedieť...[/QUOTE

A ja zacinam mat pocit, ze Nemecko bude riadit svet.
marleau
11.01.12,15:57
[QUOTE=marleau;1940540]Nemecko je riadené z vyšších miest,tak,ako počas II.svetovej vojny,ale historici to nevedia,nechcú vedieť,nesmú vedieť...[/QUOTE

A ja zacinam mat pocit, ze Nemecko bude riadit svet.

Ani Hitler neriadil vojnu.
vulxy
11.01.12,16:12
netusim kto a preco to cele robi ale viem ze oni nam ten holokaust vratia aj s urokmi:)
marleau
11.01.12,16:29
netusim kto a preco to cele robi ale viem ze oni nam ten holokaust vratia aj s urokmi:)
Komu nám?Sebe!
Antea
11.01.12,17:30
babylonská veža nebola orientácia na jeden jazyk :) babylonskú vežu nemohli dostavať, a to z jediného dôvodu, každý národ začal hovoriť iným jazykom. tým pádom sa nezhodli a vežu nedostavali, takže prirovnanie k orientácii na angličtinu je trochu scestné... :)

neviem, či hovoriť o niečom, čo sa objavilo na internete, je nejaké odvážne. hlavne, keď to nie je téma, kvôli ktorej by mu čokoľvek hrozilo, či už reálne, alebo len -dajme tomu - odsúdenie určitej skupiny ľudí. prečo nerozpráva verejne o takých témach, ako je homosexualita, interrupcia, či iné témy o morálke, etike a spoločensky neprijateľnom chovaní? pretože by proti sebe pobúril istú časť verejnosti. či už stojacu na jednej, alebo druhej strane rieky. a toto si milý pán kája nedovolí, lebo predá o 100 cédéčiek menej :) bude hovoriť o nedokázateľných veciach, konšpiráciách, za čo ho nikto neodsúdi. určitá skupina sa nad tým pousmeje, niektorí nad tým mávnu rukou a niektorí ho za to budú obdivovať. nuž a toto milý pán sedemdesiatnik najviac potrebuje :) má predsa malé dieťa a to treba zabezpečiť do budúcna... :)))

Ja mu za to slávobránu stavať nemienim, ale simyslím, že tam spomenul niekoho silnejšieho ako homosexuáli.
A Babylonská veža: Nás učili, že ju chceli postaviť až do neba, aby sa vyrovnali Bohu, preto sa on nahneval vežu im zrútil a pomiešal jazyky, čiže každý národ začal hovoriť ináč.
Našla som na Wikipédii:
Babylonská veža je stavba spomínaná v Biblii (http://www.porada.sk/wiki/Biblia) v Knihe Genezis (http://www.porada.sk/wiki/Genezis).[1] (http://www.porada.sk/#cite_note-0) Zrejme sa ňou myslí zikkurat (http://www.porada.sk/wiki/Zikkurat) Etemenanki (http://www.porada.sk/wiki/Etemenanki) v meste Babylon (http://www.porada.sk/wiki/Babylon).
Podľa Biblie sa ľudia rozhodli postaviť mesto a vežu až do neba (Babylonskú vežu) aby dokázali, že ich moc je podobná moci Božej. Bohu (http://www.porada.sk/wiki/Boh) sa to nepáčilo, a preto rozhodol: „pomäťme tam ich jazyk, aby nik nerozumel reči druhého“[2] (http://www.porada.sk/#cite_note-1). Tým sa nemohli dohovoriť a následne vežu dostavať. Odvtedy vraj ľudia hovoria rôznymi jazykmi. V Biblii (http://www.porada.sk/wiki/Biblia) sa Babylonská veža stala synonymom bohorúhačstva a velikášstva. Téma veže je skombinovaná s témou mesta, pričom o prvom meste sa v Knihe Genezis predtým spomína, že ho založil Kain (http://www.porada.sk/wiki/Kain).[3] (http://www.porada.sk/#cite_note-2)
Gapo
11.01.12,18:10
Tak prečo to nikto nespomenie?Prečo sa to neobjaví v správach?Prečo to vláda tají?
Prečo by to mal niekto niekde spomínať, čo majú málo iných starostí s opicami a ja viem akými ešte zvermi?
alabut
11.01.12,18:25
Nemecko vlani konecne splatilo vojnove reparacie vitaznym mocnostiam z prvej svetovej vojny. Neviem ako je tom so splacanim za druhu vojnu. Japonsko nezaplatilo nic za druhu, pritom robilo mozno vacsie zverstva ako Nemecko. Hitlera nevinia za zverstva, vinia ho preto, lebo nebol aristokrat, podobne ako Stalin a Napoleon, a zbuntosil narod bez cirkvi a hradnych panov. :-)
vulxy
11.01.12,18:28
[QUOTE=BIZAL;1940549]

Ani Hitler neriadil vojnu.

http://youtu.be/J8BdpBRHdHs
Letko
12.01.12,04:14
Koho pod tym kto si predstavuješ? Koho hladaš?
gen.Lorenza? Havla? Gorbačova?

Títo boli podľa mňa len bábkami. Aj keď pochybujem, no bolo by zaujímavé nájsť toho posledného v dave, ktorý to všetko riadi.
Letko
12.01.12,04:16
U nás sa nesnovalo,tu sa poslúchalo na príkaz.

Poslúchalo na príkaz príkazu niekoho, komu bolo prikázané...

Zbytočne riešiť, aj tak sa k odpovedi nedostaneme.
BIZAL
12.01.12,07:43
vulxy ja som nepisala, ze vojnu neriadil Hitler...

kazdopadne historiu pisu vitazy, tak by som sa na knihy, videa a linky nijak nespoliehala. netvrdim, ze je to naopak. vsetko to riadi par korporacii ako napr. banky, sud, cirkev.....ale kto za nimi stoji??? kazdy nech si na tu otazku odpovie sam.
alabut
12.01.12,07:43
Preco? Od malicka su deti vychovavane posluchat niekoho a prijimat za opacne zmyslanie trest. Ked zavelia dve skupinky do vojny, miliony beru do ruk flinticky a idu za trest hajit tu svoju skupinku, pretoze tak boli vychovavani svojou matkou. Preco to nejde naopak? Znepriatelene skupinky zavriet do areny, rozdat zbrane a miliony divakov si pridu na svoje. Ci si myslis, ze tie miliony naozaj chcu bojovat za stastie inych? :-)
alabut
12.01.12,07:46
Ako clovek sleduje zivot ludsky, asi hej. :-)
BIZAL
12.01.12,08:09
pekne napisane, alabut
sito
12.01.12,15:11
vulxy ja som nepisala, ze vojnu neriadil Hitler...

kazdopadne historiu pisu vitazy, tak by som sa na knihy, videa a linky nijak nespoliehala. netvrdim, ze je to naopak. vsetko to riadi par korporacii ako napr. banky, sud, cirkev.....ale kto za nimi stoji??? kazdy nech si na tu otazku odpovie sam.

Vždy človek??? Človek, ktorý čokoľvek ...


Alebo??? Žeeeee by????


http://www.youtube.com/watch?v=_Mz42LtFrKg
BIZAL
12.01.12,17:02
sito, si to ty...:D
korela
12.01.12,22:04
Preco? Od malicka su deti vychovavane posluchat niekoho a prijimat za opacne zmyslanie trest. Ked zavelia dve skupinky do vojny, miliony beru do ruk flinticky a idu za trest hajit tu svoju skupinku, pretoze tak boli vychovavani svojou matkou. Preco to nejde naopak? Znepriatelene skupinky zavriet do areny, rozdat zbrane a miliony divakov si pridu na svoje. Ci si myslis, ze tie miliony naozaj chcu bojovat za stastie inych? :-)
Vychovávať nie je totožné so slovom poslúchať.
Vychováva aj otec nielen matka. Okrem širšej rodiny, školy a dnes aj médií.
Vo vládach a parlamentoch sveta je malé zastúpenie žien.
Keby mohli, tak ženy ako matky by nikdy neiniciovali vznik žiadnych konfliktov, nieto vojnových.
(Alabutov príspevok je prvý mnou prečítaný v tejto téme, tak dúfam, že nie som celkom mimo.)
alabut
12.01.12,22:24
korela pozdravujem, myslim si, ze sa velmi mylis. Najnovsie poznatky psychlogie a psychiatrie hovoria nieco ine. Vychova sa zacina uz v prenatalnom veku. Pokial dieta nenadobudne vedomie, otca pozna len ako priatelsku, ci nepriatelsku osobu. Vplyv matky na vyvoj najma chlapcov slusne spracoval Koukolik a vyvoj dietata bez citu nazyva deprivaciou. Je zaujimave si pozriet, koho medzi deprivantov vo svojom vyskume zaraduje. :-)

Matky nemusia iniciovat vojnovy konflikt, staci, ked zopar z nich vychova poriadnych deprivantov. V dnesnom socialnom systeme staci jeden vol zburcovat cele stado, najma ked je hlava pomazana. Mimochodom, aj to stado bolo vychovane dobrymi matkami, co bolo zamerom povodneho alabutovho prispevku. Vsimni si nielen pomazane hlavy, matku nahradzuje tym vychovavatelov, ti menej moviti si najimaju opatrovatelku, pretoze matka sa chce zucastnovat na honobeni materialnych statkov, ktore si aj tak po smrti nikto nevezme so sebou. Kde tu ma vzniknut citove puto a laska? Ked chodila banda co sa jej nechcelo robit strngat klucami, skriekali, ze chlap zarobi tolko, aby matky ostali doma a vychovavali deti. Skutocnost? Totalna feminizacia. Lutujem tie deti, vidia mater iba vecer pri televizore. Chyba sa prenasa uz niekde z minulosti, ked chlapa hlavne zaujimalo, ako vie zena robit a starat sa o hospodarstvo, nie ako vie vychovavat deti. Bohuzial je to vlaststnost patriarchalneho systemu, ktory sme prijali hlavne s implantovanym pustnym nabozenstvom, ktore preferuje vlastnictvo pred mudrostou stylom .... nemysli, ver.
korela
12.01.12,23:46
Čo ti mám na toto odpovedať? Info o prenatálnom veku mám z prvej ruky. Viem. Deprivácia súhlasím. Aj s inými myšlienkami.

Na Porade je založená téma o súčasnom rodinnom práve. Prvé dva príspevky tému odvrhli do zabudnutia.Podľa mňa má veľké nedostatky. Takmer v celej EÚ je uzákonená odluka manželov, u nás nie. Nikomu nechýba.
Ženy pracujú, aby nezostali na starobu bez prostriedkov ako mnohokrát naše ženy v predchádzajúcich generáciách. Taktiež pre nedostatky v zákonoch. Ženy a potomstvo..., staroba, nižšie penzie, keby nepracovali, z čoho by žili, akej penzie? Dnes žiaľ ženy a ženy matky musia pracovať.

V podstate s tebou súhlasím. Ale je fakt, že ženy sú v politike málo zastúpené. A tak sa chlapci môžu vyšantiť do sýtosti. A netreba zabudnúť na všadeprítomnú a už asi nevyplieniteľnú manipuláciu našu každodennú.
pavol54
13.01.12,05:19
Vychovávať nie je totožné so slovom poslúchať.
Vychováva aj otec nielen matka. Okrem širšej rodiny, školy a dnes aj médií.
Vo vládach a parlamentoch sveta je malé zastúpenie žien.
Keby mohli, tak ženy ako matky by nikdy neiniciovali vznik žiadnych konfliktov, nieto vojnových.
(Alabutov príspevok je prvý mnou prečítaný v tejto téme, tak dúfam, že nie som celkom mimo.)

železná lady poslala vojakov na Malvíny(Falklandy ) na rekreáciu alebo dovolenku?
marleau
13.01.12,05:23
alabut
13.01.12,05:43
No vidis, popritom by stacilo mozno sa uskromnit, mat mensie byvanie, auto iba tomu, komu treba, obdivovat krasy Slovenska za dedinou, nielen Grecka ci Chorvatska, jest mensie porcie a pouzivat energie iba tam, kde treba. Vyssie poziadavky = vyssi prijem = vyssi vykon = viac casu v praci, pokial sa clovek dobre nenarodi a nenajde somarov, ktori budu pracovat za neho. Kedysi si zenicky nosili deti v plachtickach na chrbte pri praci na poli, ci hospodarstve. Dnes sme zeny oslobodili od deti materskymi skolkami, jaslami, opatrovatelkami. Opacne deti sa zbavili rodicov dochodkami, starobincami, hospicami, ci stavanim mostov pre bezdomovcov. Vies si predstavit spolocnost, kde by bola pri vstupe do budovy materska skola namiesto batozku s uzlikom? Dnes sa deti rodia pre peniaze, ako tovar, nie pre tuzbu vychovat noveho cloviecika a uviest ho do sveta zdravej spolocnosti, kde netreba rozne socialne davky, dotacie a demograficke krivky planovaneho rodicovstva statu na jej reprodukciu. Potrebuje spolocnost viac vojakov, robotov do tovarni, ci na polia? Zeny rodte! Aby ste rodili, vam zaplatime, aj spermobanku zriadime aj postihnute a zdegenerovane deti posleme do specialnych skol na dalsi vyskum. Osobne zeny lutujem, nemaju vela na vyber. Dnes, ak sa dobre nenarodia alebo nevydaju, co im ostava? Pracou na seba nevyrobia, tak ponukaju seba ako tovar, je jedno ci na ulici, ci v ponukach na vydaj. Zeny su krasne, zaujimave, ale kuwa, akosi som sa rozpisal, co nie je u mna zvykom, nadnes hadam stacilo, nie?

Bassomti, toto patrilo pod korelin prispevok. :-)
BIZAL
13.01.12,06:36
Mnohokrat aj zeny robia hluposti. To nie je ten o lutosti. Mali by si zvazit, ci v dnesnej dobe na to maju mat dieta a hlavne, ci ho naozaj chcu. Pretoze moja skusenost je, ze dvaja maju mnohokrat deti, pretoze spolocnost kaze. Otras. A buducnost Zeme? Zem je preludnena, nikto nema zaujem preludnovanie zastavit. Vlasne ma...ti, ktori ludu neumoznuju dostatok zdrojov pre zivot aj ked tie zdroje su. Ludia umieraju a coskoro budu aj tu. Alebo uz aj?
alabut
13.01.12,07:13
Casto sa zamyslam, zeny chcu pre svoje ratolesti len to najlepsie. Casto pre deti obetuju milovanu osobu, svoju slobodu, hladaju pre ne aj seba najvacsie pohodlie. A pritom vedia, ze si dieta nevezmu na onen svet, buduju im materialny blahobyt, aj ked vedia, ze sa smrtou rozsype. Nie je niekde tuna zakopany pes? Nie je to falosna laska, ktora kryje potreby matky s dietatom aj na ukor inych matiek? Ked porovnam lasku zvierata k svojemu mladatu, nevidim rozdiel, ziadnu boziu ruku, vyssi princip, iba sprostu evoluciu. :-)
BIZAL
13.01.12,07:23
Ach, my by sme si teda vedeli pokecat:)
alabut
13.01.12,07:55
To iba dnes som akysi ukecany. Vezmi si vcely. Ich matriarcharny svet funguje spolahlivo vyse 150mil. rokov. Jedna rodi, druhe robia. Zaujimave je, ze ludia, ktori sa zaoberaju roznymi dilemami typu "vaznove dilema" alebo umelym matematickym zivotom, nevypocitali, do akej velkosti sa takato spolocnost vie rozsirit do jednej dominancie. Pretoze sa zda, ze velke konflikty vznikaju iba medzi roznymi nekooperujucimi skupinami, na nizsom stupni zastupenymi rodom, na vyssom nabozenstvom, na este vyssom snad chudobni - bohati. Prve, co zistil tvor s vyvinutym rozumom bolo, ze najlahsie je nieco ukradnut, ako sa k tomu dopracovat vlastnym pricinenim. Ti sikovni kradli vsetko, aj zeny. Vratme sa k ulom. Vies si predstavit, zeby nejaky trud ukradol z druheho ula vcelu? Pisem nesurodo, bezmyslienkovo, pretoze musim odbiehat k jogurtu na sporaku ... spokojny trud alabut .... stastny majitel jednej vcely, jednej kralovnej, jednej robotnice. Jej med je skutocne vyborny. :-)
BIZAL
13.01.12,08:09
:D basnicke crevo

samozrejme, ze nema zmysel pre kazdeho mat deti. pre zdraveho a rozmyslajuceho cloveka je to viac nevyhod ako vyhod (netyka sa to tych, ktory tuzia po detoch z inych dovodov). o tej smrti si to vystihol, clovek v zivote viac trpi ako sa raduje. kazda matka by chcela aby bola zachovana postupnost umierania, no neuvedomuju si, ze ostavame my - trpiaci. Kazdy by chcel zomriet prvy, to je dalsi znak sebectva.
BIZAL
13.01.12,08:11
ale to sme uz riadne mimo temy, mozno zalozit nejaku "deti: pre a proti"
alabut
13.01.12,08:24
Ja nie som proti detom, naopak, hram sa, aj so susedkynymi. Ale zda sa mi, ze prave tym, ze si zeny pripustaju svoje trpenie, prenasaju ho aj na deti. Keby nestali za vlastnickym tvrdohlavym: "moje sa musi mat najlepsie, pretoze je moje", vlastne neciti lasku k okoliu, dieta je akymsi druhom majetku, ktory sa ukazuje, rozprava sa ako napreduje, co dosiahlo, na akom je poste v zivote, ze je ine ako bezne deti. Ked clovek vidi, ako sa opica mazna s mladatom, vobec nemysli, ci je pre nu vyhodou, az je jednemu smutno. Hadam som dnes splnil limit v kecani, idem si pripravit obed od silvestra ... slane tycinky s medom. :-)
korela
14.01.12,23:13
železná lady poslala vojakov na Malvíny(Falklandy ) na rekreáciu alebo dovolenku?
Áno, stalo sa to za jej vládnutia. Rozhodovala sama?
alabut
15.01.12,07:09
korela ahoj, urcite mala rozhodujuce slovo, zena vychovana bez lasky a citu = zelezna lady. :-)
Marianna01
02.03.12,12:10
ojej, chlapci, zabŕdate do včelieho úľa! nedotýkajte sa matky a jej materinského citu! videli ste v prírode zviera, ktoré by nechcelo svojim potomkom to najlepšie? dokonca aj včelia kráľovná zakladá úľ tak, aby sa jej potomstvo malo čo najlepšie. robotnice sa starajú o larvy, kukly, prenášajú, obracajú, kŕmia... neporovnávajte jednotlivca z úľa s jednotlivcom človekom. berte úľ ako jednu bytosť, zloženého tvora, a potom si to porovnajte s človekom. zistíte, že princíp fungovania je ten istý - zachovať potomstvo, a to čo najlepšie.
kradnutie? ak tvrdíme, že úľ ako taký nie je rozumný, vysvetlite mi, prečo si divé včely "kradnú" svoje pastviny, napádajú sa? a všetko, úplne všetko to vychádza zo strachu o potomstvo, o zachovanie rodu.
kam sme sa s konzumnou spoločnosťou dostali my, je už druhá vec. že si mladík niekde uleje nejaké peniaze na vlastné potreby a nie na zabezpečenie potrieb svojej rodiny - no to je výsledok civilizácie a - slovíčko, čo sa kamsi vytratila, inak bolo strašne moderné - globalizácie...
Indeed
02.03.12,12:22
Sklada sa pred Vami nejaká mozaika ??

Tak čítajte , pozerajte a počúvajte, dokiaľ tie informácie su dostupné.

www.afinabul.blog.cz
Indeed
02.03.12,13:40
3 minúty listovania mi stačilo

nemusíš čítať hlavnú stránku, naboku v lište sú odkazy na iné weby s podobnou tématikou.
alabut
06.03.12,17:01
(Marianna01 (http://www.porada.sk/member.php?u=3890)) videli ste v prírode zviera, ktoré by nechcelo svojim potomkom to najlepšie?

Ved prave, zviera. A ci clovek je zviera? Ked pozeram na svet, celkom tak sa javi a vobec sa nesnazi povzniet do mysterioznych vysin. Zda sa, ze cestujeme v case niekde dozadu, objavujeme objavene, stekame, hryzieme a tvarime sa mudro. :-)
SamuelSK
10.03.12,16:05
blbost, chodte volit radsej :)