belakm
10.01.12,17:44
Prajem pekny deň.
Poprosím o info...
Kde sa radí príspevok na podnikanie v jednoduchom užtovníctve, ktorý poskytol úrad práce?
V akej kolonke sa zaučtováva, aby to bolo v zmysle legislatívy správne zaúčtované?
Ďakujem za info.
S pozdravom Miloš
Xanti
10.01.12,16:46
Použi vyhľadávanie na porade, bolo to tu riešené veľa krát.
marosc
11.01.12,19:40
Nepoteším, ale v zmysle ZDP je to príjem ovplyvňujúcí daň. Ale na druhej strane §17, ods. 3, písm.h ZDp dovoľuje do príjmov zaradiť len takú výšku, na ktorú bola poskytnutá dotácia. Pozor na položky, ktoré ste uviedli v podnikateľskom zámere na účel použitia dotácie a na dobu použitia dotácie - 2 roky od začatia podnikania.
nika.sum
11.01.12,19:58
Nepoteším, ale v zmysle ZDP je to príjem ovplyvňujúcí daň. Ale na druhej strane §17, ods. 3, písm.h ZDp dovoľuje do príjmov zaradiť len takú výšku, na ktorú bola poskytnutá dotácia. Pozor na položky, ktoré ste uviedli v podnikateľskom zámere na účel použitia dotácie a na dobu použitia dotácie - 2 roky od začatia podnikania.

ja by som to len upresnila, do prijmu ide dotacia do vysky vydavkov na ktore bola pouzita. V pripade ak by ste uplatnili pausalne vydavky, tak ide cela. Ale je tu toho naozaj dost popisane blizsie, napr.

http://www.porada.sk/t183209-dotacia-z-upsvar-a-pausalna-dan.html
Marcelka V
01.02.12,18:10
Som na pochybách z jedného účt.prípadu. Dostala som dotáciu z ÚPSVaR na podnikanie. Zaevidovala so ju do záväzkov. Môžem ju použiť a na minimálne odvody do ZP aj SP. Mám do knihy záväzkov evidovať aj záväzok voči ZP a SP,keď budem ponižovať záväzok z ÚPSVaR? Do SP platim sumu 131,18€ a z dotácie môžem iba 115,65. ako to zapísať do záväzkov? Ďakujem.
marosc
01.02.12,18:23
Položky, ktoré Ste si uviedli v podnikateľskom zámere Vám kontroluje len UPSVaR, ostatných to nezaujíma. Podľa interných smerníc UPSVaR Vám uznajú prekročenie čerpania položky o 15%, čo vo Vašom prípade je 133 Eur. Sám so bol zamestnancom UPSVaR a teraz som poberateľom príspevku na podnikanie. Ešte existuje možnosť požiadať UPSVaR o zmenu položiek v podnikateľskom zámere,ale myslím si, že tam by sme narazili na neochotu zamestnancov UPSVaR.
Marcelka V
01.02.12,18:42
Nechcem žiadať o menu.Z príspevku si chcem hradiť to minimum to je 115,65€ a zbytok z mojich prostriedkov. Len neviem ako to zapísať do knihy záväzkov.
marosc
02.02.12,05:46
Z príspevku môžete hradiť 133,00€ a UPSVaR to uzná /neprekročíte 15% hranicu, ktorú akceptujú/. Pokiaľ chcete odpisovať len 115,65€ tak to robte dvomi zápismi v peňažnom denníku, kde uvedenú sumu budete odpisovať z knihy záväzkov a zvyšok z iného zdroja.
Marcelka V
02.02.12,11:16
Ďakujem,pomohli ste mi. Urobím to radšej dvomi zápismi ešte mám kde minúť prostriedky.