Jana V.
30.01.06,11:09
Ahojte,
manžel má živnosť popri zamestnaní, Účtujem mu v jednoduchom účtovníctve - som začiatočníčka. V programe Alfa som vytlačila Výkaz o majetku a záväzkoch za minulý rok. V zásobách (riadok 04,05) mi vytlačilo hodnotu materiálu na sklade. Mám tam doplniť aj hodnotu krátkodobého majetku (pracovné náradie, multifunkčné zariadenie atď.), alebo netreba? Ďalej v riadku 17 - Záväzky mám doplniť hodnotu daňovej povinnosti, ktorá vznikla za minulý rok?Diky.
ormika
30.01.06,10:22
Ak si robíš skladové karty v ALFE tak do riadku 04,05 ti dá zostatok materiálu podľa skladových kariet. Ak karty v ALFE nevedieš, ale ručne, tak do riadku 05 si napíšeš zase zostatok na skladových kartách, resp. podľa inventúry. Krátkodobý majetok tam neuvádzaš, lebo už ho máš zaúčtovaný v prevádzkovej réžii. Záväzok voči DÚ, sociálnej poisťovni, atď. .... k 31.12. vždy zapisuješ do knihy záväzkov a zostatok ti program prenesie do Výkazu o majetku a záväzkoch.
Jana V.
30.01.06,13:01
Ak si robíš skladové karty v ALFE tak do riadku 04,05 ti dá zostatok materiálu podľa skladových kariet. Ak karty v ALFE nevedieš, ale ručne, tak do riadku 05 si napíšeš zase zostatok na skladových kartách, resp. podľa inventúry. Krátkodobý majetok tam neuvádzaš, lebo už ho máš zaúčtovaný v prevádzkovej réžii. Záväzok voči DÚ, sociálnej poisťovni, atď. .... k 31.12. vždy zapisuješ do knihy záväzkov a zostatok ti program prenesie do Výkazu o majetku a záväzkoch.
Daňová povinnosť vyšla manželovi cca 7 500,- Sk. Ale pri vypisovaní daňového priznania sa berie do úvahy aj ročné zúčtovanie od zamestnávateľa, ja a deti a nakoniec mu vyšiel preplatok na dani cca 6500,- Sk. Napriek tomu mám napísať do knihy záväzkov tých 7500 ako daňovú povinnosť? A následne to bude figurovať aj vo Výkaze o majetku a záväzkoch?