kataria
10.01.12,18:57
prosím o informáciu ohľadom Zák.poistky...v roku 2010 som zaplatila zák.poistku za automobil, ktorý bol majetkom firmy, platila sa aj cestná daň...avšak auto sa v siedmom mesiaci predalo. Treba ten výdavok zo zákonnej poistky nejako prerátať a skrátiť spatne ten výdavok o pomernú časť? nikdy som o tom nepočula avšak príde mi to logické..mockrát dakujem
KEJKA
10.01.12,18:00
nežiadali ste poisťovňu o vrátenie? I ked neviem, či z PZP sa vracia.
DMV - malo byť oznámenie v 7-8 mesiaci z titulu predaja - ukončenie využívania na podnikanie.
kataria
10.01.12,18:04
poisťovňu sme nežiadali o vrátenie a na dú sme oznámili zánik daňovej povinnosti
pavol54
10.01.12,18:04
nežiadali ste poisťovňu o vrátenie? I ked neviem, či z PZP sa vracia.
DMV - malo byť oznámenie v 7-8 mesiaci z titulu predaja - ukončenie využívania na podnikanie.
Prečo by sa nemalo vracať veď ak kupujúci nemá zmluvu od poisťovne, tak mu ho polícia neprepíše. zaplatené je výdavkom vrátené poistné je príjmom.
Mila123
10.01.12,18:05
aj PZP sa vracia, naším klientom vracajú bez problémov.... (tuším ak je nehoda vtedy niečo krátia, popr. vôbec nič nevrátia)
misoft
10.01.12,18:06
PZP - vracajú, ak vozidlo bolo vyradené, alebo predané a nový majiteľ ho prihlásil na PZP. Len je to potrebné ohlásiť a požiadať o vrátenie nespotrebovanej "časti" poistného. Iná možnosť je ponechať PZP do konca poistného obdobia, nový majiteľ by len vyplatil pôvodnému majiteľovi alikvótnu časť (môže to byť v zmluve).
kataria
10.01.12,18:12
aha..tak možno aj bolo žiadané, ale vraj to dlho trvá...som to preverovala od klienta...a ak to teda bolo vrátené, treba to mínusom zaúčtovať do prev. réžie?
kataria
10.01.12,18:22
ešte vás poprosím o jednu radu...týka sa to automobilu - terenne vozidlo, je to dlhodobý majetok živnostníka, avšak tento rok ho odhlásil z cestnej dane, nakoľko ho využíva na práce v teréne a je mu zbytočné platiť cestnú dať, no majtkom firmy zostáva..môže si uplatniť zákonnú poistku na celý rok? Ďakujem za info