Reaper1
10.01.12,20:18
Dobrý deň. Chcel by som sa informovať ako by to bolo ak by som napr. Chcel na svojej internetovej stránke prehrávať domácu aj zahraničnú hudbu akéhokoľvek druhu a ak by som chcel na svojej stránke napr. sám uploadovať filmy alebo seriály a dovolil používateľom aby si ich mohli prezrieť alebo sťiahnúť.

Isteže to nie je len tak a je to priame porušenie autorských práv tak preto sa pýtam aké povolenie a od koho na to potrebuje a aké pálky by som mal za to čakať.

Dotaz. Tú hudbu alebo videa by som sťahoval cez napr rapidshare, czshare - to nie je proti zákonné sťahovať a uploadovať. Respektíve by som to mohol robiť cez torrenty a tak to nahadzovať na stránky.

Za akékoľvek odpovede budem nesmierne vďačný. Ďakujem.
peeter22
10.01.12,19:41
Legalne to nijak nevyriesis. Stahovanie ako take nie je nelegalne, kdezto zdielanie (upload) je. Uz samotne pouzivanie torrentov je teda na hrane zakona.
To povolenie si predstavujes ako ? Nahravacie ci televizne studio ti ako z dobrej vole dovoli sirit ich tvorbu na tvojej stranke ? nehovorias o moznosti stahovat - nonsens.
Ale k veci, samozrejme ked nieco take chces robit da sa to, ale len v ramci nejakych limito. Kym ide len o neznamu stranku s nizkou navstevnostou, je mala sanca ze na nu niekto spozornie. S rastucim mnozstvom navstev a obsahu rastie riziko. Mozes z toho vyviaznut len s vyhraznym listom, aby si to zrusil, alebo aj s pozdravom od sudu...
Reaper1
10.01.12,19:44
Dobre teda. Tak dajme tomu že sa to nebude dať sťahovať. Čo sa týka hudby tak tam sa dajú zriešiť licencie to mi je jasné ale ako to je s prehrávaním videa ? .. Ako vravíš upload tak predsa ľudia tiež uploadujú napr na czshare a nič sa im nestane... čisto pozeranie filmov a seriálov no neviem. Napr www.mojevideo.sk tiež prehráva videá. Písal som aj tam no čakám na odpoveď.
mattto
10.01.12,19:44
je to nereálne, jednak si pre nich nezaujímavý a nič im nezarobíš, lebo ti nikto nebude platiť za niečo, čo si ty stiahneš zadarmo a zverejníš, keď rovnako zadarmo si to môže stiahnuť hocikto. Ak to chceš zverejňovať zadarmo a žiť napr. z reklamy, tak takých projektov je milión a youtube asi nedobehneš...

predstav si, že si nejaký stredný managment niekde vo Warner Bros Studios a ozve sa ti mailom chlapík zo Slovenska, že chce zverejňovať ich filmy na nete a máš mu poslať cenu, koľko ho to bude stáť :)
Reaper1
10.01.12,19:50
Hehehe :) Tak preto to tu píšem. Predsa to mojevideo.sk nejako musí fungovať no nie ? A predsa prehráva seriál ktorý je zo zahraničia.
mattto
10.01.12,19:53
Hehehe :) Tak preto to tu píšem. Predsa to mojevideo.sk nejako musí fungovať no nie ? A predsa prehráva seriál ktorý je zo zahraničia.

prečo si myslíš, že to robia legálne? na nete funguje X rovnakých projektov, ktoré porušujú autorské práva. Možno majú server v Číne, Rusku...
Reaper1
10.01.12,19:56
Takže ak mám server niekde tam tak to je jedno a nič mi snáď nemôžu ?
mattto
10.01.12,20:12
Takže ak mám server niekde tam tak to je jedno a nič mi snáď nemôžu ?

ach jaj, môžu, len sa to horšie dokazuje