vivaldka
10.01.12,20:35
:mee: Pekný večer prajem ! Som učiteľka v Základnej umeleckej škole. Mám Absolutórium. V júni 2011 som skončila VŠ - predškolská a elementárna pedagogika, študijný odbor 1.1.5. Bc. Mali sme 4 skúšky aj z hudobnej výchovy. Ja som diplomovú prácu písala tiež o hudbe, som zaradená do PT.8.
Kolegyňa skončila v Maďarsku učiteľstvo, titul má Ba, ju zaradili automaticky do PT.9.
Ako to vlastne je?
Mám nárok na PT.9
Vopred ďakujem za odpoveď.
day
10.01.12,19:47
co Ti povedali na uvedene nadriadeni?
vivaldka
10.01.12,19:51
nič, len jednoducho mi ju nechcú uznať, dôvod neudali.
brontosaurus
10.01.12,19:54
:mee: Pekný večer prajem ! Som učiteľka v Základnej umeleckej škole. Mám Absolutórium. V júni 2011 som skončila VŠ - predškolská a elementárna pedagogika, študijný odbor 1.1.5. Bc. Mali sme 4 skúšky aj z hudobnej výchovy. Ja som diplomovú prácu písala tiež o hudbe, som zaradená do PT.8.
Kolegyňa skončila v Maďarsku učiteľstvo, titul má Ba, ju zaradili automaticky do PT.9.
Ako to vlastne je?
Mám nárok na PT.9
Vopred ďakujem za odpoveď.

Ak má vaša kolegyňa skončený jeden z odborov v štúdijnom programe učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov, tak je kvalifikovaná a je zaradená správne.
Pozrite si zákon 437/2009 o kvalifikačných predpokladoch a v časti X. sú kvalifikačné požiadavky pre učiteľa základnej umeleckej školy.
Váš odbor tam nie je uvedený, čiže vám ho nemôžu uznať pre postup do vyššej platovej triedy.
vivaldka
12.01.12,09:20
Ja som už s toho jeleň.
Povedali mi, že vtedy budem v PT.9 ak spravím prvú atestáciu.
Pozerala som sa za tým a vôbec to nechápem. Po ukončení VŠ prvého stupňa (podotýkam skončila som v júni 2011) môžem ísť na atestačnú skúšku bez toho aby som ešte pozbierala tích 60 kreditov? Či potrebujem tie kredity k tomu?
Ako to je vôbec?
A nepočuli ste dačo a zrušení kreditového systému?
Vopred ďakujem za odpoveď
brontosaurus
12.01.12,17:55
Ja som už s toho jeleň.
Povedali mi, že vtedy budem v PT.9 ak spravím prvú atestáciu.
Pozerala som sa za tým a vôbec to nechápem. Po ukončení VŠ prvého stupňa (podotýkam skončila som v júni 2011) môžem ísť na atestačnú skúšku bez toho aby som ešte pozbierala tích 60 kreditov? Či potrebujem tie kredity k tomu?
Ako to je vôbec?
A nepočuli ste dačo a zrušení kreditového systému?
Vopred ďakujem za odpoveď

Povedali Vám to správne, ak si spravíte I.atestáciu, budete v 9 PT. Je to v súlade s dokumentom "Zaraďovanie PZ a OZ do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa", ktorý nájdete na stránke MŠ, alebo na iných.
Ale pozor!, budete si ju robiť pre vzdelanie ÚSO (čiže stredoškolské vzdelanie) a atestáci bude platiť len pre kategóriu v ktorej ste ju vykonala a kde ste kvalifikovaná, ale nie ako VŠ I.stupňa, lebo ako VŠ ste nekvalifikovaná a ako nekvalifikovaná atestáciu vykonať nemôžete.
Čo sa týka kreditov, na I.atestáciu potrebujete najprv získať 30 kreditov a až na II.atestáciu potrebujete získať 60 kreditov. Čiže Vám stačí získať len 30 kreditov, podať si žiadosť, absolvovať prípravné atestačné vzdelávanie, napísať 18-24 stranovú atestačnú prácu, zvládnuť ústne preskúšanie z tematických okruhov a máte to za sebou.
Kredity pokiaľ viem sa zatiaľ nerušia, len sa menila ich platnosť.