beline
10.01.12,21:05
Mam este jednu otazku . Skor by to zalezalo od ludi v nasej dedine..ale....Veeeelmi by som si chcela otvorit malu cukraren s cajovnou,popripade kaviarnicku,no vsetci ma odhovaraju,ze sa s tym na dedine neuplatnim.Ze skor chodia ludia tam kde sa fajci,pije ,..Starosta by kaviaren uvítal,aj priestor ponukol,peniaze nemam,len by som skusila poziadat o prispevok od statu. Chcem sa opýtať : čo by ste Vy najradšej navštevovali vo vašej dedine,alebo blizkosti domova: bar,restauraciu,cukraren,cajovnu ,ci kaviaren?a myslite ,ze je to zla volba?dakujem
PASKOV
10.01.12,20:09
Když peníze nemám, tak je to určitě ekonomická sebevražda.
beline
10.01.12,20:17
dakujem za uprimnost, :) asi sa v tomto naozaj nevyznam,,no ,aj tak dakujem
marjankaj
10.01.12,20:30
No ja by som uvítal nefajčiarsku kaviareň. Ale obávam sa, že mojich 30 káv by ti nepokrylo ani náklady na elektrinu.:eek:
beline
10.01.12,20:39
hmm,veru,,ale keby to bolo potme,pri svieckach,to by bolo hm?nebolo by treba na elektrinu :) len tu kavu kde by som varila
marjankaj
10.01.12,20:45
No mohla by si ju nosiť od McDonalda.:---
A zostalo by ti aj na odvody do zdravotnej poisťovne??:eek:
Mila123
10.01.12,20:47
preddavky na ZP nemusí platiť, je poistencom štátu, keďže to vidím na strašnú stratu RZZP bude nulové....ak by mohlo byť tak aj mínusové-.......ale toto je môj osobný názor, nemusí sa stotožňovať s realitou.....
marjankaj
10.01.12,20:50
preddavky na ZP nemusí platiť, je poistencom štátu, keďže to vidím na strašnú stratu RZZP bude nulové....ak by mohlo byť tak aj mínusové-.......ale toto je môj osobný názor, nemusí sa stotožňovať s realitou.....
Odkedy je živnostník poistencom štátu? Niečo som prehliadol?
Mila123
10.01.12,20:51
odpovedala som v inej téme, je možno budúci živnostník, kt. je teraz na MD.....
marjankaj
10.01.12,20:54
odpovedala som v inej téme, je možno budúci živnostník, kt. je teraz na MD.....
No ak bude prevádzkovať kaviareň bez živnostenského listu, tak jej hrozí pokuta za nedovolené podnikanie, prípadne trestné stíhanie.
Mila123
10.01.12,20:56
nie, to až tak na čierno nebolo, pýtala sa, či je možné prevádzkovať živnosť cez MD......chce to normálne, legálne.....
beline
10.01.12,21:02
fuu haaa ,ste mi dali,,asi mozem ist rovno spat,,,ale stale to chcem,...plany mam a raz sa to podariii,,mozno nie dnes,ale zajtra urcite,,ako to dokazala kamoska,,nemala na zaciatku nic,len si poziadala o prispevok a uz podnika 4 roky...
sito
10.01.12,21:06
Laco sa uživí aj ako felčiar, nie len montér. :);)

Otvor kasíno!

http://www.youtube.com/watch?v=9snH9W1mg2I
marjankaj
10.01.12,21:06
nie, to až tak na čierno nebolo, pýtala sa, či je možné prevádzkovať živnosť cez MD......chce to normálne, legálne.....
Predsa si tu nebudem zadanie skladať ako PUZZLE.:confused: Nech to napíše do jednej otázky. A starosta jej ten priestor prenajme zadarmo? Veď o tom rozhoduje miestne zastupiteľstvo.:confused:
Mila123
10.01.12,21:08
:D
marjankaj
10.01.12,21:11
fuu haaa ,ste mi dali,,asi mozem ist rovno spat,,,ale stale to chcem,...plany mam a raz sa to podariii,,mozno nie dnes,ale zajtra urcite,,ako to dokazala kamoska,,nemala na zaciatku nic,len si poziadala o prispevok a uz podnika 4 roky...
Keď nevyskúšaš, nedozvieš sa.
A prečo sa neporadíš s kamoškou? Ona to má tiež na dedine?
beline
10.01.12,21:12
jjaj prepacte,,ja som zadala dve otazky, ......starosta mi navrol priestor a dohoda by bola mozna,,najom az po mesiaci otvorenia,,uz o tom som s nim hovorila,,to by bolo vybavene...
beline
10.01.12,21:13
nie,veru vidis,kamoska to ma v meste :(
beline
10.01.12,21:16
:D
beline
10.01.12,21:23
No ak bude prevádzkovať kaviareň bez živnostenského listu, tak jej hrozí pokuta za nedovolené podnikanie, prípadne trestné stíhanie.
nie nechcem nic nelegalne
korela
10.01.12,22:16
1.Dobrý nápad.
2.Koľko má obec obyvateľov?
3.Aké zastúpenie je v obci mladých ľudí? Táto veková skupina by najviac uvítala tvoju ponuku.
4.Je obec mimo nejakého hlavného ťahu? Ak nie, tak je veľká pravdepodobnosť, že kvalitu služieb a príjemného prostredia ocenia i vzdialenejší hostia.
5.Bodaj by túto krajinu zaplavili dobré kaviarničky, cukrárne s vlastnými originálnymi zákuskami a tortami, kvalitnými zmrzlinami, ovocnými pohármi, kvalitnými šťavami bez konzervantov, kávami a čajmi. Môžeš mať ako doplnkový tovar darčekového charakteru - čokolády, bonboniéry, ...také, ktoré sa nepredávajú v miestnych potravinách. Odlišnosť. 6.Bez fajčenia.
7.Rob to čo cítiš, nie čo hovoria iní. Najlepšia cesta ako ani nezačať.
8. Pomôcka pre rozhodnutie, kde sa stretávajú mladšie ročníky v lete, máte tam nejaký parčík, námestíčko, vodu, ...ak áno, ako to riešia v zime?
Ak majú problém, tak sú cieľovou skupinou.
10.Na zariadenie nepotrebuješ veľké náklady spočiatku, stoly a stoličky, vytvoríš si štýl, ktorý dokážeš kultivovane skombinovať. Prístroje, hygiena budú najvyššie položky, sanita, prívody vody, elektriny.
11.Aký máš veľký priestor? A ešte keby si mala k nemu nejaký vonkajší priestor, jedno či do ulice, alebo do dvora, či záhrady. Vytvoriť priestor pre detičky s mamičkami.
12.Susedia, súhlas? Bol by?
12.Aká je zamestnanosť v obci?
13.V ktorom kraji? To sa nepýtam, pre tvoje zhodnotenie.
14.Poznám cukráreň medzi sídliskom a biznis areálom, cez víkend cukráreň býva zavretá, rodičia z okolia si objednávajú cukráreň na narodeninové oslavy pre svoje detičky s kamarátmi. Doma zostane čisto a ticho.:-) Majiteľka je tam s nimi sama, decká sa cítia ako veľkáči.
korela
10.01.12,22:22
K bodu 14. Tá cukrárnička má iba tri stoly. Uživí sa. Pritom ponuka klasická ako všade pred 20 rokmi, to nechápem celkom.
Letko
11.01.12,04:27
My veľmi radi navštevujeme cukrárne, no vyberáme si ich podľa zákuskov. V našom meste je ich hádam zo desať a chodíme do troch, pričom všetky tri pečú svoje vlastné chutné koláče. Nedávame si žiadne sacherove torty a ani šľahačkové torty.
Ak nebudeš piecť svoje vlastné chutné zákusky, zisti si, kto pečie najobľúbenejšie, koho zákusky ľudia v tvojom okolí chvália. V lete by si mohla predávať aj zmrzlinu - na zmrzke a cukrovej vate najviac zarobíš.
A nezabudni na príjemné prostredie. U nás majú príjmené prostredie len dve cukrošky, pričom dobré zákusky sú len v jednej z nich. Osobne sa mi v cukrárni nepáči kombinácia kov, sklo a koža, je to pre mňa veľmi studené. Radšej mám niečo teplé, napr. drevo a látka.
Keď ideme do PO, na polceste je obec Raslavice, kde je cukráreň s výbornými koláčmi (tie koláče má aj cukráreň v našom meste) a takmer vždy sa tam zastavíme na zákusok a kávu, pričom ja si dávam pohár teplého mlieka. Ja zaujímavé, ako predavačky divne zazerajú, keď si ho objednám. Dokonca v Spišskej Sobote mi ho ani nepredali, lebo ho nevedeli nablokovať. A pritom mlieko tak dobre neutralizuje sladkú chuť zákuskov.

A teraz sa opýtaj vo svojej obci, čo majú radi a podľa toho sa zariaď.

Prajem ti veľa elánu, nech sa ti to podarí :)
arizona
11.01.12,05:03
V prvom rade porozmyslaj,aki ludia ziju vo vasej dedine. Mladi, stari, studenti, dochodcovia...? Ci je to dedina,kde su obyvatelia skor uzavreti a sedia doma,alebo vidiet ludi,ktori sa radi stretavaju,prechadzaju po dedine a pod.
V dnesnych casoch zamestnani ludia moc casu na vysedavanie pri kavicke nemaju. A byvajuci na dedine este menej,lebo okolo domu je stale co robit...
Ked uz chces otvorit nejaky maly podnik,mozno by si sa mala zamerat na ludi,ktori ten cas maju a radi zmenia domaci stereotyp za stretnutie pri kavicke.
Mam na mysli mlade mamicky s mensimi detmi,alebo mladych ludi. Mamicky s detmi maju cas cez den, mladi zas v podvecer.
Mozno by ti mohla fungovat nejaka cukraren s detskym kutikom...ak by mali tie priestory aj nejaky vychod na dvor s travnikom, tak myslim, ze by sa ujali nejake preliezky, ci pieskovisko.
Mamicky maju deti pod dohladom a medzitym si daju kavu, caj , ci zakusok a poklebetia si...
ivustek
11.01.12,05:09
U nás v dedine fungovala cukráreň /predávali koláče, kávu, sladkosti, v lete zmzlinu, nealko ale aj alkohol a čapované pivo/. Obec má 700 obyvateľov, ale má aj ubytovacie kapacity cca 300 lôžok, využité v lete aj v zime-lyžovanie/ale určite nie sú obsadené na 100% /, máme ešte jednu klasickú krčmu, jeden bar a jeden hotel. So všetkých uvedených zariadené ako-tak ide krčma, ale majitelia majú aj ubytovanie pre turistov, tak spolu im to vyjde dobre. Tú cukráreň zavreli asi po 2 rokoch, a to mal majiteľ doma vo svojich priestoroch, teda neplatil ani prenájom. Nevýhodou cukrárne bola aj jej poloha- pri frekventovanej hlavne ceste, bez parkoviska, a tiež žiadne vyžite pre deti.
beline
11.01.12,20:17
1.fakt dobrý napad?
2.obec ma tak 3200 obyvatelov
3.je tu zakladna cca 500 deti na zakladnej a starsie co dochadzaju zo strednych dalsich 200
4. obec ma hranice s polskom,cez leto je tu teda dost turistov
6. určite bez fajčenia
8.Prenajom by bol v centre dediny,hned oproti je kulturny dom,zdravotne stredisko,poblizku skola,zastavka autobusova,obchody a za nimi kostolik,okolo tochto vsetkeho je vybudovaný nový vecer osvetlovany park a parkoviská.Len je hned oproti krcma a vecerny podnik s bowlingom.
10.ved to ze na zaciatok nemam penazi,kedze som este na materskej,,jedine ak by mi schvalili prispekok,pozeram aj na bazaroch gauce,stoly......
11.priestor je dost velky,preto som to chcela spojit s malou cajovnou ,ktora by bola oddelena zavesmi,utulne zariadena sedenim na vankusoch,dekach,pri lampach,hlavne pre zalubenych a sukromne partie.
12.ano,je to centrum,,susedia su dalej ako urad a obchody,no sam starosta by to uvital.
12.su tu tri firmy,ktore zamestnavaju vela ludi z dediny,takze celkom dobra.
13.Orava
takze asi tak nejako,,ale tesila by som sa veeelmi....dakujem za kladnu odpoved :)
beline
11.01.12,20:47
My veľmi radi navštevujeme cukrárne, no vyberáme si ich podľa zákuskov. V našom meste je ich hádam zo desať a chodíme do troch, pričom všetky tri pečú svoje vlastné chutné koláče. Nedávame si žiadne sacherove torty a ani šľahačkové torty.
Ak nebudeš piecť svoje vlastné chutné zákusky, zisti si, kto pečie najobľúbenejšie, koho zákusky ľudia v tvojom okolí chvália. V lete by si mohla predávať aj zmrzlinu - na zmrzke a cukrovej vate najviac zarobíš.
A nezabudni na príjemné prostredie. U nás majú príjmené prostredie len dve cukrošky, pričom dobré zákusky sú len v jednej z nich. Osobne sa mi v cukrárni nepáči kombinácia kov, sklo a koža, je to pre mňa veľmi studené. Radšej mám niečo teplé, napr. drevo a látka.
Keď ideme do PO, na polceste je obec Raslavice, kde je cukráreň s výbornými koláčmi (tie koláče má aj cukráreň v našom meste) a takmer vždy sa tam zastavíme na zákusok a kávu, pričom ja si dávam pohár teplého mlieka. Ja zaujímavé, ako predavačky divne zazerajú, keď si ho objednám. Dokonca v Spišskej Sobote mi ho ani nepredali, lebo ho nevedeli nablokovať. A pritom mlieko tak dobre neutralizuje sladkú chuť zákuskov.

A teraz sa opýtaj vo svojej obci, čo majú radi a podľa toho sa zariaď.

Prajem ti veľa elánu, nech sa ti to podarí :)

dakujem za radu,urcite ste mi dodali aj Vy kusok elánu,opat super odpoved,,aj sa na to viac tesim :)
beline
11.01.12,20:50
V prvom rade porozmyslaj,aki ludia ziju vo vasej dedine. Mladi, stari, studenti, dochodcovia...? Ci je to dedina,kde su obyvatelia skor uzavreti a sedia doma,alebo vidiet ludi,ktori sa radi stretavaju,prechadzaju po dedine a pod.
V dnesnych casoch zamestnani ludia moc casu na vysedavanie pri kavicke nemaju. A byvajuci na dedine este menej,lebo okolo domu je stale co robit...
Ked uz chces otvorit nejaky maly podnik,mozno by si sa mala zamerat na ludi,ktori ten cas maju a radi zmenia domaci stereotyp za stretnutie pri kavicke.
Mam na mysli mlade mamicky s mensimi detmi,alebo mladych ludi. Mamicky s detmi maju cas cez den, mladi zas v podvecer.
Mozno by ti mohla fungovat nejaka cukraren s detskym kutikom...ak by mali tie priestory aj nejaky vychod na dvor s travnikom, tak myslim, ze by sa ujali nejake preliezky, ci pieskovisko.
Mamicky maju deti pod dohladom a medzitym si daju kavu, caj , ci zakusok a poklebetia si...

ano,urcite tam chcem detsky kutik,,mame vela mamiciek na materskej,len v rodine nas je zo desat :) aj to je pravda,ze na dedine su ludia co travia vela casu s pracami okolo domu a v zahrade ... dakujem
beline
11.01.12,20:52
U nás v dedine fungovala cukráreň /predávali koláče, kávu, sladkosti, v lete zmzlinu, nealko ale aj alkohol a čapované pivo/. Obec má 700 obyvateľov, ale má aj ubytovacie kapacity cca 300 lôžok, využité v lete aj v zime-lyžovanie/ale určite nie sú obsadené na 100% /, máme ešte jednu klasickú krčmu, jeden bar a jeden hotel. So všetkých uvedených zariadené ako-tak ide krčma, ale majitelia majú aj ubytovanie pre turistov, tak spolu im to vyjde dobre. Tú cukráreň zavreli asi po 2 rokoch, a to mal majiteľ doma vo svojich priestoroch, teda neplatil ani prenájom. Nevýhodou cukrárne bola aj jej poloha- pri frekventovanej hlavne ceste, bez parkoviska, a tiež žiadne vyžite pre deti.

tak dufam,ze nasa dedina by s vacsim poctom ludi,deti a parkom okolo privitala nieco pre mladych a mamicky,nielen krcmu. :) dakujem
Dantess
11.01.12,21:03
Kaviareň/čajovňa v dedine s 3200obyvateľmi, prevažne mladými je dobrý nápad. Predpokladám, že nájom je tam symbolický. Ale ak nemáš ani deravý groš, tak od štátu nedostaneš tak ľahko peniaze. Ak ti skončí materská, tak sa musíš dať na úrad a požiadať o nenávratný finančný príspevok. Odo dňa požiadania až kým ti prídu prachy to je asi 5-6 mesiacov skutočnej tortúry zo strany štátu. A nespoliehaj sa na to, že ti starosta odpustí 1. mesiac nájmu, lebo to môže aj nemusí dopadnúť dobre. Čo ak toľko nezarobíš ? Hneď aj zatvoríš ? Skúsil by som vyjednať odpustenie aspoň na 3 mesiace s tým, že prisľubiš vybudovanie miesta, kde sa budú stretávat prevažne mladý ľudia, mamičky s deťmi a kde si aj turisti radi sadnú na kávu.
korela
11.01.12,21:43
Neviem prečo zasa niekto klikol už dva hlasy za vyriešené.
Čo si odpísala, myslím že by sa to mohlo ujať.
Predstavu o čajovni máš, poznáš v čom spočíva jej najväčšie čaro :-).
Letko má pravdu v tom, že cukráreň by nemala pôsobiť chladným dojmom (sklo, kov,..),
ale teplo ako čokoláda. Veľa urobí dekor.
Asi ten priestor nie je zariadený keď pokukávaš po bazároch. Nepodarovali by ti miestni
niečo zo svojho? Možno by si ulovila nejaké dobré kusy.
Poloha vhodná, aj ostatné veci čo si odpísala.
Daj ešte o sebe vedieť, keby sa téma uzavrela.
Veľa šťastia a úspešnosť.
Ak je niečo dobré, ľudia nepoznajú vzdialenosť.

(Keby v Zemplínskych Hámroch nemali iba kultúrny dom, ale niečo na tvoj spôsob, možno by sa situácia u nich vyvíjala inak. Tam ani generálovi nevyšli dobré úmysly podľa jeho scenára.
Film Nesvatbov http://www.youtube.com/watch?v=t4Vz6xqiORM&feature=related, nesvatbov-cesky-dokument-2010.avi
V kine vraj ľudia burácali (mladšie ročníky), ja som si to pozrela doma, vnímala som to smutne.
Reálny dokument o vymieraní slov. obce pre neschopnosť sa skontaktovať. Izolovanosť, atď.
YouTube - Videá z tohto e-mailu)
beline
11.01.12,21:46
Kaviareň/čajovňa v dedine s 3200obyvateľmi, prevažne mladými je dobrý nápad. Predpokladám, že nájom je tam symbolický. Ale ak nemáš ani deravý groš, tak od štátu nedostaneš tak ľahko peniaze. Ak ti skončí materská, tak sa musíš dať na úrad a požiadať o nenávratný finančný príspevok. Odo dňa požiadania až kým ti prídu prachy to je asi 5-6 mesiacov skutočnej tortúry zo strany štátu. A nespoliehaj sa na to, že ti starosta odpustí 1. mesiac nájmu, lebo to môže aj nemusí dopadnúť dobre. Čo ak toľko nezarobíš ? Hneď aj zatvoríš ? Skúsil by som vyjednať odpustenie aspoň na 3 mesiace s tým, že prisľubiš vybudovanie miesta, kde sa budú stretávat prevažne mladý ľudia, mamičky s deťmi a kde si aj turisti radi sadnú na kávu.

no dakujem,,skusim,,niekedy do konca januara sa mame so starostom o tom bavit,mozno by to bol lepsi napad...musim to nejako s tymi peniazmi vymysliet,ked najvasci problem su tie peniaze...dakujem krasne
beline
11.01.12,21:54
Neviem prečo zasa niekto klikol už dva hlasy za vyriešené.
Čo si odpísala, myslím že by sa to mohlo ujať.
Predstavu o čajovni máš, poznáš v čom spočíva jej najväčšie čaro :-).
Letko má pravdu v tom, že cukráreň by nemala pôsobiť chladným dojmom (sklo, kov,..),
ale teplo ako čokoláda. Veľa urobí dekor.
Asi ten priestor nie je zariadený keď pokukávaš po bazároch. Nepodarovali by ti miestni
niečo zo svojho? Možno by si ulovila nejaké dobré kusy.
Poloha vhodná, aj ostatné veci čo si odpísala.
Daj ešte o sebe vedieť, keby sa téma uzavrela.
Veľa šťastia a úspešnosť.
Ak je niečo dobré, ľudia nepoznajú vzdialenosť.

(Keby v Zemplínskych Hámroch nemali iba kultúrny dom, ale niečo na tvoj spôsob, možno by sa situácia u nich vyvíjala inak. Tam ani generálovi nevyšli dobré úmysly podľa jeho scenára.
Film Nesvatbov http://www.youtube.com/watch?v=t4Vz6xqiORM&feature=related, nesvatbov-cesky-dokument-2010.avi
V kine vraj ľudia burácali (mladšie ročníky), ja som si to pozrela doma, vnímala som to smutne.
Reálny dokument o vymieraní slov. obce pre neschopnosť sa skontaktovať. Izolovanosť, atď.
YouTube - Videá z tohto e-mailu)


dam dam,vediet o sebe,,este mam vela toho co by som sa pytala k otvoreniu,,len dufam,ze starosta dodrzi co slubil,,dakujem :)a nech sa aj Vam dari
korela
11.01.12,21:55
Vzhľadom na tvou zemepisnú polohu:
Tvoj zámer asi nebude spadať priamo pod cestovný ruch, možno ako podpora cestovného ruchu, túto oblasť tak ďaleko nepoznám, ale informovať sa človek môže vždy http://www.sacr.sk/sacr/novinky/strukturalne-fondy-vyhlasenie-vyzvy-na-predkladanie-ziadosti-o-nfp-kod-vyzvy-kahr-31sp-1101/
alebo
Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania
www.nadsme.sk


(http://www.nadsme.sk/)
beline
11.01.12,21:58
Vzhľadom na tvou zemepisnú polohu:
Tvoj zámer asi nebude spadať priamo pod cestovný ruch, možno ako odpora, túto oblasť tak ďaleko nepoznám, ale informovať sa človek môže vždy http://www.sacr.sk/sacr/novinky/strukturalne-fondy-vyhlasenie-vyzvy-na-predkladanie-ziadosti-o-nfp-kod-vyzvy-kahr-31sp-1101/
alebo
Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania
www.nadsme.sk


(http://www.nadsme.sk/)

no toto sa mi zijde.diki diki :)
beline
11.01.12,22:01
dakujem ,ze ste mi boli ochotný pomoct.
Dáša_
12.01.12,05:31
skus si trochu sadnúť a počítať.

Akú potrebuješ tržbu, aby si zaplatila predavačku? Možeš síce predávať sama, ale zase nebudeš mať čas na iné veci - zháňanie tovaru, neviem, či plánuješ výrobu koláčikov...
Aké budú ďalšie nutné náklady? Elektrina, teplo, nájom, tvoj zisk.
Potrebuejš peniaze na zariadenie, stoličky, chladiace vitríny, poháre, taniere, registračku.....

Povedzme, že by stačilo na náklady 1000€/mesic - pri veľkej skromnosti.
To je ale trzba oveľa vyššia. No nech je to 2000€ tržba za mesiac. To treba denne predať za 100€. Je to reálne v obci s 3200 obyvateľmi?
korela
12.01.12,09:23
Niektoré čajovne v totálnom centre BA nestálo zariadenie ani cent. Starina. Patina. Pozbierané. Ak je šikovnica, tak tovar si pozháňa lacno.
Energie, elektro zariadenie to áno.
kopretinka
12.01.12,09:32
korela
12.01.12,14:25
Ešte mi napadlo na základe reakcií ostatných, či by nebolo vhodné rozložiť na začiatku riziko v tom zmysle, že otvoriť najprv čajovňu, neskôr cukráreň, kaviareň. Alebo opačne. Ty poznáš pomery v obci a svoje aj nefinančné možnosti (verím že budeš mať aj nejakú svojpomoc pri zariaďovaní). Veľmi citlivo posúdiť, ktorá aktivita by vyvolala v ľuďoch pozitívnu správu a záujem. Či celok, alebo postupnosť krokov. Ak tam pridáš citlivo i nejaký vhodný sortiment na predaj bez nutnosti sa zdržať v prevádzke, neobťažujúci zákazníkov, to ťa tiež môže finančne podržať.
A správne načasovať.
beline
12.01.12,15:30
skus si trochu sadnúť a počítať.

Akú potrebuješ tržbu, aby si zaplatila predavačku? Možeš síce predávať sama, ale zase nebudeš mať čas na iné veci - zháňanie tovaru, neviem, či plánuješ výrobu koláčikov...
Aké budú ďalšie nutné náklady? Elektrina, teplo, nájom, tvoj zisk.
Potrebuejš peniaze na zariadenie, stoličky, chladiace vitríny, poháre, taniere, registračku.....

Povedzme, že by stačilo na náklady 1000€/mesic - pri veľkej skromnosti.
To je ale trzba oveľa vyššia. No nech je to 2000€ tržba za mesiac. To treba denne predať za 100€. Je to reálne v obci s 3200 obyvateľmi?



no predavat by mi pomohla sestra,na to zariadenie som chcela poziadat o prispevok,no hlavne na stroje..ako je chladiaca vytrina,,,ak sedacky zozeniem,sestra mi posije pekne vankuse do cajovne,zavesy,,,svagor stolar pomoze s pultom a policami,svagor grafik urobi reklamu,tabulu ,no uvidime ...len asi by som tych 100 eur na den nezarobila :(
beline
12.01.12,15:47
Ešte mi napadlo na základe reakcií ostatných, či by nebolo vhodné rozložiť na začiatku riziko v tom zmysle, že otvoriť najprv čajovňu, neskôr cukráreň, kaviareň. Alebo opačne. Ty poznáš pomery v obci a svoje aj nefinančné možnosti (verím že budeš mať aj nejakú svojpomoc pri zariaďovaní). Veľmi citlivo posúdiť, ktorá aktivita by vyvolala v ľuďoch pozitívnu správu a záujem. Či celok, alebo postupnosť krokov. Ak tam pridáš citlivo i nejaký vhodný sortiment na predaj bez nutnosti sa zdržať v prevádzke, neobťažujúci zákazníkov, to ťa tiež môže finančne podržať.
A správne načasovať.


no veru aj to som myslela rozlozit to postupne,,ale dnes som bola za starostom,sme sa o tomto bavili a povedal,ze tento priestor je este do polovice roka obsadeny,potom mozem zacat,.Potom mi ponukal nove prietory,ze sa idu stavat nove bytovky a tam na prizemí,,vraj sa dohodneme,kde to bude lepsie.Ale asi je to tak dobre,sa neponahlat,poriadne si to premysliet a dobre naplanovat,,,,Kedze nemam peniaze,postupne by som si setrila ,aby som si to mohla potom posvojom zariadit a vybavit vsetko oklo toho.aspon za vlastne si vymalovat,kupit dlazbu,koberce,salky :) juuj tasim.Aj moj maly podrastie a bude mi pomahat.tak mam este cas premyslat ako co ,ved nemam sa kam ponahlat..Ale tesim sa na to velmi.Dakujem za radu ...aspon ste ma nakopli a nezahodila som napad celkom za hlavu,kedze ma vsetci odhovarali,ze mi to nepojde....,budem na internete hladat vsetko co mi treba vybavit,,tak idem na to :)
korela
12.01.12,22:17
Ešte také maličkosti... , ak nie si vyučená cukrárka a chcela by si sama robiť aj svoje výrobky, tak by si si musela urobiť skúšky pred komisiou, že vieš piecť, niečo z teórie potravín a tak. Došlo k zmene v Živnostenskom zákone minulý rok.
Dáša_
13.01.12,04:45
Ešte také maličkosti... , ak nie si vyučená cukrárka a chcela by si sama robiť aj svoje výrobky, tak by si si musela urobiť skúšky pred komisiou, že vieš piecť, niečo z teórie potravín a tak. Došlo k zmene v Živnostenskom zákone minulý rok.

no veru a piecť vlastné nejaké špeciálne zákusky, to by bolo fakt výborné. Možno by si objednávali aj na nedeľu u teba... Na domov, nielen do cukrárne.
beline
13.01.12,20:03
neviem,piect sama by som asi nepiekla,no moja dalsia sestra je cukrarka a ak by som jej dala zarobit,vie robit paradne zakusky ku kave ...najvasci problem su peniaze,,inak sa veeelmi tesim.
Dáša_
14.01.12,06:26
neviem,piect sama by som asi nepiekla,no moja dalsia sestra je cukrarka a ak by som jej dala zarobit,vie robit paradne zakusky ku kave ...najvasci problem su peniaze,,inak sa veeelmi tesim.

no tak to máš vynikajúce, ke´d je to v rodine. Urobíte si rodinnú firmu. Bude to výborné. A keď ešte budete mať nejaké špeciality, nikde nie je povedané, že za vami nebudú chodiť aj z okolia.
beline
15.01.12,11:05
no tak to máš vynikajúce, ke´d je to v rodine. Urobíte si rodinnú firmu. Bude to výborné. A keď ešte budete mať nejaké špeciality, nikde nie je povedané, že za vami nebudú chodiť aj z okolia.


to ano,,dnes mi dali dalsi napad,vraj by tam uvitali aj mliecne napoje pre deticky,,,ked to bude hlavne pre navstevy mladych a mamiciek s detmi,,este ten detsky kutik a bude to parada.:D
korela
15.01.12,18:46
to ano,,dnes mi dali dalsi napad,vraj by tam uvitali aj mliecne napoje pre deticky,,,ked to bude hlavne pre navstevy mladych a mamiciek s detmi,,este ten detsky kutik a bude to parada.:D
Túto myšlienku som mala po celý čas na mysli, vždy som na ňu zabudla.
Áno, pretože čerstvý ovocný koktail je už kategória výživa a nie iba zákusok. Pre všetky vekové kategórie.
Súhlasím.
beline
15.01.12,20:21
Túto myšlienku som mala po celý čas na mysli, vždy som na ňu zabudla.
Áno, pretože čerstvý ovocný koktail je už kategória výživa a nie iba zákusok. Pre všetky vekové kategórie.
Súhlasím.


dakujem za podporu :)
martin600
26.10.12,23:05
Ahoj, ako to nakoniec dopadlo s tou cajovnou/curkrarnou? Podarilo sa ti to rozbehnut?
taiko
10.12.12,18:48
Ahoj, ako to nakoniec dopadlo s tou cajovnou/curkrarnou? Podarilo sa ti to rozbehnut?
Asi nie. http://www.porada.sk/t205639-v-com-podnikat-na-dedine-poradte-drogeria-alebo-nieco-ine.html
misomiso
10.12.12,19:11
Co sa tyka povodnej temy:

Ja by som uvital kaviarne v podstate vsade, hlavne nefajciarske. V kaviarni sa da pracovat samostatne, vybavit pracobne stretnutia, oddychnut si...

Napriklad ked idem krizom cez Slovensko na vychod, take je to v Nizkych Tatrach sama koliba pre cudzincov. Halusky a mastne polievky na kazdom kroku, ale dat si niekde nejaky dobry kolac, kavu alebo caj a pritom stiahnut cez wifinu maily a precitat nejaku dennu tlac, tak to nenajdete.

V Bratislave samozrejme nie je problem, ale na vidieku nejake kulturne prostredia naozaj chyba.

Co sa tyka podnikatelskeho zameru, tak tam velmi zalezi na polohe. V takych typickych zastrcenych dedninach asi nie je sanca, ale ak je to blizsie k nejakmu mestu, alebo ak je tam nejaky tur. ruch, pripadne cestny tah, tak uz by to davalo zmysel. Pripadne mozno mladez by mala zaujem, dnes nie vsetci mladi chcu kopirovat zivot svojich rodicov.
taiko
10.12.12,19:16
Co sa tyka povodnej temy:

Ja by som uvital kaviarne v podstate vsade, hlavne nefajciarske. V kaviarni sa da pracovat samostatne, vybavit pracobne stretnutia, oddychnut si...

Napriklad ked idem krizom cez Slovensko na vychod, take je to v Nizkych Tatrach sama koliba pre cudzincov. Halusky a mastne polievky na kazdom kroku, ale dat si niekde nejaky dobry kolac, kavu alebo caj a pritom stiahnut cez wifinu maily a precitat nejaku dennu tlac, tak to nenajdete.

a myslis, ze aj taku samostatnu miestnost, alebo taky maly separatny meeting room so stolom, kreslami a s wifi by si v kaviarni uvital?
misomiso
10.12.12,19:25
Vobec netreba separatne priestory. Na vacsinu stretnuti staci bezny stol. Ked pojdes do Auparku do ktorejkolvek kaviarne, tak tam vedla teba bude sediet poistovaci poradca s klientom, realitny makler s klientom, mozno ja s mojim merketingovym poradcom, alebo tam budem riesit novy cennik s kuriernou spolocnostou. Na taketo bezne veci netreba nejake extra sukromie a tiez tym nikoho neobtazujes, nerobis o nic vacsi hluk ako ti, co sa bavia a tom, ako kojit decko alebo ako casto vencit psa.
misstka
10.12.12,19:34
ja by som bola hlavne rada, keby zakladateľka napísala, že ako to dopadlo. či to vôbec otvorila, ak nie tak prečo.
taiko
10.12.12,19:36
Vobec netreba separatne priestory. Na vacsinu stretnuti staci bezny stol. Ked pojdes do Auparku do ktorejkolvek kaviarne, tak tam vedla teba bude sediet poistovaci poradca s klientom, realitny makler s klientom, mozno ja s mojim merketingovym poradcom, alebo tam budem riesit novy cennik s kuriernou spolocnostou. Na taketo bezne veci netreba nejake extra sukromie a tiez tym nikoho neobtazujes, nerobis o nic vacsi hluk ako ti, co sa bavia a tom, ako kojit decko alebo ako casto vencit psa.
Ja som skor myslel prave naopak, aby si nebol ruseny Ty, alebo aby niekto nepocul to co nema. Alebo by sa to dalo vyuzit na dlhsie jednanie mimo firmu, s nejakym lahkym obedikom ci poharom vina po dobrom jednani.
taiko
10.12.12,19:37
ja by som bola hlavne rada, keby zakladateľka napísala, že ako to dopadlo. či to vôbec otvorila, ak nie tak prečo.
to by som aj ja rad vedel, ale asi musime pockat, kym sa ozve
vulxy
10.12.12,19:41
a mna by zaujimalo preco sa pyta na 3 moznosti(kaviaren,cajovna,cukraren).....sak to vsetko moze prevadzkovat ako all in one....

mimotemyja som mal uz davno podobnu temu-otazku a mne nejaky dobrak poradil ze si mam otvorit ...bordel...:D
pre tych co sa chcu spytat ci som aj otvoril tak....nie...:)
misomiso
10.12.12,19:51
Ja som skor myslel prave naopak, aby si nebol ruseny Ty, alebo aby niekto nepocul to co nema. Alebo by sa to dalo vyuzit na dlhsie jednanie mimo firmu, s nejakym lahkym obedikom ci poharom vina po dobrom jednani.

No vo svete je bezny aj taky model restauracii, kde nie je ziaden spolocny priestor, iba saloniky. Naposledy som bol do takej pozvany v Cine. Ale nemozem povedat, ze by som sa tam citil dobre. Stoja ti za chrbtom casnici, ktori su vyhradeni iba pre teba a zvacsa vykazuju prilisnu aktivitu.

Mne ten spolocny priestor zvacsa vyhovuje. Samozrejme, na bezne rozhovory, nie ak by som narabal s nejakymi extra citlivymi informaciami. Ale tam je potom tiez otazka, ci to moze pocut obsluhujuci personal, cize taketo rokovania potom patria do vlastnych firemnych priestorov alebo domov.
taiko
10.12.12,20:01
No vo svete je bezny aj taky model restauracii, kde nie je ziaden spolocny priestor, iba saloniky. Naposledy som bol do takej pozvany v Cine. Ale nemozem povedat, ze by som sa tam citil dobre. Stoja ti za chrbtom casnici, ktori su vyhradeni iba pre teba a zvacsa vykazuju prilisnu aktivitu.

Mne ten spolocny priestor zvacsa vyhovuje. Samozrejme, na bezne rozhovory, nie ak by som narabal s nejakymi extra citlivymi informaciami. Ale tam je potom tiez otazka, ci to moze pocut obsluhujuci personal, cize taketo rokovania potom patria do vlastnych firemnych priestorov alebo domov.
to je pravda. Ja som mal na mysli, normalnu kaviaren, kde by bol aj jeden dva business salonik, pre citlive debaty. Takze take 2in1 :-). Vies, podebatijes vazne temy a potom sadnes do kaviarne, alebo ostanes v saloniku a neformalne pri whisky debatujes dalej.
Len sondujem, ci by o to bol zaujem
misomiso
11.12.12,08:32
Mozno aj hej, hoci v tomto pripade by som skor ocakaval teke nieco asi od restauracie ako od kaviarne.

S tymi cilivymi temami je to :citliva: otazka :-). Ak by si na tm postavil marketing, ze tam mozno v sukromi predebatovat cokolvek, u mna by si nevzbudil velmi doveru.

Vies ako to chodi - na jednej strane sa vsetci bojime o auta, zamykame ich na 5 zamkov a aj tak, ked si nejake zlodeju vyhliadnu, tak tazko odola. Na druhej strane, urcite sa uz kazdemu z vas stalo, ze ste zistili, ze ste parkovali tri dni v Bratislave na ulici a cely cas ste nechali auto otvorene. Nie len, ze nezmizlo auto, ale ani ziadne veci z neho.

Jednoducho zlodeji nearataju s tym, ze niekto zabudne zamnkut. Zlodej sa pripravi a ide na istotu. Kradnu presne urceny model, majitela aj jeho zvyky sleduju nieklko dni vored, casto falosne papiere maju pripravene uz vopred... Je len miziva pravdepodobnost ze by si zlodej vsimol ze ste zabudli zamnkut a ze by to vyuzil. Slusni ludia, ktorych je drviva vacsina sa o tvoje auto nebudu zaujimat bez ohladu na to, ci je zamknute alebo nie.

Preto aj ja sa mozem pokojne bavit v kaviarnach v podstate o akychkolvek biznis zalezitostich. (Podotykam, ze podnikam v medziach zakona, nepotrebuem teda riesit uplatky pre sudcov, drogy a pod). Ludi v okoli s najvacsou pravdepodobnostou moj biznis zaujimat nebude, maju svoje vlastne starosti. Ak by mi ale niekto nukal nejaku specialnu miestnost na privatne rozhovory, vzdy by som mal podozrenie, ze je dobre vybavena mikrofonmi a kamerami za ucelom zbierenia informacii pre pripadne vydieranie. Rovnake praktiky bezne pouzivaju aj (sofistikovanejsie) prostitutky, teda vlastne ich pasaci.

Takze ak nejaky privatny salonik, tak na ucel nejakej beznej rodinnej oslavy ano, ale na biznis rokovania pre mna osobne vo vacsine pripadov bezne priestory a ak by bol nejaky dovod na obavy tak iba vlastne priestory.
taiko
11.12.12,08:41
Mozno aj hej, hoci v tomto pripade by som skor ocakaval teke nieco asi od restauracie ako od kaviarne.

S tymi cilivymi temami je to :citliva: otazka :-). Ak by si na tm postavil marketing, ze tam mozno v sukromi predebatovat cokolvek, u mna by si nevzbudil velmi doveru.

Vies ako to chodi - na jednej strane sa vsetci bojime o auta, zamykame ich na 5 zamkov a aj tak, ked si nejake zlodeju vyhliadnu, tak tazko odola. Na druhej strane, urcite sa uz kazdemu z vas stalo, ze ste zistili, ze ste parkovali tri dni v Bratislave na ulici a cely cas ste nechali auto otvorene. Nie len, ze nezmizlo auto, ale ani ziadne veci z neho.

Jednoducho zlodeji nearataju s tym, ze niekto zabudne zamnkut. Zlodej sa pripravi a ide na istotu. Kradnu presne urceny model, majitela aj jeho zvyky sleduju nieklko dni vored, casto falosne papiere maju pripravene uz vopred... Je len miziva pravdepodobnost ze by si zlodej vsimol ze ste zabudli zamnkut a ze by to vyuzil. Slusni ludia, ktorych je drviva vacsina sa o tvoje auto nebudu zaujimat bez ohladu na to, ci je zamknute alebo nie.

Preto aj ja sa mozem pokojne bavit v kaviarnach v podstate o akychkolvek biznis zalezitostich. (Podotykam, ze podnikam v medziach zakona, nepotrebuem teda riesit uplatky pre sudcov, drogy a pod). Ludi v okoli s najvacsou pravdepodobnostou moj biznis zaujimat nebude, maju svoje vlastne starosti. Ak by mi ale niekto nukal nejaku specialnu miestnost na privatne rozhovory, vzdy by som mal podozrenie, ze je dobre vybavena mikrofonmi a kamerami za ucelom zbierenia informacii pre pripadne vydieranie. Rovnake praktiky bezne pouzivaju aj (sofistikovanejsie) prostitutky, teda vlastne ich pasaci.

Takze ak nejaky privatny salonik, tak na ucel nejakej beznej rodinnej oslavy ano, ale na biznis rokovania pre mna osobne vo vacsine pripadov bezne priestory a ak by bol nejaky dovod na obavy tak iba vlastne priestory.
Hmmm, to ma teda nenapadlo sa nato takto pozerat. Ale pravdu mas vsetky eventuality sa musia zvazit a naozaj asi bude zalezat ako sa to poda. Vychadzal som z toho, ze ja potrebujem okolo seba klud, ked nieco riesim :).
marjankaj
11.12.12,08:41
a mna by zaujimalo preco sa pyta na 3 moznosti(kaviaren,cajovna,cukraren).....sak to vsetko moze prevadzkovat ako all in one....

mimotemyja som mal uz davno podobnu temu-otazku a mne nejaky dobrak poradil ze si mam otvorit ...bordel...:D
pre tych co sa chcu spytat ci som aj otvoril tak....nie...:)
No v dnešnej dobe, keď pomaly všade zakazujú fajčiť(reštaurácie, kaviarne, ...), alebo to obmedzujú, tak by možno stálo za úvahu otvoriť FAJČIAREŇ. Bolo by to iba pre fajčiarov a ostatné (kávička, pivečko a iná pijatika) by bol iba doplnok.
Toto by sa možno "chytilo":rolleyes::D Aj na dedine.:---
korela
12.12.12,04:53
No v dnešnej dobe, keď pomaly všade zakazujú fajčiť(reštaurácie, kaviarne, ...), alebo to obmedzujú, tak by možno stálo za úvahu otvoriť FAJČIAREŇ. Bolo by to iba pre fajčiarov a ostatné (kávička, pivečko a iná pijatika) by bol iba doplnok.
Toto by sa možno "chytilo":rolleyes::D Aj na dedine.:---
To si môžu rovno sadnúť na stoh slamy na dedine, mali by to zadarmo, a ujrčite by sa to aj chytilo. :-) Fľašu so sebou.
kezeso
12.12.12,10:49
Dnes by som na dedine neotváral žiadne zariadenie, čo sa týka konzumácie jedla, iba krčmu. Doslova pajzel.
marleau
12.12.12,11:06
Dnes sa ťažko uživia podniky v mestách,nieto ešte na dedine.
misomiso
12.12.12,13:23
Vsetko zalezi od polohy. Ako som uz povedal, zalezi na tom, ci je v blizkososti nejake mesto a ci ta dedima nesluzi aj ako satelitna obec na byvanie. iez, ci tade vedie nejaky cestny tah.

Ja mam na to iny nazor. Ludia nechodia do restauracii jest, preto, ze to tam nestoji za nic, zvycajne. Ponuknite im dobru kvalitu a uvidite. Ja ked idem cez Slovensko autom, tak mam vytipovanych iba zopar bodov, kde sa da zastavit na jedlo, su od seba cca 200 km, medzu tym nic. Samozrejme, medzitym mnozstvo krciem, uz som aj par razy skusal zastavit na inych miestach, ale casto to koncilo tak, ze som sa po 20 minutach sedenia v smradlavom vzduchu a hluku (zvycajne Fan Radio) zodvihol a nastupil opat do auta, pretoze si ma casnik ani len nevsimol s jedalnym listkom.

Teda takto sa neda, to si radsej urobim doma chlebik na cestu, ake za sociku, ked som isiel so skolou na "branny den".
Dáša_
12.12.12,13:30
Vsetko zalezi od polohy. Ako som uz povedal, zalezi na tom, ci je v blizkososti nejake mesto a ci ta dedima nesluzi aj ako satelitna obec na byvanie. iez, ci tade vedie nejaky cestny tah.

Ja mam na to iny nazor. Ludia nechodia do restauracii jest, preto, ze to tam nestoji za nic, zvycajne. Ponuknite im dobru kvalitu a uvidite. Ja ked idem cez Slovensko autom, tak mam vytipovanych iba zopar bodov, kde sa da zastavit na jedlo, su od seba cca 200 km, medzu tym nic. Samozrejme, medzitym mnozstvo krciem, uz som aj par razy skusal zastavit na inych miestach, ale casto to koncilo tak, ze som sa po 20 minutach sedenia v smradlavom vzduchu a hluku (zvycajne Fan Radio) zodvihol a nastupil opat do auta, pretoze si ma casnik ani len nevsimol s jedalnym listkom.

Teda takto sa neda, to si radsej urobim doma chlebik na cestu, ake za sociku, ked som isiel so skolou na "branny den".

misomiso a nemohol by si dat tie svoje tipy? Lebo s takymto bojujeme viaceri... Teda s miestami na zastavenie.
korela
12.12.12,13:54
Dnes by som na dedine neotváral žiadne zariadenie, čo sa týka konzumácie jedla, iba krčmu. Doslova pajzel.
No zbohom, to sa nikdy nezbavíme historickej ťarchy? Ľudia, treba sa konečne spamätať a zabudnúť na minulosť.
taiko
12.12.12,13:54
No ste mi nahrali na smec teraz :D.
A co by ste si tak predstavovali? Aku kuchynu, ake jedla, ake prostredie, co vam chyba?
Uz som sa s jednym poradakom o tom bavil, ze na Slovensku sa da zarobit hadam aj na hot-dogu, ked v nom bude najlepsia, horcica, najlepsi rozok a najlepsi parok, ktory bude z masa. Podla toho co vravite, ludia su schopni zaplatit, ak za svoje peniaze dostanu poriadnu vec, ci?
korela
12.12.12,13:56
Vsetko zalezi od polohy. Ako som uz povedal, zalezi na tom, ci je v blizkososti nejake mesto a ci ta dedima nesluzi aj ako satelitna obec na byvanie. iez, ci tade vedie nejaky cestny tah.

Ja mam na to iny nazor. Ludia nechodia do restauracii jest, preto, ze to tam nestoji za nic, zvycajne. Ponuknite im dobru kvalitu a uvidite. Ja ked idem cez Slovensko autom, tak mam vytipovanych iba zopar bodov, kde sa da zastavit na jedlo, su od seba cca 200 km, medzu tym nic. Samozrejme, medzitym mnozstvo krciem, uz som aj par razy skusal zastavit na inych miestach, ale casto to koncilo tak, ze som sa po 20 minutach sedenia v smradlavom vzduchu a hluku (zvycajne Fan Radio) zodvihol a nastupil opat do auta, pretoze si ma casnik ani len nevsimol s jedalnym listkom.

Teda takto sa neda, to si radsej urobim doma chlebik na cestu, ake za sociku, ked som isiel so skolou na "branny den".
http://www.porada.sk/t183889-p3-moja-mala-anketa-otvorenie-cukrarne-kaviarne-ci-cajovne.html#post1940916
Dáša_
12.12.12,14:30
No ste mi nahrali na smec teraz :D.
A co by ste si tak predstavovali? Aku kuchynu, ake jedla, ake prostredie, co vam chyba?
Uz som sa s jednym poradakom o tom bavil, ze na Slovensku sa da zarobit hadam aj na hot-dogu, ked v nom bude najlepsia, horcica, najlepsi rozok a najlepsi parok, ktory bude z masa. Podla toho co vravite, ludia su schopni zaplatit, ak za svoje peniaze dostanu poriadnu vec, ci?

chces na slovensku otvorit nejaku restauráciu? Mám dolhodobo jeden nápad a je mi jasné, že ja sa do toho nepustím :D - môžem ti poslať ss ?
misomiso
12.12.12,19:40
http://www.porada.sk/t183889-p3-moja-mala-anketa-otvorenie-cukrarne-kaviarne-ci-cajovne.html#post1940916

Ah, to si ty ten andrzey? Tak v tom pripade by som sa do toho urcite pustil. Prijemny interier robi vela, pokojne mozu byt aj fotelky z bazaru, ale zaklad je kvalitna kava, kvalitny caj (nie Popradsky) a dobre kolace, ci zakusky (nie naslahany krem na boty).
korela
13.12.12,17:08
Ah, to si ty ten andrzey? Tak v tom pripade by som sa do toho urcite pustil. Prijemny interier robi vela, pokojne mozu byt aj fotelky z bazaru, ale zaklad je kvalitna kava, kvalitny caj (nie Popradsky) a dobre kolace, ci zakusky (nie naslahany krem na boty).
http://www.porada.sk/t183889-p3-moja-mala-anketa-otvorenie-cukrarne-kaviarne-ci-cajovne.html#post1940916

andrzey (http://www.porada.sk/member.php?u=257439)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-offline.png
MemberČlenom od10.01.12Príspevky49Súhlasov:
14

Re: Moja malá Anketa :otvorenie cukrarne ,kaviarne ci cajovne?
1.fakt dobrý napad?
2.obec ma tak 3200 obyvatelov
3.je tu zakladna cca 500 deti na zakladnej a starsie co dochadzaju zo strednych dalsich 200
4. obec ma hranice s polskom,cez leto je tu teda dost turistov
6. určite bez fajčenia
8.Prenajom by bol v centre dediny,hned oproti je kulturny dom,zdravotne stredisko,poblizku skola,zastavka autobusova,obchody a za nimi kostolik,okolo tochto vsetkeho je vybudovaný nový vecer osvetlovany park a parkoviská.Len je hned oproti krcma a vecerny podnik s bowlingom.
10.ved to ze na zaciatok nemam penazi,kedze som este na materskej,,jedine ak by mi schvalili prispekok,pozeram aj na bazaroch gauce,stoly......
11.priestor je dost velky,preto som to chcela spojit s malou cajovnou ,ktora by bola oddelena zavesmi,utulne zariadena sedenim na vankusoch,dekach,pri lampach,hlavne pre zalubenych a sukromne partie.
12.ano,je to centrum,,susedia su dalej ako urad a obchody,no sam starosta by to uvital.
12.su tu tri firmy,ktore zamestnavaju vela ludi z dediny,takze celkom dobra.
13.Orava
takze asi tak nejako,,ale tesila by som sa veeelmi....dakujem za kladnu odpoved :)




Neviem kde sa tam podel môj nick.
V tejto téme ide o mladú ženu na materskej -andrzey, ktorá má sestru cukrárku. Vhodné sa samozamestnať pri takejto dvojici.
Interiér môžu poňať ako vintage štýl, v čajovni by stačili aj pošité vankúše na podlahe. Načo vrážať peniaze, ak by im to náhodou nevyšlo. Keby sa dnes ľudia nebáli púšťať peniaze, tak verím, že by sa im to rozbehlo. Sú znalé domácich pomerov.
Neskôr môžu zainvestovať do svojho.
Keď v centre Bratislavy takto fungujú najmä čajovne a sú veľmi obľúbené, tak prečo nie tu. Pristupovať citlivo a s vkusom.
V rámci témy som tu pred rokom už písala, že cukráreň s tromi stolmi v BA je vyťažená napriek sortimentu zákuskov spred 30-tich rokov. Nepochopiteľné.
Aby tieto dve ženy nevyčarili nový tovar, sa mi nechce veriť, veď to je základ úspechu. Dosť sa to v téme už prebralo. Keď vidím u Žideka, s akými krajovými, aj cukrárskymi receptami predstavujú Slovenky z regiónov svoje umenie, tak žasnem.
Na Slovensku potenciál je.