mattto
10.01.12,21:10
dúfam, že mi to admin nezmaže, nebude to klasická začiatočníčka otázka, ale myslím, že to patrí k začiatkom podnikania

Nedá mi, musím sa opýtať :) Nedávno tu písal chalanisko, že si chce otvoriť diskotéku a 99% ľudí mu začalo písať, že mu ten podnik zoberú, že také podniky si otvárajú "určití" ľudia, bez známosti "určitých" ľudí si ho nemôže otvoriť a pod. Napísal som jeden príspevok o tom, že 90. roky sa skončili a podobné prevádzky dnes bežne vlastnia, resp. majú v prenájme normálni ľudia, o čom viem z reálnej skúsenosti. Potom sa vlákno ako vyriešené uzavrelo...

Pýtam sa, prečo si ľudia stále myslia, že takéto prevádzky nemôžu prevádzkovať bežní ľudia? Nejde iba o preberanie cliché z médií bez reálnej skúsenosti? Ľudia, ktorí písali o tom, že si nemôže otvoriť takýto podnik, máte reálne skúsenosti s týmto typom businessu, alebo kamarátov kamarát hovoril, že sa nedá otvoriť takáto prevádzka?

Myslíte si, že bežný človek, ktorý uvidí inzerát v novinách o odstúpení podniku (odstupné + mesačné nájomné) nemôže úspešne prevádzkovať takýto podnik?

Aby som veľmi nevybočoval z bežných otázok: musím mať v krčme registračnú pokladnicu? :D (reagujte, prosím, skôr na to prvé)
Stanislav 1975
10.01.12,20:14
takto- reštauráciu si može otvorit v dnešnej dobe už aj skoro obyčajný človek, aj keď asi zadarmo to nebude...

ALE nočný bar alebo diskotéku -to nie, to nejde-stále sú za tým určitý ľudia...
marleau
10.01.12,20:18
Otvor si a uvidíš.Potom nám daj vedieť.
Možu krčmu prevádzkovať aj obyčajní ľudia,ale určite to nebude také,ako si myslíš.Tiež som si to myslel,až kým som nevidel isté veci.
day
10.01.12,20:21
matto, ked to nie je tajne, odkial si? mesto alebo dedina?
mattto
10.01.12,20:23
takto- reštauráciu si može otvorit v dnešnej dobe už aj skoro obyčajný človek, aj keď asi zadarmo to nebude...

ALE nočný bar alebo diskotéku -to nie, to nejde-stále sú za tým určitý ľudia...

čiže za všetkým prevádzkami tohto typu sú "určití" ľudia? vieš to z vlastnej skúsenosti?
mattto
10.01.12,20:24
matto, ked to nie je tajne, odkial si? mesto alebo dedina?

nie je to tajné, Bratislava
Stanislav 1975
10.01.12,20:24
Otvor si a uvidíš.Potom nám daj vedieť.
Možu krčmu prevádzkovať aj obyčajní ľudia,ale určite to nebude také,ako si myslíš.Tiež som si to myslel,až kým som nevidel isté veci.
hm niesú obyčajní ľudia ako obyčajní ľudia- jeden obyčajný človek,ktorý to má aj potvrdené že je obyčajný má krčmu v centre Ba a farmu pri stupave a dokonca aj cigáňom v malackách kontajner pristavil...:D( lojzo hlina)
marleau
10.01.12,20:25
čiže za všetkým prevádzkami tohto typu sú "určití" ľudia? vieš to z vlastnej skúsenosti?
Keď to bude zo skúseností brata alebo blízkeho príbuzného,bude to málo presvedčivé?
lujza.j
10.01.12,20:25
takto- reštauráciu si može otvorit v dnešnej dobe už aj skoro obyčajný človek, aj keď asi zadarmo to nebude...

ALE nočný bar alebo diskotéku -to nie, to nejde-stále sú za tým určitý ľudia...

hej Stanko, môže a zadarmo to každopádne nie je!!! len aká bude úspešnosť fungovania.... viem o tom svoje bol to veľký omyl... aj ked snaha bola milión %-centná... nikdy.... nikdy.
day
10.01.12,20:26
mozes si otvorit sa samozrejme, myslim ze teraz sa to robi oficialne cez SBSky, t.z. ziadne velke vypalovacky, normalne platis SBSke, ale menit SBS sa nedoporucuje

ono da sa povedat, ze je to "koser"
mattto
10.01.12,20:27
Keď to bude zo skúseností brata alebo blízkeho príbuzného,bude to málo presvedčivé?

jasné, daj skúsenosti
Stanislav 1975
10.01.12,20:28
hej Stanko, môže a zadarmo to každopádne nie je!!! len aká bude úspešnosť fungovania.... viem o tom svoje bol to veľký omyl... aj ked snaha bola milión %-centná... nikdy.... nikdy.
ja som si chcel volakedy dávno s kamošom prenajať byt , na poskytovanie "masáži" a tak...-už aj baby sme mali, nejaké kamošky a spolužiačky-ale nakoniec sme od toho uskočili- zlakli sme sa...
mattto
10.01.12,20:29
mozes si otvorit sa samozrejme, myslim ze teraz sa to robi oficialne cez SBSky, t.z. ziadne velke vypalovacky, normalne platis SBSke, ale menit SBS sa nedoporucuje

mne to nemusíš hovoriť, viem aké nálepky na dverách v ktorej časti BA sú preferované :) dokonca sú takí milí, že ti zasielajú faktúru a môžeš si to dať do nákladov... Toto je niečo, čo funguje dlho a bude fungovať, mne išlo o tie názory, že prevádzkovateľ = holá hlava a pračka peňazí
buchač
10.01.12,20:30
dúfam, že mi to admin nezmaže, nebude to klasická začiatočníčka otázka, ale myslím, že to patrí k začiatkom podnikania

Nedá mi, musím sa opýtať :) Nedávno tu písal chalanisko, že si chce otvoriť diskotéku a 99% ľudí mu začalo písať, že mu ten podnik zoberú, že také podniky si otvárajú "určití" ľudia, bez známosti "určitých" ľudí si ho nemôže otvoriť a pod. Napísal som jeden príspevok o tom, že 90. roky sa skončili a podobné prevádzky dnes bežne vlastnia, resp. majú v prenájme normálni ľudia, o čom viem z reálnej skúsenosti. Potom sa vlákno ako vyriešené uzavrelo...

Pýtam sa, prečo si ľudia stále myslia, že takéto prevádzky nemôžu prevádzkovať bežní ľudia? Nejde iba o preberanie cliché z médií bez reálnej skúsenosti? Ľudia, ktorí písali o tom, že si nemôže otvoriť takýto podnik, máte reálne skúsenosti s týmto typom businessu, alebo kamarátov kamarát hovoril, že sa nedá otvoriť takáto prevádzka?

Myslíte si, že bežný človek, ktorý uvidí inzerát v novinách o odstúpení podniku (odstupné + mesačné nájomné) nemôže úspešne prevádzkovať takýto podnik?
Aby som veľmi nevybočoval z bežných otázok: musím mať v krčme registračnú pokladnicu? :D (reagujte, prosím, skôr na to prvé)


takto- reštauráciu si može otvorit v dnešnej dobe už aj skoro obyčajný človek, aj keď asi zadarmo to nebude...

ALE nočný bar alebo diskotéku -to nie, to nejde-stále sú za tým určitý ľudia...
Stano ...dá sa otvoriť , čoby aj nie ...

Nie kamarátov kamarát hovoril , že sa nedá ...
JA vravím , že sa dá ...tvrdím opak pre zmenu...

Na druhej strane v tom nie je problém ...skôr potom v tom druhom , v tom nasledujúcom vidím problém...
Poznám osobne dvoch ľudí ...
Jeden už skončil s prevádzkou z technický príčin...celkom sa aj nabalil , no aj nadrel...
Videl som , bol som svedkom , ako sa slušná rodinka prišla najesť , vypiť...detičky sa poihrali na čerstvom lufte tatranskom...
...potom , po kávičke a zmrzke sa zdvihli , ocko rodinky podal ruku môjmu známemu a hajde na baworo v šíru diaľ.......čo myslíš , zaplatili úhradu...???
Veď to nebolo predsa výpalné ...to je iba malá pozornosť podniku .....
A to vravím iba o tom , čo som videl ......náznaky môjho známeho teraz bokom nechávam...

Ten druhý ...???...
Hm ...to je trošku iná káva ...
To vieš , keď sa Ti cez lokál preženie partia , teraz už bývalých šéfov - mŕtvol , nie je ti všetko jedno ...
Ale chlapec sa držal , prežil ťažké obdobie , teraz už je relatívny pokoj .........možno ........a viem ja , nepýtam sa na citlivé záležitosti ...
marleau
10.01.12,20:31
jasné, daj skúsenosti
Ak si otvoríš nový lokál,padneš do nemilosti starým lokálom.Ak prevezmeš zabehnutý,počítaj s tým,že nebudeš mať len réžiu,ktorú si dáš do účtovníctva.To platí aj pri novom lokále.
mattto
10.01.12,20:34
Ak si otvoríš nový lokál,padneš do nemilosti starým lokálom.Ak prevezmeš zabehnutý,počítaj s tým,že nebudeš mať len réžiu,ktorú si dáš do účtovníctva.To platí aj pri novom lokále.

o SBS som písal vyššie, takže iba v tom ľudia vidia problém?
lujza.j
10.01.12,20:35
mne to nemusíš hovoriť, viem aké nálepky na dverách v ktorej časti BA sú preferované :) dokonca sú takí milí, že ti zasielajú faktúru a môžeš si to dať do nákladov... Toto je niečo, čo funguje dlho a bude fungovať, mne išlo o tie názory, že prevádzkovateľ = holá hlava a pračka peňazí

snáď si nemyslíš, že ti dáme zoznam takých podnikov? v BA ich teda je, len sa treba pozerať.... kde sa premelie / nepremelie/ koľko ľudí a ako si žijú z tej kešky majitelia-prevádzkovatelia.
day
10.01.12,20:36
o SBS som písal vyššie, takže iba v tom ľudia vidia problém?

no problem je, ked za SBS platis viac ako by si mal, pripadne mohol mat
mattto
10.01.12,20:41
snáď si nemyslíš, že ti dáme zoznam takých podnikov? v BA ich teda je, len sa treba pozerať.... kde sa premelie / nepremelie/ koľko ľudí a ako si žijú z tej kešky majitelia-prevádzkovatelia.

nerozumieme sa :) mne nemusíš dávať žiaden zoznam podnikov. Vidím do tohto businessu a tvrdím, že hociktorý bežný človek si môže otvoriť takýto podnik, ak bude rešpektovať určité pravidlá, ktoré ho určite neprivedú na mizinu a rovnako tvrdím, že názory, ktoré tu má väčšina sa nezakladajú na reálnej skúsenosti, ale na určitom preferovanom názore. Mňa zaujímalo, prečo to je tak, prečo si ľudia myslia to, čo si myslia bez toho, aby mali reálnu skúsenosť
ondrejvla
10.01.12,20:42
Odpovedám na poslednú časť otázky, áno musí mať ERP s FM. Bola som ekonómkou jedného hotela v centre mesta, dnes už ten hotel len dožíva, nebol tam žiaden nočný biznis, len poctivý prístup k zákazníkom, hotel bol dotovaný z inej legálnej činnosti majiteľa, teda z iného strediska, až nakoniec sám majiteľ zistil, že tadiaľto cesta nevedie. A keďže nemal žalúdok na nočné "podnikanie", teraz hotel už len vetrá, púšťa dnu obyčajný kyslík, namiesto hostí...
marleau
10.01.12,20:45
nerozumieme sa :) mne nemusíš dávať žiaden zoznam podnikov. Vidím do tohto businessu a tvrdím, že hociktorý bežný človek si môže otvoriť takýto podnik, ak bude rešpektovať určité pravidlá, ktoré ho určite neprivedú na mizinu a rovnako tvrdím, že názory, ktoré tu má väčšina sa nezakladajú na reálnej skúsenosti, ale na určitom preferovanom názore. Mňa zaujímalo, prečo to je tak, prečo si ľudia myslia to, čo si myslia bez toho, aby mali reálnu skúsenosť
Bojím sa,že žiaden krčmár,ani bývalý,ti to nepovie.
mattto
10.01.12,20:45
no problem je, ked za SBS platis viac ako by si mal, pripadne mohol mat

súhlasím, každé EURO sa počíta :) aj napriek tomu nemá prevádzkovateľ priemernú mesačnú mzdu v národnom hospodárstve
lujza.j
10.01.12,20:48
nerozumieme sa :) mne nemusíš dávať žiaden zoznam podnikov. Vidím do tohto businessu a tvrdím, že hociktorý bežný človek si môže otvoriť takýto podnik, ak bude rešpektovať určité pravidlá, ktoré ho určite neprivedú na mizinu a rovnako tvrdím, že názory, ktoré tu má väčšina sa nezakladajú na reálnej skúsenosti, ale na určitom preferovanom názore. Mňa zaujímalo, prečo to je tak, prečo si ľudia myslia to, čo si myslia bez toho, aby mali reálnu skúsenosť

môj chlap prevádzkoval reštiku v BA.... viem o tom viac ako dosť.... napísala som nikdy!!!! ak si chceš otvoriť otvor, môžem ti zaželať iba to, že nech sa ti darí...
vieš čo vôbec obnáša tento biznis, alebo iba vidíš svojich vysmiatych známych? si "od fachu"?
day
10.01.12,20:48
súhlasím, každé EURO sa počíta :) aj napriek tomu nemá prevádzkovateľ priemernú mesačnú mzdu v národnom hospodárstve

to netvrdim, len mas pristrihnute kridla
mattto
10.01.12,20:51
môj chlap prevádzkoval reštiku v BA.... viem o tom viac ako dosť.... napísala som nikdy!!!! ak si chceš otvoriť otvor, môžem ti zaželať iba to, že nech sa ti darí...
vieš čo vôbec obnáša tento biznis, alebo iba vidíš svojich vysmiatych známych? si "od fachu"?

reštika je veľmi zlý business, máloktorá sa na SVK uživí...

viem, čo obnáša tento business a nie nepýtam sa preto, žeby som išiel otvárať
mattto
10.01.12,20:52
to netvrdim, len mas pristrihnute kridla

jj hlavne ak na konci roka zistíš, že si mohol mať nové auto :(
lujza.j
10.01.12,20:54
jj hlavne ak na konci roka zistíš, že si mohol mať nové auto :(

no horšie je ked zistíš, že na "výplatu" prinesieš domov 0e:(
mattto
10.01.12,20:58
no horšie je ked zistíš, že na "výplatu" prinesieš domov 0e:(

to je určite smutné, ale dovolím si tvrdiť, že pri reštikách nulu nosí 95% všetkých prevádzkovateľov bez ohľadu na to, či majú aj iné "náklady" alebo nie. Proste reštika na SVK pri maržiach, vyvolaných nákladoch a obedových menu za 3,50 EUR bude vždy stratová, kým sa nenájde nový naivný prevádzkovateľ a takto stále dookola. Veľmi dobre to je vidieť v ano šéfe so Židekom
lujza.j
10.01.12,21:01
to je určite smutné, ale dovolím si tvrdiť, že pri reštikách nulu nosí 95% všetkých prevádzkovateľov bez ohľadu na to, či majú aj iné "náklady" alebo nie. Proste reštika na SVK pri maržiach, vyvolaných nákladoch a obedových menu za 3,50 EUR bude vždy stratová, kým sa nenájde nový naivný prevádzkovateľ a takto stále dookola. Veľmi dobre to je vidieť v ano šéfe so Židekom

všetci nie Číňania si tu žijú....
day
10.01.12,21:01
to je určite smutné, ale dovolím si tvrdiť, že pri reštikách nulu nosí 95% všetkých prevádzkovateľov bez ohľadu na to, či majú aj iné "náklady" alebo nie. Proste reštika na SVK pri maržiach, vyvolaných nákladoch a obedových menu za 3,50 EUR bude vždy stratová, kým sa nenájde nový naivný prevádzkovateľ a takto stále dookola. Veľmi dobre to je vidieť v ano šéfe so Židekom

http://www.penzion-hoffer.sk/stranky/sk/hoffer.php - vynimka potvrdzuje pravidlo
lujza.j
10.01.12,21:06
tragédia je aj to že tu nie je nejaká zdravá regulácia množstva reštík,že vždy vyrastie niečo úplne nové.
kopretinka
10.01.12,22:18
len kopírujem svoju odpoveď z podobnej témy: keď ideš u nás po námestí,tak krčma,krčma,pub,kaviareň,herňa,krčma,potravin y,
pizzéria,krčma,krčma,pub,kaviareň,herňa,krčm a,čínsky textil,,krčma,pub,kaviareň,herňa,krčma,lekáre ň, pizzéria,krčma,krčma,pub,kaviareň,herňa,krčm a.....nikde nikto celý deň,navečer sem tam ktosi,možno v krčme a v pizzérii.....a vždy,keď nejaký obchod skrachuje,tak tam otvoria miesto toho pub alebo herňu alebo krčmu.....tak mi povedz,z čoho tí podnikatelia žijú....z tržieb? :D
korela
10.01.12,23:02
Poniektorí vyžijú aj z "tržieb". Poznám maličké potraviny, už menšie nemôžu byť, max. 3x3 m, čosi ako večierka fungujúca za dňa, pod pultom má majiteľka poldecáky do ktorých nalieva alkohol na stojáka vo vhodnej chvíli. Mám pocit že tie poháriky ani neumýva. Vždy k nej príde niekto, kto potrebuje dávku, takže o kunšaftov nie je núdza. Klientela stála. Že postávajú celé dni pred obchodom chlapi s fľašami nikomu v okolí a obci nerekáža, "uniká" to i policajným hliadkam. Je alkohol na verejnosti zakázaný, či nie?
A všetko klape, otázka je prečo práve tomuto obchodu. Tiež väzby...
profesional
11.01.12,08:33
Dovod je jasny.. ohen ako dar..
mattto
11.01.12,14:23
len kopírujem svoju odpoveď z podobnej témy: keď ideš u nás po námestí,tak krčma,krčma,pub,kaviareň,herňa,krčma,potravin y,
pizzéria,krčma,krčma,pub,kaviareň,herňa,krčm a,čínsky textil,,krčma,pub,kaviareň,herňa,krčma,lekáre ň, pizzéria,krčma,krčma,pub,kaviareň,herňa,krčm a.....nikde nikto celý deň,navečer sem tam ktosi,možno v krčme a v pizzérii.....a vždy,keď nejaký obchod skrachuje,tak tam otvoria miesto toho pub alebo herňu alebo krčmu.....tak mi povedz,z čoho tí podnikatelia žijú....z tržieb? :D

určite je pár z nich práčka peňazí, ale väčšina ostatných nemá problém zarábať, stačí si pozrieť marže
mattto
11.01.12,14:24
Dovod je jasny.. ohen ako dar..

asi som nedorástol, aby som pochopil :D
Alberto123
11.01.12,22:25
Ja som tu temu zakladal, neviem sice preco mi to lockli ale toje jedno. A urcite si kazdy môze otvorit takyto disco club(môj pripad) pisete tu take veci ze si to otavaraju len urcita skupina ludi, a nik nenapise dôvod, coho sa bojite vypalnictva? Neni to ziadna strasna vec, vy date daco a vas podnik bude ziskovi, nik odvas nebude pytat vypalne ked vas podnik bude bar pre 14rocne detska. Len od ziskovych podnikov do ktorych chodia vlastny ludia, alebo tam maju ine skefty ako pranie penazi atd sa tymto zaoberaju. Tento biznis sa da robit aj cisto bez tychto problemov, len musite vediet kde zatlacit a koho si najat ako takzvanych "dozorcov". Ako uz pisali vyssie uz davno niesu 70te roky ze kazdy bar a pub vlastni mafia alebo ine organizacie.