luvla
11.01.12,00:06
Dobry den,

uz dlhsie pracujem v Taliansku (za rok cca 6 - 7 mesiacov) a danove priznanie som doteraz podavala vzdy na Slovensku, kedze som pocas roka pracovala par mesiacov aj na Slovensku. Za rok 2011 budem mat prijmy iba z Talianska - kde mam podat danove priznanie?

Mam este jednu otazku, ktoru potrebujem momentalne surne vyriesit. Kedze aj tento rok budem pracovat v Taliansku a pracu na Slovensku si hladat nebudem, rozhodla som sa prenajat byt kamaratke (za kamaratsku cenu) - ake povinnosti mi z toho vyplyvaju? Pocula som, ze pri prenajme nehnutelnosti treba platit odvody aj do zdravotnej poistovne - tie za mna plati moj taliansky zamestnavatel, na Slovensku som zo zdravotnej poistovne odhlasena.

Vopred dakujem za akukolvek rychlu radu :)
Negoti
10.01.12,23:11
ku prenájmu, vybav si DIČ na DU a fondy z prenájmu ani do SP a ani do ZP....
stále si povinná dávať DP na SK, aj za rok 2011 aj za 2012, či aj v IT to by mal ZĽ v It vedieť, popr. zisti si to........
vlčica2
27.01.12,14:08
Dobrý deň, môj brat pracuje už vyše roka v zahraničí, konkrétne vo Švajčiarsku. Je povinný podať daňové priznanie aj na Slovensku? alebo ako? ďakujem
Mila123
27.01.12,14:32
Dobrý deň, môj brat pracuje už vyše roka v zahraničí, konkrétne vo Švajčiarsku. Je povinný podať daňové priznanie aj na Slovensku? alebo ako? ďakujem
je rezidentom SR?
vlčica2
27.01.12,17:48
trvalé bydlisko má v SR, ale vo Švajčiarsku pracuje, odvádzajú sa tam za neho dane, odvody...
Mila123
27.01.12,17:51