milvin
10.09.04,05:29
Vie mi niekto poradit?Chcem si spravit zivnost na bazar sMT.Ako budem dokladovat kupu nejakeho telefonu?Priklad:Pride mi do bazaru normalny obcan a preda mi telefon,tak ake mu dam potvrdenie a ake budem mat ja?Staci vydavkovy a prijimovy,alebo co vsetko?Vie mi niekto poradit?Vdaka!
zeel
10.09.04,05:40
Ja neviem ..ale dnes sa predsa mobily kradnú ako voľakedy kukurica. Ja osobne by som si urobil nejakú šablónu kúpno predajnej zmluvy a každý MT by som nakupoval takto - budeš mať identifikačné údaje toho kto Ti ten mobil predal - ak to bola "čorka" tak aspoň nebudešš v podozrení, že si mal v tom prsty aj Ty ....
Dudo
10.09.04,05:54
ale ak to bude "corka" ako hovori zeel, tak ti ho policia zhabe tak ci tak... len nebudes podozrivy (snad) :)
milvin
10.09.04,10:53
Ale myslel som ako si to vykazem.Ze aky doklad budem mat,ze kam som tie peniaze dal?Staci mi len vydavkovy?Alebo co musim mat ked mi pride kontrola,ake vsetky doklady.
Fidlo
10.09.04,11:14
Ak budeš mať kúpno-predajnú zmluvu tak k nej ti stačí výdavkový doklad s údajmi a podpisom príjemcu, že si za ten MT zaplatil.
ANNA
13.09.04,06:26
Problém bude asi len v tom, že keď bude chcieť uzavrieť kúno predajnú zmluvu poniektorý sa zvrtnú na podmätku a pôjdu tam kde od neho nebudú chcieť nič a to ani meno. Osobne som predala už viac telefónom a nikde odo mňa nežidali nič. Ale o zdokladovaní výdaju stojí za to uvažovať nad tým. V tom prípade je dôležitá skladová evidencia.