felipe26
11.01.12,07:51
Zdravim.

Neviem ci je to spravna sekcia pre danu temu, ale nic lepsie som nenasiel.
Chcem si ale dat skor poradit od skusenejsich ludi, ako od nastrocnych deti na forach pravdy atd :)
Takze, od roku 2005 hned ako som zacal pracovat mam druhy pilier vo VUB Generali. Dodnes som mal typ fondu ako rastovy.
Teraz mi ale domov prisiel vypis a je tam moznost zmenit typ Rastoveho fondu na Konzervativny.
Uz davnejsie som vsak uvazoval ze chcem konzervativny fond. Viem, ze Rastovy fond sa od myslim Aprila zmeni - zmeni sa nazov aj moznosti nakladania s nim.
Mam 26rokov, a banka pre taky vek neodporuca konzervativny, podla toho co som vsak precital je konzervativny fond jediny, v ktorom bude musiet banka rucit za uspory a teda pri pripadnej strate pri obchodovani dorovnat "vlozenu" sumu aby 1=1.....

Ma s tym niekto skusenosti, je konzervativny fond je istota, Rastovy uz asi nie az taka a po tej zmene pravidiel este horsia istota ako bola doteraz, ci nie?
Mne rastovy fond dala jedna osoba este v prvej praci, kde ked som nastupil bolo mi povedane ze do 2. pilira vstupit musim, doteraz som to ale neriesil.

Dakujem za odpoved.
Braňo
11.01.12,06:55
Ja som tento rok zmenil na zmiešaný, 50% akcie a 50% peňažný trh. žiaľ nikto Ti nemôže momentálne potvrdiť, čo je istota, zhodnotenie nepokrýva ani infláciu.
felipe26
11.01.12,07:03
http://peniaze.pravda.sk/parlament-schvalil-reformu-2-piliera-vacsina-sporitelov-strati-garancie-1ox-/sk_dochodky.asp?c=A110914_123708_sk-psporenie_p59

Inak pokial viem, moj dochodok sa prakticky "riesi" az dnom odchodu do dochodku. teda ak mam na ucte 100 000DJ a hodnota je 1DJ = 0,04€ tak mam cca 4000€ na ucte... dajme tomu ze by sa DDSke darilo... Ak sa jej vsak darit nebude, a 1DJ=0,02€, tak mam na ucte len 2000€. No ide skor o to, ci sa da len tak a kedykolvek zmenit typ fondu, ze tesne pred dochodom prejdem z jedneho typu do druheho a DJ bude mat u mna hodnotu min 1DJ=1Sk. No pravdepodobne sa zostatok prerata dnom zmeny fondu a prenesie sa mi len 2000€ do noveho typu fondu. Vie to niekto lepsie ako ja? Asi je najlepsie pre istotu do buducnosti dat si dlhopisovy fond, a prakticky mat zaruky navzdy, ze 1DJ = minimalne 1Sk