oli.f
11.01.12,08:59
Dobrý deň, chcem vás poraďákov poprosiť o radu kde hľadať nejaký predpis, vyhlášku aké bezpečnostné kritériá má splňať pracovisko pri práci a uložení finančnej hotovosti, resp. iných cenín. Na inšpektoráte práce mi to žiaľ pri rade ohľadom dohody o hmotnej zodpovednosti nevedeli poradiť a neviem kam sa obráťiť. Konkr. potrebujem vedieť či existuje nejaké ustanovenie tipu, že miestnosť musí mať zabezpečené ochranným opatrením okná, resp dvere keď sa nachádza v prízemí a je dostupná z ulice a pod.

Veľmi vám ďakujem za info a rady.

oľga
tictac7
11.01.12,08:11
...neviem, na čo to potrebuješ, ale poisťovne majú v podmienkach, čo všetko musí spĺňať miestnosť, kde je uložená hotovosť...
oli.f
12.01.12,06:55
potrebujem to vedieť kvoli hmotnej zodpovednosti, nakolko mi veduci nariadil prestahovanie kancelarie hospodarskej spravy kde je pokladnicna hotovost a pracujem s peniazmi a ceninami do miestnosti na prizemi bez akehokolvek zabezpecenia okna volne priehladneho a pristupneho z ulice, ci dveri, mal tam byt alarm aspon v nocnych hodinach a ani ten nakoniec nie je.. na inspektorate prace mi povedali ze na okne musia byt aspon mreze ale nevedeli povedat na zaklade coho, resp. akeho predpisu. uz sme tu mali kradez a ani zaznam zlodejov na kamere nic nevyriesil, ked poistovna mala argument ze monitor nie je sledovany straznikom a to aspon cez den bol evidovany vstup a vystup osob v budove. teraz vratnicky neexistuju, evidencia nie je ziadna,monitorin bezpecnostnych kamier taktiez nulovy a uz sa tu v nocnych hodinach zasa vonku potulovali nejake osoby s nahlasenim na policiu.