Alicka
30.01.06,10:41
prajem Vám dobrý deň, potrebovala by som pomôcť so zaúčtovaním vydanej faktúry ( členenie DPH) českému odberateľovi - neplatcovi DPH, v účt.programe Pohoda.Díky
Luci
01.02.06,06:53
ak je odberateľ neplatca DPH, mala by si faktúru vystaviť rovnako ako pre slovenského odberateľa - s vyčíslením DPH a s členenením pre tuzemské plnenia UD
Alicka
01.02.06,13:52
ďakujem za radu. Prajem pekný deň
denka287
28.02.07,10:56
nájde sa niekto taký kto by mi mohol pomoct s podnikatelskym planom garni hotela**??? je to surne prosim neviem sa pohnut:(
pozit
28.02.07,11:06
nájde sa niekto taký kto by mi mohol pomoct s podnikatelskym planom garni hotela**??? je to surne prosim neviem sa pohnut:(


... mimotemy .
mikumi
10.07.07,11:27
Pekný deň,prosím o radu a nechcem otvárať novú tému, ide o:
Vystavili sme FO 2007020 v hodnote 182.070,-Sk,zaúčtovaná 311/602,343.
Fakturu FO 2007022 detto.
04.06.2007 nám zaplatili FO 2007020 v hodnote 182.700,-Sk, čiže preplatok 630,-Sk a 26.06.2007 zaplatili FO 2007022 v hodnote 181.440,-Sk. Skompenzovali svoj preplatok a uhradili o to menej.
Moj problém spočíva v tom, že neviem FO 2007020 v banke spárovať s faktúrou a vlastne následne na to, preplatok 630,-Sk priradiť k FO 2007022.
Mám to spraviť cez ID? Prosím o návod na vypárovanie.Ďakujem.
dracica
10.07.07,11:51
Pekný deň,prosím o radu a nechcem otvárať novú tému, ide o:
Vystavili sme FO 2007020 v hodnote 182.070,-Sk,zaúčtovaná 311/602,343.
Fakturu FO 2007022 detto.
04.06.2007 nám zaplatili FO 2007020 v hodnote 182.700,-Sk, čiže preplatok 630,-Sk a 26.06.2007 zaplatili FO 2007022 v hodnote 181.440,-Sk. Skompenzovali svoj preplatok a uhradili o to menej.
Moj problém spočíva v tom, že neviem FO 2007020 v banke spárovať s faktúrou a vlastne následne na to, preplatok 630,-Sk priradiť k FO 2007022.
Mám to spraviť cez ID? Prosím o návod na vypárovanie.Ďakujem.

prvou platbou by som zlikvidovala celú fakturu 2007020 v hodnote 182070 sk dalej by som zlikvidovala čiastočne 630 sk z fakt. č. 2007022 spolu by sa mala položka rovnat sume 182700

druhou plabtbou by som zlikvidovala zvyšok z fakt. č. 2007022 vo výške 181440 a malo by to byť vyrovnane
litu
24.07.07,06:59
prajem Vám dobrý deň, potrebovala by som pomôcť so zaúčtovaním vydanej faktúry ( členenie DPH) českému odberateľovi - neplatcovi DPH, v účt.programe Pohoda.Díky


A ako je to so súhrným výkazom? Ten sa vystavuje len pre platcov dph v Čechách? Ak nie je český odberateľ platca DPH a nemá ičo (len obyčajný zákazník), tak sa súhrný výkaz nevystavuje? ďakujem za odpoveď.
Kája.
24.07.07,18:49
Ked vystavuješ českému neplatcovi faktúru s DPH, tá faktúra nemá čo robiť v súhrnnom výkaze, tam dávaš iba platcov.
helas
18.08.07,17:42
Dobrý večer,
toto robím v Pohode prvý krát a akosi mi to nejde.Potrebujem zaúčtovať faktúru v cudzej mene medzi tuzemcami.
Ide mi o DPH, raz neviem čo mám zaškrtnúť aby tam bola suma aj v cudzej mene aj v SKK. Pomôže mi niekto, kto má Pohodu?
Ďakujem
cloe
18.08.07,20:39
Dobrý večer,
toto robím v Pohode prvý krát a akosi mi to nejde.Potrebujem zaúčtovať faktúru v cudzej mene medzi tuzemcami.
Ide mi o DPH, raz neviem čo mám zaškrtnúť aby tam bola suma aj v cudzej mene aj v SKK. Pomôže mi niekto, kto má Pohodu?
Ďakujem

Takže jednoducho si dáš novú faktúru a cez záznam zvolíš cudzia mena.
Zadáš dátumy, predkontáciu a členenie DPH- UD. Potom zadáš menu, napr. EUR apod. a taktiež kurz a samozrejme odberateľa. Potom vyplníš spodnú časť /napr. druh tovaru, množstvo, cena za jednotku a DPH. Záznam uložíš. Cez tlačové zostavy si zvolíš Faktúra v cudzej mene a v ľavej časti okienko - Daňový doklad. Keď si dáš náhľad uvidíš, že tam máš sumy aj v SK aj v cudzej mene.;)
helas
19.08.07,07:04
Ďakujem Cloe, že ešte aj pred polnocou si si našla na mňa čas.
Ešte raz díky, ale už mi asi včera nepálilo.
Pekný deňl

Chcem len doplniť, funguje v Pohode v pohode
SAIVI
09.09.07,09:32
Ked vystavujes fakturu v cudzej mene medzi tuzemskými platitelmi v zazname si vyberieš volbu cudzia mena. Doležite je natavit si typ clenenia DPH ako tuzemské plnenie.
dipe
11.10.07,15:37
Ahojte, poradite aj mne?
Začínam pracovať s POHODOU no neviem prísť na niektoré postupi.
Napriklád neviem, ako párovať úhrady. Ja som prebrala učt.po inéj pani účtovníčke. Nebola ochotná mi niektoré postupi vysvetliť a teráz mi to trvá pokiaľ na to prídem. Z manuálu neviem víjsť.
Ďakujem za odpovede
bv_alexandra
11.10.07,16:47
Uhradu si spáruješ bud v banke alebo v pokladni nasledovným spôsobom:
Dáš si nový záznam - Ďalej na lište tlačítko záznam a tam si vyhladáš ponuku likvidovať výberom a najdeš si konkretnu fa a zlikviduješ.
Alebo to ide aj tak že ked ti vyhodi pri novom zázname tabuľku tak zaklikneš že chceš likvidovať expresnou likvidáciou a zadáš do okienka variabilný symbol a program ti danú fa nájde. ;)
dipe
11.10.07,16:59
...práve, tie úhrady nešťastné. Nahedzujem banku a neviem si poradiť, ako to mám sparovať, presne to isté je aj cez pokladňu. Verim, že toto vysvetlenie mi pomôže.
Ďakujem
Heni
12.10.07,05:43
a ak už máš nezávisle od seba nahodené PPD či VPD k faktúre, tak chod na ten doklad v pokladni, klikni na kartu "LIKVIDaCIA", tam klikni pravým tlačidlom, vyber možnosť "pridať likvidáciu" a z ponuky faktúr vyber, ku ktorej faktúre ten PPD či VPD patrí. takto sa ti spáruje faktúra s dokladom o úhrade, aj ked si to nahadzovala nezávisle od seba.
dipe
12.10.07,18:51
ahojte, robite niekto aj české učto. v pohode samozrejme v českej
ďakujem za odpoveď
Bigfisher
07.11.07,15:32
Dobrý večer,
toto robím v Pohode prvý krát a akosi mi to nejde.Potrebujem zaúčtovať faktúru v cudzej mene medzi tuzemcami.
Ide mi o DPH, raz neviem čo mám zaškrtnúť aby tam bola suma aj v cudzej mene aj v SKK. Pomôže mi niekto, kto má Pohodu?
Ďakujem


Ahoj, musíš v menu "globálne nastavenia" - Cudzie meny odfajknúť "povolenie cudzích mien.
Slavena
12.11.07,07:53
Takže jednoducho si dáš novú faktúru a cez záznam zvolíš cudzia mena.
Zadáš dátumy, predkontáciu a členenie DPH- UD. Potom zadáš menu, napr. EUR apod. a taktiež kurz a samozrejme odberateľa. Potom vyplníš spodnú časť /napr. druh tovaru, množstvo, cena za jednotku a DPH. Záznam uložíš. Cez tlačové zostavy si zvolíš Faktúra v cudzej mene a v ľavej časti okienko - Daňový doklad. Keď si dáš náhľad uvidíš, že tam máš sumy aj v SK aj v cudzej mene.;)

Ja mám problém, že vystavujem rakúskemu odberateľovi - platcovi DPH v Rakúsku faktúru v EUR po prvý krát a neviem, prečo sa mi tam ukazuje SKK, keď mám nastavený valutový účet. Nepodarilo sa mi tam cez ten záznam /na lište/ zvoliť tú cudziu menu, pretože mi ju tam ani neponúka. A o členení DPH už vôbec nehovorím. Skúšala som zadať členenie DPH /podľa §43-oslobodené od dane ..../ ale stále mi tam program vyhadzuje, že nemám zaškrtnuté políčko ponúkať - ale ja ho zaškrtnuté mám. Poradí mi niekto skúsenejší?
bv_alexandra
12.11.07,08:21
ked si dáš insert /nový záznam/ tak potom treba ísť do záznamu a tám na samom spodku máš ponuku cudzia mena a vystavíš fa v cudzej mene;)
Slavena
12.11.07,10:47
A predsa ešte jeden problém. Faktúru som vystavila v EUR aj v
SK dňa 23. 10. 20007, pričom som použila kurz NBS. Úhrada prebehla dňa 8. 11. 2007 v EUR na devízový účet, pričom rozdiel medzi skutočne fakturovanou sumou v EUR a uhradenou sumou v EUR je 1,8 EUR v náš neprospech. Ešte som takúto vec neriešila, prosím teda o pomoc všetkých ochotných poraďákov.
Slavena
13.11.07,08:33
Ja mám problém, že vystavujem rakúskemu odberateľovi - platcovi DPH v Rakúsku faktúru v EUR po prvý krát a neviem, prečo sa mi tam ukazuje SKK, keď mám nastavený valutový účet. Nepodarilo sa mi tam cez ten záznam /na lište/ zvoliť tú cudziu menu, pretože mi ju tam ani neponúka. A o členení DPH už vôbec nehovorím. Skúšala som zadať členenie DPH /podľa §43-oslobodené od dane ..../ ale stále mi tam program vyhadzuje, že nemám zaškrtnuté políčko ponúkať - ale ja ho zaškrtnuté mám. Poradí mi niekto skúsenejší?

Prosím ešte raz o radu na moju druhú časť otázky. Ako mám v tomto prípade členiť DPH? Nejako sa mi to nedá nastaviť.
joshep
13.11.07,09:30
Ahojte,

potreboval by som poradiť ohľadom vydanej fakúry do Čiech pre platcu DPH. Aké tam mám dať členenie?
Ďakujem a prejem pekný deň.
cloe
13.11.07,09:33
Ahojte,

potreboval by som poradiť ohľadom vydanej fakúry do Čiech pre platcu DPH. Aké tam mám dať členenie?
Ďakujem a prejem pekný deň.

Ak sa jedná o dodanie tovaru, tak UDdodEU
Kája.
13.11.07,09:33
Pre Slavenu:Máš v zoznamoch, členenie DPH zaškrtnuté políčko UDdodEU, ak áno musí ti to vo faktúre členenie DPH ponúkať.
joshep
13.11.07,09:38
Ak sa jedná o dodanie tovaru, tak UDdodEU

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Ja som dával UKdodEU, nevadí???
Ďakujem.
Slavena
14.11.07,17:29
No už som na to prišla, ja som stále škrtala to políčko ponúkať, ktoré sa nachádza vedľa textu daného členenia a až potom som prišla na to, že sa má zaškrtnúť to políčko v záhlaví, teda nad textom. Však ako sa hovorí, "chlapci rastú pomaly", je to čistá pravda. Vďaka všetkým za rady.