_Ajuska
11.01.12,09:16
Dobrý deň poraďáci, prosím o Vašu pomoc. Kúpila som program Alfa od Krosu a idem si ponahadzovať veci za minuly rok. Chcem sa poradiť, aby som to robila dobre. Zacala som nahadzovat faktury prijate a vydane, myslim, ze to je ok, ale na b. vypise neviem kde mam dat podporu z uradu prace (do ktorych prijmov? mam tu viacej moznosti) kedze som ju nevycerpala celu, potom ako pri celkovom vyuctovani? A este ny vapise ked mam na konci polozky urok, dan a poplatok banke, to mam ako zauctovat? (Ucet pouzivam len jeden an veci sukromne aj suvisiace s podnikanim. Sukromne polozky dam do ktorej polozky? Su tu zadefinovane take podobne, neviem, aky je medzi tym rozdiel - iny odpocitatelny od zakladu dane, iny neovplyvnujuci dan z prijmu, vydavok na priebeznu polozku). Prosim o Vasu radu a pomoc. Dakujem pekne. Aja
Alena Šimová
11.01.12,13:57
Dobrý deň poraďáci, prosím o Vašu pomoc. Kúpila som program Alfa od Krosu a idem si ponahadzovať veci za minuly rok. Chcem sa poradiť, aby som to robila dobre. Zacala som nahadzovat faktury prijate a vydane, myslim, ze to je ok, ale na b. vypise neviem kde mam dat podporu z uradu prace (do ktorych prijmov? mam tu viacej moznosti) kedze som ju nevycerpala celu, potom ako pri celkovom vyuctovani? A este ny vapise ked mam na konci polozky urok, dan a poplatok banke, to mam ako zauctovat? (Ucet pouzivam len jeden an veci sukromne aj suvisiace s podnikanim. Sukromne polozky dam do ktorej polozky? Su tu zadefinovane take podobne, neviem, aky je medzi tym rozdiel - iny odpocitatelny od zakladu dane, iny neovplyvnujuci dan z prijmu, vydavok na priebeznu polozku). Prosim o Vasu radu a pomoc. Dakujem pekne. Aja
Dotácia z úradu práce neviem. Ale úrok v banke je v roku 2011 nezdaniteľný príjem, daň z úrokov ide síce na zaplatené dane, ale nie je nárok na vrátenie z DU, teda sa neuvádza v daňovom priznaní. Poplatok banke je daňový výdavok v prípade, ak je za položky na podnikanie. Súkromné platby idú na výdavky neovplyvňujúce základ dane. Myslím, že nie je šťastné riešenie mať iba 1 účet. Priebežné položky - výdavok a príjem - sú na zaúčtovanie pohybov peňazí medzi bankou a pokladnicou.
A nezdá sa mi, že by bola podobnosť medzi iný odpočítateľný od základu dane a iný neovplyvňujúci daň z príjmu. Rozdiel vyplýva už z názvu. Iný odpočítateľný ovplyvňuje základ dane, iný neovplyvňujúci neovplyvňuje základ dane.
Mila123
11.01.12,14:00
dotácia z UP musíš (mala by si riešiť ) postupným rozpúšťaním do výdavkov......celá dotácia by teda bola PNZD a cez ID poriešiš výdavky (netuším na čo bude dotácia ? nákup majetku? ZP ? SP? )
_Ajuska
11.01.12,17:47
Dakujem pekne:)
_Ajuska
11.01.12,18:00
Ano, nakup maj., SP, ZP. No idem poskusat ako mi to pojde... sa s tym popasujem....Diky:)
kirka
22.01.12,18:25
Na stranke Krosu - pri Alfe najdes v casto kladenych otazkach postup na rozne problemy pri uctovani, je tam aj postup ako zauctovat dotaciu z UPSVaR
editasara
16.03.12,05:27
Prosím, kto by mi vedel poradiť? Naúčtovala som dotáciu z ÚPSVR, 2 výdavky, potom cez ID sumu zúčtovanej dotácie. Ale vo výkaze o mejetku a záväzkoch mi ukazuje zle. Akoby mi to neodpčitávalo zo záväzkov. Neviete, kde robím chybu? Ďakujem
editasara
16.03.12,13:08
Nevie nikto poradiť, prosím?
Alena Šimová
16.03.12,13:42
Nevie nikto poradiť, prosím?

pri internom doklade si vybrala sumu cez F7 z knihy záväzkov?
mondes
16.03.12,20:26
Prosím, kto by mi vedel poradiť? Naúčtovala som dotáciu z ÚPSVR, 2 výdavky, potom cez ID sumu zúčtovanej dotácie. Ale vo výkaze o mejetku a záväzkoch mi ukazuje zle. Akoby mi to neodpčitávalo zo záväzkov. Neviete, kde robím chybu? Ďakujem
Na konci účtovného obdobia je potrebné znížiť stav záväzku voči UP. Výdavky súvisiace s podnikaním, ktoré boli v priebehu účtovného obdobia financované z poskytnutej dotácie, zaevidujte ako úhradu záväzku, ktorú pridajte ručne v časti Úhrady tlačidlom Pridaj. Takto postupujte dovtedy, kým nevyčerpáte celú sumu poskytnutej dotácie, t.j. kým finančne nevyrovnáte záväzok voči UP v evidencii záväzkov.