vecierka
11.01.12,10:13
Mám zaevidované staré záväzky z minulého roka. Tieto som v tomto roku vyplatila, ale bolo to napr. z manželového účtu. Na svojom podnikateľskom som nemala prostriedky. Ani v hotovosti som nemala prostriedky. Ako to mám zaúčtovať, že to bolo už zaplatené. Alebo čo mám s tým robiť?
vecierka
12.01.12,08:40
Mám zaevidované v záväzkoch odvody do Všzp. Nemala som ich zaplatené, na základe výzvy z poisťovne som ich vyrovnala napr. z manželovho účtu. Ako ich mám teraz zaúčtovať, že to je už zaplatené? Jednoducho ich mám zo záväzkov vymazať. A v peňažnom denníku to neuvediem do výdavkov. Je to tak správne?
evina
12.01.12,08:46
Mám zaevidované v záväzkoch odvody do Všzp. Nemala som ich zaplatené, na základe výzvy z poisťovne som ich vyrovnala napr. z manželovho účtu. Ako ich mám teraz zaúčtovať, že to je už zaplatené? Jednoducho ich mám zo záväzkov vymazať. A v peňažnom denníku to neuvediem do výdavkov. Je to tak správne?

A prečo by si ich neuviedla v peňažnom denníku? A tak ich dostaneš aj zo záväzkov. Ak si platila z iného účtu to sa dá riešiť priložením kópie aq vkladmi do pokladne. Na Porade je veľa príspevkov k tomu...
vecierka
12.01.12,08:57
Mohla by si mi to vysvetliť trochu bližšie? Čo sú to aq vklady?
vecierka
12.01.12,09:04
Mohla by si mi to vysvetliť trochu bližšie? Čo sú to aq vklady?
evina
12.01.12,09:09
Mohla by si mi to vysvetliť trochu bližšie? Čo sú to aq vklady?

http://www.porada.sk/t39237-uhrada-fa-z-ineho-uctu.html

pozri napríklad príspevok 4 - môžeš aj ID,