naninka23
11.01.12,12:44
Ahojte,
prosím, vie mi niekto poradiť, či bude nové tlačivo -
Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň pre rok 2011 ??
ďakujem
Mila123
11.01.12,11:45
áno, je nové tlačivo.....
jacekova
11.01.12,11:50
tu ho máš v prílohe...
naninka23
11.01.12,11:58
Viete mi prosím napisat, kde ho nájdem ?

ďakujem.
jacekova
11.01.12,12:23
Viete mi prosím napisat, kde ho nájdem ?

ďakujem.

úplne dole:
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8087
ivka70
11.01.12,12:26
Aj na stranke danoveho riaditelstva http://drsr.sk/wps/portal
ccokoladecka
18.01.12,08:26
dobrý deň,
žiadosť o vykonanie výpočtu dane može podať aj ten, komu vyplácame odmenu za výkon funkcie v štatutárnom orgáne spoločnosti? Dosahuje príjem zo závislej činnosti, tak si myslím, že áno. Potvrdíte mi to niekto?
A ešte otázka ohľadom zamestnávania českého občana, ktorý má dvoch zamestnávateľov, jedného v ČR a druhého nás v SR. Môže si takisto požiadať o vykonanie výpočtu dane v SR? alebo mu dám len potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2011 a zúčtovanie mu urobí český zamestnávateľ v ČR?
ivka70
18.01.12,08:30
dobrý deň,
žiadosť o vykonanie výpočtu dane može podať aj ten, komu vyplácame odmenu za výkon funkcie v štatutárnom orgáne spoločnosti? Dosahuje príjem zo závislej činnosti, tak si myslím, že áno. Potvrdíte mi to niekto? tiez si myslim, ze ano, ak nema ineho zamestnavatela.
A ešte otázka ohľadom zamestnávania českého občana, ktorý má dvoch zamestnávateľov, jedného v ČR a druhého nás v SR. Môže si takisto požiadať o vykonanie výpočtu dane v SR? alebo mu dám len potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2011 a zúčtovanie mu urobí český zamestnávateľ v ČR?
Nemozete mu urobit RZD, musi si podat danove priznanie sam, nakolko mal prijem zo zahranicia.
Tam sa posudzuje danovym rezidentom ktoreho statu je, tam podava DP.


v texte
inges
22.02.12,06:44
Dobrý deň.

Ak požiada o RZD konateľ, spoločník s.r.o (nepoberá odmenu za konateľstvo) a je v nej zamestnaný na TPP, podpísané vyhlásenie má ale neuplatňuje si NČZD, ale uplatňuje si daňový bonus a ešte má jeden príjem zo zamestnania u iného zamestnávateľa, je potrebné mu vykonať RZD. Vykoná mu RZD ten zamestnávateľ u ktorého si uplatňuje DB.
Ďakujem.
jankasm
22.02.12,07:43
Dobrý deň.

Ak požiada o RZD konateľ, spoločník s.r.o (nepoberá odmenu za konateľstvo) a je v nej zamestnaný na TPP, podpísané vyhlásenie má ale neuplatňuje si NČZD, ale uplatňuje si daňový bonus a ešte má jeden príjem zo zamestnania u iného zamestnávateľa, je potrebné mu vykonať RZD. Vykoná mu RZD ten zamestnávateľ u ktorého si uplatňuje DB.
Ďakujem.

No ten, u ktorého má podpísané vyhlásenie. Keďže si uplatňuje DB má podpísané vyhlásenie, RZD robí tam.
inges
22.02.12,07:56
ďakujem Jankasm :)
inges
28.02.12,10:08
Ešte by som sa chcela opýtať.
Takže ak nás požiadala bývalá zamestnankyňa, ktorá pracovala do konca júla a potom ukončila PP z dôvodu odchodu do dôchodku a od augusta nikde nepracovala, lebo bola na dôchodku. A keďže sme boli jej posledným zamestnávateľom, môžme jej vykonať RZD a vráti sa jej preplatok lebo k 1.1. nebola dôchodca a má nárok na celú NČZD. ďakujem
Tweety
28.02.12,10:18
Ešte by som sa chcela opýtať.
Takže ak nás požiadala bývalá zamestnankyňa, ktorá pracovala do konca júla a potom ukončila PP z dôvodu odchodu do dôchodku a od augusta nikde nepracovala, lebo bola na dôchodku. A keďže sme boli jej posledným zamestnávateľom, môžme jej vykonať RZD a vráti sa jej preplatok lebo k 1.1. nebola dôchodca a má nárok na celú NČZD. ďakujem O RZD vás spožiadala, zamestnáv. je povinný jej ho urobiť. Nárok na NČ uplatniť, príp. preplatok vrátiť.
inges
28.02.12,10:54
ďakujem krásne Tweety. Aj vďaka Vám sa mi to lepšie dostáva pod kožu:)

Pýtala som sa preto, lebo vraj ak požiada bývalý zamestnanec, ktorý neukončil rok, zamestnávateľ nemusí vykonať aj keď zamestnanec požiada.
inges
28.02.12,10:59
ďakujem krásne Tweety. Aj vďaka Vám sa mi to lepšie dostáva pod kožu:)

Pýtala som sa preto, lebo vraj ak požiada bývalý zamestnanec, ktorý neukončil rok, zamestnávateľ nemusí vykonať aj keď zamestnanec požiada.
teda ak už po skončení PP u bývalého zamestnávateľa nepracoval.
inges
28.03.12,05:05
Dobrý deň.
Výpočet ročného zúčtovania bolo vykonané a vypočítané 9.3.2012 a preplatky vrátené vo februárovej výplate v marci. Nedoplatky sme nezrazili nakoľko boli nižšie ako 3,32€, nikto nežiadal o darovanie 2%. Až na jedného zamestnanca. To sme si s kolegynkou nevšimli, že jeden zamestnanec žiadal o darovanie 2%. Môže sa mu ten nedoplatok zraziť v marcovej výplate?
Treba ešte raz vyrátať ročné zúčtovanie s aprílovým dátumom(2.4.2012) ak sa mu to bude vyplácať v apríli v marcovej mzde?
viktor24
02.04.12,06:27
Dobry den,
pri RZ dane zamestnancovi vznikol pomerne vysoky nedoplatok. Nakolko nie je mozne zamestnancovi jednorazovo zrazit nedoplatok, vyuzijem moznosti, ze danovy nedoplatok z RZ je mozne zrazat do konca roka 2012. Je potrebne tuto skutocnost Financnemu resp. Danovemu uradu oznamit? Ak ano, kde by som nasiel prislusne tlacivo? Dakujem za pomoc.
Mila123
02.04.12,06:28
nie, neoznamuje sa....
viktor24
02.04.12,07:24
nie, neoznamuje sa....

Dakujem. A ten danovy nedoplatok mozem rozlozit napr. na 3 mesiace v roznych vyskach?
Tweety
02.04.12,07:26
Dakujem. A ten danovy nedoplatok mozem rozlozit napr. na 3 mesiace v roznych vyskach?
Môžeš rozložiť tak, ako to vyhovuje zamestnancovi. Podstatné je len to, aby to splatil do konca roka.
viktor24
02.04.12,08:39
Dakujem krasne za rychle odpovede. Povodne ma zmiatla poznamka zo skolenia, kedy som napisal, ze v takomto pripade tj. ked zamestnancovi sa bude zrazat nedoplatok postupne do 31.12.2012, sa to musi ohlasit Financnemu uradu. Asi som nieco prepocul ... :)