magalanes
11.01.12,15:16
zdravim, potreboval by som radu:

pri platbe v hotovosti (bezhotovost teraz neriesim) zakaznikovi vystavim papierovu fakturu (vytlacim).
otazka: musim vytvorit aj papierovu kopiu kvoli archivacii, alebo staci ak si necham vygenerovat fakturu v el. podobe v systeme a ulozim ju (vygeneruje sa dajme tomu sucasne s tlacou papierovej faktury) bez toho aby som tlacil papierovu kopiu?

podotykam ze sa mi nejedna o elektronicku fakturu ani el. podpis, ved zakaznikovi davam papierovu fakturu.

Prosim aj o uvedenie, z coho a v akych zakonoch by ste vychadzali.

Vdaka

DOPLNENIE:
argumenty za to, aby stacilo uchovavat vystavenu fakturu elektronicky (+), proti (-)

(+) par. 31 zakona o uctovnictve, kde pisomna a technicka forma uctovneho zaznamu su rovnocenne
(-) avsak ked sa v systeme vygeneruje faktura, vytlaci sa podpise opeciatkuje (rozny pracovnik, rozna pobocka) a odovzda zakaznikovi, uz to nie je ta ista faktura, co sa ulozi v systeme do archivu (rozdiel je v peciatke a podpise).
(+) na druhej strane zas peciatka a podpis nie su nalezitostou faktury (par. 71 Z o DPH)
(-) par. 76 Z o DPH platitel je povinny uchovavat kopie faktur, ktore vyhotovil (treba teda kopirovat aj podpis a peciatku?)