vlastuš
11.01.12,15:25
Prosím o informáciu a pomoc. Mám 71 ročnú mamu. Moja sestra bez môjho vedomia predala jej byt,mamu dala do domova dôchodcov, poberá jej dôchodok. Mamina má Alzhaimera,je nechodiaca, takže odkázaná na pomoc druhých. Chcem ju zobrať k sebe bývať, postarať sa o ňu. Ja som dobrovoľne nezamestnaná, nepoberám žiadne peniaze od štátu. Mám nárok na opatrovateľský príspevok aj keď bývam v prenajatom byte, kde mám len prechodný pobyt?Som zúfalá, ako môžem mamine pomôcť, chcem byť pri nej a s ňou.
buchač
11.01.12,17:42
Prosím o informáciu a pomoc. Mám 71 ročnú mamu. Moja sestra bez môjho vedomia predala jej byt,mamu dala do domova dôchodcov, poberá jej dôchodok. Mamina má Alzhaimera,je nechodiaca, takže odkázaná na pomoc druhých. Chcem ju zobrať k sebe bývať, postarať sa o ňu. Ja som dobrovoľne nezamestnaná, nepoberám žiadne peniaze od štátu. Mám nárok na opatrovateľský príspevok aj keď bývam v prenajatom byte, kde mám len prechodný pobyt?Som zúfalá, ako môžem mamine pomôcť, chcem byť pri nej a s ňou.
Byt ma nezaujíma , to je o ľudských vzťahoch v rodine......žiaľ , niekedy aj na trt sú...
Furt sa so sestrou môžeš súdiť...

Trochu sa však pozastavím nad zvýrazneným ....

Kto platí DSS - ku ???
Pokiaľ viem , tak dôchodok je jedným z kritérií , že tento sa zasiela na adresu DSS a pri dnešných platbách za starostlivosť v nich sa veru aj doplácajú nemalé sumy ...
Bežný poplatok v DSS sa rádove začína od sumy cca 450 € ( a to som dosť okresal ) a pri veku mamy rátam , že tých 350 - 380 € ( s vdovským dokopy ) asi má ...
...takže ...????

Že máš prenajatý byt s prechodným pobytom tiež nie je výhra veliká ...
... si nezamestnaná ( hm - dokonca dobrovoľne )...
...chceš pomôcť atď ...

Dokopy ???.....radšej nechaj tak , nikdy nevieš , čo život prinesie v budúcnosti ...

Že tvrdé slová ???.....zvykaj si , ak si si ešte nie ...aj horšie môže byť ...