Nemo1
11.01.12,16:25
Dobrý den, táto informácia sa širi internetom a už aj na sosialných sietiach citujem internet :

Mesačné dávky pre dlhodobo nezamestnaných cigánov zo štyrmi deťmi :
Dávka v hmotnej núdzi 212,30€ + Za plnenie povinnej školskej dochádzky 68,80€ Na zdravotnú starostlivosť 12,-€ Aktivačný 126,14€ Na bývanie 89,2€ Dotácia na obed pre školopovinné deti 80,-€ Prídavky na deti 88,04€ SPOLU: 676,48€

Mesačná výplata pre zdravotnú sestru v 112 ktorá má tiež štyri deti a ktorá robí denne i nočné pripravená zachraňovať ľudské životy za každých podmienok: 542,-€ + Prídavky na deti 88,04€ SPOLU: 630,04€

je to pravda alebo klamstvo ?!
mattto
11.01.12,15:28
neviem, nie som ani zdravotná sestra, ani cigáň. Ale na Slovensku by ma to ani neprekvapilo, tu je jedna skupina obyvateľstva veľmi chránená
Tweety
11.01.12,15:30
Dobrý den, táto informácia sa širi internetom a už aj na sosialných sietiach citujem internet :

Mesačné dávky pre dlhodobo nezamestnaných cigánov zo štyrmi deťmi :
Dávka v hmotnej núdzi 212,30€ + Za plnenie povinnej školskej dochádzky 68,80€ Na zdravotnú starostlivosť 12,-€ Aktivačný 126,14€ Na bývanie 89,2€ Dotácia na obed pre školopovinné deti 80,-€ Prídavky na deti 88,04€ SPOLU: 676,48€

Mesačná výplata pre zdravotnú sestru v 112 ktorá má tiež štyri deti a ktorá robí denne i nočné pripravená zachraňovať ľudské životy za každých podmienok: 542,-€ + Prídavky na deti 88,04€ SPOLU: 630,04€

je to pravda alebo klamstvo ?! Je to viac ako možné.:o
marleau
11.01.12,15:44
Je to pravda.Cigáni mnohokrát dostávajú bonusy,o ktorých my ani nevieme.Takto naši "múdri" riešia tento problém.
bubkoch
11.01.12,15:45
nie je to ani pravda ani klamstvo, je to demagogia ...
lebo aby sa oba pripady mohli porovnat, je potrebne aj cigansku rodinu posudzovat ako 5-clennu, nie len bielu ...

v tom pripade vyjdu cisla o dost nizsie:
http://peniaze.pravda.sk/kto-ma-narok-na-davky-v-hmotnej-nudzi-dv4-/sk-pstat.asp?c=A110404_132329_sk-pstat_p59

1 ciganka + 4 deti:
Dávka v hmotnej núdzi 115,10€ + Za plnenie povinnej školskej dochádzky 68,80€ Na zdravotnú starostlivosť 10,-€ Aktivačný 63,07€ Na bývanie 55,8€ Dotácia na obed pre školopovinné deti 80,-€ Prídavky na deti 88,04€ SPOLU: 480,81€
vs
630,04 zdravotna sestra + 4 deti

ak ma ciganka doma rovnakeho muža povaľača ako ona, suma vyjde spominanych 676 €, ale je dost pravdepodobne, ze na mnohe prispevky, ktore ma ciganska rodina, by mala nárok aj rodina zdravotnej sestry, keby mala doma nezamestnaneho muza
fem
11.01.12,15:47
pamätám si, že aj moja mamina spomínala časy za socíku, keď nás chystala do tábora a za svoje , no a cigáni dostali príspevok,len aby poslali svoje deti do tábora tiež....:cool: tak možno takéto zvyky trvajú ďalej... či?
marleau
11.01.12,15:48
Aj za plnenie školskej dochádzky?
BIZAL
11.01.12,15:52
Prave dnes som musela zaplatit dost penazi statu a bola som smutna, ze to ide prave tam. Keby som vedela, ze peniaze idu chudobnym a dobrym dochodcom, nemrzelo by ma to az tak. Ale pri plateni sa mi az ruky triasli...
danushka
11.01.12,15:58
Nemo1, neviem, či je to presne tak, ako to uvádza táto správa, ale zodpovedne Ti môžem povedať, že pokiaľ sa v rómskej rodine dokážu postarať z týchto dávok o 4 deti, môže si tento štát povedať, že ho to vyšlo lacnejšie.
Ak by tak nebolo, pracovníčky sociálnej kurately musia deti z rodiny odňať. Ak sú tie deti vo veku do 6 rokov a nie sú právne voľné, tzn. že rodičia o ne prejavujú minimálny záujem aspoň poslaním pohľadnice do zariadenia, ktoré zabezpečuje ich umiestnenie v profesionálnej rodine, tak v takom prípade sa enorme zvyšujú náklady na dieťa.
Príspevok od štátu na jeho stravovanie a ošatenie v profi rodine činí na jedno dieťa 175€, k tomu treba pripočítať mzdu profesionálneho rodiča, ktorá je vo výške minimálnej mzdy, záleži od VÚC kraja.
Čiže pri takejto matematike si ľahko dokážeš prepočítať, ako štát radšej vynaloží prostriedky na hmotnú núdzu rodiny, než by im mal deti odňať, hoci žijú v katastrofických podmienkach a sú to predsa len deti, ktoré cítia hlad, biedu a trpký život.

Zvyčajne sa deti odnímajú vtedy, keď sa jedno dieťa opakovane ocitne v nemocnici hospitalizované v ťažkých zdr. stavoch a vtedy nemocnica vyzve pracovníkov ÚPSVaR k výjazdu a prešetreniu podmienok a potom sa robí poriadok s celou súrodeneckou skupinou.
Prípadne pracovníčky robia námatkové nájazdy do osád. Takže nebudem hovoriť, že teraz v zime sú plné centrá týchto uzimených a vyhladovaných detí a štát to výjde podstatne nákladnešie.

Jediná možnosť z môjho pohľadu je štátom organizovaná sterilizácia žien neprispôsobivých spoluobčanov, no ale sme v EÚ a to by sa im určite nepáčilo... Takže v našom štáte je časovaná bomba, ktorá už vybbuchla a naozaj som zvedavá, ako sa toto bude riešiť.

Ešte by som chcela povedať, že tie malé deti naozaj za túto situáciu nemôžu. A nezainteresovaný človek si povie, však je to cigán, je to banda...
Ale sám tento štát toto všetko organizuje a podporuje ich v tomto. Pokiaľ štát neučiní také opatrenie, že sa jednoducho neoplatí mať toľko detí a radšej zvolia rómske ženy bezplatnú sterilizáciu, tak sa tieto deti budú rodiť ďalej a cez zimu sa deti budú vychovávať v profesionálnych rodinách, respektíve budú ostávať v domovoch.

O adopciu rómskych detí nie je veľký záujem, skôr majú šancu sa dostať do pestúnstva. Ak sa rómske dieťa dostane do pestúnskej rodiny, ktorá pestúnstvo považuje za skutočné poslanie - také dieťa môže hovoriť o veľkom šťastí.
Trošku do tejto problematiky vidím a zistila som, že z pestúnstva si robia biznis už aj rómovia a nielen oni a popravde pestúni sú v tomto štáte veľmi okrajovo kontrolovaní, takpovediac až vznikne problém, až vtedy je aj kontrola.
Názor na pestúnsku starostlivosť väčšieho počtu detí som si urobila už skôr, ak si pamätáte zámenu manželiek a veľkú skupinu detí, ktoré vychovávala pani s manželom v dome, ktorý bol plesnivý, nevykúrený a zďaleka deti neostávali starostlivosť, akú mali...

Je veľa článkov na internete o problematike profesionálnych rodičov a pestúnov a niekedy len krútim hlavou, čo všetko sa v tomto štáte deje a nerieši sa.
Gapo
11.01.12,16:01
Keď si pomyslím na to, ako som raz išiel zaplatiť daň a úradníci div nespadli zo stoličiek, keď videli koľko idem platiť. S vytreštenými očami sa pýtali, to idete zaplatiť, asi som bol jeden z mála somárov čo poctivo platili vypočítané. No ale hreje ma na srdci koľkým matným spoluobčanom som pomohol sa pretĺcť životom.:mad::(:mad:
bubkoch
11.01.12,16:02
danushka: nesuhlasim s tvojim porovnanim, lebo tiež zavádzaš ...

totiz keby napr. ziadne prispevky a davky neexistovali, tak by sa tie cigančata NERODILI a stat by ziadne naklady na deti nemal ...
uvedom si ze cigani plodia deti len a len za ucelom ziskania tychto stedrych a bielych diskriminujucich davok
danushka
11.01.12,16:09
danushka: nesuhlasim s tvojim porovnanim, lebo tiež zavádzaš ...

totiz keby napr. ziadne prispevky a davky neexistovali, tak by sa tie cigančata NERODILI a stat by ziadne naklady na deti nemal ...
uvedom si ze cigani plodia deti len a len za ucelom ziskania tychto stedrych a bielych diskriminujucich davok

Bubkoch, prečítaj si ešte raz prosím poriadne, čo som napísala.
Nezavádzam, toto som napísala ako človek, ktorý mal vo svojej rodine 4 profi deti a som žiadateľom o pestúnstvo na ÚP.

Z môjho príspevku človek ktorý poriadne číta, nemôže cítiť podporu takého bezhlavého vyprázdňovania štátnej kasy.
Naopak, tvrdím, že tu treba robiť poriadok, už aj tak je neskoro !
bubkoch
11.01.12,16:17
Bubkoch, prečítaj si ešte raz prosím poriadne, čo som napísala.
Nezavádzam, toto som napísala ako človek, ktorý mal vo svojej rodine 4 profi deti a som žiadateľom o pestúnstvo na ÚP.

Z môjho príspevku človek ktorý poriadne číta, nemôže cítiť podporu takého bezhlavého vyprázdňovania štátnej kasy.
Naopak, tvrdím, že tu treba robiť poriadok, už aj tak je neskoro !

reagoval som na toto:
zodpovedne Ti môžem povedať, že pokiaľ sa v rómskej rodine dokážu postarať z týchto dávok o 4 deti, môže si tento štát povedať, že ho to vyšlo lacnejšie.
Ak by tak nebolo, pracovníčky sociálnej kurately musia deti z rodiny odňať. Ak sú tie deti vo veku do 6 rokov a nie sú právne voľné, tzn. že rodičia o ne prejavujú minimálny záujem aspoň poslaním pohľadnice do zariadenia, ktoré zabezpečuje ich umiestnenie v profesionálnej rodine, tak v takom prípade sa enorme zvyšujú náklady na dieťa.
Príspevok od štátu na jeho stravovanie a ošatenie v profi rodine činí na jedno dieťa 175€, k tomu treba pripočítať mzdu profesionálneho rodiča, ktorá je vo výške minimálnej mzdy, záleži od VÚC kraja.
Čiže pri takejto matematike si ľahko dokážeš prepočítať, ako štát radšej vynaloží prostriedky na hmotnú núdzu rodiny, než by im mal deti odňať,

tucne vyznacene nie je pravda ... stat by najlacnejsie vyslo, keby ziadne davky v hmotnej nudzi ciganom nevyplacal ... potom by nielen usetril dávky, ale ani o ziadne deti by sa nebolo nutne starat, lebo by ziadne neboli
danushka
11.01.12,16:25
Bubkoch, ja sa tu s Tebou nebudem naťahovať o slovíčka prosím. Cituješ len časť môjho príspevku, ktorý v takejto podobe úplne zmenil myšlienku celého príspevku. Dala som fakty ako profi rodič a odo mňa sa nik nedočká brýzgania na neprispôsobivých spoluobčanov, pretože sám štát toto dopúšťa.
Na rómske dieťa pozerám inými očami ako Ty a príspevkom hovorím za seba, o svojej osobnej skúsenosti a nepodávam informácie, ktoré som vytiahla z netu.

Nemám zapotreby nikoho zavádzať, jednoducho poznám fakty z tejto problematiky a v diskusii som ich použila. Hotovo.
Nezavádzam, nepodskakujem a navyše tu málo chodím, lebo Vy čo ste tu poniektorí novší tu len ziapate a neviete diskutovať na takej úrovni, na akú sme boli zvyknutí za oných starých časov ;).
marjankaj
11.01.12,17:02
Bubkoch, takže rómov by sme mali vyriešených. Teraz ešte vyriešime dôchodcov. Mali si našetriť na dôchodok v druhom pilieri a nie teraz robiť sekeru v sociálnej poisťovni. Teba je tu škoda, mal by si sedieť vo vláde.
danushka
11.01.12,17:05
Janík, ak dovolíš, doplním Ťa.
Nilenže by si dôchodcovia mali našetriť v druhom piieri, ale mali byť aj zdraví, aby neodčerpávali z prostriedkov ZP a mali by byť zamestnaní a odvádzať ďalej do systému SP.
bubkoch
11.01.12,17:15
Bubkoch, takže rómov by sme mali vyriešených. Teraz ešte vyriešime dôchodcov. Mali si našetriť na dôchodok v druhom pilieri a nie teraz robiť sekeru v sociálnej poisťovni. Teba je tu škoda, mal by si sedieť vo vláde.

nechapem co sem tahas dochodcov, nijako som dochodcov nespominal, dokonca ani ciganov som neriesil, len daval na pravu mieru niektore závery, ktore danuska vyvodzovala zo svojich faktov
marjankaj
11.01.12,17:19
tucne vyznacene nie je pravda ... stat by najlacnejsie vyslo, keby ziadne davky v hmotnej nudzi ciganom nevyplacal ... potom by nielen usetril dávky, ale ani o ziadne deti by sa nebolo nutne starat, lebo by ziadne neboli
A to akože oddnes? Už nie sme právny štát? Alebo som niečo nepostrehol?
To akože by tie deti podochli si chcel povedať?
bubkoch
11.01.12,17:26
A to akože oddnes? Už nie sme právny štát? Alebo som niečo nepostrehol?
To akože by tie deti podochli si chcel povedať?
moje nervy, ty nerozumies pisanemu textu ?
to nebol navrh, ale extremny priklad najlepsie vystihujuci nezmyselnost danushkineho zaveru, ze vlastne mame byt radi ze štat take davky vyplaca, lebo v opacnom pripade by to stat stalo 2-3x viac v profirodine ...