Janarma
11.01.12,17:41
Dobrý deň prajem, študoval som si poradu, ale pre istotu by som Vás pekne chcel poprosiť o pomoc ohľadom môjho vysporiadania dane z príjmov za rok 2011.

Ide o to, že v roku 2011 som bol zamestnaný u dvoch zamestnávateľov. Najprv u jedného a potom u druhého zamestnávateľa, u ktorého pracujem dodnes (medzitým som nebol na úrade práce). No a okrem príjmov z práce som už mal len príjmy z prenájmu do výšky, ktorá je oslobodená od dane z príjmov (do sumy 500 eur).

Prosím Vás, poradíte mi ako si mám vysporiadať moje povinnosti k roku 2011? Teda myslím daň z príjmov a poistenie (sociálne a zdravotné).

Ja sa domnievam, že si musím od predchádzajúceho zamestnávateľa vypýtať potvrdenie o príjme podľa § 5 za rok 2011 (ešte som ho nedostal) a potom môžem požiadať s týmto potvrdením môjho súčasného zamestnávateľa o vykonanie tzv. ročného zúčtovania dane z príjmov v lehote do 15.2.2012. Prosím je to tak?

A aj tá lehota je správna? A od kedy môžem požiadať môjho predchádzajúceho zamestnávateľa o potvrdenie o príjmoch za rok 2011? Už aj teraz? A prosím Vás, súčasný zamestnávateľ mi musí vysporiadať za rok 2011 daň z príjmov alebo je to len jeho dobrá vôľa, keď to urobí (teda, či má alebo nemá zákonnú povinnosť, poradíte mi, prosím, lebo ja si myslím, že má, ale nie som si istý...).

A ak mám príjmy z prenájmu za rok 2012 do sumy 500 eur, tak to je ok? S tým nič nemusím robiť, však? Ani pre tieto príjmy nemusím podávať daňového priznanie za rok 2011, však? A daň z príjmov mi vysporiada zamestnávateľ, však (samozrejme, keď ho o to požiadam)?

Prosím, prosím, poradíte mi? Je to tak? Alebo sa mýlim?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc!
ewita888
11.01.12,16:47
uvažuješ správne...

a zamestnávateľ, ak ho požiadaš o RZD ti ho musí spraviť..
Anja111
11.01.12,16:48
Dobrý deň prajem, študoval som si poradu, ale pre istotu by som Vás pekne chcel poprosiť o pomoc ohľadom môjho vysporiadania dane z príjmov za rok 2011.

Ide o to, že v roku 2011 som bol zamestnaný u dvoch zamestnávateľov. Najprv u jedného a potom u druhého zamestnávateľa, u ktorého pracujem dodnes (medzitým som nebol na úrade práce). No a okrem príjmov z práce som už mal len príjmy z prenájmu do výšky, ktorá je oslobodená od dane z príjmov (do sumy 500 eur).

Prosím Vás, poradíte mi ako si mám vysporiadať moje povinnosti k roku 2011? Teda myslím daň z príjmov a poistenie (sociálne a zdravotné).
RZ ZP urobí ZP. V SP sa ročné zúčtovanie nerobí.
Ja sa domnievam, že si musím od predchádzajúceho zamestnávateľa vypýtať potvrdenie o príjme podľa § 5 za rok 2011 (ešte som ho nedostal) a potom môžem požiadať s týmto potvrdením môjho súčasného zamestnávateľa o vykonanie tzv. ročného zúčtovania dane z príjmov v lehote do 15.2.2012. Prosím je to tak?
Áno.
A aj tá lehota je správna? A od kedy môžem požiadať môjho predchádzajúceho zamestnávateľa o potvrdenie o príjmoch za rok 2011? Už aj teraz?
Áno.
A prosím Vás, súčasný zamestnávateľ mi musí vysporiadať za rok 2011 daň z príjmov alebo je to len jeho dobrá vôľa, keď to urobí (teda, či má alebo nemá zákonnú povinnosť, poradíte mi, prosím, lebo ja si myslím, že má, ale nie som si istý...).
Keď požiadaš do 15.2.2012, tak má povinnosť urobiť RZD.
A ak mám príjmy z prenájmu za rok 2012 do sumy 500 eur, tak to je ok? S tým nič nemusím robiť, však? Ani pre tieto príjmy nemusím podávať daňového priznanie za rok 2011, však? A daň z príjmov mi vysporiada zamestnávateľ, však (samozrejme, keď ho o to požiadam)?
DP podávať nemusíš.

Prosím, prosím, poradíte mi? Je to tak? Alebo sa mýlim?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc!
... v texte.
Janarma
11.01.12,17:03
Ďakujem krásne za pomoc! Veľmi mi to pomôže!!!

A to je novinka s tým zdravotným poistením, že to urobí ZP, však? A prosím, musím ja niečo zdravotnej poisťovni oznámiť ohľadom mojich príjmov za rok 2011? Resp. správne tomu rozumiem, že so zdravotným a sociálnym poistením nemusím vôbec nič riešiť?

Ďakujem ešte raz za pomoc!
Anja111
11.01.12,17:10
Ďakujem krásne za pomoc! Veľmi mi to pomôže!!!

A to je novinka s tým zdravotným poistením, že to urobí ZP, však? A prosím, musím ja niečo zdravotnej poisťovni oznámiť ohľadom mojich príjmov za rok 2011? Resp. správne tomu rozumiem, že so zdravotným a sociálnym poistením nemusím vôbec nič riešiť?

Ďakujem ešte raz za pomoc!
Všetko zariadia zamestnávatelia, ty nemusíš oznamovať ZP nič.
Janarma
11.01.12,17:17
Všetko zariadia zamestnávatelia, ty nemusíš oznamovať ZP nič.

Ďakujem veľmi pekne! A, prosím, ani zamestnávateľa nemusím ohľadom tohto zdravotného poistenia o nič žiadať?

Veľká vďaka za cenné rady!
Anja111
11.01.12,17:38
Ďakujem veľmi pekne! A, prosím, ani zamestnávateľa nemusím ohľadom tohto zdravotného poistenia o nič žiadať?

Veľká vďaka za cenné rady!
Nie, netreba.
Janarma
11.01.12,18:26
Nie, netreba.

Veľmi pekne ďakujem!