mersedes1982
11.01.12,18:02
Ahoj.
Prosím o radu.

1/ na príjm.účet sa poslali peniaze za prenájom kotolne, účtovanie MD223 -vratky/D ???
2/ výber hotovosti z bankomatu z účtu obyvateľov MD???/D???
3/ sledujem účty, ako je 111, viem že tam má byť koncom roka 0, teraz tam mám nejakú sumu...:-( kde som mohla urobiť chybu???? mylná platba je 0,príjem je 0 atd....

Robím účt.veľmi krátky čas účtovníctvo v RO a mám na krku ročnú závierku. Musím aj čerpanie rozpočtu vykorigovať. Mám mesačné sledovanie čerpania rozpočtu výdavkov a príjmov. Zborník je sledovaný stále, ked zaúčtujem výpis,to mi stále sedí.
Cez ID môžem robiť úpravu??? Kde je veľké čerpanie ubrať a kde je mínus tam to pridať, aby bolo čerpanie 100%. Co musím sledovať ako presne robiť závierku???
Prosím, ak vie niekto, nech mi napíše,poradí....som bezradná. ďakujem
tictac7
11.01.12,17:22
Ahoj.
Prosím o radu.

1/ na príjm.účet sa poslali peniaze za prenájom kotolne, účtovanie MD223 -vratky/D ???
2/ výber hotovosti z bankomatu z účtu obyvateľov MD???/D???
3/ sledujem účty, ako je 111, viem že tam má byť koncom roka 0, teraz tam mám nejakú sumu...:-( kde som mohla urobiť chybu???? mylná platba je 0,príjem je 0 atd....

Robím účt.veľmi krátky čas účtovníctvo v RO a mám na krku ročnú závierku. Musím aj čerpanie rozpočtu vykorigovať. Mám mesačné sledovanie čerpania rozpočtu výdavkov a príjmov. Zborník je sledovaný stále, ked zaúčtujem výpis,to mi stále sedí.
Cez ID môžem robiť úpravu??? Kde je veľké čerpanie ubrať a kde je mínus tam to pridať, aby bolo čerpanie 100%. Co musím sledovať ako presne robiť závierku???
Prosím, ak vie niekto, nech mi napíše,poradí....som bezradná. ďakujem

1. prenájom kotolne - na základe čoho? treba urobiť predpis 31x/6xx až potom úhradu
2. výber hotovosti - na základe výpisu z účtu 261/2xx a potom PPD 211/261
3. len hľadať Ti ostáva

a toto čo píšeš "...Cez ID môžem robiť úpravu??? Kde je veľké čerpanie ubrať a kde je mínus tam to pridať, aby bolo čerpanie 100%...." to hádam nemyslíš vážne. Nemôžeš upravovať hore-dole. A v priebehu roka ste si nerobili predbežnú finančnú kontrolu, predtým než ste zrealizovali nejkaý nákup, či na to vôbec máte peniaze v rozpočte. To kde robíš? Ak robíš v rozpočtovej organizácii, máte nejakého zriaďovateľa, tam je nejké ekonomické oddelenie, kontaktuj sa s nimi - okamžite. Ak si na obci, máte povinnosť auditu, kontaktuj auditora, máte s nejakými blízkymi obcami aj bližšie kontakty (spoločný školský alebo stavebný úrad) alebo len tak, ľudia sa poznajú - okamžite volaj a choď za nimi, ale neviem, čo už teraz poriešiš, každému z nich horí termín (myslím, že 20. 1. to máte...)....
mersedes1982
12.01.12,10:39
ďakujem pekne za pomoc.
samozrejme úpravu rozpočtu nemôžem len tak hore-dole, asi som to potom zle napísala.
predtým sa to ako robilo neviem, ja tu robím 4 mesiace. Ahoj a prajem Ti pekný deň
mersedes1982
13.01.12,16:50
ja som ku koncu roka vynulovala v RO príjmový účet ( to sme museli, aby bola 0 !!!)
Výpis BU ku dnu 29.12 zase náš zriadovateľ dal na PU sumu 3eurá za prenájom kotolne za posledné 3 roky.
na MD som dala 223 (vratky)/ len protiúčet nie je mi jasný!!!!!