Kika69
11.01.12,18:08
Pekný večer prajem. Chcela by som vás poprosiť o pomoc v nasledovnom prípade: Slov. firma - platiteľ DPH zaoberajúca sa predajom maďarského vína si predplatila v Maďarsku odborný časopis o vínach. Faktúra za predplatné časopisu bola vystavená s 5 % DPH. Mám faktúru samozdaniť- cenu bez DPH? To viem, že DPH bude nedaňovým nákladom. Vopred ďakujem za vaše rady.
Tweety
11.01.12,17:29
Pekný večer prajem. Chcela by som vás poprosiť o pomoc v nasledovnom prípade: Slov. firma - platiteľ DPH zaoberajúca sa predajom maďarského vína si predplatila v Maďarsku odborný časopis o vínach. Faktúra za predplatné časopisu bola vystavená s 5 % DPH. Mám faktúru samozdaniť- cenu bez DPH? To viem, že DPH bude nedaňovým nákladom. Vopred ďakujem za vaše rady. AK ste mu poskytli IČO dph, maďar mal fakturovať bez dph, takže žiadajte o prepracovanie faktúry.
Kika69
11.01.12,18:07
AK ste mu poskytli IČO dph, maďar mal fakturovať bez dph, takže žiadajte o prepracovanie faktúry.

Ďakujem za odpoveď, neviem, či mu môj klient poskytol IČ DPH, z papierov vidím, že komunikácia a objednávka prebiehala cez internet. Nejedná sa o veľkú sumu, DPH je v prepočte cca 2,50 Eur, navyše už bola zaplatená, takže myslím, že náklady spojené s prevodom vrátených peňazí by boli vyššie ako samotná čiastka DPH. Takže, ak ostane pôvodná faktúra, tak ju mám samozdaniť-čiastku bez DPH?