ludmila66
11.01.12,19:09
Vedel by mi niekto poradiť, keď prevádzkujem pedikúru, či musím robiť účtovníctvo, alebo si môžem dať paušálne výdavky. Mám normálne kasu, ale mám veľmi malé skutočné náklady. Ďakujem
jacekova
11.01.12,18:19
Kludne pausalne vydavky. Jedinym obmedzenim je platcovstvo DPH.
otázka
12.01.12,05:44
Vedel by mi niekto poradiť, keď prevádzkujem pedikúru, či musím robiť účtovníctvo, alebo si môžem dať paušálne výdavky. Mám normálne kasu, ale mám veľmi malé skutočné náklady. Ďakujem
Nezabudnúť na inventarizáciu tovaru ( skladových zásob ), čo malo byť k 31.12.2011, aj keď pôjde o paušálne výdaje.
..MARIA
12.01.12,06:16
[QUOTE=otázka;1941076]Nezabudnúť na inventarizáciu tovaru ( skladových zásob ), čo malo byť k 31.12.2011, aj keď pôjde o paušálne výdaje.[/QUOT

Ano, postup výpočtu dane je správny, robím takto daňové priznanie pre nechtárku- "nechtový dizajn",
ale zarazilo ma teraz, že je potrebné robiť inventarizáciu tovaru aj v tomto prípade...??? sú to samé drobnotinkky, laky, geliky, ale tovar je bežne používaný.
Ja by som do zásob davala len to, čo nebolo otvorené a nebolo použité. teraz neviem či mám správny názor.
Ved nebudem dávať do zásob 1/2 laku, alebo gelu a trblietok....)))) Prosím vás vyjadrite sa mi k tomu.
Vopredďakujem za vaše názory....)))
otázka
12.01.12,06:39
[QUOTE=otázka;1941076]Nezabudnúť na inventarizáciu tovaru ( skladových zásob ), čo malo byť k 31.12.2011, aj keď pôjde o paušálne výdaje.[/QUOT

Ano, postup výpočtu dane je správny, robím takto daňové priznanie pre nechtárku- "nechtový dizajn",
ale zarazilo ma teraz, že je potrebné robiť inventarizáciu tovaru aj v tomto prípade...??? sú to samé drobnotinkky, laky, geliky, ale tovar je bežne používaný.
Ja by som do zásob davala len to, čo nebolo otvorené a nebolo použité. teraz neviem či mám správny názor.
Ved nebudem dávať do zásob 1/2 laku, alebo gelu a trblietok....)))) Prosím vás vyjadrite sa mi k tomu.
Vopredďakujem za vaše názory....)))
Je to potrebné. Pri paušálnych výdajoch sa vedie evidencia pohľadávok, príjmov, odvodov a evidencia zásob. S tým načatým ( v používaní ) materiálom neviem poradiť.
jacekova
12.01.12,07:07
[QUOTE=otázka;1941076]Nezabudnúť na inventarizáciu tovaru ( skladových zásob ), čo malo byť k 31.12.2011, aj keď pôjde o paušálne výdaje.[/QUOT

Ano, postup výpočtu dane je správny, robím takto daňové priznanie pre nechtárku- "nechtový dizajn",
ale zarazilo ma teraz, že je potrebné robiť inventarizáciu tovaru aj v tomto prípade...??? sú to samé drobnotinkky, laky, geliky, ale tovar je bežne používaný.
Ja by som do zásob davala len to, čo nebolo otvorené a nebolo použité. teraz neviem či mám správny názor.
Ved nebudem dávať do zásob 1/2 laku, alebo gelu a trblietok....)))) Prosím vás vyjadrite sa mi k tomu.
Vopredďakujem za vaše názory....)))

Inventuru zasob treba. Podla mna len plne obaly, nie nacate, pretoze tie uz boli dane do spotreby.
Toto plati nielen pre nechtarky,ale aj pedikerky, ci kadernicky atd.
ja kazem davat len plne nenacate obaly,alebo ako to nazvat.
..MARIA
12.01.12,07:21
[QUOTE=..MARIA;1941086]

Inventuru zasob treba. Podla mna len plne obaly, nie nacate, pretoze tie uz boli dane do spotreby.
Toto plati nielen pre nechtarky,ale aj pedikerky, ci kadernicky atd.
ja kazem davat len plne nenacate obaly,alebo ako to nazvat.

Srdečná vdaka za Vaše názory. Pustím sa do toho.