kocurik49
11.01.12,19:05
Dobrý den, chcela by som sa poradit. Otec mi daruje auto.No ja ho nechcem napisat na mna, kvoli tomu že otec plati nižšie poistne než ja. Ako dlho ho nemusim na mna prepisat?Ak mam darovaciu zmluvu v ruke, no auto je prihlasene na otca som ja majitelkou?
arizona
11.01.12,18:11
buchač
11.01.12,18:26
Dobrý den, chcela by som sa poradit. Otec mi daruje auto.No ja ho nechcem napisat na mna, kvoli tomu že otec plati nižšie poistne než ja. Ako dlho ho nemusim na mna prepisat?Ak mam darovaciu zmluvu v ruke, no auto je prihlasene na otca som ja majitelkou?

...šak nemusíš ...

Napíšte papier - splnomocnenie na užívanie auta a fertig ...
Majiteľ otec - užívateľ Ty...
Problémy môžu nastať pri nehode a podobne ...proste pri úradných veciac , foter bude musieť behať...

Darovaciu zmluvu ( overenú ) by som dal do šanonu ...pre doby budúce
bubkoch
11.01.12,18:29
Dobrý den, chcela by som sa poradit. Otec mi daruje auto.No ja ho nechcem napisat na mna, kvoli tomu že otec plati nižšie poistne než ja. Ako dlho ho nemusim na mna prepisat?Ak mam darovaciu zmluvu v ruke, no auto je prihlasene na otca som ja majitelkou?

auto bude tvoje az vo chvili, ked bude na teba prepisane na policii a ty budes ako majitel uvedena v TP, kym sa tak nestane, majitelom bude otec aj ked mas darovaciu zmluvu v ruke ...
to ze auto ostane prihlasene na otca a ty na nom budes jazdit nie je ziaden problem, kludne taky stav moze trvat roky, problem bude az pri pripadnom dedicskom konani alebo ak by mal otec na krku exekutora, v tychto pripadoch by si mohla o to auto prist

darovacia zmluva nie je vobec potrebna, ak by poistne nebol pre vas problem, auto len jednoducho na policii prepise otec na teba ako noveho majitela aj drzitela), dostanes novy TP a je to vyriesene