sotko
11.01.12,19:59
Pracujem v statnej sfere. Jeden moj kolega sa bez vedomia svojho nadriadeneho hrabal v jeho administrativnych zaznamoch a dostal sa tak aj ku osobnym personalnym zlozkam ostatnych kolegov. Zistil tak informacie o platovych pomeroch, zaradeni zamestnancov do tried atd. Samozrejme robil to preto, aby sa mohol porovnat. Takymto sposobom zistil, ze je na tom horsie ako niektori ostatni a on si mysli ze nepravom. Neprizna si, ze je to kvoli jeho lenivosti, ale kedze je zavistlivy vyhraza sa sudenim, ze on je nepravom diskriminovany. Vsetkym je jasne, ze tie informacie ziskal jedine tak, ze sa dostal k tym osobnym zlozkam. Mne je osobne jedno co podnikne voci zamestnavatelovi (myslim si ze nic, ze len tak vykrikuje). Mne vadi, ze sa dostal k mojim osobnym udajom a chcem aby bol za to nejakym sposobom postihovany. Budem rad, ak mi poradite, kde sa mozem stazovat a ziadat nejake zadostucinenie. Nas priamy nadriadeny nie je velmi silna osobnost a bude podla mna problem bagatelizovat a ignorovat. Co mozem dosiahnut tym ak podam podnet na urad na ochranu osobnych udajov?
ivka70
11.01.12,19:08
Otazka je: vies nejakym sposobom dokazat, ze sa dostal k tvojim osobnym udajom?
Okrem jeho reci, kedze sam proti sebe svedcit nepojde .....
sotko
11.01.12,20:40
Nie priamy svedkovia neboli. Iba z tych jeho reci je jasne, ze si to pozeral. Ta miestnost sa nezamyka.
tictac7
11.01.12,20:50
Nie priamy svedkovia neboli. Iba z tych jeho reci je jasne, ze si to pozeral. Ta miestnost sa nezamyka.

...daj podnet a letíš...nakoľko píšeš, že "...Ta miestnost sa nezamyka...." - teda zamestnávateľ nezabezpečil ochranu....vieš, aká pálka mu hrozí?! nie tomu,čo kukal, ale tomu čo tomu nezabránil....
GabiZ
12.01.12,07:27
Nie priamy svedkovia neboli. Iba z tych jeho reci je jasne, ze si to pozeral. Ta miestnost sa nezamyka.

Tvrdenie proti tvrdeniu. Pokiaľ tieto osobné údaje nezneužije a nespôsobí vám tým osobne ujmu, tak neurobíte nič. Zvlášť, ak s tým neurobí nič zamestnávateľ (štátna správa? :(neurobí verte tomu). A ako sa píše v predchádzajúcom príspevku, pri napísaní sťažnosti na úrad pre ochranu osobných údajov, by ste si rovno mohli napísať aj výpoveď.
sito
12.01.12,14:48
Pracujem v statnej sfere. Jeden moj kolega sa bez vedomia svojho nadriadeneho hrabal v jeho administrativnych zaznamoch a dostal sa tak aj ku osobnym personalnym zlozkam ostatnych kolegov. Zistil tak informacie o platovych pomeroch, zaradeni zamestnancov do tried atd. Samozrejme robil to preto, aby sa mohol porovnat. Takymto sposobom zistil, ze je na tom horsie ako niektori ostatni a on si mysli ze nepravom. Neprizna si, ze je to kvoli jeho lenivosti, ale kedze je zavistlivy vyhraza sa sudenim, ze on je nepravom diskriminovany. Vsetkym je jasne, ze tie informacie ziskal jedine tak, ze sa dostal k tym osobnym zlozkam. Mne je osobne jedno co podnikne voci zamestnavatelovi (myslim si ze nic, ze len tak vykrikuje). Mne vadi, ze sa dostal k mojim osobnym udajom a chcem aby bol za to nejakym sposobom postihovany. Budem rad, ak mi poradite, kde sa mozem stazovat a ziadat nejake zadostucinenie. Nas priamy nadriadeny nie je velmi silna osobnost a bude podla mna problem bagatelizovat a ignorovat. Co mozem dosiahnut tym ak podam podnet na urad na ochranu osobnych udajov?

Nevešaj sa! Nestojí ti to za to! Ak nepodnikne on, ale podnikneš ty, potom podnikne niečo tá, nie silná osobnosť. Asi vieš či je schopný využiť, zneužiť aj tvoje osobné údaje. Ak áno, ta sa zariaď podľa toho.
terezamaria
12.01.12,15:10
Ja osobne by som oslovila šéfa, pokiaľ by nereagoval, tak by som apelovala u jeho šéfa, aby dal zamknúť miestnosť, kde ktokoľvek zo " šikovných " zamestnancov sa dostane k personálnym a mzdovým údajom pracovníkov firmy. Lebo je naprosto samozrejmé, že miestnosti musia byť uzamknuté a počítače zaheslované. " Najvyšší " sa aspoň dozvie, aký má " bo.del " vo vlastnej organizácii / firme/.