bui
11.01.12,20:06
Ahojte. Nase vedenie sa rozhodlo predat auto zamestnancovi.
- Auto sa odpisuje iba jeden rok,
- pri kupe sme si narokovali DPH na vstupe
- auto ideme predat za 10 EUR, cize hlboko pod cenu.

Chcem sa poradit co vsetko nam z toho vyplyva.
- Ak sa nemylim, tak by som mala odviest DPH z trhoveh ceny a nie z tej nizkej ceny za ktoru sa auto predava. (kedze sa predava zamestnancovi)
- Dalej si myslim ze by mal zamestnanec zaplatit dan z nepenazneho prijmu, co je asi trhova cena.
- No nie som si ista co so zostatkovou cenou vozidla.
- Bude danova zosattkova cena vozidla danovym nakladom?aj ked vynos bude len 10 EUR?
- A co odvedena DPH z trhovej ceny bude danovym alebo nedanovym nakladom?

dakujem vopred
bui
10.06.12,04:48
ahojte poradaci.opat sa vraciam k mojej otazke ohladom predaja sluzobneho auta zamestnancovi. Mohla by som poprosit nejakeho odbornika o nazor? dakujem.
IvoM
11.06.12,08:22
Ahojte. Nase vedenie sa rozhodlo predat auto zamestnancovi.
- Auto sa odpisuje iba jeden rok,
- pri kupe sme si narokovali DPH na vstupe
- auto ideme predat za 10 EUR, cize hlboko pod cenu.

Chcem sa poradit co vsetko nam z toho vyplyva.
- Ak sa nemylim, tak by som mala odviest DPH z trhoveh ceny a nie z tej nizkej ceny za ktoru sa auto predava. (kedze sa predava zamestnancovi)
Áno, z trhovej
- Dalej si myslim ze by mal zamestnanec zaplatit dan z nepenazneho prijmu, co je asi trhova cena.
Áno, keďže ide o nepeňažný príjem zamestnanca tak sa z neho platia aj odvody
- No nie som si ista co so zostatkovou cenou vozidla.
- Bude danova zosattkova cena vozidla danovym nakladom?aj ked vynos bude len 10 EUR?
Áno, celá ZC je daňovým nákadom §19.3.b) zákona o DzP
- A co odvedena DPH z trhovej ceny bude danovym alebo nedanovym nakladom?
Samozrejme nedaňovým nákladom.

dakujem vopred

Ešte podľa mňa by sa nemalo zabudnúť v DP dodaniť rozdiel medzi predajnou cenou a trhovou cenou.
bui
12.06.12,08:37
Ešte podľa mňa by sa nemalo zabudnúť v DP dodaniť rozdiel medzi predajnou cenou a trhovou cenou.

Ja by som predsa len este mala otazku, pokial ide o to vratenie DPH z trhovej ceny, v ktorom paragrafe zakona o DPH to najdem?

A taktiez, kedze tato vratka DPH bude nedanovym nakladom , tak podla akeho paragrafu?

Len som tak rozmyslala, ze keby som si DPH na vstupe nebola narokovala, a dala by som ju celu do obstaravacej ceny auta, tak by som danove odpsy pocitala z tejto o DPH navysene vstupnej ceny vozidla, a potom by aj zostatkova cena danova bola vyssia ale bola by danova. A tak by DPH bola cela v danovych nakladoch.
Pricom teraz ked som si DPH na vstupe narokovala od statu , a teraz ju vratim tak uz bude nedanovym nakladom?

dakujem