SamuelSK
11.01.12,20:41
Neviete kde kupit "idealny" a univerzalny kufor?
Pointa je, ze 1 musi stacit na vsetko (ak je to fyzikalne mozne), pretoze nemam vela ulozneho priestoru..
Nech s nim mozem ist do snehu, (*tak zas sa budem pokusat ho v tom nevyvalat), ale aj do piesku (zas*)

Cas na ktory sa budem balit je asi tiez dolezity, ze? netusim, nieco take stredne, sikovne do ruky, nieco ...

Respektive, KTORY - to by mi pomohlo najviac :)


Urceny pre priemerneho 1 cloveka.

Dik
lujza.j
11.01.12,19:43
SamuelSK
11.01.12,19:45
jasne, to viem aj ja :p

ale chcel som ziskat realne informacie, od realnych ludi, nie aby sa mi nejaky pekny kufor rozsypal po ceste..

nehladam nejaky podiamantovany, alebo totalne neznicitelny, ale tak - myslel som si ze ist do prveho obchodu a zobrat prvy kufor je "prilis dobre na to aby to bola pravda" :D
kopretinka
11.01.12,19:46
:D chceš nemožné
lujza.j
11.01.12,19:49
nechápem? Samsonite ti nestačí?
SamuelSK
11.01.12,19:55
Tak neviem, aky je tam rozdiel?
Mne staci cokolvek co udrzi samo seba a obsah pokope :)
Nemusi byt nepremokavy (kedze take sa extremne tazko zhanaju, ale ked sme uz pri tom, nepoznate vodotesny bahot, ruksak? myslim vodotesny, nie nepremokavy, aby som v nom doslova mohol vodu zo studne nosit :) na extremnu turistiku v divocine..)
Ale viem ze napr na nete to moze stat 50eur, a v nejakom "cinskom" obchode 20eur, lenze neviem, ktory zobrat.. kvalita atd asi nebude rovnaka, ci ?
lujza.j
11.01.12,19:58
prepáč, tak potom choď na "mildu" a kúp si kufor tam:):)
SamuelSK
11.01.12,20:00
No ja si srandu nerobim, znamy kupil v (nie cine, ale v neviem akom obchode, v hypernove a vedla bola china, ale to bolo to nemecke nieco, co sem dovaza)

Presne taka ista znacka a typ za cca 1/2 ceny zo "znackoveho" obchodu

Ved nie som blazon, aby som nieco preplacal 2x (kedze viem ako to chodi s marzami v obchode, ak ma clovek stastie, kupi to v akcii -50% (alebo daleko viac) a aj vlk je syty aj ovca cela.. :D )

Viem ze sa to da vsetko na Internete najst, staci tvrdy research, ale jednoduchsie sa je opytat sa nie?

Ved ...
avalik
11.01.12,20:04
ja mam kufre aj Samsonite aj "Hugo Miletic" :) ... do lietadla zasadne lacny, ktoreho mi nebude luto - aj tak sa poobija pri manipulacii na letisku

mam 4 kufre roznych velkosti - zalezi od doby na ktoru cestujem a aj rocneho obdobia + mam kozmeticky kufrik
vzdy si beriem kufor o cislo vacsi ako potrebujem - nie napraskany - lefo pocitam s tym, ze nieco nakupim, tak aby to bolo kam zbalit :)
co sa tyka skladnosti - pozri si sady, ktore sa daju skladovat vlozenim do seba
lujza.j
11.01.12,20:05
...vieš ja mám zafixovaný kufor Samsonite, kde bol notebook , niekto si ho dal pri nastupovaní do auta na strechu, zabudol nastúpil a odišiel , kufor spadol a iné auto ho prešlo, notebook fungoval.
kopretinka
11.01.12,20:08
SamuelSK
11.01.12,20:12
Ale to zalezi od toho aky je to notebook :)
Osobne mam tusim Lenovo (bez HDD, ale SSD), cize je vyrobeny tak, aby vydrzal viac ako napr.. nejaky iny.

Ale tak moze byt aj samsonite, len tu bola jedna tema, zevraj sa vyraba vo Vietname a kvalita klesa.. Ale to neviem odkial maju, to moze platit vsade no :)

Velmi sa mi paci ten napad skladovania kurfa v kufre, 100bodov :) tak jednoduche a nenapadlo mi to :D Prave preto som zalozil tuto temu :D
lujza.j
11.01.12,20:23
Ale to zalezi od toho aky je to notebook :)
Osobne mam tusim Lenovo (bez HDD, ale SSD), cize je vyrobeny tak, aby vydrzal viac ako napr.. nejaky iny.

Ale tak moze byt aj samsonite, len tu bola jedna tema, zevraj sa vyraba vo Vietname a kvalita klesa.. Ale to neviem odkial maju, to moze platit vsade no :)

Velmi sa mi paci ten napad skladovania kurfa v kufre, 100bodov :) tak jednoduche a nenapadlo mi to :D Prave preto som zalozil tuto temu :D

mimotemy moja príhoda s notebookom je stará niekoľko rokov, možno aj 10, ale to je jedno;)
SamuelSK
11.01.12,20:25
Aha , no :)
Tak pred 10 rokmi boli kvalitnejse veci ako dnes ;)

Ale ok beriem aj samsonite :D maju to tiez v takej sade, napr 3 kurfe? velky stredny maly.. ktore naukladam do seba ked su prazdne? :)
avalik
11.01.12,20:36
Aha , no :)
Tak pred 10 rokmi boli kvalitnejse veci ako dnes ;)

Ale ok beriem aj samsonite :D maju to tiez v takej sade, napr 3 kurfe? velky stredny maly.. ktore naukladam do seba ked su prazdne? :)

co tak trosku googlit, resp. zajst do predajne a zistit na mieste ... hmm?
kopretinka
11.01.12,20:36
lujza.j
11.01.12,21:01
SamuelSK
11.01.12,21:40
arizona
12.01.12,03:47
jasne, to viem aj ja :p

ale chcel som ziskat realne informacie, od realnych ludi, nie aby sa mi nejaky pekny kufor rozsypal po ceste..

nehladam nejaky podiamantovany, alebo totalne neznicitelny, ale tak - myslel som si ze ist do prveho obchodu a zobrat prvy kufor je "prilis dobre na to aby to bola pravda" :D
Nasa rodinka je dost rozcestovana,kufrov a cest. tasiek mame ako v mensom obchode, kufre dostavaju riadne zabrat pocas celeho roku.
Nekupujeme u cinancov,ale ani extra znackove.Taku beznu strednu triedu.Este sa nam nerosypal ani jeden.
Pri kupe kufra je pre mna dolezite
-aby bol lahky
-aby mal pevne,kvalitne kolieska
-vyhodou je aj tzv. rezervny priestor /zips okolo celeho kufra kt.pri zatvoreni zmensi kufor,ale po otvoreni ti prida trochu priestoru navyse/

Ak potrebujes kufre do extremnych podmienok,tak by som sa asi zamerala aj na povrchovy material,aby bol impregnovany a z odolnejsej latky.
luja5
12.01.12,12:32
... Pointa je, ze 1 musi stacit na vsetko (ak je to fyzikalne mozne), pretoze nemam vela ulozneho priestoru...

Ak máš málo úložného priestoru, môžeš kufor vyplniť vecami (napríklad sezónnym oblečením) a keď ho budeš potrebovať, veci z kufra vybrať a zatiaľ uložiť na miesto určené pre kufor.
SamuelSK
12.01.12,13:40
Aj to je dobry trik, diky luja5 :)

No objednal som si Samsonite Atolas Upright 65 a 74 .. (dufam ze vojdu do seba :D )
(Je sice drahsi ako tie ine znacky, no ked uz mam dat 50 alebo 80 eur, tak radsej si priplatit, hadam vydrzia)

Ale je to mizerne.. mame tu priserne maly trh :(

Dik za rady..
SamuelSK
13.01.12,19:51
Sadli do seba ako uliate :D
Uz aby som ich mohol niekde otestovat :D