ekin
25.05.04,11:35
dostala som rozpacite info, ze ak nabozenska spoloc. je prijemcom akejkolvek dotacie zo stat.rozpoctu, musi prejst na PU.
Zakon o ucto hovori o tom tiez, ale vedela som, ze je to este niecim podmienene... len teraz kde to najst? Vedel by ma niekto spravne nasmerovat? Nech mi neunikne ani jeden paragraf..lebo robit PU tam, kde staci JU sa mi teda vôbec nechce.. Vdaka, kolegovia;)
alena
25.05.04,12:51
cirkvi a nabozenske spolocnosti s pravnou subjektivitou vedu JU podla §9 odst.2 pism.e) zakona c.431/2002 Z.z. o uctovnictve za podmienky, ze nepodnikaju a sucasne nie su prijemcami dotacii zo statneho rozpoctu. Musia splnat obidve podmienky.
ekin
25.05.04,15:44
alenkaaa, si pokladik, o to vlastne islo, splnit dve podmienky!! uz sa idem na to pozriet - ano, to som aj tak citala, ale neuvedomila som si tu podmienku spojenia oboch veci naraz...Je sice pravdou, ze zakon to tak vyslovne nehovori, ale cosi sa mi mari, ze ktosi-kdesi o tom tak hovoril.. Len preco to v zakone tak nejasne napisali? Skusim si to este overit u metodicky na nasom DR.. ale vdakaaaaaaa