ivetka.k
12.01.12,09:23
Dobrý den,
obraciam sa na vas s prosbou,lebo si uz neviem rady.Pred niekolkými rokmi som isla známemu robit spoludlznika do PSS. Tam si zobral na dom financie. Len preslo uz par rokov a ja by som uz chcela tiez riesit byvanie,ale nemozem lebo mam na seba rucenie. Vyzera to este na 3-4r splacania. Chcem sa opytat aka je moznost zrusit rucenie, ked znamemu stale hovorim aby ma zrusil alebo to vyplatil, ale stale sa vykruca ze nema peniaze aby to vyplatit hned. Musim byt rucitel do konca splatenia, alebo je tam nejaka suma pri ktorej uz nepotrebuje mat rucitela?
dakujem za pomoc....iva
Stanislav 1975
12.01.12,08:36
Budeš ručiteľkou pokial nevyplatí známy komplet celý dlh..., bez dohody so známym a najma s PSS sa zo spoludlžníctva nevyvlečieš sama nijako...,nemáš šancu
ivetka.k
12.01.12,08:42
Budeš ručiteľkou pokial nevyplatí známy komplet celý dlh..., bez dohody so známym a najma s PSS sa zo spoludlžníctva nevyvlečieš sama nijako...,nemáš šancu


a je moznost ze pojdeme spolu do PSS a tam podam nejaku dohodu? ci ako? aby ma toho zbavil?
Stanislav 1975
12.01.12,08:45
a je moznost ze pojdeme spolu do PSS a tam podam nejaku dohodu? ci ako? aby ma toho zbavil?
no tak teoreticky ak by s tým PSS súhlasila,by sa to mohlo dať, ale neviem, tieto inštitúcie niesú takýmto čachrom machrom moc naklonené-ale skúste tam zbehnúť-nejaká šanca je...,aj ked veru neviem...
Mayyo
12.01.12,09:51
V PSS by malo byť možné vymeniť ručiteľa.
Ja som riešil niečo podobné v lete 2010, ručil som bratovi a potreboval som úver na vlastné bývanie.
Vtedy sme to vyriešili tak že namiesto mňa bol zapísaný ako bratov ručiteľ otec, ale samozrejme PSS musela súhlasiť (treba dokladovať príjem ručiteľa).