veronika12345
12.01.12,11:11
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť? Dňa 21.12.2011 som uzatvorila dohodu o pracovnej činnosti, brutto mzda 2,50 € na hodinu. K dokumentom som pridávala aj vyhlásenie, že si nesťahovanie dane uplatňujem u tohto zamestnávateľa. Mesačne by to malo vychádzať na 100€. Chcem sa opýtať či sa mi z toho bude sťahovať daň, resp. či si môžem požiadať o jej vrátenie. Pretože zamestnávateľ mi stiahol daň.
Ďakujem
veronikasad
12.01.12,10:13
kedy si vypísala a odovzdala zamestnávatelovi vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?
veronika12345
12.01.12,10:33
Ono to bolo robené dodatočne koncom roka,ale s dátumom 21.12. Nadriadená sa vyjadrila, že to robili 4 ekonómky, všetko je podľa zákona, všetko sedí a už nemám vymýšľať......
Tweety
12.01.12,10:36
Ono to bolo robené dodatočne koncom roka,ale s dátumom 21.12. Nadriadená sa vyjadrila, že to robili 4 ekonómky, všetko je podľa zákona, všetko sedí a už nemám vymýšľať...... AK to robili 4 ekonómky, tak už len to, že to robili spätne, je zle a porušením zákona. Možno si v tom Vyhlásení zle označila- že si NČ neuplatňuješ, pozri sa na to u ekoómiek, ak je to tak, tak si podaj DP a preddavok na daň budeš mať vrátený.
veronika12345
12.01.12,10:57
Čiže to chápem správne, daň by sa mi nemala strhávať pri sume 100€ mesačne? Ekonómky sú v Prahe, vyhlásenie im bolo posielané asi takým štýlom, že vypísané moje údaje a to je všetko, pretože nadriadená sa nevedela rozhodnúť, čo má zaškrtnúť.... Argumentácia ekonómky, ktorá mi bola tlmočená prostredníctvom nadriadenej bola asi v tom význame, že časť príjmu sa mi zdaňuje a časť príjmu nie, nadriadená mi dokonca ani nevedela povedať, či mi daň cez podanie DP vrátia.....Tak som si to chcela ujasniť, lebo už som naozaj nevedela..
veronikasad
12.01.12,11:00
Čiže to chápem správne, daň by sa mi nemala strhávať pri sume 100€ mesačne? Ekonómky sú v Prahe, vyhlásenie im bolo posielané asi takým štýlom, že vypísané moje údaje a to je všetko, pretože nadriadená sa nevedela rozhodnúť, čo má zaškrtnúť.... Argumentácia ekonómky, ktorá mi bola tlmočená prostredníctvom nadriadenej bola asi v tom význame, že časť príjmu sa mi zdaňuje a časť príjmu nie, nadriadená mi dokonca ani nevedela povedať, či mi daň cez podanie DP vrátia.....Tak som si to chcela ujasniť, lebo už som naozaj nevedela..
Mala si v roku 2011 príjem aj od iného zamestnávatela ?
veronika12345
12.01.12,11:07
Áno mala som, tam mi nesťahovali daň, tak od roku 2012 mám novú zmluvu kde mi daň sťahujú, pretože u nového zamestnávateľa ( zmluva od 21.12.2011) by to malo byť výhodnejšie....
Zamestnávateľ A - celý rok 2011, nestrhával daň, od roku 2012 nová zmluva- strháva daň...Zamestnávateľ B - zmluva od 21.12.2011- podávala som vyhlásenie, aby mi daň nestrhával...ale tam sa asi stala chyba, lebo mi daň strhol
veronikasad
12.01.12,11:09
Áno mala som, tam mi nesťahovali daň, tak od roku 2012 mám novú zmluvu kde mi daň sťahujú, pretože u nového zamestnávateľa ( zmluva od 21.12.2011) by to malo byť výhodnejšie....
Zamestnávateľ A - celý rok 2011, nestrhával daň, od roku 2012 nová zmluva- strháva daň...Zamestnávateľ B - zmluva od 21.12.2011- podávala som vyhlásenie, aby mi daň nestrhával...ale tam sa asi stala chyba, lebo mi daň strhol
vypýtaj si Potvrdenie o zdan.mzde od všetkých zamestnávatelov, u ktorých si mala príjem v roku 2011. Do 31.3.2012 podaj daň.priznanie typu A. V ňom si uplatníš celoročnú nezd.časť a ak ti vznikne preplatok, DU ti zrazenú daň začiatkom mája vráti.
veronika12345
12.01.12,11:16
Ďakujem Vám pekne :)
veronika12345
12.01.12,14:21
Ešte by som sa chcela opýtať, ak odovzdám Vyhlásenie, kde uvediem, že nechcem, aby mi zamestnávateľ strhával daň, má on povinnosť zo zákona toto rešpektovať? Resp. si môže vybrať, či mi bude strhávať alebo nie?
Tweety
12.01.12,14:22
Ešte by som sa chcela opýtať, ak odovzdám Vyhlásenie, kde uvediem, že nechcem, aby mi zamestnávateľ strhával daň, má on povinnosť zo zákona toto rešpektovať? Resp. si môže vybrať, či mi bude strhávať alebo nie? Ak vo Vyhlásení uvedieš, že si NČ uplatňuješ, zamestnáv. to musí rešpektovať.