Kascamo
12.01.12,10:58
Dobry den, fungujem ako fyzicka osoba na medzibankovom TRHU FOREX a s kamaratmi sme si chceli zalozit s. r. o. a podnikat tam tymto sposobom.
Opytal som sa par ludi, ktori sa pohybuju v tychto smeroch a dostal som taku odpoved.


1. Forex je OTC trh, ktorý sa neobchoduje na burze ale na medzibankovom trhu. Ak obchodujete forex cez brokerov obchodujete spot bez dodávky = derivát.
2. Fyzická osoba a Právnická osoba, ktorá obchoduje s finančnými nástrojmi s cudzím kapitálom musí mať právoplatné licencie k takejto činnosti, ktoré udelejú Národná banka slovenska. Potrebujete licenciu obchodníka s cennými papiermi pre investičnú službu riadenia portfólia podľa zákona 566/2011 na čo Vám forma SRO nestačí.
3. Ak chcete obchodovať s vlastnými finančnými prostriedkami, na to licenciu nepotrebujete a každý právnik Vám poradí aký predmet činnosti zvoliť tak aby nebol v rozopore so zákonmi upravujúcich správu cudzieho kapitálu. To je však nie je potrebné v prípade ak takáto činnosť bude len marginálnou činnosťou spoločnosti, ktorá tak koná v súvislosti so správou vlastného majetku.

Moja otazka sa tyka bodu 3. Da sa nejako zakryt posobenie na forexu, tj marginalna cinnost nejakou hl. cinnostou, ktora bude len fiktivna a nebudem to robit? Lebo ako hl. cinnost si to dat nemozeme a musime to robit ako marginalnu cinnost. Za rady dakujem.
hornak.ebsr
12.01.12,10:18
V texte


Dobry den, fungujem ako fyzicka osoba na medzibankovom TRHU FOREX a s kamaratmi sme si chceli zalozit s. r. o. a podnikat tam tymto sposobom.
Opytal som sa par ludi, ktori sa pohybuju v tychto smeroch a dostal som taku odpoved.


1. Forex je OTC trh, ktorý sa neobchoduje na burze ale na medzibankovom trhu. Ak obchodujete forex cez brokerov obchodujete spot bez dodávky = derivát.
2. Fyzická osoba a Právnická osoba, ktorá obchoduje s finančnými nástrojmi s cudzím kapitálom musí mať právoplatné licencie k takejto činnosti, ktoré udelejú Národná banka slovenska. Potrebujete licenciu obchodníka s cennými papiermi pre investičnú službu riadenia portfólia podľa zákona 566/2011 na čo Vám forma SRO nestačí. Správne musí byť obchodník s cennými papiermi a akciová spoločnosť (ZI musí byť splatené podľa spomínaného zákona)
3. Ak chcete obchodovať s vlastnými finančnými prostriedkami, na to licenciu nepotrebujete a každý právnik Vám poradí aký predmet činnosti zvoliť tak aby nebol v rozopore so zákonmi upravujúcich správu cudzieho kapitálu. To je však nie je potrebné v prípade ak takáto činnosť bude len marginálnou činnosťou spoločnosti, ktorá tak koná v súvislosti so správou vlastného majetku. Pokiaľ obchodujete cez brokera, tj. nevykonávate priamo činnosť obchodníka s cennými papiermi nemusíte žiadať o licenciu... Je v podstate jedno aké voľné živnosti podľa zoznamu schválených činností zvolíte, doporučoval by som zvoliť všetky ekonomické činnosti (napr. Faktoring, atď.). Obchodovali by ste prakticky s prostriedkami klientov ako s vlastnými.

Moja otazka sa tyka bodu 3. Da sa nejako zakryt posobenie na forexu, tj marginalna cinnost nejakou hl. cinnostou, ktora bude len fiktivna a nebudem to robit? Lebo ako hl. cinnost si to dat nemozeme a musime to robit ako marginalnu cinnost. Za rady dakujem.
Kascamo
12.01.12,10:31
Dobry den, kedze nemozem este pisat sukromne spravy... Mam jednu otazku... Ako je to s uctovanim, uctuje sa kazdy obchod zvlast? Lebo fungujem na principe obrovske mnozstvo malo ziskovych obchodov, tj 1-2E/obchod, no tych obchodov moze byt rocne aj 100-200 000... preto mi pride trosku nelogicke uctovat kazdy obchod zvlast... Napiste mi SS co si o tom myslite, mozte aj s kontaktom, napr skype/icq...vdaka
mattto
12.01.12,15:13
Dobry den, kedze nemozem este pisat sukromne spravy... Mam jednu otazku... Ako je to s uctovanim, uctuje sa kazdy obchod zvlast? Lebo fungujem na principe obrovske mnozstvo malo ziskovych obchodov, tj 1-2E/obchod, no tych obchodov moze byt rocne aj 100-200 000... preto mi pride trosku nelogicke uctovat kazdy obchod zvlast... Napiste mi SS co si o tom myslite, mozte aj s kontaktom, napr skype/icq...vdaka

načo na scalping potrebuješ obchodnú spoločnosť, načo vôbec na forex potrebuješ obchodnú spoločnosť?
Elanornegra
12.01.12,15:43
Blba otazka... a to akym systemom hec obchodovat nema ziadny vyznam... asi to nehce v malom robit logicky
mattto
12.01.12,15:56
Blba otazka... a to akym systemom hec obchodovat nema ziadny vyznam... asi to nehce v malom robit logicky

asi niekto nechápe písaný text, on chce obchodovať iba so svojimi prostriedkami, takže otázka robenia vo veľkom je bezpredmetná, lebo keď mám vlastných 100 tis. EUR, rovnako 100 tis. EUR ich budem mať aj ako obchodná spoločnosť a nemusím vytvárať fiktívnu činnosť, aby som mohol obchodovať vlastné prostriedky na forexe
hornak.ebsr
12.01.12,16:12
asi niekto nechápe písaný text, on chce obchodovať iba so svojimi prostriedkami, takže otázka robenia vo veľkom je bezpredmetná, lebo keď mám vlastných 100 tis. EUR, rovnako 100 tis. EUR ich budem mať aj ako obchodná spoločnosť a nemusím vytvárať fiktívnu činnosť, aby som mohol obchodovať vlastné prostriedky na forexe

Jedná sa o "akože" vlastné prostriedky, a hlavne sa určite jedná o to, že do toho nejde SÁM ! Viac spoločníkov ...
mattto
12.01.12,16:18
Jedná sa o "akože" vlastné prostriedky, a hlavne sa určite jedná o to, že do toho nejde SÁM ! Viac spoločníkov ...

ak mú chce dať niekto peniaze na forex, aký je rozdiel, či mu ich dá ako FO alebo ako PO? Keď ich bude viac, čo to mení na veci?
hornak.ebsr
12.01.12,16:25
ak mú chce dať niekto peniaze na forex, aký je rozdiel, či mu ich dá ako FO alebo ako PO? Keď ich bude viac, čo to mení na veci?

Ja som zato aby takéto spoločenstvá mali svoju právnu formu... Ale je to každého názor.