robes91
12.01.12,11:08
Dobrý deň , chcel by som sa vás opýtať ohladom absolvenstkej praxi , práve teraz v januari som si ukončil študium na Vysokej škole , bol som sa prihlásit na Urad práca a stade mi navrhli nech si najdem absolventsku prax kde by som mal len 20 hodin týždene robit .. a moja otázka je to že či tuto moju prax by som mohol vykonávat v hociakom podniku ? napríklad v bufete ? alebo aj na pošte alebo u hociakého podnikatela ktorý ma pečiatku ?? a druhá otázka je to že plat by som mal mat okolo 190 a tieto peniaze by mi štát platil všetky alebo by sa platilo aj z podniku niečo ? .. lebo potom by som išiel na čierno robit a pečiatku by som mal od kamaráta ktorý je podnikat tak sa to dá spravit podla vás ?
ivka70
12.01.12,10:11
nedielka
12.01.12,10:19
Mozes to robit v akomkolvek podniku,aj v bufete,ked si to vies VYBAVIT:..len ma zaraza,ako tvoje zmyslanie.. ked mozes aspon takymto sposobom ziskat nejaku prax,preco spekulujes ako a kde vybavit peciatku.. ked si chces zarabat u kamarata, tak naco si studoval???
Vivi
01.02.12,13:42
dobry den,chcela by som sa spytat-kto mate ludi na absolventskej praxi - prisli im uz prispevky za odpracovany december 2011?my mame absolventku,tato prispevok stale nedostala,vsetko je riadne odnesene,aj som si to tam overovala-pani na urade nas odkazuje na to,ze vraj je zavreta statna pokladnica....nemate niekto podobny problem?
Vivi
06.02.12,09:05
posuvam....
Zimama
06.02.12,19:03
dobry den,chcela by som sa spytat-kto mate ludi na absolventskej praxi - prisli im uz prispevky za odpracovany december 2011?my mame absolventku,tato prispevok stale nedostala,vsetko je riadne odnesene,aj som si to tam overovala-pani na urade nas odkazuje na to,ze vraj je zavreta statna pokladnica....nemate niekto podobny problem?

Ani moja dcéra ešte nedostala vyplatené za december - keď niesla na úrad januárovú prezenčku a pýtala sa na to, pani jej (vraj dosť arogantne) povedala, že peniaze dostane čoskoro... O zavretí štátnej pokladnice nič neviem... A neviem ani, čo je to "čoskoro"... ;):)
jaanna
08.02.12,07:47
Dobrý deň,
mám zamestnankyňu, ktorá pred nástupom do zamestnania bola na absolventskej praxi. Zaujíma ma či tento príjem z absolventskej praxe sa započítava do zdaniteľných príjmov v ročnom zúčtovaní. Ďakujem
Mila123
08.02.12,07:55
nie, je to predsa štátna dávka tá sa nezdaňuje....(je od dane oslobodená podľa §9 ods. 2 pís. b zákona 595/2003 z.z. v pl. znení....