havik
12.01.12,11:22
zdravim vsetkych,

o mesiac idem otvarat malu prevadzku kde budem predavat ja osobne. mam s.r.o. v ktorej som konatel aj spolocnik.
musim mat nejaku pracovnu zmluvu? alebo nie. nechcel by som aby ma koli tomu SOI-ka pomrdala.

diki,

havik
havik
12.01.12,11:48
poprosim aspon o strucnu odpoved,

dakujem velmi pekne.
blavaciko
12.01.12,15:34
strucna odpoved:nie

a daj ludom viac casu na odpoved ako hodinu, vacsina su zamestnani...
mattto
12.01.12,16:00
blavačisko dobre píše, ešte poznámka, že SOI by bolo úplne jedno, či máš pracovnú zmluvu alebo nie
havik
12.01.12,16:51
blavačisko dobre píše, ešte poznámka, že SOI by bolo úplne jedno, či máš pracovnú zmluvu alebo nie

no neviem, kamaratke prisli do kaviarne ktora je pisana na niekoho z jej rodiny a pekne ju za to podrbkali ze nemala zmluvu.
bol som tam osobne ked tam prisli.(SOI)
veronikasad
12.01.12,16:54
no neviem, kamaratke prisli do kaviarne ktora je pisana na niekoho z jej rodiny a pekne ju za to podrbkali ze nemala zmluvu.
bol som tam osobne ked tam prisli.(SOI)
nelegálnu prácu kontroluje Inšpekcia práce, nie SOI-ka. Zavolaj si tam, v s.r.o.-čke sa posudzuje inak ako pri živnostníkovi.
blavaciko
12.01.12,16:56
SOI-ke to moze byt naozaj skutocne jedno

kamaratke prisli do kaviarne KTORA JE PISANA NA NIEKOHO Z JEJ RODINY... takze nie na nu? ved to je vlastne jedno nie?
havik
12.01.12,16:56
strucna odpoved:nie

a daj ludom viac casu na odpoved ako hodinu, vacsina su zamestnani...

dakujem za odpoved. ale nemusis to tak prezivat. slusne som poprosil, slusne podakoval.
havik
12.01.12,17:00
nelegálnu prácu kontroluje Inšpekcia práce, nie SOI-ka. Zavolaj si tam, v s.r.o.-čke sa posudzuje inak ako pri živnostníkovi.

dakujem, to je uz odpoved. asi to bude preto, lebo ona bude zivnostnik tak mozno ju za to mohli podrbkat. dakujem
veronikasad
12.01.12,17:04
SOI-ke to moze byt naozaj skutocne jedno

kamaratke prisli do kaviarne KTORA JE PISANA NA NIEKOHO Z JEJ RODINY... takze nie na nu? ved to je vlastne jedno nie?
Nie je to jedno - živnostníkovi môže vypomáhať rodinný príslušník, ktorý je dôchodkovo poistený. Vtedy sa nejedná o nelegálnu prácu.

Úplne iná situácia je v s.r.o-čke. Tam nikto z rod.príslušníkov bez prihlásenia v SP (stačí dohoda) vypomáhať nemôže. Neviem však ako to je, ak pracuje sám majitel alebo konatel (bez pracovno-právneho vzťahu).
marjankaj
12.01.12,17:10
zdravim vsetkych,

o mesiac idem otvarat malu prevadzku kde budem predavat ja osobne. mam s.r.o. v ktorej som konatel aj spolocnik.
musim mat nejaku pracovnu zmluvu? alebo nie. nechcel by som aby ma koli tomu SOI-ka pomrdala.

diki,

havik

No ak nám tu servíruješ takéto čiastočné informácie, tak to musíš ísť za vešticou. Tá to bude vedieť lepšie.
marjankaj
12.01.12,17:12
Nie je to jedno - živnostníkovi môže vypomáhať rodinný príslušník, ktorý je dôchodkovo poistený. Vtedy sa nejedná o nelegálnu prácu.

Úplne iná situácia je v s.r.o-čke. Tam nikto z rod.príslušníkov bez prihlásenia v SP (stačí dohoda) vypomáhať nemôže. Neviem však ako to je, ak pracuje sám majitel alebo konatel (bez pracovno-právneho vzťahu).

Veronika, SROčka má rodinných príslušníkov? Akože dcérsku SROčku?:---
Títo akože podnikatelia si pričasto pletú FO s PO.:eek:
veronikasad
12.01.12,17:13
Veronika, SROčka má rodinných príslušníkov? Akože dcérsku SROčku?:---
Títo akože podnikatelia si pričasto pletú FO s PO.:eek:
Janko, zle som sa vyjadrila - myslela som jednoosobovú s.r.o. a rod. príslušníkov majitela.
marjankaj
12.01.12,17:21
Veď ja som to tebe neadresoval, len som sa od toho odpichol.
A keď sme už pritom, tak ak by som vlastnil akcie slovnaftu, tak by som sa tam mohol akože prechádzať ako by sa mi zachcelo?
Veď to je o tom istom.
veronikasad
12.01.12,17:24
Veď ja som to tebe neadresoval, len som sa od toho odpichol.
A keď sme už pritom, tak ak by som vlastnil akcie slovnaftu, tak by som sa tam mohol akože prechádzať ako by sa mi zachcelo?
Veď to je o tom istom.
Súhlasím. Len jednoosobové s.r.o-čky sa v mnohých prípadoch zakladajú práve preto, aby SZČO po prekročení obratu nemusel platiť odvody do SP. Nemám osobnú skúsenosť s kontrolou Inšpekcie práce.
havik
12.01.12,17:36
No ak nám tu servíruješ takéto čiastočné informácie, tak to musíš ísť za vešticou. Tá to bude vedieť lepšie.

co je na tejto informacii ciastocne, bud tak dobra vysvetli mi to.
Economic
12.01.12,19:02
zdravim vsetkych,

o mesiac idem otvarat malu prevadzku kde budem predavat ja osobne. mam s.r.o. v ktorej som konatel aj spolocnik.
musim mat nejaku pracovnu zmluvu? alebo nie. nechcel by som aby ma koli tomu SOI-ka pomrdala.

diki,



havik

Pokiaľ je jednoosobová sro, a ty si v nej zodpovedná osoba uvedená na živnostenskom úrade, nemusíš hneď na začiatku byť zamestnaný v nej. No keď kšefty pôjdu dobre, budeš potrebovať náklady a potom sa môžeš zamestnať a dáš si mzdu akú uznáš za vhodné a k tomu príslušné odvody. Pokiaľ je zodpovedná osoba cudzia osoba, vtedy PP musí byť, aj keď môže byť nie na plný pracovný úväzok.