maska2
12.01.12,13:09
Ahojte poraďáci. Dnes mi prišiel predpis na zálohové platby za komunál.odpady na rok 2012.Som Fo. Platba 1/4 ročne. Na konci roku príde vyúčtovacia platba na celú sumu. Ako to mám zaevidovať :
ZF - IND a platby ako úhrady??????????????
a na konci roku celú sumu do VOZD?

Ďdakujem, Tóno
veronikasad
12.01.12,12:11
Ahojte poraďáci. Dnes mi prišiel predpis na zálohové platby za komunál.odpady na rok 2012.Som Fo. Platba 1/4 ročne. Na konci roku príde vyúčtovacia platba na celú sumu. Ako to mám zaevidovať :
ZF - IND a platby ako úhrady??????????????
a na konci roku celú sumu do VOZD?

Ďdakujem, Tóno
Predpis si zaeviduj do ostatných záväzkov. A štvrťročnú úhradu budeš mať ako čiastočnú úhradu záväzku v členení prev.réžia.
neviem o tom, že by mesto ešte posielalo okrem predpisu nejaký iný doklad.
maska2
12.01.12,12:14
No mne prišlo vyúčtovanie poplatku za odpady za rok 2011 v tej plnej sume ako bol predpis zaloh.Tak čo s tým?
maska2
12.01.12,13:11
Tak ako si s tým poradiť? Tóno
maska2
12.01.12,19:31
???????????????????????
rodina1
12.01.12,19:45
No mne prišlo vyúčtovanie poplatku za odpady za rok 2011 v tej plnej sume ako bol predpis zaloh.Tak čo s tým?

Ak ti prišlo vyúčtovanie, tak by tam mala byť suma buď preplatok, alebo nedoplatok. Ak si však zaplatil všetky zálohové platby, tak by vo vyúčtovacej faktúre mala byť nula.
maska2
12.01.12,19:53
Práve že nie je nula.Prvá je oznacená ako zálohová s rozpisom platieb za quartále.No a dnes prisla akoze ta vyuctovacia kde je napisane že je vyuctovacia suma sa zhoduje s predpisanými zalohovými platbami a to je vsetko.Tak teraz neviem.
ja som to chcel spravit tak, že zalohovu beriem ako predpis normálny a platby quartálne dávam ako VOZD a túto vyúčtovaciu len zapísem a dam ju ako uhradenú???????????????????
rodina1
12.01.12,19:57
Práve že nie je nula.Prvá je oznacená ako zálohová s rozpisom platieb za quartále.No a dnes prisla akoze ta vyuctovacia kde je napisane že je vyuctovacia suma sa zhoduje s predpisanými zalohovými platbami a to je vsetko.Tak teraz neviem.
ja som to chcel spravit tak, že zalohovu beriem ako predpis normálny a platby quartálne dávam ako VOZD a túto vyúčtovaciu len zapísem a dam ju ako uhradenú???????????????????

Môžeš aj tak urobiť. Zaeviduj ju do knihy záväzkov a v dátume pre úhrady si zapíš všetky dátumy, kedy si zálohy zaplatil. Tým pádom bude uhradená.
mimotemyvôbec neviem, prečo ti mesto poslalo aj "vyúčtovaciu" faktúru.
maska2
12.01.12,20:11
No ani ja neviem prečo to tak komplikuju ...to nie je faktura ...to je len predpis.A este niečo predsa???? ked ten predpis prisiel dnes..možem ho dobaliť este do roku 2011 ked to patri k tomu uctovnemu obdobiu a nijak to neovplyvní nič?
rodina1
12.01.12,20:16
No ani ja neviem prečo to tak komplikuju ...to nie je faktura ...to je len predpis.A este niečo predsa???? ked ten predpis prisiel dnes..možem ho dobaliť este do roku 2011 ked to patri k tomu uctovnemu obdobiu a nijak to neovplyvní nič?

Áno, môžeš ho dať do roku 2011.
maska2
12.01.12,20:17
tak to aj tak spravim..tie zalohy dam rovno do rezie a hotovo a vyslednu znulujem na konci roku....dakujem za konzultaciu
Mariana001
12.01.12,20:47
Prosim o odpoveď.Sme kvartalni platcovia DPH. Vystavila som preddavkovu fakturu bez DPH v jednom mesiaci. V Alfe ju zaevidujem do pohladavok ako preddavok a stlpec penazneho dennika nezdanitelny prijem? Uhrada bola na treti den po vystaveni.Zauctujem uhradu ako PD NZD? V nasledujucom mesiaci som vystavila ostru fakturu,kde som odpocitala prijaty preddavok.Fakturu zauctujem s celkovou hodnotou a uhradu: cast faktury ako ID OZD a zvysnu cast fa ako PD OZD? Takto som to vlastne aj urobila.Ak je to nespravne,je to problem? DPH som sice odviedla az z konecnej faktury ale predsa. A fakturu k prijatej zalohe som nevystavovala. Dakujem vopred za odpoved. Dufam,ze to nie je az take zle.