maska4
12.01.12,13:06
Dobrý deň.Informačne.Manžel má príjmy len zo závislej činnosti/ robil si DP vždy sám/vtedy aj podnikal/. Nenahlásil si v práci vo vyhlásení vyživované deti , tak si celoročne neuplatnil DB. Dá sa tak spraviť prostredníctvom DP -A?
Môže si ich uplatniť dodatočne? Ja som na materskej? Ďakujem Vám .
Tweety
12.01.12,12:07
Dobrý deň.Informačne.Manžel má príjmy len zo závislej činnosti/ robil si DP vždy sám/vtedy aj podnikal/. Nenahlásil si v práci vo vyhlásení vyživované deti , tak si celoročne neuplatnil DB. Dá sa tak spraviť prostredníctvom DP -A?
Môže si ich uplatniť dodatočne? Ja som na materskej? Ďakujem Vám . Áno, buď v DP alebo v RZD, ak oň požiada svojho zamestnávateľa.
maska4
12.01.12,12:10
On si chce opäť spraviť DPsám. A nebude problém zo strany DÚ , že ho nečerpal mesačne?
Tweety
12.01.12,12:12
On si chce opäť spraviť DPsám. A nebude problém zo strany DÚ , že ho nečerpal mesačne? AK sám, aj to som uviedla, že si ho potom uplatní v DP, a to či nebude problém? prečo by mal byť? Zákon nijako neprikazuje jeho uplatňovanie.
maska4
12.01.12,12:15
Aha tak dobre....ďakujem Tweety, nevyznám sa v týchto záležitostiach . Takže ani naďalej si ho nemusí uplatňovať pri zamestnávateľovi? A vždy si teda spraví DP sám ? Ďakujem pekne
Tweety
12.01.12,12:17
Aha tak dobre....ďakujem Tweety, nevyznám sa v týchto záležitostiach . Takže ani naďalej si ho nemusí uplatňovať pri zamestnávateľovi? A vždy si teda spraví DP sám ? Ďakujem pekne Nemusí, ale je pre neho lepšie (ak splňa podmienky nároku) ak si ho uplatňuje mesačne.
maska4
12.01.12,12:18
Prečo?
Tweety
12.01.12,12:19
Prečo? O DB sa poníži samotná daň.
maska4
12.01.12,12:21
Aha ..tak mu poviem. Ďakujem ešte raz