Zelkaem
12.01.12,14:20
Pri práci v zahraničí si môže dať daňovník do nákladov stravné, ktoré je iné pre každú krajinu. Ale platí ešte, že si môže odrátať ešte naviac 40 % k základnej sadzbe stravného?
Tweety
12.01.12,13:24
Pri práci v zahraničí si môže dať daňovník do nákladov stravné, ktoré je iné pre každú krajinu. Ale platí ešte, že si môže odrátať ešte naviac 40 % k základnej sadzbe stravného? Asi si sa zle vyjadrila, nie odrátať, ale prirátať, a myslíš asi vreckové, to môže, ale toto samotné podlieha zdaneniu.
Zelkaem
12.01.12,13:28
Vysvetli mi to podrobnejšie, znamená to že keď si uplatní 40 % náklad, tak to musí zdaniť?
Tweety
12.01.12,13:35
Vysvetli mi to podrobnejšie, znamená to že keď si uplatní 40 % náklad, tak to musí zdaniť?
§5 Zákona o dani z príjmov
(5) Okrem príjmov, ktoré nie sú predmetom dane podľa § 3 ods. 2, nie je predmetom dane ani

a) cestovná náhrada poskytovaná v súvislosti s výkonom závislej činnosti do výšky, na ktorú vznikne zamestnancovi nárok podľa osobitných predpisov, 15) okrem vreckového poskytovaného pri zahraničnej pracovnej ceste
Tweety
12.01.12,14:05
Vysvetli mi to podrobnejšie, znamená to že keď si uplatní 40 % náklad, tak to musí zdaniť?
Uf, žiadna reakcia, ani jedno zázračné slovíčko. No, čo už.:mad: